Problemi sa policijom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.11.2019
0
4
3
26
Pozdrav ljudi,

Juce (01.11.2019.) sam u kraju pao sa 10g trave. Vracao sam se sa seme sa ortakom koji nije imao nista kod sebe. Odveli su me u stanicu u Borci i kao po obicaju me ispitivali ko mi je prodao kako sta i sl. i posto nemam nista u dosijeu i nisam nikad bio u tim vodama nisam odao nikakve informacije, niti sam bio prisiljavan da to ucinim. Ova prica je prosla zato sto imam 23. godine, bavim se programiranjem, lepo zaradjujem i studiram i jasno je da nemam nikakvog kontakta sa kriminalom i da ga nikad nisam ni imao. Vadio sam se na tu pricu i da ne smem da kazem nista osim onoga sto vec znaju, zato sto se plasim za svoju bezbednost (sto je i realno). Istu pricu sam pricao i u beloj kuci inspektoru i sve je proslo "kako treba", tj. pustili su me da idem iste veceri.

Medjutim, inspektor mi je takodje rekao i da mi preti uslovna osuda za posedovanje narkotika i novcana kazna od oko 100k. Takodje, govorio mi je kako ce ova uslovna kazna da mi pise u dosijeu citav zivot i kako necu moci da nadjem posao niti da se zaposlim u inostranstvu (a to mi je bio plan...) i kako su u poslednje vreme poostrili zakon i kako ce tuzioc i sudija gledati da me sto vise ukanale...

Zanima me da li postoji neko ili znate nekog ko je pao sa istom kolicinom u skorije vreme i sta se njemu dogodilo? Takodje, veliko hvala na svakom savetu i informaciji, sta mislite o ovome?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mencentry
30.10.2019
6
3
3
34
brate meni su upali u kucu sa nalogom za pretres neko je probao da me namesti jer je znao da koristim za licnu upotrebu, kod mene su nasli 7 semenki koje nit sam znao da su bile tu jer su bile u kutiji sa duvanom jer cigare ne pusim, isto nikada nisam imao probleme sa policijom, pre mesec dana sam diplomirao visu medicinsku imeni jenplan da idem preko,odveli su me u stanicu cekao sam da potpisem papir o oduzetim predmetima zs to vreme su mi uzeli telefon da gledaju poruke niti su me ispitivali niti su mi rekli za kazne i da imam prsva na advoksta i te fore..pustili su me i uzeli mi broj i kao rekli mi da ce me zvati kad ds dam izjavu sads nzm sta ce biti nestrpljivo cekam svaki dan jer ne znam kako se glefa za semenke kolko sam se raspitao one nemaju thc u sebi i te fore e sad ko zna sta ce biti...ali ako zagusti samo dobar advokat moze da uradi nesto isto i u tvom slucaju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: killa_from_manilla
02.11.2019
0
4
3
26
Brate ako nisi isao u belu kucu na bogosloviji kod spektora i ako nisi davao izjavu za razliku od mene kapiram da te nece ni zvati jer ne sumnjaju da uzgajas i te fore. Semenke se valjda ne racunaju kao narkotik i jedino za uzgoj satro mogu da te optuze ali ne verujem ni to da ce da se desi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Jojoman
30.10.2019
6
3
3
34
brate ja se nadam ali sam za svaki slucaj zvao advokata jer necu posle da me nameste za nesto, znam drugara pao je za 7g i prosao je sa novcanom kaznom...ako bude novcana kazna onda nista ne ide u dosije ali obavezno dobrog advokata to ti je moj savet on ce ti covek objasniti kako ide jer i mene su kao povrsno ispitivali kao ajde kazi nam ko od tvojih drugara pusi i te fore ja im nista nisam reko i posle toga me samo pustili...ali zvanicu izjavu nisam dao..zovi odmah advokata jer oni najbolje znaju kako to ide mi sto vise razmisljamo to sve gore po nas...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: killa_from_manilla

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ja mislim da se taj tip javio ovde, negdje kao da sam procitao o kolicini od 1000kom semenki, ali lik koristi za ribolov i to i moze imati milione komada semenki to je legalno, hrani papagaje, peca ribu, jede, pff, sta hoces
Mogu samo da mu pljunu pod prozor, sto bi se reklo :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Sve stoji Pow, ali licno znam u svom kraju za par pretresa koji su uradjeni zbog osnovane sumnje i nije nista pronadjeno, dal je bilo sklonjeno na vrijeme il sta nisam bas siguran, ali poznavajuci osumnjicene ne bih rekao da su bili u takvim vodama zbog kojih je izvrsen pretres. Vise je to bilo nazvao neko sup, ili nalaprdao svasta u kafani gdje sjedio pandur i vise iz razloga da na neki nacin sjebe tog svog komsiju, takoreci, da ga oljaga. Nije bio pretres oko ovog naseg hobija, vec zaostalog oruzja iz rata recimo ili eksploziva i teske sinteticke droge, takoreci heroi.a. Malo mjesto kod mene, mozda zato, ko zna.
U sustini kako god, ako liku ne nadju nista sto bi ukazivalo na eventualnu proizvodnju kanabisa i dalje mislim da mogu da mu pljunu pod prozor. :)
Mora negdje na forumu biti, zakleo bi se da sam skoro procitao, lik se javio i kaze za to kako on i drug to koriste za pecanje kao i mnogi k'o prihranu i slicno. Ianace, drug mu je uhvacen, takoreci, sa sjemenkama, pa on pita za njega sta ce biti, kako i to.

Edit: Bravo @opa cupa znao sam da ima i da sam procitao negdje tu
 

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
U sustini kako god, ako liku ne nadju nista sto bi ukazivalo na eventualnu proizvodnju kanabisa i dalje mislim da mogu da mu pljunu pod prozor.
http://www.mup.rs/wps/portal/sr/akt...2krBQ8FrJrGOmNBUs4hizggramNBe9kSuCF9_AB2aQlu/
Mogu da pljunu pod prozor, ali mogu i da podnesu krivicnu prijavu za proizvodnju i pustanje u promet. Malo sam guglao, ima vise slucajeva gde su zbog semenki podneli krivicnu. No, jedno je podnosenje krivicne, a drugo presuda. Bas me zanima sudski epilog
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
Moj drugar je zastupao nekog lika koji je pao sa paketom i par semenki. Pisali su mu krivicnu za posedovanje, proizvodnju i pustanje u promet. Bez semenki bi bilo samo za posedovanje, a zbog semenki proizvodnja i pustanje u promet. Pricom na sudu, na foru znate li vi da svi vade semenke iz paketa ne zbog sadnje vec zbog toga sto semenke u dzointu smrde, a i izazivaju sterilitet, sud je odustao od proizvodnje i pustanja u promet i osudjen je samo za posedovanje. U sustini, semenke nisu legalne, ali moze covek lagano da se izvadi. A da ti nadju semenke i nesto opreme, robija ti ne gine.
 
  • Haha
Reactions: grouchy

Yaichii

Aktivan Član
04.09.2019
124
455
63
a ako te ulovi s albankom punom sjemenki :D ?
boze ironije pa zar za to da robijam ....... bolje mi onda banku opljackat na putu do tog suda .....
to je samo neko moje misljene , frustriran sam sa ovim vrijednostima u našoj drzavi ...ffs ovi kaj imaju brdo para sam se kur* e a murija samo maltra nas sirotinju i normalne ma joj
ako nisi kaznjavan nikada i ako nisi u evidenciji zbog necega mislim da nema šanse da ti upadnu u kucu ako nije neko druknuo .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
zadnja ti je svakako tocna, ako si nekome smetao zamjerio se i taj te izdao, ovi imaju nalog za 5min.
dobro je jedino znati a to valja platiti, odvjetnika koji zna drz.tuzioca i vanka si.
sto je kod nas cest slucaj i takve su nam drzave..al eto, jedino tako se mozes izvuci.valjda nisam previse nadrobio ako da brisite, tnx