Problemi sa pretragom foruma

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Super!
Odmah da javim što ovih dana mi pretraga nije radila.
To sam danas čuo na chatbox-u i od još nekih članova.
Ja upisao HPS 70w son-t agro i ništa...žao nam je nema rezultata...
Isto se ljudima dogodilo tražeći ''LST'' (pojam što je na svakoj trećoj strani u uzgajanju)...što znači da search ne radi.
Kako ćemo sr*ti lijenivim korisnicima da traže kad pretraga ne radi? :p
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Možda je puno nepotrebnih tema obrisano i odonda su se stvorili problemi.
Ubuduče bi bilo dobro nepotrebne teme trpati u Graveyard,nadan se da to malo nepotrebnih podataka nebi opteretilo server,a opet bi bilo više stvari za doči do stranice,pa pa makar i u Graveyard :)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Jest da je bilo čišćenje foruma malo, ali nije opet da je izbrisano baš tako mnogo toga. Ako nešt nije čista dezinformacija i neka debilana, onda ide na groblje, ali ako tema nema baš nikakvog smisla i škodi informiranju ljudi onda mora biti obrisana. Ne vjerujem da je u tome problem sa seršanjem, mora si indexirati i osvježavati stvari iz baze kakve god bile.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Evo nakon obnovljenja (opet bravo za trud!!!) odlučio da opet malo maltretiram pretragu.
Nije kao nekad da uopće ne radi, ali ono ''The following words are either very common, too long, or too short ...'' pa novi članovi traže baš ovakve pojmove...tražeći lst,son-t,hps 70w,lux i sl. ne možeš naći ništo.
Naravno za sve ovo ima Google, ali ipak zašto pretraga ne pokaziva kratke pojmove?
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Nisam želio otvarati novu temu,eto otkrio sam da se Vutra sajt i Internet Explorer doslovno mrze neznam zašto ali problemi poćinju već sa logiranjem a ako se nekim ćudom i uspijemo logirati ništa ne radi kako treba ili te za minutu izbaci sa sajta i kaže da nisi logiran.
Firefox radi kako bog zapovijeda a Opera isto ima neke svoje muhe,npr da otvoriš temu za proćitati sa Operom komotno klikni i idi kuhaj kavu i zapali duvan dok se vratiš vjerojatno još neće otvoriti.
Inaće I Internet Explorer i Opera rade bez problema kad nije u pitanju Vutra.
Eto neznam jesu li ti problemi samo kod mene ili nisu,savjetovao sam se sa grow suportom i po njegovom savijetu prijavo to.Pozzz ekipica
 

Dr.Chronic

Aktivan Član
24.01.2012
157
18
28
Blade moguce da je do tebe.. ja sam do prije par dana koristio IE9 i sve je sljakalo..Opera je sporije ucitavala al ne tako dugo da skuham kavu :D .. koristim sada trenutno Safari i super mi radi
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Bilo bi dobro malo prečešljati teme radi lakšeg pretraživanja i snalaženja.
Na primer u Muzici ima tema koje se ponavljaju.Npr tema o rege muzici.Možda bi bilo dobro ostaviti onu koja ja najsvežija a stare skloniti na groblje.Dosta je starih tema koje imaju nekoliko postova i to je to,ima tema o dešavanjima koja su prošla...Ja sam hteo u Muzici da otvorim temu Rock i vidim da ima vec otvorenih sličnih tema ali starih.Naći ce se neko da se buni zbog čega podižem staru temu a ako otvorim novu samo će da se gomila...

I molio bih članove da ne otvaraju nove teme zbog nekoliko postova kao one Pozdrav iz...i Ja sam taj i taj i slično,samo se gomila bez veze.Ima otvorena tema Predstavite se...
Ovo navodim kao primer...

Pozdrav
 
19.02.2016
22
4
3
Kako se koristi pretraga?
svaki put kad koristim pretragu
dobijem ovakav odgovor:
Vutra Organizacija - Društvo ljubitelja kanabisa
Nema pronađenih rezultata.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
A šta kucaš za pretragu? Moraš da ukucaš više od 3 slova

+ po defaultu pretražuje samo naslove tema a ne i poruke - probaj da isključiš "Pretraživati samo naslove"
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mozda najbrza i najlaksa opcija: klikni dva puta gore gde pise Forumi da odes na pocetnu stranicu, upisi kljucne reci koje te zanimaju (gore desno u polje za pretragu, npr. pc box) i udari enter. i dobijes 96 tema na 5 strana :)

2016-04-25_112021.jpg

2016-04-25_112106.jpg

2016-04-25_112125.jpg

ako si vec u nekom podforumu kao ja u ovom, i kucas gore u pretragu isto to onda moras deselektovati ono sto je zaokruzeno. mislim, treba citati, sve je razumljivo napisano
2016-04-25_112754.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nemoj pisati post za postom, procitaj pravilnik, pa onda to sto sam objasnio, imas 11 tema sa kljucnom reci pineapple, od toga 7 tema pineapple chunk

2016-04-25_113942.jpg
 
Poslednja izmena:

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
897
3.715
163
Hladni sever
Elem, ne znam da li je do vas ili moje tehnike, u vodoravnom polozaju tel nemam opciju pretrage image.png
U uspravnom imam!
Do cega li je? Ne smeta mi toliko, ali me malo...:D image.png