problemi sa sjemenkama.. pomoc !!! :((

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.06.2009
32
0
0
36
Pozz svima..

Evo mog problema.. Nakon sto sam stavio sjemenke da proklijaju u vati, pustile su mali korijen nakon cega sam ih presadio u posudu malo zalio I stavio u box pod hpsicu od 250w.. Prosla su skoro tri dana I jos nista.. Do sad mi se to nije desavalo I nesto me kopkalo cijelo vrijeme.. Malo sam procackao zemlju da vidim jel ima joj traga samo da bi na kraju nasao sjemenke iste kakve sam ih posadio samo sto je korijen bio na izgled suh I zuckast kod svih. Jel ima ovom spasa ili su krepale :(( rijec je o pet sjemenki black widowa :((((( .. Prvi put da mi se ovo desava.. I koju metodu preoprucujete za grow iz sjemenki ??

Pomoc ljudi

Hvala !!!

Pozzz
 

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
To se meni jednom takodje desilo, ja ti preporucujem direktno u zemlju, stvarno ne vidim razlog da se radi sa vatom, kad ljudi grese.
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav innocentmano1
kada posadis seme koje je pustilo klicu u zemlju moze da prodje i 7 dana dok seme neizviri iz zemlje,u zavisnosti od dubine na koju si ga stavio. bitno je da ti zemlja bude vlazna,ali ne i prenatopljena. i nije ih dobro izlagati direktnoj svetlost,pogotovo ne koren. vrati seme na dubinu od 1cm,ali nemoj da stiskas zemlju odgore,navlazi casu i odgore stavi najlon pa ga vezi gumicom. ostavi ga tako i ostaje ti da cekas samo,eventualno bi mogao jednom dnevno da skines najlon i malo pokvasis zemlju sa prskalicom... ako ti ni posle 10,12 dana ne izadje nista seme ti je propalo...
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
meni je bilo problem isti kad san sadio u čašice za outdoor, stiska san previše zemlju i zemlja je bila previše ukrućena, grumenje se stvorilo ... jednostavno nije tako slab korjen moga izać iz zemlje
p.s. koja ti je zemlja
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ja uvak sacekam dok korenche ne bude makar cm ili dva pa tek onda u zemlju i to tako da menka malo viri iznad zemlje .Onda se lepo vidi dali napreduje ili ne svakodnevno . Cini mi se da im spasa sad nema , mnogo si im brzo promenio uslove , cak stavio pod jako svetlo i pa ih je stres zaustavio
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
Potrebno je jako zaliti da se vec pomalo ošteceni korijen od presadivanja urste u zemlju...ako si ih malo zalio pedpodtavljam da se korijen osusio pod velikom toplinom

InnocentMan01 je napisao(la):
Pozz svima..

Evo mog problema.. Nakon sto sam stavio sjemenke da proklijaju u vati, pustile su mali korijen nakon cega sam ih presadio u posudu malo zalio I stavio u box pod hpsicu od 250w.. Prosla su skoro tri dana I jos nista.. Do sad mi se to nije desavalo I nesto me kopkalo cijelo vrijeme.. Malo sam procackao zemlju da vidim jel ima joj traga samo da bi na kraju nasao sjemenke iste kakve sam ih posadio samo sto je korijen bio na izgled suh I zuckast kod svih. Jel ima ovom spasa ili su krepale :(( rijec je o pet sjemenki black widowa :((((( .. Prvi put da mi se ovo desava.. I koju metodu preoprucujete za grow iz sjemenki ??

Pomoc ljudi

Hvala !!!

Pozzz