Problemi sa temperaturom prostorije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.11.2015
34
6
8
34
Bok ekipa,

Imam box od 2,5x1,5 i sad me zanima kako da rijesim preko zime temperaturu u sobi imam ovu grijalicu malo stariju i termostat koji ipak nece pomoci sa tom grijalicom ima te li nekih propruka kako da namjestim automatsko paljenje grijalice cim padne temp ispod 30c,

slike:
http://i.imgur.com/C3MiCVE.jpg
http://i.imgur.com/FdfvpNW.jpg
http://i.imgur.com/fy3qm40.jpg
http://i.imgur.com/am9rZu5.jpg
http://i.imgur.com/9eznGHH.jpg



Mislim kako cu morati kupit novu grijalicu ima li neko neku pametniju preporuku ili ideju... ?
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Pa imaš tu taj digitalni termostat...
Koliko je ampera grijalica jer termostat radi do 5A, jesi već pokušao spojit i kako si spojio?
Čak i ako je prejaka grijalica vidim da ima tri prekidača iza, ne moraju sva tri radit, možda će tad raditi.
Imaš i opciju da staviš tajmer na grijalicu pa da se pali kad je lampa off.
Imaš i jeftinih uljnih radijatora po većim dućanima. Ful jeftnih, npr u konzumu sam vidio za 79,99kn haha

Netko od glavešina će ti vjrv očitat bukvicu za otvaranje teme, pripremi sad na vrijeme pametan odgovor :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Jackhammer
05.11.2015
34
6
8
34
ma ja ne vidim svrhu foruma ako si necemo pomagat ja imam unikatan problem i zbog tog sam otvorio temu, kako bi ja tu uopce trebao spojiti da radi ? i ta prostorija je sigurno 6x4 treba to zagrijat.. jel ima neki pin na toj novoj grijalici da lakse spojim ovaj termostat? mislim da cu staviti ovo paljenje kad je lampa off samo trebam vidit jos kad tocno i kak podesit ovaj moj termostat,uskoro cu otvorit dnevnik uzgoja a iducu turu planiram racunalom kontrolu..
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Eto, problem riješen u svakom slučaju :)
Termostat spajaš tako da na prekidač od termostata spojiš samo fazu a nulu direktno.
To radi pod uvjetom da je grijalica manje od 5A. Obavezno spajaj i uzemljenje ako imaš tu mogućnost. Nemoj nešto zapalit hehe. Sretno
stc-digital-thermostat-diagram-schematic-110V-230V1.jpg
Tema se može preimenovati pa da se tu postaju slični problemi al takva vjerovatno već postoji.
 
Poslednja izmena:
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Pa gore je slika, neznam kako da ti to bolje objasnim. Pitaj nekog eletričara da ti to napravi ako se ne snalaziš, jer sam ti predstavio najbolje što znam.
Faza je smeđa, nula je plava. Faza ide kroz prekidač (jedan kraj iz utičnice u jedan utor prekidača na termostatu, drugi kraj sa grijalice na drugi utor prekidača na termostatu.) a nula ide direktno iz utičnice u grijalicu. Tako da na kraju imaš shemu prema kojoj termostat uključuje i isključuje smeđu žicu, a plava je cijelo vrijeme spremna/spojena.
Nemoj se zaj*bavati ako ti nije jasno šta radiš, moraš i uzemljenje spojit kako valja... pitaj nekog električara, on će to napraviti za 5 minuta, ma ne mora bit ni električar samo da zna puke osnove. Npr starog pitaj, brata ili slično.

evo specijalno za tebe
am9rZu5 (2).jpg
 
Poslednja izmena:
05.11.2015
34
6
8
34
brte zavrsio sam elektrotehniku, ali stvar je u tome sto nisam ucio teoriju, ja to u praksi spojim lijepo npr lampe i prigusnice .. ali ovo prvi puta vidim ovako

a elektricar moram ja bit ako ne zelim u zatvoru biti. :))
 
Poslednja izmena od urednika:
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
Ne znam zašto forsiraš 30C? Meni je soba na 19-21C, dok je lampa ugašena u boxu je 18,5-20C, a dok je upaljena 25-27C.
Što se tiče grijalice...100-tinjak KN, 2000W, podesivi termostat, ugrađen ventilator i miran si.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
- Mislim da ima negde posebno uputstvo kako kačiti slike na forumu.
- Kao što su ti rekli, 30C je možda previše osim ako ne radiš nešto sa CO2.
- Ako ti ugrađen termostat nije dovoljan, a nisi siguran u svoje elektrotehničke sposobnosti, kupi odvojeni termostat ne bi trebao da bude skup. Nemoj da se igraš sa strujom nepotrebno.
- Bez obzira na sve, ja se ne bih igrala sa tim grejalicama, jer mislim da su jako osetljive na vlagu, plus veliki rizik od požara nose sa sobom, posebno ako su nenadgledane.
- preporučila bih onu grejalicu koja ujedno u duva, tj. ima ventilator, mislim da ćeš sa tim imati možda malo bolje rezultate.
 
08.07.2015
492
203
43
Meni se cini da je napajanje uredjaja 12 v kao na slici sa crnim flomasterom.
Kontakt relea moze da radi na 220,a i ne mora.
Faza ti je ona zica sto na njoj svetli glimerica.
 
03.01.2016
6
1
1
50
Bok ekipa,

Imam box od 2,5x1,5 i sad me zanima kako da rijesim preko zime temperaturu u sobi imam ovu grijalicu malo stariju i termostat koji ipak nece pomoci sa tom grijalicom ima te li nekih propruka kako da namjestim automatsko paljenje grijalice cim padne temp ispod 30c,
Mislim kako cu morati kupit novu grijalicu ima li neko neku pametniju preporuku ili ideju... ?
Bok kod mene je temperatura 14 c kad je svitlo izgaseno a vlaga58 sta da radim
 
Poslednja izmena od urednika:
03.01.2016
6
1
1
50
Ne znam zašto forsiraš 30C? Meni je soba na 19-21C, dok je lampa ugašena u boxu je 18,5-20C, a dok je upaljena 25-27C.
Što se tiče grijalice...100-tinjak KN, 2000W, podesivi termostat, ugrađen ventilator i miran si.
Bok kod men je temperatura14c a vlaga mije50 izgaseno a kad je upaljeno 21c a vlaga od 57 c do64 jeli to dobro