Problemi sa temperaturom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
pozdrav. imao sam puno problema oko izrade boxa, oko lampa, oko ventova, oko svega živoga... al sad sam došao u fazu da sam postavio 4 CFL (23W), dva venta za ispuh (bez filtera da bude jači ispuh), jedan za upuh i dva da mješaju zrak (vent X i vent Y), odnosno hlade lampe i prostor...ali temperatura mi je iznad 32 C, 33, pa i 35 C... vlaga kaže 10%
mjesecima pokušavam iskombinirati nešto i nikako da uspijem solo.. pa trebam par savjeta kako smanjit temperaturu!? možda su ventovi krivo poslagani..?
dva venta na ispuhu i jedan na mješanju zraka (vent: Y) su zajedno spojeni na adapter - te su bili postavljeni na najjaču voltažu i temperatura se nije spuštala skoro uopće (iznad 30 i dalje i to za par minuta svega)

sve je naravno još u testnoj fazi, ali moj mali zvučnik box (50/30/25) nikako da dobi normalne uvjete... pa bi vas molio par savjeta

hvala

1jvr4h.jpg
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Opisi uvjete di drzis taj box.. i stavi vise slika da vidimo o cemu je rijec tocno ovdje se slabo vidi.. na koliko ti volti rade wentovi?

temp.. se smanji sa dodavanjem wentova, ili stavi jace na upuh i ispuh, a za vlagu ubaci posudicu sa vodom u box i stavi jedan went da puse tocno iznad nje...
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Upuh ti je preblizu ispuha, probaj ga stavit na kontra stranicu i nebi bilo loše da ti je ispuh višlje.
Samo teraj, i ja sam imao istih problema ali sam uspio porješavat. Meni je išla čak do 36 C pa sam je uspio spustiti i ide do 30 plafon.
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Odvajanje prostora sa žaruljama od ostatka box-a sa staklom je jedini način da se dobije "klima" na koju se može utjecati u preostalom prostoru za biljke, moj zaključak nakon što sam 2 mjeseca potrošio na izgradnju pc boxa(6x23w), odrađen jedan grow, trenutno služi za vegetaciju.. Sve bih dao da nisam pročitao da zbog stakla gubite dragocjene lumene i na osnovu toga krenuo u izradu box-a = fail.. Lumene koje izgubite na staklu jednostavno možete nadoknaditi jednom ili dvije žarulje više koje ćete u slučaju korištenja stakla moći dodati.... Bez stakla sve postaje previše komplicirano, gotovo svakodnevna borba sa temperaturom, veća buka (više ventilatora).. Rekao bih staklo je must have u malim prostorima, pogotovo ako na ulaz još ubacite filtere za prašinu a na ispuh filter za uklanjanje mirisa.... . Što se tiče temp. žarulja najviše učinka ima zrak koji puše direktno u njih koji im ne dopušta da se zagriju ..
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
hvala na odgovorima. inače box se nalazi na sobnoj temperaturi, mogu probat da mi prozor bude otvoren pa da ovaj hladan zrak uđe u prostoriju, pa da na taj način malo ohladim. ali čini mi se da ću morat staklo nabavit ako ništa drugo ne upali.

jel dovoljno 2mm debljina stakla i dal obavezno treba puhat vent u lampe ako su ograđene staklom? (da ne bi došlo do pucanja stakla)

na upuh sam stavio light trap sa malim tunelom koji vodi na drugi kraj boxa - tako da je zrak koji ulazi na suprotnoj strani od onog koji izlazi, iako su ventovi na istoj stranici boxa.

i u prostoriji mi piše da je vlaga 10 % tako da bi trebao u prostoriji dizat vlagu, a i u boxu. probao sam sa vodom u čaši i ventomiznad (u boxu) i jednom čašom sa vodom (točno na ulazu zraka u box) i nije se mijenjala vlaga... možda i ovaj jeftini mjerač sa ebaya iz kine ne pokazuje dobru vlagu....

slike slabo dolaze s obzirom na fotić koji ne radi baš, ali potrudit ću se nešto uslikat kad napravim korekcije
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
vlaga ti je veci problem nego temperatura, ako je 10% onda je to duboko u crvenom, prosto mi neverovatno da ti je u sobi samo 10% vlaga, na cega se grejes
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mislim da to nije bas najpouzdaniji merac... ocigledno... ne moz biti napolju i unutra 10% sigurno, i kod mene je centralno pa je temp 24 a vlaga 45~55%... probaj nabaviti nesto pouzdanije, siguran sam da mozes staviti box u pogon
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ljudi kako rashladujete boxove mislim na one sto imaju 400w i vise napolju je 37 stepeni meni je oko 30 dan vlaga 65 nocu 26 vlaga 75 nemoze nize to mi je sa jednom 400,a moram stavljati jos jednu

slab mi je dospel f100 pegla jadan usijao se treba mi veci al jbg 100e kosta boim se za bioze kad nabacim drugu lampu bice 34,35
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Katastrofa prijatelju :icon_frown: Nemam termometar ali osjećam da je preko 30.Da,da osnovno nemam.:icon_smile: pratim kako reagiraju stavim ruku ispod lampe ako je meni vruće i njima je pa podignem lampu.Otvorim vrata boxa napravim propuh preko noći(njima dan)Dosad sam koristio dva 120mm venta(oba na 12 volti) za hlađnje lampe kroz cooltube i to je dosad dobro funkcioniralo ali se čulo za poludit.Sad mi je stigao kanalni vent 125 TT Turbo pa ću vidit kako će biti.gore nemože
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
aj da jos jednom ponovim jedno hereticko razmisljanje( ne nuzno da sam u pravu) :
dijelu biljke koji egzistira iznad zemlje (znaci zelenilu),nije problem 32-35 pa i 38c. evo moje su se biljke danas pekle na 42c. u outu i nije im nista.dapace, rastu.
problem je kad im se korijen kuha na 30 i vise stupnjeva, pogotovo dio korijena koji se smjesti između zemlje i posude(taj dio naj..).
slijedom toga pocnu donji listovi zutiti a to se greskom tumaci kao nedostatak ili visak necega ....
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz

Probaj da postavis jos dva venta za ispuh gore iznad sijalica. Definitivno merac nevalja.

400w mozes sa coltube hladiti. Ima se kupiti coltube sa dva grla. Jedan vent hladi samo sijalice i gura ( bolje kad gura jer toolota od sijalica neprolazi kroz vent i exstra ga zagrejava ) spolja vazduh kroz tube, drugi vent iz box-sa preko filtera vuce vazduh napolje. Kod mene tako odrzavam 28-30° uz povecanu potrosnju struje.
I kod mnogih leti neradi box. Mislim da ce ti se taj "kanalni vent 125 TT Turbo" vise cuti. Radi smanjenja buke u kutiju staviti obloziti nekim materijalom za smanjivanje buke i izvan box-sa montirati.

Sretno dalje
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
meni je fazon sto je duzina creva od lampe do izduva oko 3m pa sad nisam o tome razmisljao da gura oce moci da ga stavim ispred lampe, a buka mi nije uopste problem imam 2 prigusivaca i box nije u kuci taj kw turbo bi

mi sve resio al odakle 100e za to!
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
DEDE je napisao(la):
Jedan vent hladi samo sijalice i gura ( bolje kad gura jer toolota od sijalica neprolazi kroz vent i exstra ga zagrejava ) spolja vazduh kroz tube, drugi vent iz box-sa preko filtera vuce vazduh napolje.
pozz

ako sam dobro shvatio ovo su dva "odvojena sistema"?
prvi vent služi samo za hlađenje cooltuba ima svoj posebni ulaz i izlaz, a drugi je spojen na filter i ispuh i nema veze s cooltubeom i prvim ventom?

hvala unaprijed na odgovoru
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
DEDE je napisao(la):
Pozz

Probaj da postavis jos dva venta za ispuh gore iznad sijalica. Definitivno merac nevalja.

400w mozes sa coltube hladiti. Ima se kupiti coltube sa dva grla. Jedan vent hladi samo sijalice i gura ( bolje kad gura jer toolota od sijalica neprolazi kroz vent i exstra ga zagrejava ) spolja vazduh kroz tube, drugi vent iz box-sa preko filtera vuce vazduh napolje. Kod mene tako odrzavam 28-30° uz povecanu potrosnju struje.
I kod mnogih leti neradi box. Mislim da ce ti se taj "kanalni vent 125 TT Turbo" vise cuti. Radi smanjenja buke u kutiju staviti obloziti nekim materijalom za smanjivanje buke i izvan box-sa montirati.

Sretno dalje

tek sam sad skontao sta si pisao pa meni je turbina od svog rada vruca ,a kamoli kad taj vreo vazduh ptolazi kroz nju idem odma to prepraviti nebih se ovoga setio nikad!
 

shtef25

Aktivan Član
06.05.2012
75
11
0
38
not smoke je napisao(la):
tek sam sad skontao sta si pisao pa meni je turbina od svog rada vruca ,a kamoli kad taj vreo vazduh ptolazi kroz nju idem odma to prepraviti nebih se ovoga setio nikad!
prije provjeri imaš li ventilator koji je napravljen da upuhuje ili ispuhuje zrak

ja sam svoj postavio prije cooltubea da gura zrak kroz njega van i pogriješio jer je to usisni ventilator....googlaj malo kakav je tvoj ako je napravljen da gura zrak onda je svakako bolje što predlaže @DEDE
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
promenio sam sad gura i fino izduvava,a to jel namenjen za to nemam poima to je dospel turbo f100 prosli grow mi je dovlacio sa 10m vazduh al definitivno jaci sve bi resio!
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
not smoke je napisao(la):
promenio sam sad gura i fino izduvava,a to jel namenjen za to nemam poima to je dospel turbo f100 prosli grow mi je dovlacio sa 10m vazduh al definitivno jaci sve bi resio!
Baš sam se pitao zašto ga nisi stavio prije lampe :D Ja ću morat ovako filter--->ventilator---->cooltube