problemi u cvetanju...??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
imam domaju u 8/9 nedelji cvetanja,pre nedelju dana odsecen glavni vrh duzine 15 cm prosusen sav u kristalima,mastan rad takodje dobar... proveren.. medjutim sad je opet na donjim granama izbacila nove bele dlacice ima ih oko 80% belih preko svih onih sto su vec bile braon ili kako vec...tako da rezidbu obavljam iz 2/3 puta...da li neko zna da mi ojasni da li gresim sto secem iz delova,tj.kako koji deo sazri,i da li je to sok za biljku pa izbaci bas toliko novih belih dlacica??...da naglasim nemam mikroskop...u planu je...problem No2...od frizidera sam napravio vege grov...otvorio na vrhu otvor ubacio ventilator za kupatilo od 120mm za izvlacenje vazduha iz frizidera u kome se nalazi 6cfl lampi od 21/23W..stavim 4 tetra paka od 2l soka isecem rupe sa strana i to koristim za vegetaciju...sad od 3 biljke visine 20/25cm koje se tu nalaze ima oko mesec i po dana.. jedna mi biljka pokaze da je mudonja i ja to pratio par dana e sad je sve to u redu nego ceo sistem vege grova radi na 24/0h...a seme je iz mog prethodnog indoora...isto je bila domaja,pretpostavljam da je hermi usrao stanje..kako god ima li neko da objasni kako to da pokaze pol na 24/0 biljka od takvog semena,kao neki rudealis?uglavnom mi je interesantno,pa ako neko zna hvala...
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Moze biti da ti negdje curi svjetlo pa poremeti period....a inace biljka zna pokazati predspol u starosti od 2 tjedna na dalje...recimo poslje 4 internoda...vidim da tebe zanimaju sitnice,najpametnije bi ti bilo da si skines knjigu sa neta od jorgea-Marijuana Horticulture The IndoorOutdoor Medical Growers Bible (preko 500 strana,tamo nades sve te sitnice i ostale zanimljive stvari)..al pricekaj jos da ti netko da savjet iz prve ruke:)

EDIT-sta se tice razanja takvog na par puta...nista tu ne grijesis,mnogi tako rade,poberu se topovi a ostavi se doljnji nesazreli vrhovi da sazriju do kraja
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
to i mene zanima ...sto je sa tih 10-20% novih nodova sa bijelim trihomima?
jel se to siječe kad i sve pa nema brige ili ako imas mjesta mozes ostavit da odradi drugo
cvjetanje?..ili mora prvo na vegetirane ponovo jel je pol listova otpalo pa tek on onda na drugi flowering?
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Poberes kad i ti doljnji vrhovi sazriju...ne mozes ostaviti nista za drugo cvjetanje ako ponovo biljku ne stavis da vegetira..pa sve opet ispocetka..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Slike!daj malo info o pripremi,zemlji,svijetlu i režimu svijetla itd.Da ne nagađamo.
I nemoj da dupliraš teme.
 
11.01.2011
6
0
0
43
terra magma zemlja 2 meseca vegetacija 18/6 400w hps djubreno plantela visina biljke je oko 1mtear vec je mesec dana u cvetanju ali ne pokazuje nikakve znake rezim je 12/12mh 400w u cemu je problem da li je moguce da je zbog slabijeg napona
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ne znam na kakav slabiji napon mislis?

I ne znam jesi pomjesao dok si pisao, ali trebao bi obrnuto zarulje...MH vegetacija, a HPS cvjetanje...

I probaj bar jednu sliku ubaciti...da vidimo o cemu se radi... ;)
 
11.01.2011
6
0
0
43
veliki problem biljke su posadjene pre 100 dana 60 su bile na 18 6 usa 400w mh vrsta lemon fem zemlja terra magma 6.5ph djubrene plantela tecnim djubrivom vec su malo vise od mesec dana u fazi svetanja na 12 12 400w hps neke su pocele da da pustaju cvetove ali ostale samo rastu ali ne pokazuju znakove cvetanja djubrio sam ih plantela cvet ali nista danas sam uzeo neko izraelsko djubre n p k 20 20 20 sta dalje imam slike ali ne znam kako da ih postavim

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?semenke fem
2.Koliko su stare vaše biljke ? 100 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? od 0.7 do 1m
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 10 l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) samo malo sitnog stiropora na dnu plantela list i plantela cvet
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? na 3 dana vodu iz zemlje
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?nisam proverio
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?plantela list sada n p k 20 20 20 za cvetanje krecem
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?mh i hps 400w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?ok 30 40 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?15 ali je ogradjen sa 7kvadrata gde su biljke
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?12h 20c 12h 26c
13.Koliki je ph zemlje ?6.5
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?da muve ogromne i pauke
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? upucen sam onako ne profesionalno molim da mi se kaze sta sa muvama i zasto nece da cvetaju
 
11.01.2011
6
0
0
43
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Da staviš koju sliku i ne otvaraš duple teme?
Nekad procvjetaju tj. puste pistile nakon 15-20 dana tek,onda ni za 40 dana nebude baš cvijetova,zavisi kako ih ti zamišljaš.Slike "strateških" mjesta i bit če svima jasnije.
 
11.01.2011
6
0
0
43
dsc02008x.jpg
dsc02008x.jpg
http://img251.imageshack.us/i/dsc02008x.jpg/
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Toliko bilja a imam osječaj da uopče neznaš gdje se počinje pokazivati spol:eek:hno:
Nek je samo jedan mužjak među njima sve ti ode u papar. Nisi slikao ni jedno mjesto gdje izlazu pistili ili jaja,a sa 2 metra preko ekrana.Nešto pistila se vidi ali sam moraš voditi računa o svim biljkama. Ima dovoljno teksta na forumu o pokazivanju spola da shvatiš šta i kako.
A 400w na 7 kvadrata je epic fail koji govori da si na sve mislio samo ne na ono šta treba.Mogao bi dobiti gomilu lišča a ništa hedova. Trebaš najmanje 2000w a ne 400...
 
11.01.2011
6
0
0
43
ja i toliko imam 2000w sada hps za cvetanje i sve seme je feminizirano tj zenske,ali slabo ima cvetova dosta su velike oko1m neke imaju hedove a neke tek pocinju da izbacuju hedove neznam u cemu je problem stavit cu jos slika da vidis sta je i kako je meni se bas cudno ponasaju a idem sve kako treba