Problemi u cvijetanju molim pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.02.2012
17
2
3
34
Ovako 25. je dan cvijetanja
Uzgajane su iz sjemenki
Stare su cca 2 mjeseca
Visina biljki: oko 120 - 150 cm
Posude: 7 - 9 L
Zemlja: terra aqua ph 6.5 ja mislim i pomjesano s perlitom 20%
Zaljevanje: Svaki 3 dan, voda je kisnica pustim da iscuri oko 20% vode kad zaljevam
PH vode : 6.5 vecinom
Gnojiva: Advanced Nutrients Sensi Bloom Combo A + B (A 4-0-4 i B 1-5-6) i Big Bud 0-1-3
Svjetla: 400W HPS na 30 - 10 cm od biljki
Prostor: svaka biljka ima oko 0.5 m2
Temperatura i vlaga :
Insekti u growu : tu i tamo koja muha, mrav i pauka (al onih vecih sto hvataju ostale :))
Iskustvo: Prvi grow

Problem 1

Dva lista mi zute i trunu polako jel to normalno il im fali nesto inace 4. tjedan cvijetanja je
IMG_0487.jpg

Problem 2
zanima me sta je ovo tocno na slici jesu to muda ili sta, dali trebam to cupati?


IMG_0507.jpg
 

Prilozi

  • IMG_0486.jpg
    IMG_0486.jpg
    203,8 KB · Pregleda: 92
  • IMG_0501.jpg
    IMG_0501.jpg
    174,4 KB · Pregleda: 137

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nisi rekao s cime si i koliko/kada gnojio. Ovako na prvu bih rekao da je nedostatak N (dusik/azot).

Inace:
https://forums.vutra.org/problemi-t...a-bolesne-biljke-i-nedostatke-u-prihrani.html

A ovo su muda sto posto, ako imas i muda i dlacice na jednoj biljci, to je hermic, ako su samo muda musko je. Ako je hermic, cupaj muda van a biljku pusti neka zivi.
Ako je samo musko, baci je u smece ako ti nije plan imati sjemenke.

:vb_wave:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Cervantes je napisao(la):

Problem 1

Dva lista mi zute i trunu polako jel to normalno il im fali nesto inace 4. tjedan cvijetanja je

Ništa tu ne trune, sasvim normalna pojava, dolazi jesen polako :) Furaj dalje režim prihrane po preporuci proizvođača gnojiva i pusti da sve ide svojim tokom. Pojačano trošenje hranjiva u cvjetanju je normalno i biljka crpi ponešto i iz listova, što je zapravo dobro. Ako na kraju bude izgledalo ovako, to je prava stvar :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Tako je zlo.Ti listovi su odradili svoj zadatak i nisu više potrebni:)
A na slici je muška biljka,evo da i ja potvrdim vjeveričin komentar.
 
11.02.2012
17
2
3
34
Ok znaci ako bi pocipao sva muda nebi trebalo biti sjemenki a biljkeu 4. tj cvijetanja i imaju vec poprilicno vrhova i pokazale su 100% zenski spol da bi sad izbila muda tako da nebi rekao da su muske nego hermici.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
treba one prve dvije slike pokazuju manjak fosfora (što je i normalno u kasnijem stadiju cvjetanja).

ako još ima dosta do kraja onda ih slobodno još jednom dobro pognojiš da se napune hedovi malo...

edit:

opet sam čitao, sad tek vidim da je 25. dan cvjetanja, znači samo praši sa gnojivom koje ima veliki omjer P i K i neće dolaziti do ovakvog žutila i fleka na listovima...
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Dobio si odgovore, sad ti daj meni jedan.


Zasto su se pojavili hermici? jesi li im mjenjao rezim svijetla tokom zivota ili si ih istresirao na neki drugi nacin? Sto je poslo u krivom smjeru?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
vjerojatno je stvar genetike tj. lošeg sjemena...

ako uzmeš sjeme iz paketa (a taj hed je bio iz hermića koji se sam oprašio), jako su velike šanse da će biljke iz tog sjemena biti hermići...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
još jedan odgovor...

nikad nisi 100% siguran da ako počupaš muda da nećeš imati sjemenki, nebi vjerovao koliko malo peludi je potrebno da se biljka opraši, ali ako i bude tu i tamo koja sjemnka to ti ne znači ništa...

moj moto je: Trava nije trava bez koje sjemenke... Reproducirajmo, bolje imat svoju genetiku nego kupovati od nekih šabana!!! jesmo balkanci ili nismo, od kuda dolazi najbolja vutra nego s balkana :icon_lol: :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and Z&N
06.06.2012
27
0
0
48
cao imam slican problem kao cervantes samo sto nema muda nego samo iglica ne znam od cega se to desilo da li od stresa jer je par puta nestalo struje ili od cega, ne znam sta da radim imaju tacno dva meseca i jos su u vegetaciji imaju oko 45,50 cm visine da li da ih stavljam na cvetanje, ne znam nisam pametan ako neko zna zamolio bih ga da mi pomogne. poz momci .
 
06.06.2012
27
0
0
48
burazeru vrlo rado bih stavio ali tamo idem bez telefona i bilo kakvog uredjaja jasno ti je i zbog cega i zato nisam u mogucnosti da stavim sliku nikakvu. mogu da ti opisem ako si raspolozen da mi pomognes....
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Pa vidio sam u Orbitovom dnevniku šta te muči i pomislio da to što ti izgleda kao iglica/e lako mogu biti stipule jer imaš fem sjeme.
Ali bez slika teško da će se misterija razriješiti,jbg.
Što je tebi "igla" meni su "rogovi" i sl.
 
06.06.2012
27
0
0
48
pa gledaj bas to sto kazes kao neki rogovi na sred stabljike nema ni gane ni nista bukvalno izrasla kao dva rogica, onda izmedju dve grane isto tako dva rogica i to je to, po negde tako a na nekima ni nema ....razumes?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
http://ch-slike.com/images/2012/06/25/bd61x.jpg

Jel to ovo kaj sam oznacio crvenim linijama? To su pistile, od tog nastaju vrhovi. Biljka je pokazala spol i zenska je. Moj savjet ti je isto kao sto sam ti napisao u Orbitovoj temi, stavi na cvijetanje. A i ne moras, mozda nece biti hermica, ako zelis da jos vegetiraju.

Ustvari, nisam te pitao koliko su biljke stare? Ako su starije od 2 mjeseca, onda nisu dozivjele stres (kako sam ti rekao) nego su prirodnim putem pokazale spol, sto je sasvim normalno. Ali i dalje se preporuca da je se prebaci na cvijetanje u roku 2,3 tjedna.