Problemi u cvijetanju molim pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.06.2012
27
0
0
48
jeste vjeverice bas to, iskren da ti budem imao sam prosli put white widow od firme flying dutchmen i nisam to primetio, sad imam super skunk od firme sensi seeds i sve su bile feminizirane, white se pokazao vrhunski ali je bio mnogo skup 10 semena sam platio 100 e. sta mi savetujes sta je najbolje da ih stavim na cvetanje imaju tacno 60 dana visoke oko 45,50 cm ili da ih ostavim jos malo u vegetaciji jer bi da mi narastu jos!? ps ako to treba pomoc oko semenki imam drugara na zapadu drzi growe shop ili bilo kome na forumu nije prblem mogu dati adresu tacnu i preporuku diskrecija stroga dobicete i savete ako znate engleski i sta vam god treba za veoma pristojnu cenu.
 
11.02.2012
17
2
3
34
metalmaniac je napisao(la):
vjerojatno je stvar genetike tj. lošeg sjemena...

ako uzmeš sjeme iz paketa (a taj hed je bio iz hermića koji se sam oprašio), jako su velike šanse da će biljke iz tog sjemena biti hermići...

Mislim da si u pravu jer taj seed je u bitit green-o-matic koji je oprasen iz nepoznatog izvora (moguce da se sam oprasio)

Počupao sam sva muda koja sam mogao naci.
Evo par slika kako izgleda sad to sve u 29. danu cvijetanja sta mislite







 
19.05.2012
9
0
0
38
poz ekipa, evo da ne otvaram novu temu

osnovni info: biljoze Big Bang iz GreenHouse Seed-sa fem sjeme 13 kom, 2 domačice vulgaris, HPS 400W, površina boxa 1,5x1,5x2m proklijalo 15,04,2012 na režimu 12/12 evo sada 20i dan... temp 26C do 32C sa lampom (u zadnje vrijeme mi se tako penje jer je nenormalo vruće postalo ovdje, temparaturu snižavam kako stignem uglavnom sa ledenim bocama koje od danas ubacivam unutra nebili barem malo pala) vlaga 30-45%..veličina posuda 8-9 litara

flushano prije 14 dana, i od tada zaljevano 3 puta (od 1L do 1,5L vode po biljci), dva puta sa punom dozom Hesi Bloom Complexa i dozom super vit-a i jednom sa 3% peroksidom.

Većina biljki radi optimalno s obzirom na uvjete (lagana gužva u boxu i nedovoljno svijetla za veličinu boxa) ali na tri biljke mi se pokazuje prilično velik problem koji me pomali plaši. Naime, novi rast (izdanci) su svjetlo zeleni skoro žuti. S obzirom na simptome čini mi se kao nedostatak N, ali me to malo zbunjiva jer ostale to isto ne pokazuju...

Pošto slike govore više:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting -> normalna biljka koja ne pokazuje žutilo

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting -> žuti izdanci biljke u problemima

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting -> usporedba da se lakše primjeti razlika u boji

flekice na listu su uzrokovane jučerašnjim špricanjem sa mg donatom.

hvala na pomoći unaprijed :)

EDIT: stvarno mislim da se ne radi o ph ili nut lock-u s obzirom da ph vode štelam na 6,7-6,8 već dobrih 20 dana (sada kad bolje razmislim s tim sam možebitno i zaključao N?!? hmmm... :confused:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ne fali im ništa... kad ti cijela biljka bude svijetlo zelena, skoro žuta onda se počni brinuti...
 
19.05.2012
9
0
0
38
brijem da bi mi tada moglo biti malo prekasno za bilo kakvu brigu! :D Znači metal da prestanem dramatizirati i opustim se? Neznam, čudno mi je to kako na nekima od njih se pojavljuje ta svijetla boja a na nekima ne...ali ako ti kažeš da nije red alert onda ću se potruditi da ti vjerujem. Ima li netko od ostalih da nije opušten i blaze ko metal i ja pa da vidi neki problem?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
dokaži. koji su ti argumenti, tj. po čemu si zaključio da tu nešto nije u redu?
 
19.05.2012
9
0
0
38
mislim da sam skužio što je problem. zanima me, metal, sljedeće. Ako sam flush napravio sa ph korigiranom vodom (6,7~6,8) te poslije nastavio zaljevati sa vodom iste ph vrijednosti, pod uvijetom da je zemlja smeće tj. zemlja iz vrta koja mi se tu zalomila nažalost (u jednoj je sigurno, možda i u ove ostale dvije moram sutra provjeriti) dali je moguće da se ph vrijednost još malo popela (ili zadržala na 6,8) i tako zaključala Fe? Jer to mi se čini kao jedan od izglednijih slučajeva. I bi li obilnije zalijevanje sa ph 6,2 riješilo situaciju?

PS: stanoje brate gdje si se sjetio početi spammat baš na mome pitanju?!? :O

EDIT: Ja također mislim da postoji problem sada, neznam kojih razmjera... To zaključujem jer imam ostatak legla koji ne pokaziva takve simptome.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Dobro je stanoje reko, ne valja to. Ja nisam htio nista pisati jer nisam siguran al kad bih MORAO reci (kao sada posto postam), onda bih rekako nedostatak zeljeza. Bar tako pise u uputama o bolesnim biljkama. Sad za flush i pH isto ne znam, ali imas pH mjerac za zemlju, na njuskalu je sto kuna a na gadgetextreme.com je 50kn (isti). Nije posebno precizan ali zapiknes ga u zemlju i izmjeris pH zemlje.

I ovo definitivno nije normalno, jer nije usla u poodmakli stadij cvijetanja nego je tek usla u cvijetanje. Dok dode do kraja, krepat ce ak ovako nastavi.
 
24.04.2012
3
0
0
53
pogledaj ovu sta je u redu,lipo se zeleni,a ova zuta znaci nesto joj nedostaje.volija bi da mogu pomoc ali posto neman iskustva sacekajmo nekoga iskusnijega
sigurno necu nekoga savjetovat da ceka da cijela biljka bude svijetlo zelena, skoro žuta pa da se onda brine,bez ljutnje .
 
24.04.2012
3
0
0
53
pogledaj ovu sta je u redu,lipo se zeleni,a ova zuta znaci nesto joj nedostaje.volija bi da mogu pomoc ali posto neman iskustva sacekajmo nekoga iskusnijega
sigurno necu nekoga savjetovat da ceka da cijela biljka bude svijetlo zelena, skoro žuta pa da se onda brine,bez ljutnje .
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
kupi željezo u prahu, razmiješaj ga sa vodom i poprskaj po lišću i zalij biljke. dosta je jednom gnojiti željezom u životnom ciklusu biljke...

ako ne možeš naći željezo u prahu, samo zaguraj par većih čavala oko korijena biljke (neka budu hrđavi) i to je to...
 
31.05.2012
41
7
8
Cervantes je napisao(la):
Zemlja: terra aqua ph 6.5 ja mislim i pomjesano s perlitom 20%
Ovako zanima me gdje si nabavio perlit??


I jel mi moze neko rec sta da radim sa listovima koji su uvenuli od nedostatka fosfora?
Problem je rijesen sta se tice nedostatka ali me zanima jel trebam rezat one listove sta su uvenuli ili??
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Perlit imas u svakoj poljoprivrednoj apoteci ili vecem trgovackom centru tipa Baumax, Bauhaus i to...

A ako ti se listovi nisu oporavili nakon par dana ili uopce ne pokazuju znakove oporavka, slobodno ih cvapni. Ionako ce sami otpast tokom vremena.


Edit:
Ne moras ni ici, nazovi ih telefonom, svi oni imaju sluzbe za korisnike ;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Cink i zeljezo.... Nikad mikroelement ne dolazi sam kao problem... Prvo je bio cink, a sad je i zeljezo (ako upoce postoji problem)