Problemi u cvijetanju molim pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.10.2011
5
0
0
47
Posadio zimus dvije biljke orange buda,sve teklo ko po loju.Kad je stisla zima u prostoriji gdje su rasle nije bilo grijanja i nekad im se dok su spavale temperatura spustala do oko 13 stupnjeva. Obje su bile feminizirane ali su svejedno dale sjeme,negdje sam na forumu procitao da je to moguce ako im je niska temperatura,nisam primjetio da su hermichi. Svejedno,bile su plodne i dimnoukusne... Sacuvao sam njihovo sjeme i posadio ga u 3em mjesecu. Vegetacija prosla OK,ali sa cvjetanjem stigli problemi. Bilo im je jako vruce i listovi su im se poceli sushiti,suzhavati i zutiti,sl. kao kod nedostatka fosfora. Zalijevao,gnojio,ubacio jos jedan ventilator,ali ventilator koji mi izbacuje zrak radi rezhimom sat radi pola sata se hladi,tak da je unutra za to vrijeme strujao samo vruchi zrak. Onda se dogodilo slijedece. Nakon 60 dana cvjetanja biljka vishe skoro nije imala lisca i headovi umjesto da nabubre izduzhili su se i poceli se pretvarati u male grancice sa listovima i dlachicama. Chudo nevidjeno,sad izgledaju ko bozhicno drvce. Biljke uopce nemaju miris,ne maste pod rukama,trihinoma vrlo malo. Da ih pokopam,ili da chekam da vidim sta ce biti od toga. Vec sam posadio novo sjeme od istih biljaka,pa me zanima da li se ta mutacija dogodila od vrucine ili sjeme od biljaka koje se kupi od prodavacha ne moze dati novo sjeme koje ce biti kvalitetno. Ne bi htio cekat 4 mjeseca da mi se dogodi isto ako sjeme ne valja. Hvala na savjetima!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja vidim jednmu gresku, a to je da vent za ispuh ne radi cijelo vrijeme... S tim se smanjuje dolazak svjezeg zraka podtlakom i doslovno se pocinju gusiti... Neznam, ja bih to bacio ako su fakat takve kako si opisao, ali daj slike...
 
31.10.2011
5
0
0
47
uslikat cu veceras da vidite,znaci ne postoji mogucnost da je sjeme banana. Ako proklija,i biljka bi trebala biti uredu. Ili?
dsc00164fl.jpg
 
19.05.2012
9
0
0
38
jedno brzo pitanje a da ne otvaram novu temu... da li je moguće da biljke u jednake starosti (danas 40ti dan cvjetanja) u istim uvjetima te iste sorte (fem Big Bang od GHS-a) različito cvjetaju? naime 7 komada napreduje lijepo kao što se vidi na ovoj slici:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

međutim tri su se ulijenile, započele su sa predcvatnjom a onda jednostavno stale...
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

fotoperiod im uglavnom ne remetim... nekad sam prisiljen obići ih dok im je noć sa lampom ali trudim se da to bude rijetko i kratko.

Itko?

Pretty please?!? :D
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
punksteamer je napisao(la):
fotoperiod im uglavnom ne remetim...
Odgovorio si i sebi i T-budu :) Možda je i genetika, ali to se ne može tvrditi ako nije poštovano noćnih 12 sati u cvjetanju :)
Ni visoke temperature ne pomažu "sabijanju" cvjetova. Ako biljke ne napreduju jednako, a pretpostavljamo da im je korijen jednako razvijen i zdrav, probaj zarotirat biljke u boksu i promatraj. I ne zaboravi -12 sati sna je nešto s čim se ne igra :)
pozz