Problemi u rastu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.07.2012
0
1
0
43
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 1 i pol mjesec
3.Koliko su visoke vaše biljke ? oko 70 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 25cm široka i 20tak cm visoka
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) zemlja kupljena, mjesavina slabo razgradenog bijelog treseta, visok udio izmrznutog crnog treseta, tresetna vlakna i vapno, a pomjesano s humusom ( otprilike 1/5 humusa )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? 1 dnevno iz pipe
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? nemam mjerac ( vodovod zagreb )
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? gnojivo kupljeno, tekuce, Flortis, 7 -7 -7 + B, Cu , Mn , Fe, Zn, koristeno 1 tjedno.
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? biljek su bile pod suncem (jakim ) zadnjih mjesec i pol dana, od 6 do 9 (15tak h sunca )
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? zageb ljeti .) od 25-30 stupnjeva
13.Koliki je ph zemlje ? neznam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? da, male crne bube
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? nemamo, 1 grow


OPIS PROBLEMA:
Imamo 5 biljki , himalaja gold.
Biljke je odlicno rasla i napredovala zadnjih 45 dana, nakon cega smo ju s balkona prebacili u sobu, zbog sigurnosti. I da joj smanjimo dnevno svjetno da bi potaknuli vegetaciju.
U sobi je 6 dana , soba je prozracna kad joj dajemo sunca, kojeg ima 10h dnevno ( od 7-8 ujutro do 7-8 navece ), a nakon toga je u potpunom mraku do sljedeceg jutra.
No sad je biljka izgubila volju da stoji uspravno i ponosno, jednostavno "padaju" neznam kako da to opisem.
ImageShack Album - 5 images
Mozda se ništa niti ne događa štpo ne bi trebalo, ali kako ovo radimo 1 put malo smo se preplašili jer us vani izgledale puno zdravije....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Joe1234

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Presaditi...ostalo neću ni komentirati...sretno dalje!
 
06.07.2012
0
1
0
43
Milis u vece posude ? i molim te komentiraj što više:)
ako vidis još nešto što je kirvo reci , jer kao što sam rekao prvi put ovo radim
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Biljkama ti treba hrane i prostora za korjen.Presadi u veće tegle, ako misliš do kraja držati u njima uzmi barem 10l po biljci i napuni kupovnom zemljom reguliranog Ph i Pomješaj s perlitom ili stiroporom radi drenaže. U toj novoj zemlji imaš hranjivih tvari za par tjedana pa netrebaš prihranjivat odmah a ako namjeravaš ostavit u teglama morat češ nabavit kvalitetno NPK gnojivo.pokušaj kontrolirat ph vode s kojom zaljevaš jer če ti biljka zakržljati. u petshopovima imaš ph mjerače za akvarije koji su do 50kn a ph ti je u ovom slučaju dosta važan pošto biljke imaš u teglama i ti sam određuješ i kontroliraš što i kada če biljka dobiti.
RASPORED HRANJENJA,PH,VODA - tu ti je link za temu na forumu pa malo prouči

jovo666 je napisao(la):
prebacili u sobu, zbog sigurnosti. I da joj smanjimo dnevno svjetno da bi potaknuli vegetaciju.
Ne razumijem ovo da bi potaknuli vegetaciju... Biljka se prvo razvija i raste(vegetacija) a to se događa dok je dan duži i onda počinje cvijetati kad dan i noć postanu izjednačeni.. indoor groweri imaju biljke u vege na 18hsvijetla/6hmraka pa kad je vrijeme za cvijetanje ili kad žele biljku stavit u cvijetanje prebace na svijetlosni režim 12h/12h.

Inače ok je za mjesec i pol samo riješi to s presađivanjem što prije i moj savjet ti je dda prebaciš u prirodu ako imaš mogučnosti a ako češ imat doma slobodno ostavi na terasi gdje si imao.sunca nikad previše.

SRETNO I UŽIVAJ....
:samoja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
06.07.2012
0
1
0
43
E to je vec dosta korisnih informacija, hvala ti puno:)
Upravo se spremam do ducana po tegle, još zemlje i humusa. Ph cemo smanjit.
Ovo šta si reko za svjetlo/mrak je okvirno i bilo tako , samo što imam neku ludu kombinaciju indoor/outdoor. to je radi prostora koji mogu koristiti/susjeda/policije i sl.
Ovo za vegetaciju sam mislio na tu 3 fazu. cilj mi je u principu u što kracem roku natjerat ih da rode, vrmene radi a i ne mogu imati cudovista od metar i pol nigdje u stanu ili van njega.
ako imas još što za dodati bio bih ti zahvalan :)
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
GLe izvedivo je unošenjem tegle unutra natjerat biljku na cvijetanje..Imao sam i ja sličan plan pa sam se za out odlučio nakraju..
znači 12sati sunca 12 sati mraka i moraš znati da nesmiješ ometat mračno razdoblje jer češ stresat biljku i dobit češ hermija(bijku koja ima i muške i ženske) pošto češ joj priuštiti dovoljno stresa stalnim seljenjem unutra van..
A kad presadiš vidjet češ za par dana napredak i poboljšanje u razvoju biljke.
 
06.07.2012
0
1
0
43
Nemogu sve to pratit na zalost. kažem, važnije mi ne past nego dobiti idealniju biljku. Morat cu ih držati stalno unutra ali cu paziti sto konstantnije davati svjetlo i mrak.
A reci kolko jos imam do berbe...u najidealnijem slucaju i mogu li to kako ubrzati.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
U prosjeku cvijetaje traje od 45-50-60 dana kako kaja....više mraka ,manje svijetla i proces se ubrzava...samo upitno je koliko ćeš dobit ako ćeš išta dobit
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Koliko do berbe?:icon_lol:,punoooo još bracika :)Presađuj ti to u veće posude i gnoji kad počmu cvasti.I čitaj forum,naravno.....sve piše lijepo od a do žnj:icon_lol:
 
05.10.2015
5
0
1
Pozdrav! Nisam jos pisala po forumu pa neznam sta smijem pisat. Moze li mi se neko javiti. Imam problem u rastu. Hvala
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.668
34.973
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Joj pa gdje vadite ove teme :fuck:
@Nora
Kad si prestala rasti i koliko si visoka?

Daj se malo uozbilji i razmisli sta pises
Ako imas nekakav problem u vezi biljki imas ovu temu i postavi tamo pitanje,ali kvalitetno!!! Znaci procitaj prvi post ove teme sta i kako moras,nema ovdje tarota pa da znaju kakav ti probelem imas

https://www.vutra.org/threads/ako-i...žete-pitati-iskusnije-članove-za-pomoć.11083/


1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
16.Fotografija ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Joe1234 and Stipe
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.