Problemi vezani za pametne telefone

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Naslov teme govori sve, tako da ću odmah da pitam.
Nedavno su uspeli da me nagovore da sa dugmića pređem na android. Imam Alcatel pixi 4(4). Kako da prebacim aplikacije na SD karticu? Znam da se sistemske aplikacije ne mogu prebacivati. Interna memorija ovog telefona je mala, 2 GB, podesio sam u opcijama da podazumevana memorija bude SD, ali koju god aplikaciju da skinem telefon lepi u svoju memoriju i puni je. Nigde u opcijama nema, ili ja ne umem da nađem, da ih prebacim na karticu. Probao sam sa par programčića sa Google Play, ali bez uspeha. To je to, za sad...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Odi na Play Store i skini neku app to sd aplikaciju tipa AppMgr 3, instaliraj i poklikaj tamo sve aplikacije da prebaci na sd.

Skinuo i evo šta se dešava:
1. Pokrenem aplikaciju izbaci mi ovo


2. Podesim u telefonu, nema gde drugo nego na ovom mestu


3. Idem dalje na prebaci program

Pa na aplikacije koje mogu da se prebace, odabrao sam šah

Dalje

I na kraju se zakuca ovde i ni makac

Ispravka, ne zakuca sa telefon nego ja, ne znam šta dalje

Uh,sve ovo radim na telefonu, nadam se da sam uspeo da postavim kako treba
 
Poslednja izmena:

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo Stipe šta se dešava.
Uđem na "gornju" memoriju izbaci mi ovo


Odem na ovu ispod i izabcuje mi

Ulazim dalje

dalje

dalje

I to je to...Nigde nema opcija da odaberem SD ili fon. Izvini što davim
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mislim da nije ni do roota, nego neki telefoni jedostavno ne mogu, siromašniji su opcijama.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Najverovatnije je Avantura u pravu... Nema veze, obrisaću nešto da mu malo rasteretim memoriju, a i šta sam se koji qrac napalio na telefon ko tinejdžer... Pozdrav svima, pa eto me uskoro ako mi negde bude zapelo...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
@Hooker, mislim da si trebao samo zatvoriti onu poruku ispod pa bi ti prošlo.
Probaću pa javim da li je to.

Nego sad imam novo pitanje?
Odem na zvanični sajt Alcatel-a i tamo mi nudi da skinem dopunu podešavanja za moj model. Naravno, skinem, samo što mi podešavanja stignu u obliku exe fajla koji ne mogu da pokrenem. Skinem sa Google Play program za konvertovanje exe fajlova i kad ga pokrenem da mi gomilu raznih formata za otvaranje. Koji da označim, pojma nemam, bojim se da ne sjebem nešto.
Da li postoji neki određeni format koji otvara takvu vrstu exe fajla ili da se manem ćorava posla i ostavim telefon na miru?
Šta ću kad sam sa navuko!
 
Poslednja izmena: