problemi....

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
ovako prvo onaj upitnik.....

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 20 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? max 10cm sa 2-3 reda listova(kako koja)
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 8cm visoke 8cm promjer
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )crni humus,stiropol,mjesana zemlja za cvjece(sa komadicima kore drveta i jos necim)
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? svakih 2-3dana po oko 0.7dl...obicna voda iz pipe....
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?neznam
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?jos ih ne koristim...
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? 1 hps od 400w(jos ju ne koristim) i 4 coolwithe od 18w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?hps oko 1m a coolwithe oko 8cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?oko 0.7m
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? 25celziusa...vlagu neznam....
13.Koliki je ph zemlje ?neznam.....
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?neke musice(ko vinske)
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 2 berbe bez i jednog jedinog problema... :)


e sad treci put......

pocele su mi neke biljcice zutit na donjim(prvi red) listovima.....odrezo sam to lisce...
a neke su pocele sivit i savijat se prema gore(isto prvi red)...i to sam lisce odrezo.....
ostatak biljcice je ok....

dali ih smijem vec sad gnojiti sa nekim gnojivom koje ima dosta N i P????
dali ih smijem staviti sad pod hps?
ako ne,kada smijem?(prva dva puta sam imo samo hps i odma sam ih ispod stavio,a sad me strah toplotnog stresa i da ih ne oprzim jer su do sad bile pod 4 coolwith-a od po 18w)

jesu li mi djecica nornalna za svoje "godine"?


Unaprijed Hvala :thankyou:
Vas Hashberryboy
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Hmm.. ja bi to bubnuo pod hps.. samo se pobrini da im se zemlja nikad ne osusi potpuno dok su malene i udalji hps na 60cm od njih. Osiguraj im dobru ventilaciju, a ako to nemas onda jos vise udalji hps. Ja biljke drzim na 40cm od 400w hpsa.. ali imam veliki vent koji stalno puse u njih i nisu u zatvorenom prostoru.. ako ti se temperatura popne preko 29C nesto moras mjenjati.
Takodjer stavi u box nekoliko posudica sa vodom da povisis vlagu dok su biljke jos malene i osjetljive.

Ako ti je temperatura o 0.7m boxu vec 25 bez HPSa imat ces velikih problema kada upalis to cudo.. bez super jebene ventilacije.

U svakom slucaju nedaj se jer nije laki put od brckarosa do dobrog growera.. to najbolje znam ja koji sam debelo u brckavim vodama, ali eto pokusam pomoc koliko mogu sukladno sa svojim dosadasnjim znanjem. Pricekaj ove malo mudrije za konacni savjet.
Citaj i uci sta vise mozes.. trebat ce ti.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
hashberryboy je napisao(la):
ovako prvo onaj upitnik.....

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 20 dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? max 10cm sa 2-3 reda listova(kako koja)
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 8cm visoke 8cm promjer
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )crni humus,stiropol,mjesana zemlja za cvjece(sa komadicima kore drveta i jos necim)
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? svakih 2-3dana po oko 0.7dl...obicna voda iz pipe....
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?neznam
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?jos ih ne koristim...
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? 1 hps od 400w(jos ju ne koristim) i 4 coolwithe od 18w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?hps oko 1m a coolwithe oko 8cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?oko 0.7m
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? 25celziusa...vlagu neznam....
13.Koliki je ph zemlje ?neznam.....
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?neke musice(ko vinske)
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 2 berbe bez i jednog jedinog problema... :)


e sad treci put......

pocele su mi neke biljcice zutit na donjim(prvi red) listovima.....odrezo sam to lisce...
a neke su pocele sivit i savijat se prema gore(isto prvi red)...i to sam lisce odrezo.....
ostatak biljcice je ok....

dali ih smijem vec sad gnojiti sa nekim gnojivom koje ima dosta N i P????
dali ih smijem staviti sad pod hps?
ako ne,kada smijem?(prva dva puta sam imo samo hps i odma sam ih ispod stavio,a sad me strah toplotnog stresa i da ih ne oprzim jer su do sad bile pod 4 coolwith-a od po 18w)

jesu li mi djecica nornalna za svoje "godine"?


Unaprijed Hvala :thankyou:
Vas Hashberryboy
Evo ti slika, pa približno uporedi što se tiče listova... što se tiče gnojenja sad nipošto nemoj gnojiti ni sa čim!!! Jer koliko sam skonto zemlja ti je dobra tj. ima organskog gnojiva vec, dodavanjem ćeš spržiti korjen!
Jel ovo spominješ mušice na biljkama, ili u box-u???? Toga se odmah moraš rješiti!!!
Što se tiče problema, ja mislim da ti je prevelika pH vrijednost vode, te da ih previše zaljevas u velikom razmaku... 8cm posuda je mala i puuuuno je 0.7l vode
Predpostavljam da su ti sad u tim posudama dok ne ojačaju, pa onda idu u veće??? gledaj i zaljevaj ih svaku noc po malo, to je puuuno vode za njih, jer su male jos, drzi ih 20 i više h pod neonkom. Nema veze, mogu još neonke (dobro je da su coolwhite pa ne grije) njih slobodno možeš skroooz (1-2cm)primaknuti do biljke. Nema još potrebe (još su mlade da ih stavljaš pod HPS) mada možeš nije problem.... al' bolje ih još malo drzati (dok ne "buknu") pod neonkom i onda pod HPS.... Dobro je kao što rekoh da imaš coolwhite pa ne griju, slobodno primakni ili neonku ili biljke skroooz 1-2 cm udaljene, brze i bolje će se razviti....
Sad ne diraj te listove koji su počeli žutiti, samo otkini one koji sami (malte ne) otpadnu (ono na dodir, kad se osuše skroooz i počnu uvijati)....
Ovdje sam 100% siguran da je problem vodi.... i samo ih drži sto blize neonkama i uzivaj, oporavice se, tj. nastaviti normalno....
To sa listovima, obično krene od dna prema gore... tako zahvata svaki list prema vrhu(širi se ko epidemija)... previše zaljevanjem si podigao sigurno pH zemlje, sad svaki novi list koji bude rastao, ako bude zutio, onda odmah u novu zemlju.... tj. presadjivanje
 

Prilozi

  • 4zk895t.jpg
    4zk895t.jpg
    68 KB · Pregleda: 47

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Ako uspijes da nadjes Slavol (prirodno mikrobiološko đubrivo) uzmi ga, on pospjesuje razvoj korijena i biljka lakse uzima ono sto joj je potrebno iz zemlje. Ovo nije obicno gnojivo, znaci kada krenes da gnojis, mjesas slavol sa tim gnojivima. Slavol mozes koristiti od pocetka do kraja, samo moze da pomogne. Od kada sam poceo da ga koristim imao sam manje problema.
Pokusaj naci perlit umjesto stiropora, kada budes presadjivao, mnogo bolje funkcionise, plus ne leti po prostoriji kada ga mrvis.
Pokusaj spustit temperaturu, ili uperiti neki ventilator na njih, nek se njisu malo. Treba im vjezba, tj. osposobljavanje glavne stabljike da podnese veliku tezinu i da pumpa sto vise materijala u hedove. :)
Nemoj toliko rezati listove kada su male, pa makar se oni i susili, sve dok ne odpadnu sami. Ako se suse i dobijaju fleke mozes posumnjati na nedostatak nekih mikroelemenata, ali mozda je to samo nemogucnost korijena da ih uzme iz zemlje, pa opet preporucujem Slavol. :)
Postavi neku fotku, lakse cemo pomoci tako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.