Problm sa stednim zaruljama..molim pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

rasta9

Aktivan Član
13.08.2010
53
0
0
27
Stedne mi zarulje griju kao lude ne mogu ih ni u ruku primit kako su vruce, s temperaturom u boksu Sam uspio doc na kraj sa 28 stupnjva pod svijetlima.
Problem je u tome sto Sam kod stednih zarulja postavio aluminijsku foliju onu Matt stranu da reflektira svijetlos onda mi je temperatura bila 34 stupnja pa Sam onda box oblozio stiroporom debljine 1cm I temperatura je pala na 28stupnjeva.
Zarulje su bil upaljene 2sata I otvorio Sam box a na stiroporu rupe koj izgledaju kao da je izgrio, rupe su na mjestima gdje se nalazi svaka stedna zarulja.
MOLIM POMOC kako da smanjim zagrijavanje stednih zarulja od 23w??????
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Što nebi mogao da napraviš CT to samo ovisi o tvojim mogućnostima i materijalima kojima raspolažeš....
Alli Hazwe ti je rekao možda najbolje rješenje i pored tog probaj da napraviš pomični pokrov BOX-a ali da su grla od CFL-a van tog znači sa gornju stranu tako da toplina bude blaža.....
 

rasta9

Aktivan Član
13.08.2010
53
0
0
27
sto da napravi s gornje strane cfl-a..... daj mi molim te to malo pojasni sto da napravim?????????????

i dal da iznad cfl-a ostavim stiropor ili da stavim nesto drugo
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
nesto radis krivo... pa ja sam imao 6 komada u malom boxu pa nisu zagrijavale...mozda si ti samo zabrijavas da griju....

a moj savjet ti je...


8 ventilatora je previuse. stavi dolje jedan ili dva da pusu zrak nutra,stavi gore dva da pusu isti zrak van ali da ide jacom brzinom nego ovi dolje. zrak ce ti strujati od dolje prema gore,prelaziti preko zarulja i ici prema van.

tebi je tempratura vioka jer vjerovatrno imas ventilatore koji pusu bas na zarulje i samim time topal zrak bacaju na sve strane. to ti je velika greska, pokusaj ovo moje temp. ce ti se smiriti. meni trenutacno takl radi 5 cfl +1 hps i sad je temp. 31 stupanj, sto je odlicno...pa neces se zamarati usred ljeta je li 28 ili 30, nece joj nista biti.

tek sam primjetio na 35 da se pocnu dogadjati promjene...

i mici stiropol , obavezno, kupi si foliju kao i svi drugi i zalijepi na sve stranice u boxu pa i gore i imat ces jedan veliki reflektor :)
 

rasta9

Aktivan Član
13.08.2010
53
0
0
27
a kakvu foliju???
ja sam imao prije aluminijsku foliju pa je bilo 35 u boksu

i hvala na ideji sa ventilatorima ovo i strujanje zraka preko lampi

kakvom folijom da oblozim box i gdje je ima da je kupim????
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ovak... folija obicna bijela, kupis ju u bilo kojem centru tipa bauhaus,pevec,baumax i slicno.ne zanm od kud si.uvijek se nalaze na odjelu boja i lakova. metar ti je nekih 10ak kuna...kupis par metara i sve oblijepis. Mozes i bijelom bojom sve premazati, mozes vratiti i foliju od prije, samo prije toga odradi ventilaciju. ja sam si nabavio takvu foliju kakvu si imao ali samoljepivu... i cijela kutija je jedan veliki reflektor :)

samo makni stiropol pod obavezno. a na zaruljama nemam nikakav reflektor i kad je bio ,nisam primjetio aosolutno nikakvu razliku, box je mal,sve se odbija na sve strane...za pocetak ga nemoj stavljati samo kvalitetno odradi ventilaciju..imas kod mene u potpisu jedan dnevnik gdje se vide ventilatori i sve ostalo kak je odradjeno u jednom davnom boxu...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Daj truda malo sebi pa potraži-SEARCH,Nema smisla da pišeš sve bizarnija pitanja bez da promisliš glavom,odužit če ti se vremenski.I ne postaj pos za postom!
Objasnili su ti večinu,logiku u glavu i volju u ruke!
 

rasta9

Aktivan Član
13.08.2010
53
0
0
27
kupio sam i dva venta i premjesti jedan sve kako si rekao podledaj moj DNEVNIK UZGOJA pa ces sve vidit