Produvati laptop

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Kako dolaze toplija vremena kompjuteri se pregrijavaju od prasine te se gase nasumicno. Sa desktopom je lako samo ga otvoris i onim za uvo procistis.

Medjutim laptop treba da nosis ili na pumpu ili na servis da ga produvaju kompresorom. Mene to mrzi pa radim usisivacem. Problem sa usisivacem je sto ne izduvava nego usisava te moze da poremeti ventilator. To mi se i desilo ventilator nije htio da radi (gasi se non stop). U to slucaju duvajte kroz rupe da ga pokrenete na pravu stranu. Ukoliko ni to ne pomogne onda otvorite (nije neka muka ako imate alat) i samo rukom pokrenite ventilator na pravu stranu. Kod mene je to suprotno od kazaljke na satu.
 

the Dreamer

drimerica
03.03.2012
488
296
63
39
Moj laptop je tako napravljen da moraš skinut SVE da bi se došlo do hladnjaka, znači sve kompletno treba skinut, tipkovnicu, monitor, sve do matične ...i tek zadnja komponenta je hladnjak. Ocjena 1 za tehničara koji ga je tako osmislio, a moj laptop nakon uradi-sam rastavljanja više nije isti (klima se ekran :icon_lol: )
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
ja sam jednom otvarao laptop u 2 godine sta ga imam i prebrzo se to prlja... vec sad se pregrijava a ocistio sam ventilator i sve i radio je mozda normalno 2 tjedna i onda opet pregrijavanje... to je vec normala da je vrel cijelo vrijeme... ali bitno meni da otvara on sve kako treba :) tu i tamo zasteka i uspori ali ide :) radi ocu rec :) treba si nesto ovako kupit ako vam se previse pregrijava...

102328-the-best-cheap-laptop-coolers.jpg

peace out !
 
13.05.2012
8
0
0
31
sreca da imam obicni jos moram ubaciti nesto da grije bojim se da mi se procesor ne smrzne :D inace otvarao sam par laptopa i stvatno je zeznuto :S ali mozete kupiti one coolere za laptop
USB-3-Fan-Light-Cooler-pad-Laptop-Notebook-Cooling-Pad.gif
i ima da radi :D


opa cupa dobro su ti rekli :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
ja sam isto imao problema sa prasinom i ostalim glupostima.nije dobro drzati ga na krevetu,dekama,tepihu i sl.jer povlaci sve iz njih,rekose mi u servisu :)
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ne treba ti kompresor.

Ja sam prije puho rucno pa sam skuzio da mi previse smeca pada na facu :D e onda sam lijepo uzeo fen i znas kako ga fino izduvam, svaka sjemenka ispadne van :)
 
15.07.2011
14
0
0
31
Ja svoj laptop/racunar propusem kompresorom. Takodje bitno je provjeriti ispravnost ventilatora, skinuti CPU temperature monitoring . Podmazati hladnjak procesora sa pastom za to. Itd...