Profesionalni vozaci

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Anomaly

Aktivan Član
10.08.2013
49
20
8
33
Slavonija :)
Pozdrav. Polazem za vozaca kamiona C kategorije. I danas idem pitati za lijecnicki i posto se mijenjao neki zakon, sada traze puno vise toga. Jedno od tih uvijeta je krvna slika. Sad, dali provjeravaju thc mozda? Prije godinu i pol sam bio pao sa 0.7g pa mi je to sada problem, da nebi vidjeli da sam pozitivan, jer pusim dosta (svaki dan, ali samo kad nisam na poslu).
Dok sam bio kod doktorice, bacio sam oko na ispis te krvne slike od nekog covijeka, i ima tih par kategorija, sve neke doktorske šeme i brojevi, ali u jednom kvadraticu je pisalo: pozitivan na glukozu i kreatin... o_O
I koliko treba da thc se ocisti iz krvi? Ima dosta tema na forumu, ali vecina vezano za mokracu i nisam nasao bas neki konkretan odgovor..

Pa ako moze neka pomoc ili nesto, bio bi zahvalan. Pozdrav! :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StokaGodine

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Neznam da li se na lijecnickom za kamion gleda thc, ne vjerujem ali moguce je..
A za krv korisna info je da se kompletna krv u ljudskom tijelu promijeni u 60ak dana, ali osobno neznam puno o testovima preko krvi..
Ovisi o prehrani isto dosta..
U mokraci ostaje dosta dugo ako se redovito konzumira svaki dan, cak i do 30 dana. Za povremeno konzumiranje kod nekih za tjedan dana si cist ali redovitim se ciscenje iz mokrace dosta produzuje..
Cak ispijanje dvije tri pive prije testa potjera na naglo mokrenje i pritom se u mokraci ne uspije pokazati dovoljna koncentracija, ali to je rizik uvijek..
Dosta pomoraca uzima onaj aktivni ugljen u tabletama i ocisti se prije testa za par dana bez problema..
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
Neznam ni ja dali ide test na lijecnickom ali znam da nenajavljeno kontroliraju vozace kamiona upravo na thc :(
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
@Zlo&Naopako
Ima tu na forumu tema cijela o tom ugljenu pa sam vidio da je zakljucak vas svih da je to samo za ciscenje crijeva..vjerujem da je tako ali isto znam da masu pomoraca uzima to i kune se da funkcionira..
Meni je jasnije ali je neko drugi u zabludi onda..mislim na pomorce naravno ;)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Prisutnost bilo kakve droge u krvi pa tako i thc-a ne spada u standardni lječnički pregled ali na zahtjev poslodavca može biti uključen u to.Tako da ovakva pitanja dali hoće ili neće testirati nemaju smisla to zavisi o vrsti posla i volji poslodavca :)
 
Poslednja izmena:

Anomaly

Aktivan Član
10.08.2013
49
20
8
33
Slavonija :)
Prisutnost bilo kakve droge u krvi pa tako i thc-a ne spada u standardni lječnički pregled ali na zahtjev poslodavca može biti uključen u to.Tako da ovakva pitanja dali hoće ili neće testirati nemaju smisla to zavisi o vrsti posla i volji poalodavca :)
Znam za to, al nije to problem :) Za stolicu i pisanje nisam siguran, jer je nabrajala dosta stvari doktorica sto je sve potrebno...
Ali nadam se da si upravu, da je to samo standardni lijecnicki pregled :)
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Lječničkim pregledom se utvrđuje tvoja sposobnost za rad na određenom radnom mjestu,znači da obuhvaća one stvari koje to radno mjesto zahtjeva.Ako ideš za pilota putničkog avijona vjerujem da su tu i sve droge uključene u test,ako ideš za zidara pa neće te na pivu testirati :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ima tu na forumu tema cijela o tom ugljenu pa sam vidio da je zakljucak vas svih da je to samo za ciscenje crijeva..
Da , znam... više članova je u nekoliko navrata tamo napisalo da oralno uzimanje aktivnog ugljena nema veze sa čišćenjem urina i krvi od kanabinoida.
Ajmo nekom logikom. Ako pojedeš aktivni ugljen, ide direkt u želudac, pa u crijeva. Pošto nije topiv, ne apsorbira se u crijevima, nego radi upravo suprotno-ugljen apsorbira u sebe ono što je u crijevima. Dakle, ne radi ništa po pitanju kanabinoida...osim ako si ih uzimao oralno. Ali opet ostaje ono što je preko probavnog trakta otišlo u organizam, tako da nula bodova.
Možda sam u krivu, ali do sada mi nitko to nije potvrdio :)
 

Anomaly

Aktivan Član
10.08.2013
49
20
8
33
Slavonija :)
Da , znam... više članova je u nekoliko navrata tamo napisalo da oralno uzimanje aktivnog ugljena nema veze sa čišćenjem urina i krvi od kanabinoida.
Ajmo nekom logikom. Ako pojedeš aktivni ugljen, ide direkt u želudac, pa u crijeva. Pošto nije topiv, ne apsorbira se u crijevima, nego radi upravo suprotno-ugljen apsorbira u sebe ono što je u crijevima. Dakle, ne radi ništa po pitanju kanabinoida...osim ako si ih uzimao oralno. Ali opet ostaje ono što je preko probavnog trakta otišlo u organizam, tako da nula bodova.
Možda sam u krivu, ali do sada mi nitko to nije potvrdio :)
Nisam ni ja 100% siguran, ali mislim da si u pravu. Ugljen cisti samo zeludac.. cak sam i cuo specijalce koji kazu da i najobicniji ugljen za rostilj funkcionira LOL. Rekao sam im sam ga vi jedite, ja cu i dalje radit samo rostilj snjim :)