program za izradu cross-x-linija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Ima li netko da zna dobar online program za izradu što ispada pri križanju sorti od kojih je poznata genetika online naravno da ima u datebase sve druge linije samo da ti dadne rezultat (znam teoretski ali barem nešto )

thx


:icon_lol:
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Neznam mislim da takvo što ne postoji. Što više o tome razmišljam to mi se više čini ko vrlo vrlo zahtjevan zadatak. Svaki breeder za sebe najbolje zna s čim radi i to ti je sve, ima još i tablica s poželjnim osobinama od Ed Rosenthala koja ti može pomoći u traženju kvalitetnih roditelja a djeca kako bog da hehe
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Tako nesto bi zahtijevalo veliku kolicinu podataka i kao sto kaze superangel bio bi to jako zahtjevan poduhvat i bilo bi zanimljivo da netko to izvede ali nije bas izgledno da je objavljeno na netu :/

Najblize tome sto se ja mogu sjetiti su one simulacije uzgoja koje se mogu naci u obliku igara za pc ali to nije s nekom ozbiljnom namjerom izradjeno, pa i korisno u ovom slucaju.
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
baš šteta znam da zahtjeva veliku količinu informacija jer svaki dan iskaču nove linije.... ah ponadao se, onda na klasičan način , kladističko drvo.... :costumed-smiley-027
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Uvijek mozes sam napravit nesto slicno tome sto trazis, ne mora to bit dizajniran racunalni program, mozes samo prikupit podatke i na temelju njih dobit potrebne zakljucke.
Moze se naci na netu knjiga u kojima se opisuju sorte iz pojedinih regija i samim time i njihove karakteristike, pa uz pomoc tih informacija dobit neku predodžbu rezultata križanja.