Programi za mix glazbe - gdje i koji

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Evo, naslov sve govori.

Zanima me moze li mi ko preporuciti kakav program za mixanje hip-hop beatova? Moze i za techno kad bolje razmislim, al bolje za hip hop. I jos ak ko moze kakav link bacit bio bi to slag na torti. Al ne za one trial verzije jer tam fali 99% stvari neg bas cijeli prog.

Fala.

PEACE
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Tri najbolja programa su po meni Ableton, Fruity Loops i Reason
svaki ima svoje mane i vrline. Meni se konkretno sviđa Reason, makar neželim reči da je najbolji.
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Ne kuzim, Za MIXANJE ili za produkciju glazbe?

Jer za mixanje najbolji i najlaksi je MixMeister, Traktor 3 je dobar ako imas eksternu miksetu i neko predznanje o mixanju, a Virtual DJ je simplificirano smece.

Za produkciju imas sve od pocetnickih programa poput Acid, Magic Music Maker, EJay, pa programi poput Reasona i Fruity Loopsa koji su pristupacni za pocetnike a opet omogucuju profesionalne mogucnosti naprednim korisnicima, pa do vrhunskih profesionalnih programa kao sto su Logic, Sonar, Cakewalk, Cubase.....

Svega ima na torrentima.
 
15.09.2007
2
0
1
46
ROX je napisao(la):
Ne kuzim, Za MIXANJE ili za produkciju glazbe?

Jer za mixanje najbolji i najlaksi je MixMeister, Traktor 3 je dobar ako imas eksternu miksetu i neko predznanje o mixanju, a Virtual DJ je simplificirano smece.

Za produkciju imas sve od pocetnickih programa poput Acid, Magic Music Maker, EJay, pa programi poput Reasona i Fruity Loopsa koji su pristupacni za pocetnike a opet omogucuju profesionalne mogucnosti naprednim korisnicima, pa do vrhunskih profesionalnih programa kao sto su Logic, Sonar, Cakewalk, Cubase.....

Svega ima na torrentima.
Sorry, Virtual DJ je jedan jako dobar program za miksanje, čak je bolji od Traktora jer ne bježi bit, ja puštam na jednom online radiu sa Virtual DJ-em i prezadovoljan sam s njim.
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
za mixanje traktor a za produkciju cubase najjaci, jos i reason imas sastrane ako treba. skini si programčić zvan torrent harvester pa nadji sto ti treba. a i za početak bi mogao skinuti par njih pa vidjeti koji tebi odgovara, svaki ima neke prednosti i mane, a za početak ti je najvaznije da se možes snac, da skuzis kako to sve funkcionira pa ces lakse nauciti koristiti profesionalnije programe...
 

Deleeshz

Aktivan Član
22.11.2007
68
0
6
35
da ali za cubase moras procitat manual od nekih 1500 stranica......
mani se profi alata...ako ne mislis ozbiljno zagrist!

traktor je duplo bolji od virtual dj-a, nema karakteristike po kojoj je vDJ bolji....al mozda se netko naviknuo na jedno a netko na drugo...jebiga....navike se tesko mijenjaju.....ja sam se eto, navikao na traktor3
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
ovaj reason 4.0 radi nemoguće stvari, stvarno. Tko ima neka samo posluša demo pjesme... možda treba malo učiti upravljati s njim ali kad ga naučiš onda stvarno nema ideje koju nemožeš realizirati u njemu.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Skino fruti lups, ucim sad radit na njemu, a reason mi prevelik, imat cu flat tek od iduceg mjeseca pa ga skinem.. i manual :D
Fala svima...
Skunk.. kad ubacim svoju rimu u beat ona ce postat hit tvojih sranja sam sit napucat cu te u klit :D
aj peace
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Weedran je napisao(la):
ovaj reason 4.0 radi nemoguće stvari, stvarno. Tko ima neka samo posluša demo pjesme... možda treba malo učiti upravljati s njim ali kad ga naučiš onda stvarno nema ideje koju nemožeš realizirati u njemu.

Yep, reason mi je prezakon zbog emulacije "pravih" uredjaja. Doduse reason 4 se razlikuje od reasona 3 uglavnom u nekoliko full profi dodataka/rjesenja, ne donosi nikakve prevelike promjene u odnosu na trojku.

Edit: Brus, za Reason ti je (skoro) obvezna MIDI klavijatura. Ja planiram jednu od oko 600kn upecat....jednog dana...:(