Projekat Frizider 250w mh-hps...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Inače, boxić je remek dijelo
Hvala i ja sam inace ljubitelj tih rucnih izrade nekako kasnije je filing veci, tako da ako budem resio da se prosirujem opet cu napraviti boks recimo od osb ploca 90x90x185 ali otom potom.Razmisljao sam i o toj vrsti zagrevanja boxa sa tim plocama za reptile ili kako se vec zovu pa da ih okacim na stranice boha u podnozju.Video sam ja kod tebe u dnevnik i u pp kad si uzeo sve sam ispratio,super stvar nego ova grejalica bila na nekom popustu u teleshopu pa reko aj da uzmem da probam nece se baciti mala a prakticna mozes je u djem metaforcki staviti.Kazi mi samo gde si ti ono bese montirao te ploce ispod pota ili sa strane,cisto te pitam da objasnis pa nek to stoji ovde ako neko resi da ih montira pa da cisto ljudi znaju i imaju veci izbor oko dogrejavanja.Ja sam inace godina dogrejavao na one kamine sa sijalicom ali i sam znas da crkavaju te sijalice ali mislim da si i ti nesto i to resio i imao resenje za to ili je to bio Radioaktivni sad ne znam vise i ja sam zaboravio.:whato::;)
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Pozdrav! Box je odličan!
Ako ne želiš, da ti svjetlo nejde kroz ispuh van, uzmeš kutiju sa poklopcem(kutija od tenisica u manjem ili istom obliku) sa poklopca makneš, jedan dio stranice. Ajmo, reči da napraviš tunel s jednom stranom zatvorenom. Zaljepiš preko rupe, da puše prema gore i onda sa drugim dijelom kutije napraviš istu stvar, samo onaj dio koji otvoriš, okreneš na suprotnu stranu od poklopca. Tako, svjetlo ne ulazi, a zrak neometano struji. Ja sam si tako složio i vuče puno jače. Neznam i ovo vjerojatno funkcionira.
Uglavnom , jedan info za home made boxove. Sretno!
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Ja dvoljepljivom trakom i Mylar folijom, riješim da svjetlo nigdje ne prodire. Samo, kada ljepiš nešto sa unutarnje strane, ne završiš sa kraj stranice, nego savineš i kreneš ljepit na drugu stranicu. Mylar folija ne propušta svjetlost, tako da ko šator, nigdje ne propušta. Na veatuma sam si napravio, usto Mylar folijon, zastor. Zaljepio sam magnete, tako da čim se odmaknem, zastor se sam zatvori! Na unutrašnje strane vrata, sam isto zaljepio magnet, kada zaljevam, da mi zastor be smeta. Samo ga, praktički zapiknem u vrata. 100 magneta, su 5 dolara. Ako je žurba u Dubravi ih frajer prodaje po 7 kn komad. Mada, zdrobiš ga i dobieš 4 od jednog. To su tzv strong magnet za zglobove. Ko žetoni su!
Mada, meni ne smeta, da prodire svjetlost, ali ako ide van, ide i unutra!
Inače i ako vrata nemožete zatvorit! Na jedna kovanicu, zaljepit, a na drugu magnet. Tako, da se slučajno ne otvore.
 

Prilozi

  • 15499695190904661288417284398611.jpg
    15499695190904661288417284398611.jpg
    274 KB · Pregleda: 100
  • 15499695645337801536807045294717.jpg
    15499695645337801536807045294717.jpg
    530,9 KB · Pregleda: 100

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Pa kako nisi skužio, zastore radim od početka. Sad, ovaj novi ormar sam osprejao. Htio sam bijelu mat, ovaj mi je dao neku sivu, ali nema do Mylar folije. Isto tako ju možeš koristit sa vanjske strane za ispuh, ali se ispuh mora gasit, kada i svjetla. Kada se prestane ventilator okretat.
Sad me zanima, kako če biti sa bočnim svjetlima. Ovaj strip reflektor, nisam gasio od 01.02. Skoro dva tjedna, niti COB pločice. Ako se, hlade s nečime(kod mene je usb vent).
@bigeskalibur -kada budeš radio promjene na boxu, samo javi. Ionako, ujutro ti cimnem poruku:makaze:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
04.04.2020
14
0
1
25
Ja dvoljepljivom trakom i Mylar folijom, riješim da svjetlo nigdje ne prodire. Samo, kada ljepiš nešto sa unutarnje strane, ne završiš sa kraj stranice, nego savineš i kreneš ljepit na drugu stranicu. Mylar folija ne propušta svjetlost, tako da ko šator, nigdje ne propušta. Na veatuma sam si napravio, usto Mylar folijon, zastor. Zaljepio sam magnete, tako da čim se odmaknem, zastor se sam zatvori! Na unutrašnje strane vrata, sam isto zaljepio magnet, kada zaljevam, da mi zastor be smeta. Samo ga, praktički zapiknem u vrata. 100 magneta, su 5 dolara. Ako je žurba u Dubravi ih frajer prodaje po 7 kn komad. Mada, zdrobiš ga i dobieš 4 od jednog. To su tzv strong magnet za zglobove. Ko žetoni su!
Mada, meni ne smeta, da prodire svjetlost, ali ako ide van, ide i unutra!
Inače i ako vrata nemožete zatvorit! Na jedna kovanicu, zaljepit, a na drugu magnet. Tako, da se slučajno ne otvore.
Majstore dobar dan ne razumin se puno u sadnju indor, iman takav frizider i planiram isto napravit, jel mi mos reci koliko si dobia grama na te 2, gledam sto mi se vise isplati vani njih 4,5 ili 2 unutra, hvala ti
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jel mi mos reci koliko si dobia grama na te 2, gledam sto mi se vise isplati vani njih 4,5 ili 2 unutra, hvala ti
a jbg frend,to ti je induvidualno od growera do growera,u principu ko poznaje temetatiku i uzgoj treba da ide 1g/1w pa sad ti vidi jbg,ja o kolicini ne pricam bas puno jer mi nije bitna koliko kvalitet suve materije,indoor i outdor su ti dva razlicita sveta,mozes ti da posejes napolje i 10 kom i da ti ne rodi nista,da ti pojedu puzevi,gusenice,i ostala krupna divljac,ako ne zalivas,prehranjujes,stavljas zastitu odredjenu i ne znas sta radis moze da ti rodi samo jedan bud,mislim da ti nije pitanje na mestu,probaj da se edukujes malo oko indoora i outdoora uzgoja pa sam odluci sta i kako ces raditi,sve je na kraju na tebi,koliko para toliko muzike sto bi rekli stari ljudi,dok ne probas neces znati.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, napravio sam od staroga frižidera box za klijanje i vegetaciju, kada je zatvoren unutra je oko 20-tak stupnjeva, sa svjetlom moram još testirati. Nasuprot box-a mi je radijator ako preko zime bude hladnije vrijeme, mogu ostaviti polu otvorena vrata (jedini problem su mi mačke da mi zemlju ne diraju :) ). Imam svoje sjeme od duhana, stevije i staviću jednu White Widow auto pa ću vidjeti kako će se razvijati, svjetlo je stari ufo-led koji ima oko 40-tak W. Morao sam instalirati vent. na njega jer se dobro zagrije, nisam mjerio temp. ali samim hlađenjem dulje će trajati ledice. Driver je van frižidera.
VEGE BOX.JPG
VEGE BOX1.JPG VEGE BOX2.JPG
Ako bude potrebe mogu dodati još jedan vent. unutar box-a.:)
 
24.03.2021
40
119
33
Big odličan box od friždera, da kažem genijalno sve i inžinjerski. Puno korisnih savjeta i informacija thx. Sigurno ću nekad da pokušam svoj prvi grow na sličan način :)
 
Poslednja izmena:

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav, za sjeme znam da je auto i da je staro barem dvije godine DSC04721.JPG DSC04709.JPG .
Ne sviđa mi se kako napreduje pa ću idući grow staviti E 27 led žarulje od 7.5 W. Možda stavim tri obične i tri ove koje su na slici. DSC04694.JPG DSC04693.JPG .
Nadam se da će iduća izgledati bolje :).