Projekat prvog boxa i par pitanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.05.2015
93
193
43
Pozdrav svima.
Posle dugo dugo dugo citanja i proucavanja ovde po forumu odlucio sam i ja da se malo igram pa sam poceo skupljati opremu pa imam par nedoumica. Ovako stoje stvari imam sator 60/60/120 treba da mi stigne par semenki sto sam nekakoka nabavio. E sad to je neki super critical i neki dzipsi (valda widow izvinite ne znam:fuck: koi je). Od opreme sam hteo uzeti:djede: Super Bloom HPS 250W sa sve opremom sto ide uz to a posto je to malo jaka sijalica za taj prostor dali mi je bolje uzeti Cool Tube Min sa da ventiatora jedan na ct drugi na ispuh oba bi bila precnika od 120fi i tad bi upuh bio pasivan. Ili da uzmem jedan ventilator za upuh i jednu turbinu komplet sa filterom protok jo je kazu preko 100m2/h i standardni reflektor. Ali tu se bojim gubim na prostoru koga malo imam i ovako kontam.
Da i nisam rekao ono najvaznije stavio bi samo jednu bilku u taj box pa bi se to potrugio sa nekim lepim treningom odratit uz vasu pomoc:vutra: sa nekim lst& scrog.
I sta mi vi kazete onda sta je bolje?:puuuh:::popcorn::
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Sviđa mi se :D
Jedna biljka....250hps,ulaz pasivan,ispuh dobar....i imaš sve uslove za vrhunske rezultate :)
Nikakav CT
 
17.05.2015
93
193
43
a filter i turbima nece mi uzeti vise od pola boxa ili posto je jedna biljka to nece biti bas veliki problem?:popcorn::
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ko kaze da turbina i filter moraju biti u boxu? Stavi ih na box ili negdje da su ti crijeva sto kraca
250w hps i sa dobrim ispuhom ti ne treba cool tube. Ako je pre vruce, pojacaj ispuh.
 
17.05.2015
93
193
43
niko druze nije rekao nego ja ne znam pa pitam. i dobijam sve lepse i lepse odgovore :clap::. I ja sam nesto kontao mozda da moze turbina i filter napolje ali opet nemam pojma. A zbog mirisa bi nabacio fiter i turbinu.
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
HPS se neda dimat (smanjiti količinu lumena i temperaturu) wate ne možemo oduzimati ali možemo dodavati. 150W HPS-a pa ako se pokaze manjak lumena dodas LED žarulje 12-15w, manji vent, manji filter, manje buke, manje troška a veća komocija. Imam 250w u boksu 80×60×240, ispuh van stana, i drzim lampu na 40cm, na manjoj visini samo sam kurio bilje. I CT.
Mentorima svaka čast no iskustva su različita. Postoji i dnevnik s kombiniranim svjetlom, jako pedantno vođen, farmer, mislim, nek se kolega ne naljuti al zaboravio sam ciji je.
Sretno, u svakom slučaju!
 
24.05.2015
45
27
18
Pozdrav svima.
Posle dugo dugo dugo citanja i proucavanja ovde po forumu odlucio sam i ja da se malo igram pa sam poceo skupljati opremu pa imam par nedoumica. Ovako stoje stvari imam sator 60/60/120 treba da mi stigne par semenki sto sam nekakoka nabavio. E
Pozdrav svima.
Posle dugo dugo dugo citanja i proucavanja ovde po forumu odlucio sam i ja da se malo igram pa sam poceo skupljati opremu pa imam par nedoumica. Ovako stoje stvari imam sator 60/60/120 treba da mi stigne par semenki sto sam nekakoka nabavio. E sad to je neki super critical i neki dzipsi (valda widow izvinite ne znam:fuck: koi je). Od opreme sam hteo uzeti:djede: Super Bloom HPS 250W sa sve opremom sto ide uz to a posto je to malo jaka sijalica za taj prostor dali mi je bolje uzeti Cool Tube Min sa da ventiatora jedan na ct drugi na ispuh oba bi bila precnika od 120fi i tad bi upuh bio pasivan. Ili da uzmem jedan ventilator za upuh i jednu turbinu komplet sa filterom protok jo je kazu preko 100m2/h i standardni reflektor. Ali tu se bojim gubim na prostoru koga malo imam i ovako kontam.
Da i nisam rekao ono najvaznije stavio bi samo jednu bilku u taj box pa bi se to potrugio sa nekim lepim treningom odratit uz vasu pomoc:vutra: sa nekim lst& scrog.
I sta mi vi kazete onda sta je bolje?:puuuh:::popcorn::
nadam se da mi neces zameriti i pogresno shvatiti ali box koji ti imas je nizak za 250w imaces problema sa visinom biljke ili visi box ili cfl koji mozes drzati blize biljci ili nano sorte koje ne rastu vise od 70-80 cm jer neces moci ni da je siris mnogo u 60x60 tako da ce u 3-4 nedelje cvetanja biti mnogo blizu lampe i neces imati vise gde da dizes svetlo, mislim da ti je najbolje resenje veci box ako za to imas mogucnosti i mesta 250w je vec ozbiljna rasveta i zalosno je ne iskoristiti je maksimalno, ko sto i 1310 rece svako ima svoja licna iskustva iz kojih prica pa tako i ja, sretno
 

HerbalSRB

Aktivan Član
01.04.2015
229
696
93
nadam se da mi neces zameriti i pogresno shvatiti ali box koji ti imas je nizak za 250w imaces problema sa visinom biljke ili visi box ili cfl koji mozes drzati blize biljci ili nano sorte koje ne rastu vise od 70-80 cm jer neces moci ni da je siris mnogo u 60x60 tako da ce u 3-4 nedelje cvetanja biti mnogo blizu lampe i neces imati vise gde da dizes svetlo.

Ja sam uradio sa 400w u boxu 80x80x120, visina jeste bitna, ali ako od pocetka pocnes sa LST kako treba, moze se uraditi lepo bez mnogo problema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.