projekt Mandala: 5 različitih sorti. proljetni indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Usta mi se lijepe, sline mi teku, ove tvoje masne cure ću noćas sanjati.
Hvala ti Bozga na lijepim snovima i na debelim curama, samo na takve se palim.. hehe :)))
Bravo..
:icon_lol:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
yep.. dobra i više nego dobra. dok ne ode u tegle bar na par dana do tada malo od greenhouse the church koju džoju. klasičan skunk, miris ko većina stvari u amsterdamu. mandale ne mirišu skunky baš. mirišu malo egzotičnije.. :icon_lol: sadhu je slatki orijentalni miris ful intenzivan kad je se dira, mandala je borovnica,višnja, mentol i malo spicy. nadražuje nos nenormalno. safari ima gotovo neutralan miris. kad se pobliže pomiriši miriši onak nekak po livadi, herbal, kad se malo stisne bud miris postane intenzivniji. :leafblunt:
Smoke reportovi kroz cca 2 tjedna
peace i laku noć :maryjane:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 4herbs

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
ja jedva čekam te smoke reportove,vidim da si jedan od rijetih koji znaju i opisat sortu pomalo tako da se i radujem do jaja čitanju,inače cure su uredu,taman su komercijalno zrele ali da mene pitaš još jedan tjedan flušanja nebi ništa odmogo,taman da budu 30% amber i da biljke če ti bacati nove pistile doslovno dok god im daješ poštenu dozu dušika u gnojivu,ja zato nakon 5-6 tjedana cvatnje prebacujem na čisti phospor i kalij bez dušika to zaustavi rast lišća i potakne samo šečer i hed ali i ovako i onako su prekrasne,možda čak i jedne od najljepših na ovom forumu koje sam dosad vidio!pozz i rep+ od mene
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
ej 4 herbs bok hvala, stvar je da više volim kad je high nego kad je stoned tako da sam pustio da kristali pobijele i svega 10- 15% potamni.
nisam radio flush jer zadnjih mjesec dana uopće nisu dobile nikakvo gnojivo i satori je dobila napadaj plijesni pa sam odlučio ne pretjerivat s vodom.
a prije toga možda svega 2-3 puta tijekom rasta i cvjetanja pognojeno s plantellom cvet i to pola doze.
okus je skroz mekani, ne osjeti se nikakvo gnojivo , ništa... samo aroma.
e sad treba samo čekati i opet ne biti nestrpljiv jer sam napokon shvatio da se ne isplati dok nije skroz osušeno i dok malo ne odstoji uopće motat.... :watchplant:
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Vjeruj mi isplati se čekat,uzmeš si malo za pušit čim bude suho i rasporediš da moš zapalit a ostalo baci bar jedno mjesec dana u teglu lijepo,pa da vidiš onda veselja kad zapališ nacon curinga pa kad pravi okus uđe u pluča...neprocjenjivo!

Eto ja baš smišljam svoju novu tehniku jednu,tojest dobio sam ideju kako flušat biljke još efektivnije nego do sad i puno brže,konto sam uzet kantu i napunit vode iz pipe,nabacit pumpu za kisik unutra da bude prozračena i dodavat h202 da se nemože korjen ubuđavit a biljke ču izvadit iz zemlje i stavit sve u tu kantu lijepo i pod lampu,i onda kad biljke lijepo budu u vodi i bez hrane kontam da če same sebe morat jest da bi do kraja sazrile i da če sve lišće lijepo samo od sebe otpast i da če to bit otprilike to,tek onda režem korjen i biljke okrečem na sušenje!šta ti misliš bozga jel bi to moglo lijepo funkcionirat?
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
4:20 vrijeme za čaj!!! :spliff:
@magnetin i desperados, hvala na komentarima i drago mi je da vam se sviđa, evo rep+ da malo pozelenite ;)
4herbs - bitno je ne puno hraniti biljke pa neće bit potrebe za takvim HCflushingom
peroksid je već kemija i bolje je ipak da u zemlji postoji jedan normalan ekosistem sa svime što treba da biljoza sazrije. u zemlji ima svašta.
pravilni flush treba raditi 2 tjedna prije branja, isprati zemlju s puno vode da se soli i nusprodukti smanje.
najbolje je raditi 2 flusha i to dva puta u zadnja dva tjedna. bitno je da se zemlja skroz osuši za drugi flushing koji će biti lakši jer se zemlja onda stisne i korjen ispija zadnju vlagu iz zemlje. :icon_arrow:
kad se zemlja skroz osuši i lišće se objesi, vrijeme je za drugi flush. bitno je za lišće požuti i da marihuana promijeni miris.
po mirisu je najlakše prepoznati dobar flush i sazrijevanje.
miris treba postati nekako zaokružen i kompleksniji. nakon drugog flusha ostaviti da se zemlja opet osuši i do tad će biljka biti već zrela i spremna za branje.
tako neće biti jako vlažna iznutra i lakše će se osušiti i bit' će zrela. ovo s vodom i peroksidom mi se ne čini baš pametno...:signs054:
recimo ovaj church koji pušim je primjer lošeg flushinga. kao prvo nije osušen kak spada i prevlažan je, a pepeo je crno-sive boje.
pepeo bi trebao biti sivo-bijele boje.
mandale se već suše 5 dana i uskoro će bit spremne za tegle. još nisam ni probao i neću idućih tjedan dana bar.
isto kako treba čekati da ona izraste :maryjane: tako treba čekati da se i pravilno osuši i malo odstoji. u tegli onda treba dobiti na volumenu. grana mora skroz pucnuti kad je suha, ne smije biti savitljiva. tek kad grane pucaju, onda može u tegle. u teglama se još ona vlaga koja je u sredini cvijeta proširi dalje i tako vrhovi dozrijevaju. najbolji reporting bi bio nakon mjesec do dva u tegli.
kad završim sa smoke reportanjem to će biti i kraj dnevnika.
peace :joint:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Extra grow... mangupski pravo, biljke su super ispale :respekt:

OT:
jel mi se čini ili si ono montirao i prigusnice na refl? Kako si je "izbalansirao" da ravno stoji? Mislim ako jesi, učinilo mi se prvo da nije neki vent. kad sam uvećao sliku, vidim prigušnica :) hahahha extra fora
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
ej bezze da prigušnice su na reflektoru i na reflektoru je još metalna ručka koja je sa mini sajlama zakvačena za vrh boxa.
namjestiš da stoji ravno i to je to. sad su u boxu još Satori i 8 MilesHigh koji je totalno sjeaban, bit će MOŽDA 10 g od cijele biljoze.
Satori je danas 70 dana 1212 i vjerojatno će biti do 75-76 dana isto ko 8mh.
safari je sad suha i probao i totalno je navlakuša... tek kad je džoja gotova i onda si sjednem i počnem nešto radit i onda krene..gore dolje.
pizzz
boz :sun2:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Bozga prijatelju nemam rječi!!!:clap::clap::clap:
Grow ti je preljep a ti to ljepo dokumentiraš i još bolje opisuješ mirise,arome i sve.Stvarno svaka čest na ovom!Predobro izgleda i vjerujem da če bit i jako ukusno!
:respect:
Ljep pozdrav :spliff:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Sad trenutno uživam u super mirišljavom charasu i čekam da se sve osuši i ode u tegle...
Sad se suše već 6 dana i još im treba 3-4 dana da budu skroz suhe. Grane još ne pucaju kak treba.
Satori i 8MilesHigh vjerojatno u četvrtak ili petak idu dolje.
Kad budu suhe i ošišane puknem sliku koju još.
poz
boz :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Jako ali jako ljepo bilje prijatelju!
Ljepo ti to sve opišeš i stvarno vidi se da daješ puno ljubavi za sve to.Zato ti i bilje tako ljepo izgleda i siguran sam da češ ti to ljepo i osušit kak spada.Jedva čekam raport da uživam u dvojem slikovitom opisivanju.
Bravo,bravo,nema se šta reč :clap::clap:
Zasluženi rep majstore!:icon_lol:

P.S.Dođi,dođi po tartufe i vino bez puno razmišljanja prijatelju.Moja vrata su uvjek otvorena za dobre ljude.

pozdrav :spliff:
 

desperados

Aktivan Član
03.06.2010
50
10
0
43
Bravo bozga!rep + za tvoj dnevnik,zaista si detaljan.Sledeci grow i ja pucam iskljucivo vrste od mandale
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Samo da update-am dnevnik da su mandala, sadhu i safari mix u teglama vec 2 dana, a satori i 8 miles high se suše.
Prvi dojmovi - ubojiti! Miris - extra ljut i jebe mamu.
Sadhu je toliko popunjena kristalima da to još nikad nisam vidio, niš slično. Komotno ju mogu usporediti sa Sour Bubble koliko kristala ima.
Jedan mali minijaturni hed i svatko tko popuši može zaboraviti na bilo kakve aktivnosti sljedećih nekoliko sati.
Mandalu sam sad isprobao i treba ju s oprezom pljugati jer se prelako puši. Par dimova i gore sam. Odlično pljugat za po danu, kao recimo sada ;)
Safari mix počinje lijepo mirisati i ima dobar okus.
Proces kjuringa je počeo pa za tjedan-dva malo detaljnije o svakom dimu kad se aroma u tegli razvije kak' spada.
Dobio sam 40g od Mandale, 31 g od Safari (unatoč čupkanju) i 28g od Sadhu.
Znači 99 g čistih extra ljepljivih trimanih vrhova bez listova i grana od 3 biljoze.
Mislim da mi komotno može potrajati do sljedeće godine jer zaista treba malo staviti u džoju.
Tri biljoze su u 8 teglica raznih veličina i količinski izgleda više nego što zvuči.
Fotke sušenih vrhića uz dim report kroz nekoliko dana...
Boz :sun2:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Odlično prijatelju!
Jedva čekam raport mada mi je več sve jasno od dosadašnjih opisa.
Pozdrav:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Još jedan update - radio sam hašiš ekstrakcijom s pročišćenim butanom i 96% etanolom.
Proizvod je svjetlo-smeđe-crni i out of space!
Od jednog mini sadhu vrhića i malo trima dobio sam količinu kao dvije koštice trešnje.
Kad se zagrije samo se nasloni na rizlu i ostaju komadići zalijepljeni na rizlu.
Dovoljno je samo dotaknut rizlu i već su komadi shita zalijepljeni na rizlu.
Stavio sam 4 točkice na rizlu i unutra duhan.
Sad sam si nakon pljuge samo sjeo i sve je postalo blještavo, a usta suha.
Mislim da sam se napljugo...
boz :sun2: :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.