projekt Mandala: 5 različitih sorti. proljetni indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Odlično, jako mi je drago što uživaš..
čekam slike i smoke report da ti dodam rep+..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Smok reports...

Ok dakle ovaj dnevnik se bliži kraju pa sam odlučio krenuti s prvim smok reportom.
Cijeli grow sam probao detaljno dokumentirati pa evo probati ću i detaljno opisati dim svake sorte.
Još nisu sve odstajale kako treba, no sad su već spremne za konzumaciju. Kroz naredna 3-4 tjedna ću još ostale reportove napisat. :icon_arrow:

Krenuti ću s Mandala#1 kroz 5 dijelova: Prvi dojam (izgled/bag appeal) , aroma (miris/okus), učinak, savjeti za uporabu i zaključak.

Prvi dojam:

Od svih strainova, Mandala #1 po meni ima najbolji prvi dojam za svakoga tko je vidio kako izgleda sušeni hed.
Mandala #1 ima najviše boja; kaliksi su ljubičasti i prekriveni bijelim kristalima. Isprva se ne skuži da je ljubičasta zbog kristala, kad se na dnevnom svjetlu pogleda definitivno se vidi tamno ljubičasta boja kaliksa. Pistili su drito narančasti, listova nema puno, a ono malo što ima daju vrhićima super izgled i ispadne na kraju ljubičasto-narančasto-zeleno-smeđkasta boja. Moja ocjena za prvi dojam 9.1/10.

Aroma:
Miris:
Nakon 12 dana sušenja i 10 dana u tegli, miris se promijenio, postao je mekaniji i čini mi se da je tek sad spremna za konzumirati. Grane ne pucaju skroz jer je jednostavno premasna da bi se osušila kompletno. Prvi šnjof iz tegle me točno podsjeća na Hashberry. Miris je toliko sličan! U početku je miris bio gotovo kiseo i prodoran. Jedan vrhić u vrećici, staviti ga u džep i provozati se u tramvaju - osjeti se u cijelom vagonu. Miris je nemoguće zamaskirati osim kad se vakumira ili da je u tegli.
Najbolje bi ga opisao kao miris sijena aromatiziran sa narančom, malinom i limetom. Kad se stisne odmah počne biti slađi i miriši kao neki voćni bombon. Miris je jednostavniji od Hashberry-a. Hashberry mi je više bila kao voćni parfem dok je Mandala #1 kao kremasti voćni bombon.
Ocjena 9.4 / 10

Okus:

Tek se sad počeo lagano razvijati. Dim je ugodan i lagan, fino miriši i okus je opustio od prvotne kiselosti. Malo je onako "scharf", papren i preuzima tu neku nijansu slatkoće iz mirisa za koju mislim da će s dodatnim stajanjem u tegli razviti se bolje.Dim pri kraju džoje nije ništa spektakularno, definitivno bolje od većine uličnog "skunka". S curingom će se to popraviti već vidim, ali tek nakon mjesec-dva. Najbliže opisati spicy-sweet.
Ocjena za okus 7.5

Učinak:

Nakon pola džoje se počinje osjećati kao u nekom krugu oko mozga koji preispituje trenutnu koncepciju stvarnosti. Usta instant suha. Kako i piše na njihovoj web stranici, high je kao valovit. Navala opuštanja, navala da se želiš ustati i nešto raditi... Na kraju se nešto zanimljivo primijeti i onda u to buljim koju minutu kak' je fora, pa opet neki drugi film. Opisao bi to kao sativa dio high-a kad bi nešto radio, a ne zna se točno što. Išao sam jednom u vožnju biciklom nekih 20ak km i bilo je odlično. Cijelo vrijeme sam pičio i osjećao se dobro, neki uplifting valoviti efekt i mogao sam gazit' k'o blesav. Malo zbunjujuć kad se sjedi na mjestu, ali opet čist kad se nešto radi jer sve izgleda prezanimljivo. Slika postane kristalno čista i mozak kao da se napuni nekim toplim zrakom dok tijelo ima neke svoje spike. Sad sam trenutno zapalio jednu tanku s vrlo malim vrhićem i još nisam ni gotov, a već sam high k'o kit. Definitivno treba preokupacija neka nakon #1.
Sad još završit s pljugom... I pustit Mr. Scruff , album Keep it Unreal".
25 min nakon džoje...
Sad je plateau, osjeća se najviše na potiljku, vratu, ramenima i čelu. Znači da je cerebralan / djeluje na CŽS / ali ugodan i "alert". :icon_lol:
45 min nakon džoje...
Opušteniji malo..
50 min nakon džoje...
Stigli starci...
1h nakon džoje još uvijek sam high i paralelno radim na jednoj drugoj reportaži i dobro mi ide...
1h i 50 min nakon džoje high lagano nestaje no još uvijek se osjeća malo i after efekt je super. Bjeloočnice su skroz bijele, kao da su nakapane s kapima za oči.
Potencija nije razarajuća i svatko tko misli da će od ovog biti na nekom žešćem tripu - ne. High je suptilan i blag.
Idealan za motivaciju, podizanje kreativnosti i detalje.

Ocjena: 8.5 / 10

Savjeti za uporabu :)

Najbolje negdje vani u prirodi konzumirati. Ne miješati s alkoholom jer onda uopće nema smisla.
Pušiti #1 cijeli dan u stanu bi dovelo na rub tjeskobe, ali ne bi prouzročilo tjeskobu jer kad se dođe blizu tog osjećaja, #1 kao da eliminira bilo kakav razlog za zabrinutost.
Preporučam svima da za doručak jedu margarin s omega 3 i omega 6 masnim kiselinama jer onda okus pljuge može biti bolji i manje treba da se postigne efekt. Pošto se THC doslovno lijepi na mast/ulje.
To sam otkrio neki dan.
Margarin s marmeladom, kava/čaj i nakon toga gens... Dobro je i za užinu, tamo negdje oko 4-5 pojesti i onda zapaliti.

Zaključak:

Mandala #1, ukupno 40g dobre hedovine s 40 dana vege i 64 dana cvjetanja. Cijelo vrijeme je bila super, nikakvih problema i zaista sam zadovoljan.
Svakom bi preporučio da isproba growat. Fotke sušenih hedova budem kad se dočepam fotića zajedno s ostalim smok reportovima.
čao

boz :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blodeuwedd

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Satori smok report
malo manje od 2 tjedna u tegli

Prvi dojam: Svijetlo zeleno-žuto-smeđi vrhići prekriveni kristalima. Nisu toliko tvrdi koliko su bili u 7. tjednu cvjetanja - onda su bili tvrdi. Sad su više fluffy - pufasti. Nisu upečatljivi kao Mandala #1, ali opet izgledaju odlično. Kad se stisnu, zalijepe se i kad se malo ostavi na zraku nakon vađenja iza tegle, lijepo se može mrviti. Treba vrlo malo staviti jer je dovoljno jaka marihuana. Ocjena 8.5/10 za bag appeal.

Aroma:

Miris: Na prvu me miris podsjeća na limunovo drvo/ bor / kiwano/limetu. Kad se stisne aroma postane intenzivnija i više počne šnjofati na neki slatki začin, nešto između klinčića i badema, pomalo na neku voćnu žvaku, neko mirišljavo sredstvo za čišćenje tipa Pronto. Kad se hed malo "izlufta" ostane neki prirodni miris konoplje. Nimalo skunkast, već onako ugodan, mekan, slatkasti drveno-zemljasti. Teško za opisati ali ima puno mirisa. Ocjena 9.2 /10

Okus: Najbolji okus marihuane koji sam probao do sad. Nabavio sam smart filtere s aktivnim ugljenom i dobru rolu, zapalio sam to i može se potegnuti dim bilo koje veličine i nema kašljanja. Dim je bogat i gust, a kad se udahne ima neku kremastu teksturu. Prefino za pljugat. No kad se izdahne, dim ima najbolji aftertaste. Slobodno pustim kroz usta i nos i toliko je lagan dim i toliko ga ima, a okus preuzima onaj dio iz mirisa - slatkasto drveno zemljasti. Skroz je ugodan i fin dim. Meni najbolje do sad i dajem ocjenu 9.5/10 jer vjerujem da ima još puno toga za probat, makar sam probao već dosta.

Efekt: U vrlo kratkom roku obuzme cijelo tijelo i um. Kao da sam kompletno u jednom balonu s vrućim zrakom, a skroz sam čist u glavi i mogu raditi bilo što pod utjecajem Satorija. Osjeća se na potiljku, čelu i obrazima i uplifting na tijelo. Satori kao da daje fokus na rad s nečime. Od Satorija nešto obavezno moram raditi i biti preokupiran nečime. Kad se nešto počne raditi, sva pažnja ode na to što radim (bilo fizički ili mentalno) i zato je Satori poseban čini mi se. Nema kao druge sative tendenciju da napravi navalu misli, već je high cijelo vrijeme u nekom fokusu. Kao da imam širu viziju, a opet se ulovim kako na nečemu već radim satima, ili buljim u nešto, a da uopće nemam pojam o vremenu. Muzika zvuči tekuće, sve je oštrije, boje su jače, nigdje na horizontu neka misao koja bi me uznemirila...Učinak je baš čist k'o voda Mrežnice :icon_biggrin: After efekt me ostavlja normalnim bez ikakve spaljenosti, totalno zen.
Zapaliti jednu ujutro garantira jedan zanimljiv dan... Satori zaslužuje to ime. After "Satori", the laundry...Čini mi se da Satori doživotno ostaje u mom vrtu :sun2:
High 10/10

Preporuke za upotrebu:
Nabaviti dobre filtere za ganju - nabavio sam u smart shopu u zg filtere s aktivnim ugljenom - tune smart smoking i rolu island blend brown sugar. Kad se zamota jedna takva, to bude extra užitak stvarno je prva liga dim.
Nabavio sam i bluntove crunk orange, zamotali jučer Sadhu, Satori, Safari mix i Strawberry cough u jedan blunt s sa smart filterom i ovaj strawberry cough je unio dodatnu dimenziju u dim. Svatko, baš svatko je nakon jednog dima iz blunta počeo kašljati ko blesav. Ali to je bio onaj dobar kašalj :rofl: :icon_lol:
Učio sam na Satoriju i položio 4/5 ispita, ostao još jedan prije diplome. Satori je weed za učenje definitivno.

Zaključak: Najbolja marihuana do sad i ostaje u vrtu doživotno. :sun2: Fotke kad dođe drug s fotićem...

Peace
boz :sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: slobodan and JoeDoe

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
lijep smoke report, dobro je to napravit da mogu budući groweri željnih novih/kvalitetnijih sorti znati u šta se upuštaju ili što da izaberu :) ...a po ovome vidim, moćna biljka, nema šta :D

predivna boja cvjeta, uživaj u guštanju i čestitke za položene ispite ;) :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Najs:)Vidim da si se zaljubio pravo,i ja sam bio i opet ču(da,i u moj če vrt opet jer čeka više od 50 menki),jer je gotovo kao "ljekovita" samo je treba znati dozirati,šta ja baš neznam:))Satori je čini mi se specifičan jer nikog ne ostavlja ravnodušnim,ko ga prova oče još...i još,i tako bi dovjeka,hehe!
8 mile high mu nije sjena,ali hashbarry je vrlo blizu,slično potentan ali je "veseliji" high.
Ma samo uživaj kad ti je priroda dala:))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Satori je prava stvar i svi je vole očito :icon_mrgreen:
To sam baš htio komentirati da ima tu neku sličnost sa HB.
HB je više opuštajuća i ako se pretjera može biti zakucanović, dok Satori teško da bude zakucanović.
Ma sve su dobre... hehehe :icon_lol:
 

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
svaka cast i izvrstan report...slike od mandale su odlicne,kakve sve boje...:)
satori hmmm:thankyou:jednog dana.
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
Bravo, slike su bombastične, a reportovi su fenomenalni. bravo Bozga, približio si nam Satori iz prve ruke.. :))
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
@ mjesecar, natural i razman - hvala ekipa ak' vas nekaj zanima još extra sam pitajte jer idu još 2 smok reporta
@haze nije još gotov dnevnik, fotke i još ostatak smok reportanja slijede

jedan safari mix krhic zapalit pa da da napišem jedan malo kraci report

Izgled: Kao dobar tipicni skunk. Pistili su neke cudne boje - svjetlo smede pinky. Vrhic je lijep zeleni skunk i mastan. Vrhovi su veliki i smrde na daleko. Našao sam u nekoliko vrhica male nerazvijene retardirane sjemenke... Nekoliko njih, doduše. Pomalo izgleda "srebrnasto" vrhic i prepoznatljivo izgleda u gomili.
Ocjena: 8

Miris: Skunk i skunk, malo vocnih nekih tonova, naranca malo, neko ful zrelo voce, pa pseći drek, pa malo mentola i malo sira nekog francuskog. :rofl: Eto to je miris safari mix-a. Ocjena 8.5 za dobar skunk drek miris koji se ne može sakriti. Svatko tko pomiriši kaže da brutalno smrdi. I ne može se nosit osim u bocici jer cete smrdit po skunku na kilometar.

Okus: Evo da zarolam... Treba još dobrog curinga i treba ih još izluftat'. Lagano za pušit, ali okus nije razvijen. Genericki je okus skunka. Možda zato jer smo se jucer pocastili za frendov rodendan pa mi je njuh malo zaštekao. Malo u prirodu i malo ostavit još da stoji u tegli jer su se zalihe smanjile! Okus 6/10

Efekt: Od cca 0.25 g... I stoned i high, nakon pola džoje se osjeti prvotno i onda tek nakon 10-20 minuta se skroz razvije u neki body high. Mogu se kretati, ali nisam motiviran previše.
Djeluje dosta vizualno, kontrast je bolji. Potice na razmišljanje, ali ne stvara zbrku. Zvuk, boje, detalji, preispitivanje postupaka i utjeha u efektu vutre.

Preporuke: S vremena na vrijeme napravit pauzu od pušenja i proluftati se malo na zraku negdje u divljini.
Tjedan-dva. Koliko god treba da se život sagleda ponovo iz non-stonerske perspektive i da tolerancija dođe na normalan nivo.
Tolerancija je otišla gore i jedino me Sadhu složi kako treba . .. ... .... :blunt_leaf:
Odseliti se u drugu kuću na jesen...
Završiti radove i priuštiti si dobar GO.
Ne piti alkohol.
Poz, boz :sun2:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Final report

Dakle evo da završim ovaj dnevnik. Još neke dodatne fotke ću staviti večeras ako uspijem pa onda moderatori mogu premjestiti u završene dnevnike.

Nisam još jedino dao report o Sadhu koja je po mome izboru najbolji dim od svih.
Nakon mjesec dana u tegli, miris je postao mekani, poput pamuka i pečene bundeve i nikad zaista nisam nešto takvo vidio, zaista užitak za pušiti no zalihe su lagano pri kraju. Pošto sam od ovog growa dobio samo 50%, taj dio je skoro podimljen.
Growbox više neće raditi pa ako nekoga zanima komplet, neka se javi na PP.
Malo o Sadhu:

Miris sam opisao, okus je fin i mekan, ali da je sve bilo flushano kako spada okus bi bio još bolji.

Osim što Sadhu izgleda zaista dobro, njezin efekt je...
Potpuna opuštenost i um lebdi na nekoj drugoj frekvenciji.
Kad se puši čista, nakon pola džoje samo se može ostaviti negdje postrani i treba se udobno smjestiti.
Skroz uklanja svaku brigu, paranoju, zabrinutost ili tjeskobu. NAjbolji lijek za stres ili bilo kakav bed.
Kad sam jako medicated, disanje se toliko uspori i sve je toliko sporo i bezbedno, a muzika zvuči out of space da više nisam siguran da li sanjam ili sam pri svijesti.
Za meditaciju i opuštanje, proširivanje svijesti, bilo kakvu kreativnu aktivnost, ultimate marihuana.
Stone je skroz čist i proširuje dimenzije.
Od Sadhu postanem totalno nepomičan, ali nije couchlock da sam zalijepljen na krevet, već jednostavno jako opušten.
Kad se pojavi neka misao na nekoj frekvenciji koja bi mogla prouzročiti brigu, Sadhu kao da to eliminira, brz fadeout ikakvih nepoželjnih misli, totalno "tranu".
Sadhu dobiva čistu desetku. 10/10
NA drugim forumima sam čitao da su Sadhu opisali kao "herbal ecstasy" pa potvrđujem da je Sadhu posebna.
Par fotki kasnije jer nemam svoj foto pa moram čekat frenda...
Peace,
Bozga :sun2:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se


Evo uspio sam prije nego je sve otišlo u dim ipak napravit jednu fotku sušenih vrhića!!
Gore je Mandala, desno je Sadhu, zlatno-žuti vrhić je Satori.
To je to. Peace, irie!
Boz :sun2:
 
15.06.2006
31
2
0
Nadam se da ne uzurpiram temu, ali moram pohvalit Mandalu koja je izgleda izbacila savršenu seriju.
Ja sam u četvrtom mjesecu završio Mandalu Ganesh i tu je možda bilo 20-25 grama i moram reći da em da je još imam em da sam napušio valjda pola grada em da radi ko ništa do sad. Nisam mogao vjerovat jer sam pretpostavljao na temelju njihove "ezoterične" spike da će biti neka light kamilica... kad ono Boom! Rasturaljka.
Znači, nema nikakve tjeskobe, filmovi samo dolaze jedan za drugim, a svaki bolji od drugog. Na sami znak neke krive brije automatski te šalta u drugi film di ti je do jaja i zaboravljaš šta si prije mislio. A kad se baš natovariš, onda samo zineš i smiješ se ko fuckin Frankenstein. Dve ćuke bez prestanka.
Imam još jednu na prozoru na suncu, a definitivno ću isprobati sve sorte... brijem da nemrem fulat.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.