projekt Mandala: 5 različitih sorti. proljetni indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Zdravo drugari i drugarice; evo uvijek mi bude drago započeti neki dnevnik pa evo da krenem. :icon_arrow:
Trenutno je u boxu 1m x 1m x 1.5m (šdv) 5 različitih strainova od Mandale.
Ukupno 10 biljaka i grow je za osobne potrebe.
U box-u su 3 Satori , 2 Safari mix, 2 Mandala #1, 1 Sadhu i dvije 8 Miles High.
Idealno bi bilo da od svake bude jedna cura, no o tom potom.
Zemlja je najobičniji Humokompovit, pH od 6-7.
Svjetla su trenutno 150 W HPS, 125 W visokotlačna živina s plavim spektrom (usrana lampa; neefikasna; grije jako, 9000 lumena, poslužit će za vegetaciju i kroz para dana ide van iz kutije) i još oko 150W štedne warm light.
Ukupno oko 425 Watta i oko 35000 lumena na m2, ali ova od 125 W ide van i zamijenit će ju ili jedna od 70W HPS ili 150W HPS. HPS je udaljena gotovo metar od biljaka jer je postavljen fiksni reflektor tako da će bolja iskoristivost HPS-a biti kad još narastu. Zato su CFLke bliže.
Vent je kupaonski koji upuhuje svježi zrak i dobro radi, no uskoro ide još jedan za ispuh.
Temperatura u boxu je od 18-28 C i niska vlažnost pa biljke svako malo dobiju prskanje s običnom vodom.
Oko 30 dana rastu 2 Safari mix-a, jedna 8 MH i jedna Mandala #1.
Ostale su nikle prije 20ak dana.
Namjera je za tjedan dana staviti na 12 / 12.
Još su male, ove najveće razvijaju 7. set listova. Smiju narasti još cca 50-70 cm i biti će presađene u posude od 15L kad pokažu spol. Slikane prije zalijevanja s prvom dozom gnojiva s mikroelementima cinkom, željezo i magnezijem - 2/3 doze.

Sadhu stara oko 20ak dana.


Satori kojoj su listovi s donje strane ljubičasti - 20ak dana stara


Safari mix stara 30ak dana, iza nje druga Satori


Slika ekipe u boxu.


Ova najmanja je 8 Miles High koja je pri drugom setu listova razvila samo jedan mutirani list i nije mogla rasti pa je trebala biti topirana. Već dobro smellaju.

Sad me zanima što predlažete vi iskusniji koliko ih još treba držati u vegetaciji da se mogu dobro razviti grane? Koliko će se izdužiti kad ih se frkne na 12/12? Cilj je barem 200g suhog od trenutnih 10 biljaka. Novi je setup pa nisam siguran što da radim... Eto toliko za sad. Sretan Uskrs svima koji slave... Čao :sun2: b
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
hmmm...s obzirom da su ti neke vec 30 dana u vege a neke 20 dana i da rezultat napredovanja nije bajan jos najmanje 25-30 dana....iskreno preslabo mi je to za 20-30 dana. Kad ih prebacis na 12/12 negdje za pola trenutne visine, ovisi o sorti, jer ja kad sam svoje prebacio na 12/12 narasle su svega 20 cm a u vege su bile na 50 cm....

E da, pa majke ti mile kao clan na vutri org duze premena zar nisi naucija da cfl zarulje treba pribliziti na svega 5-7 cm od vrha biljaka, ovo ti je preudasljeno i lumeni se nepotrebno gube, također i za 150 w hps...i moga si ih vodoravno okrenuti....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Da, istina, nije nešto bajni napredak, mislio sam da će brže to ić..
Ali s obzirom da su prvih nekoliko dana bile na prozoru kad su niknule, pa su se izdužile, zatim su nekoliko dana bile pod 100W CFL u kutiji i tek onda premještene u box i tek nedugo je dodana 150W HPS, još je to sve ok. Trebale bi sad početi normalno rasti.
Korijen razvijaju abnormalno brzo. Jebiga, kablovi su prekratki pa se CFLke ne mogu spustit skroz do njih dolje.
Plan je još tjedan dana vege pa ćemo vidjet kakve će bit. Vidio sam tvoje bilje Tropico, to je stvarno bio super grow, ali ako će ove moje biti manje više će se izdužiti pretpostavljam, jer si ti svoje dobrano izvegetiro :D

čao
b
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Čao, eo apdejt:

U boxu; sve su stare od oko 25-35 dana.
Kroz par dana idu na 12/12 pa počinje akcija.
Slobodno komentirajte... Poz
Boz :sun2:

Grupna - od dolje s desna na lijevo : Mandala #1_1 , Mandala#1_2, Safari mix_2, gornji red- mali 8 Miles high, široki Sadhu koji se slabo vidi, Satori1, Satori2; u gornjem redu Safari mix1, 8 Miles high i zadnji gore lijevo Satori ljubičasti.


Safari mix 1


Safari mix 2 - mirišljavi


Mandala #1 - grmasta

 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Čao, eo apdejt:

U boxu; sve su stare od oko 25-35 dana.
Kroz par dana idu na 12/12 pa počinje akcija.
Slobodno komentirajte... Poz
Boz :sun2:

Grupna - od dolje s desna na lijevo : Mandala #1_1 , Mandala#1_2, Safari mix_2, gornji red- mali 8 Miles high, široki Sadhu koji se slabo vidi, Satori1, Satori2; u gornjem redu Safari mix1, 8 Miles high i zadnji gore lijevo Satori ljubičasti.


Safari mix 1


Safari mix 2 - mirišljavi


Mandala #1 - grmasta

 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Lijepo lijepo
biggrindaisy.gif

Evo ti Rep+
I jedna kritika :icon_mrgreen: neki reflektori bi dobro došli na cfl-kama (ja sam od limenki napravio i super su :icon_lol: )
Osim toga,svaka čast,bilje super izgleda :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Lijepo lijepo
biggrindaisy.gif

Evo ti Rep+
I jedna kritika :icon_mrgreen: neki reflektori bi dobro došli na cfl-kama (ja sam od limenki napravio i super su :icon_lol: )
Osim toga,svaka čast,bilje super izgleda :thumb:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Dobro su tikrenule Bozga,nesekiraj se.
Bit če to odličan gruw.Evo ti rep+ i od mene.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Dobro su tikrenule Bozga,nesekiraj se.
Bit če to odličan gruw.Evo ti rep+ i od mene.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Hvala ekipica na feedbacku i evo vraćam rep+ svima ;)
Baš sam razmišljo o cfl reflektorima dobro bi došli. Word.
Još malo 420 post hehehe. To ćemo morat proslavit :D
boz
:sun2:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Hvala ekipica na feedbacku i evo vraćam rep+ svima ;)
Baš sam razmišljo o cfl reflektorima dobro bi došli. Word.
Još malo 420 post hehehe. To ćemo morat proslavit :D
boz
:sun2:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Brzinski update; čini se da su u početku sporije rasle jer su većinu snage usmjerile na razvoj korijena.
Sad su eksplodirale s rastom i vidi se značajna razlika u samo 2 dana.
Sutra idu na 12/12 tako da zabava počinje...
420. ti post sam proslavio tak' da sam popušio poklon koji mi je jučer dala frendica. neki mirišljavi indoor. opojno slatki tropski miris, high je totalno clear, ali sam poprilično razbijen.
čao
boz :sun2:

Jučer


Danas


Safari
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Brzinski update; čini se da su u početku sporije rasle jer su većinu snage usmjerile na razvoj korijena.
Sad su eksplodirale s rastom i vidi se značajna razlika u samo 2 dana.
Sutra idu na 12/12 tako da zabava počinje...
420. ti post sam proslavio tak' da sam popušio poklon koji mi je jučer dala frendica. neki mirišljavi indoor. opojno slatki tropski miris, high je totalno clear, ali sam poprilično razbijen.
čao
boz :sun2:

Jučer


Danas


Safari
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale stvarno poradi na tom da napraviš neki Refektor ovim sijalicama jer ovako rasipaš 30% svjetla koje bi biljkama super došlo...
Vidim da su zadovoljne i i zdrave pa želim ti da nastaviš tako ubuduće...
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale stvarno poradi na tom da napraviš neki Refektor ovim sijalicama jer ovako rasipaš 30% svjetla koje bi biljkama super došlo...
Vidim da su zadovoljne i i zdrave pa želim ti da nastaviš tako ubuduće...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.