Projekt usamljena nepoznata sjemenka – „poor man“ style

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

icarus

Aktivan Član
12.11.2013
70
157
33
44
Rijeka
Cilj projekta je vidjeti koliko i kako čovjek koji nema apsolutno nikakve uvjete za uzgoj može dobiti od jedne sjemenke nepoznatog projekta, ne koristeći nikakve posebne HPS/MH, LED lampe.
Dakle, ideja je biljku izgurati do pokazivanja spola, a ako bude curica možda i do kraja, precizno izvagati i raditi česte updateove. Rasvjeta - samo par CFL-ki od 21-23W koje može kupiti u Plodinama ili nekom drugom trgovačkom centru i improvizirana „vaza“ od pola litre :D

Dakle, da počnemo... Sjemenku dobio na poklon od pušača koji kaže da je „dim bio izuzetno dobar“. Namjerno ga nisam pitao da mi objasni osjećaj high-a koji je imao kako ne bih imao nikakvih očekivanja u smislu straina. Dakle, bila to izdužena i tanka Sativa ili kompaktna i masna Indica, show goes on :D

Oko treninga ću odlučivati putem, zavisi o tome što mi „majčica priroda“ pokloni.

Zemlja, najobičnija kupovna zemlja iz agrarije. Nepoznat proizvođač, nepoznat omjer NPK, nepoznat PH J

Vodi također neću mjeriti PH, zalijevanje odstajalom vodom iz pipe dok se zemlja ne osuši. Prvih 3-4 tjedna bez gnojenja, nakon toga 1/3 doze žute ili zelene plantele. Avantura počinje :)

Sjeme ubačeno u zemlju 15.5. danas se „izdiglo iz zemlje“.

MAT_1507.jpg
 

icarus

Aktivan Član
12.11.2013
70
157
33
44
Rijeka
@BassMan - nope - ide u vegetaciju na tri tjedna prije 12/12 :)
@opacupa - nije mi prvi uzgoj - trenutno nešto raste outdoor, a ovo mi je više ovako - da imam nešto doma sa čim ću se zezat a da ne moram upognoiti 600W HPS :)

Hvala :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
hahah pa ono nije neka razlika izmedju tvog i mog growa.. ja sam 4 sedmice drzao 18/6, sada je na 12/12...
u svakom slucaju sretan i vanjski i indoor grow, pratim :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: icarus

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Skoro pa si točno opisao moj prvi grow.Mene je sreća poslužila,želim je i tebi i da bude zdrava curica.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: icarus

icarus

Aktivan Član
12.11.2013
70
157
33
44
Rijeka
Heheh :)

@Tarzan, @PowerSeed... Da, lako moguće da jesam nalio malo previše, ali ajd, zemlja je toliko loša da sve odmah iscuri a i tek joj je 3 dan ;) A što se tiče folije - u planu je i to ;)

@opacupa - šta da ti kažem osim... HPS junkie! :p

@stipe - hvala :D
 

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
sretno,pratim,ja bi stavio najmanje 4 cfl,i još bar 2 biljke da nebude muška,i reflektirajuću foliju,i tajmer naravno,i to je to ... hehehe malo previše tipkam gluposti al ok
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
srecan grow! cflke su cudna stvar, svi pljuju po njima a ljudi i do dobrog dima dodju... sad do koga je do growera ili cflki,.. vidjecemo :D
pratim :ridinghorse:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bassman

icarus

Aktivan Član
12.11.2013
70
157
33
44
Rijeka
@margarin - kužim... i ja bih da idem u neki "ozbiljniji" grow. Šator mi stoji prazan trenutno - ne želim započinjati neki indoor - bliži se ljeto ;) A čak i da bude muško, ma nek' bude, bit će lijepa kućna biljka :D

@ZiLac - do svega pomalo. Vidjet ćemo - ovdje je sve nepoznato, uključujući i genetiku.

day 1. Ništa spektakularnog se nije dogodilo od jučer, baby listići su imali ovojnicu na sebi koja ih je držala zaljepljene skupa, pomogao sam biljčici čačkalicom, dao joj 2 jušne žlice odstajale vode. Da bih smanjio isparavanje tekućine sad u početku, vazicu prekrivam prozirnom folijom koje ću se rješiti cca 4-5 dan njenog života (zbog toga ove čačkalice u zemlji).

MAT_1519.jpg