Projekt Venus

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.03.2008
0
0
0
16
http://www.thevenusproject.com

TO je projekt koji bi tebao zamijeniti citavi sustav i strukturu nase civilizacije na bolje mijenjanjem sa fsoilnih goriva na obnovljive izvore energije. Da nebudem dug pogledajte Zeitgeist Addendum. Vidim da ovdje ima dosta ljudi koji se brinu za okolinu i prirodu, a ovaj projekt sve to obuhvaća. Evo ko bi htio i ima vremena nek peticiju potpise na ovoj stranici:
http://www.thepetitionsite.com/1/The-future-that-Humanity-Deserves
Ja mislim da se ovaj projekt nikad nece ostvarit ali necemo nist izgubit ako pokusamo.
 
17.03.2008
0
0
0
16
Admine(ko god da jesi) molim te stavi za sticky da ljudi vide malo temu, inace preglednost foruma vam je u *****, stavite nove teme prve i tako po tom principu.
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
jeBBBo te "projekat" viš da ni jeBBBenu travu
nemožemo legalizirat a ti o nekim gorivima dok ima nafte i
farmaceutske industrije đabe ti manifesti i aktivnosti u tom smeru..stoga opusti brate!!!
 
17.03.2008
0
0
0
16
A jebote, razmisljas na ovaj nacin, i da se ne lagalizira trava, zivot u svijetu kakog osnivatelj projekta venus zamislja bio bi puno bolji nego zivot s ovakvim sustavom, pogledaj zeitgeist:addendum pa malo pogledaj ko tu koga jebe, moras nesto(travu u ovom slucaju) zrtvovat za drustveni boljitak. A projekt je za poboljsanje zivota pa tako isto mislim da trava u mnogo slucajeva poboljsava zivot. Razmisli malo.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Dalek je put do svijeta kakav je venus projekt.
S i koliko sam do sada skužio nije to baš ni približno dobro razrađeno da bi se moglo efikasno primjeniti. Trebalo bi puno jako rada uložit da sve to bude moguće, i na tehničkom dijela a i na ljudskoj svijesti
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
lipo šta san naletila na ovu temu makar bila stara 3 god..

kad san pogledala zeitgeist 1, projekt mi se činia - vaaauuu.. savršeno rješenje za ovaj napaćeni planet..
kad je izaša ovaj zadnji njihov doc., paradise or oblivion, sa još razrađenijom idejom projekta, ostala san bez texta.. i promovirala ga na sve strane..

do jednog trenutka kad san posumnjala da je možda fresco zapravo taj koji tira new world order i želi centralizaciju moći.. jedno računalo koje će upravljati cijelim tim "boljim" sistemom.. nažalost, više nemogu pronaći razliku između zatupljenih ljudi ovoga kapitalističkog sistema i ovih drugih koji žele da se projekt ostvari a pritom nemrdaju sobom i vrhunac njihovog djelovanja je prisustvovanje na Z-dayu ili upoznavanje sa frescom osobno..

samoinicijativa, razmišljanje svojoj glavom, korištenje zdravim razumom i pokretanje vlastitih ideja i akcija društveno korisnog karaktera je ono čega kronično fali..
mislin da bi prvo tribalo na tome raditi, a onda sve ostalo dođe samo od sebe..

eto, to je moje skromno mišljenje. :costumed-smiley-027
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma izmisljaju toplu vodu s tim NWO. Dobro znamo da se energija bilo koje vrste ne moze unistiti vec samo prelazi iz jednog stanja u drugi. Da ne drze sve pare ovog svijeta u svojim rukama, svi bi zivjeli ko carevi. Ima ova Zemlja ogroman potencijal, ali ljudska pohlepa je jaca od toga.

Koliko samo kod nas ima oranica praznih koje se uopce ne koriste, koliko samo ima ekstenzivnih proizvodaca a manje intenzivnih. Da se nade pet postenih ljudi da upravlja ovim svijetom, imali bi svi punu saku brade.

Mnogi nemaju krova nad glavom dok neki imaju stotine pa i tisuce nekretnina i pokretnina koje ni ne stignu koristiti. Sjetite se samo onih jahti s 3 heliodroma, bazenima, ma drzava na brodu a ne brod.
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
drago mi je šta slično razmišljamo.. :)

međutim, vjerojatno znaš da se ljudi ne rađaju pohlepni, već ih je ovaj sistem tira na takvo ponašanje.. počevši od školskog sustava koji uči dicu da se natječu međusobno, postižu što bolje rezultate, zarađuju više i tako dalje ..
kasnie je WORK, BUY, CONSUME, DIE.. ipak, to je na čoviku koliko će duboko zaglibiti u matrixu..

slažem se s time da je mnogo zemlje neiskorišteno.. laž je da je planeta prenapućena, ali to je nažalost postalo opće prošireno mišljenje da bi se lakše moglo provesti čišćenje..
gledala san jedan dokumentarac, nemogu se sitit kako se zva.. rekli su da bi SVI ljudi na planeti mogli stati na prostor veličine australije, imajući bokun kuće i bokun vrtla.. strašno! to bi bilo izvedivo da ljudi nisu postali prekomforni.. :/
pogodne zemlje ima i previše, samo je nastanjenost nepravilno raspoređeno šta je dovelo do ogromnih zagađenja i ostalog..
šta se tiče energetske neovisnosti koju venus projekt promovira, to je jedino šta podržavan..
solarna energija, energija vjetra i vode su resursi kojima ćemo se morati okreniti kad tad.. također i biootpad je jako zahvalan.. :)

i za kraj, reka je tesla - "if your hate could be turned into electricity, it would light up the whole world.."
sad but true. :)