Projektiranje Boxa i velicina Pot-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
To ce ti pohermiti u 3 dana. Ta tkanina uopce ne sprijecava svijelo da idu u box a kao sto vidis niti iz boxa...
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
Automatike i moze nema veze sto box propusta svetlo oni mogu i na 24/0 upaljenog svetla...a foto je vec druga prica,oni mogu da ti poherme ako ti box propusta svetlo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mascaret

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Deepy zica bas i ne ogranicava rast grane/biljke u vis ,vec ju usmjerava tamo di nema druge grane ili vrha koji bi ju zaklanjali. Mozes ti nju svezat koliko hoces ali kad nakon perioda rastakrene izduzivanje vidjet ces koliko ce otici prema gore. Jedina opcija je da ju usmjeris da ide vodoravno ali to opet zahtjeva znanje i treniranje ,puno posla i zice a i odgovarajuc oblik boksa.
Sretnoo, i cim budes u prilici ulozi u filter i ne riskiraj bzvz!
 

Mascaret

Aktivan Član
04.10.2017
242
1.881
143
29
Moon
www.vutra.org
Na kraju je ovako reseno

Narucen je Zelsiuz Box 60x60x180 cm . Lampa pokriva okruglo 60x60 i tu nema frke, stize i jedan ventilator koji ce da se zakaci na vrh boxa i eventualno bih dodao PC Vent USB sa 3 brzine * to iskljucivo ako bude bilo potrebe *

Cini mi se da je to zadovoljavajuca prostorija ? :D

Planiram za pocetak da stavim 1 Auto Night Queen u Pot od 11L Fabric.
I takodje da joj odradim LST i Scrog zajedno i da probam jednu pravu bombu da napravim za prvi put ! Naravno uz vase savete manje ce me glava boleti ..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Captain Fantastic

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.289
9.626
256
Vent USB sa 3 brzine * to iskljucivo ako bude bilo potrebe *
Biće sigurno :)
Prođi po dnevnicima, vidi kako su ljudi rešili ventilaciju. Meni u metar kvadratni pet ventova: intake, outake (sa Carbon filterom), dva clip on-a dijagonalno na suprotnim stranama boxa da mrdaju vazduh ispod krošnji i oscilirajući (od ove ture zapravo stubni konačno) iznad krošnji da mrda vazduh.
I to mi čak ponekad deluje malo :)
Obavezno će ti trebati vent unutar šatora, mnogo je razloga - simulacija vetra jača stabljiku, bolje se raspoređuje svež vazduh/CO2, nema džepova sa vlagom, samim tim drastično manja šansa za buđ, a i napasnici se teže zakače za listove, i ne prija im konstantni vetar itd itd

Kontam ja da ne želiš da bacaš pare, tj da uzmeš samo neophodno, al' ti ga brate sečeš nemilosrdno - bez filtera, sad i bez ventilatora unutra....a to je zaista zaista neophodno, i jedno i drugo..
 

Mascaret

Aktivan Član
04.10.2017
242
1.881
143
29
Moon
www.vutra.org
Unutra ce biti jedan clip-on vent 15 cm , da li ubaciti onda jos jedan clip-on i zavrsiti sa ventilacijom?
Filter cemo resiti vremenom kad budem bio spreman za to , prostor je 60x60x180 kontam da je mali i da mu ta dva venta pasu , ispravite me ako gresim ,mada kolega kazes da je i 5 ventova malo sto u prevodu znaci Nikad dosta! :D
Zahvalan sam vam do neba !
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.289
9.626
256
@deepy jedan unutra na te dimenzije (60x60) bi trebalo da je ok, plus je ako uteraš dva - jedan ispod, jedan iznad krošnje - ali i jedan bi trebalo da ti radi posao.
Meni malo baš zbog clip on ventova, da budem iskren - užasni su xD ovaj USB dobacuje 20cm ispred sebe, a klasični clip on jedva 30cm i to kad se skinu mreže zaštitne :D ali pomažu da mešaju vazduh ispod krošnji sasvim ok

Možeš na primer alu folijom namestiti ugao na donjem otvoru kad vent izvlači vazduh iz šatora da vuče ispod biljke - ako me razumeš - pošto bi svakako trebalo da su dijagonalno postavljeni (otvor gde ulazi svež vazduh dijagonalno suprotno od venta koji izvlači vazduh).
I taj USB iznad krošnje, i to je to :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and Mascaret

Mascaret

Aktivan Član
04.10.2017
242
1.881
143
29
Moon
www.vutra.org
Odlicno, jedan sam uzeo za sad..postoji opcija da ubacim i drugi. Za 24h stavljam semenku da se klija i zapocinjemo nadam se super pricu za prvi put, uzeo sam ovaj booster od canne (videcemo kolko je dobar sobzirom da kosta kao zlato) , pk13-14 & terra flores
zice za lst, video sam da ima da se uzme mreza za scrog po mojim dimenzijama tako da sam miran, vent ide na dnu ispod krosnji, i to smo resili ...:razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wendigo

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.289
9.626
256
Booster je odličan, ali je samo booster, imaj u vidu da ti treba NPK osnova za vege (više N) i za cvetanje (više PK) -booster dodaješ početkom cvetanja na tu osnovu
Onda uzmi sve od Canna-e lepo i miran si :)
Ne mislim celu liniju proizvoda, naravno. Ali base NPK, booster, ubaci i rhizotonic i možda još nešto i opremio si se.
Ovde imaš ukratko, ali lepo predstavljena Canna linija


A kolega Badi kida sa growom, a koristi Canna - škicni mu dnevnike kad stigneš, čisto da ukačiš kad šta dodaje i tako

Drago mi je da avantura kreće, ajd' neka je sa srećom i da bude masno brat moj!
 

Mascaret

Aktivan Član
04.10.2017
242
1.881
143
29
Moon
www.vutra.org
Uzeo sam rhizotonic, razmisljam onda da uzmem i cannazym i u principu to je to, terra vega nema potrebe sobzirom da je automatik u pitanju ..negde sam procitao da nije potrebno ako je automatik.
Ipak sam stavio sad semenku da se klija :idea:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
334
416
63
Postovane kolege, molim za savet
U box od 0, 8 x 0, 75 m, da li da stavim dve ili jednu biljku? Visina box-a je 2 metra. U navedeni box ide hps/mhe od 250 ili 400w? Da li se za navedeni box rasveta bira na osnovu povrsine boxa ili na osnov kolicine biljaka? Potovi su od 13 litara.

Hvala!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Rasvjetu biras na osnovu povrsine boxa,a kolicina biljaka ovisi o velicini pota.

npr
box 80x80..stane 4 biljke u 10l..ili dvije u 20
box 120x120...stane 9 u 10,ili 4 u 20.......
Ti imas prostor za dvije biljke i 250w hps...ja bi mozda u taj prostor nagurao 400w uz dobru ventilaciju,ali.....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443 and Cyric

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
334
416
63
Hvala opa cupa!
U ovaj bi box onda isla ova od 250 W. Samo ostaje pitanje da li u ovaj box staviti jednu biljku pa je pustiti da naraste do cca 1 m ili dvije manje (ili iste) visine?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ako stavis jednu..onda joj das malo duzu vegetaciju..nekakav trening,malo vise zemlje cc 25l...ili dvije u 15ak litara i do 3 tjedna vegetacije....mozda malo duze ovisi o strainu i kako ce vegetirati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric

selectio

Aktivan Član
31.08.2020
334
416
63
hvala opa cupa za misljenje..... trening se podrazumeva a i dulja vegetacija ako bi isla jedna biljka. Potovi su od 13 litara.
U prethodnom boxu 1 x 1 m bile su dvije biljke i to je bila na kraju prava đungla :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and opa cupa

Mascaret

Aktivan Član
04.10.2017
242
1.881
143
29
Moon
www.vutra.org
Narucio sam jos ovaj set za ventilaciju msm da je ovo ok za 60x60…

145/187 m³/h, + Mars Hydro TS1000​

Posle ovog zahvata cu moci da zatvorim boks sa obe strane i da imam prave uslove… a i filter tako da smo u “kompletu” mada uvek se ima sta jos uzeti za baštu :D
 

Prilozi

  • 95DFFA8F-3137-4888-B7BE-6FF51CED74AA.png
    95DFFA8F-3137-4888-B7BE-6FF51CED74AA.png
    680,8 KB · Pregleda: 23

Mascaret

Aktivan Član
04.10.2017
242
1.881
143
29
Moon
www.vutra.org
Pozdrav, drugari..za sledeci grow sam se opremio fastbuds semenkama, imam 1+1 od svake, prostor 60x60 ..... dosla mi je ideja da stavim unutra 4 automatic biljke u 8L fabric pot..
voleo bih da podelim s vama i da cujem vase misljenje... hteo bih vec sad da organizujem koju sortu da uzmem za tu akciju , velicinu pot-a i i koliko njih unutra...




Strawberry Gorilla, najnoviji strain od FastBuds-a , 2023 serija, osvojila nagrade za best sativa Los Angeles,

1678885918774.png

  • 1st Place Champion. Winner of the first American Autoflower Cup in Los Angeles, California, in January 2023.
  • One of the strongest autos on the planet. An insane lab tested 29.86% of total cannabinoids.
  • The real deal strawberry flavor. The rare terpene profile makes for a genuine and super intense strawberry taste.
  • Perfect all day smoke. A functional everyday high thanks to the Sativa dominant genetics.
  • An auto that can beat photoperiods. Owns the 'Highest Combined Terpenes' title in the 'Home Grow Hash' at the Farmer's Cup 2023 in San Diego, California.
Type: Auto-flowering cannabis seed
Genetics: Strawberry Gorilla Auto
Genotype: 55/45 Indica Sativa
Indoor flowering: 10 weeks
Outdoor harvest: 10 weeks
Indoor yield: 450-600g per m2
Outdoor yield: 60-300g per plant
THC: 27%
CBD: 〈1%....


Sledeca je -->

Cherry Cola,

1678885931703.png

  • Impressive development potential. This strain is able to produce yields of up to 600 gr/m2, and reach the height of up to 150 cm.
  • Fruity and refreshing. Bursting with yummy cherry cola terpenes for a mouthwatering tasty aroma.
  • Balanced effects and versatile nature. This strain is a great choice for an enjoyable smoke, no matter the time of the day!
  • The Cherry and gassy combination. Creates a delicious and unforgettable taste that fills your mouth.
  • A hashmaker’s dream. Enjoy mouth-watering hash, resin and other extractions!


Fast Buds
Type: Auto-flowering cannabis seed
Genetics: Cherry Cola Auto
Genotype: 55/45 Indica Sativa
Indoor flowering: 9-10 weeks
Outdoor harvest: 9-10 weeks
Indoor yield: 500-600g per m2
Outdoor yield: 50- 250g per plant
THC: 25%
CBD: 〈1%

Sledeci--->

Gorilla Cookies, osvojila nagrade za best indica i best autoflower 2022

1678885971676.png

  • Whopping 28.5% THC! One of the strongest autoflowers in the world up to this day, with an insane trichome production.
  • Super-reliable and incredibly resistant. This cultivar inherited all the best qualities from her parents, making it a fool-proof strain even for beginner growers.
  • Massive producer. Grows around 150cm and can yield up to 650gr/m2 in 10 weeks.
  • Chunky dense buds. Produces golf-ball-sized buds that finish completely covered in trichomes and reeking of an exceptional aroma, a great choice for commercial growers and extractors.
  • Great for beginners. Ideal for beginner growers looking for a potent, resilient, and easy-to-grow strain.


Fast Buds
Type: Auto-flowering cannabis seed
Genetics: Gorilla Cookies Auto
Sativa Indica hybrid
Flowering time: 10 weeks
Yield: 500-600g per m2
THC: Up to 27%
CBD: Very low
Size: 90-100cm


-----------
Sledeci--->


Purple Punch...


1678885945166.png
  • A big plant with even bigger yields. Expect a monster autoflower with yields that reach up to 600gr/m2.
  • Terpene excellency. A distinctive terpene profile highly sought-after by extractors.
  • Top-shelf genetics. One of the most popular strains in Cali dispensaries now improved and in Auto version!
  • An Indispensable Indica. A potent Indica with a slightly Sativa edge, perfect for everyday use.
  • With 24% THC, the only punch you wanna take. A potent effect that’ll give you a one-two punch to the mind and body.

Ja sam nesto skontao da je najbolje 2x strawberry i 2x cherry cola... prvo da se posavetujemo da li je ok ici na 4 biljke u 60x60 .... to bi podrazumevalo 4 klasicne biljke bez nekog treninga..
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
60x60
Jedna gorilla cookies u 15l...lagani lst i 150+ako znas sta radis:)Taj autos raste kao foto i preporucujem ga svim zaljubljenicima u auto sorte.


edit
al ajd da te malo oraspolozim...moze i 4 ali u potove koji nisu veci od 5l
To je neko pravilo SooG tehnike 4 biljke u 0.5m2...poanta je u velicini pota koji bi trebao sputati biljke ustvari..ne dozvoliti im da narastu.
Za to ti treba indica dominant :)npr Bannana Purple punch..isto ima osvojenu nagradu 2022.
 
Poslednja izmena:

Mascaret

Aktivan Član
04.10.2017
242
1.881
143
29
Moon
www.vutra.org
nesto nisam raspolozen samo za jednu, i to automatic.. :whato::vise sam za vise njih u manjim potovima,

Da probam onda sa 4x po 5L airpotovima .. 2x strawberry gorila i 2x gorilla cookies .... to ce verovatno podrazumevati vise zalivanja,

i ove mere pota su slicne kao fabric 7,5l-10 l

5L: sirina 23,18cm, visina 23,5cm,
nego nesto mi je malo ovih 5l..... imam neke fabric potove 10L 22 cm x 27 cm ... ako vec mogu da ih napakujem sto da ne probam sa njima, kazu da je bolji visi pot nego siri za ovo sto ja planiram

Za to ti treba indica dominant :)npr Bannana Purple punch
sad je kasno da biram, vec su mi pri ruci ove gore curice, imamo purple punch ona je indica dominant takodje
0278F6C7-5D18-459F-82B9-6898EACDF14B.jpeg
imam od svake po 2 kom