Proklete gusjenice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ahahaha, da, jednom sam nasao skoro celog leptira nekog uvijenog u onu njihovu paucinu u hedu. jbte koji bljak mi je bio :D
 
19.06.2018
5
10
3
Nis
alo ljudi pozz.molim nekog tko zna da mi veli kako se riješiti zelenih velikih gusjenica koje operiraju u paru sa malim crnim,ako netko zna bilo šta na prirodan način,jer radi se o čistim vrhovima stabljike visine cca 2 metra po 5 do 10 velikih vrhova na svakoj...obirem pincetom gamad svaki dan,al ne stignem pratit kolko toga ima,ako ovak nastave za 2 do 3 tjedna kolko još planiram pustiti da se pune,ostat će mi kur.. od ovce...hvala unaprijed,btw isprobano sa koprivom,močenim duhanom,ali ništa vračaju se na mjesto zločina i zabijaju se dubogo u vrh,jer lišća gotovo da i nema
Mislio sam da ce Kopriva pomoci, ocigledno Ne, kad problem uzme maha... Ja sam ih sve rucno povadio, po Nedelju dana u patroli, i Skidaj, takodje Sisarke u punom cvatu, ko ce ih prskati otrovima, problem je zaista zaj. n, ali Pincetu i ne daj, ja sam se nekako izborio dok sam usao u fazon i provalio, Velike Zelene vadi, one i seru i ostavljaju Jaja iz kojih vrlo brzo izadju male bus. Ako je bas ono, onda pitaj u Polj. Apoteci ,,Volley", prasak u kesici, rastvara se u vodi... Kako je i za Povrce i Voce, Vinovu lozu, nece nastetiti biljci
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Ali ova najnaprednija dvije su zarazeene gusjenicama i zasrale su vec sad cijelu biljku svaki vrh i vec sad ima svuda plijesan, a ima jos za gurati. Samo da mi ovih nekoliko sto su 10dana u cvjetanju ne zaraze i bit ce sve dobro

talstar 10 ec
39309-2f5d41317be5113a8909ac6421df40be.jpg
ili fobos ec
fobos-ec-50ml~304463.jpg


isti proizvod drugi proizvodjac, hemija, ali ima vremena da prodje karenca. talstar isproban pre par godina i ne pali listove.
 

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
201
866
93
Kako gusjenice dodzu na biljku? Dali se penju preko dna stabljike ili se izlegu vec tamo na biljci? ili predju ako se spoji grana nekog grma s biljkom ?
 
06.01.2015
15
25
13
Sa prskanjem moze se oterati leptiri ali guenice tesko_Osim sa insekticidom,sto nam netreba.
Ja sam razmislao naneti na grane ispod gedova lepak za miseve ili neke lepljive trake.Jel kako sam skontao jedna gusenica ide po granama i tako unisti deset hedova i naraaste ko prst.Ako jej preprecim put sa necim lepljivim nece unistavati druge hedove a mozda ce se i zalepiti.
Ne mogu da verujem koliko stete moze da nanese jedan ona zelena debela gusenica.Prepolovi hedove i jos plesen...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Actara je za gusjenice i skakavce ,ali kao i svaka kemija nije dobra za fazu cvjetanja.
Znaci opet je preventiva kljuc uspjesnog growa.
Tretriranje u vegtaciji rijesava probleme u cvjetanju...jako vazno za bezbrizan grow.
Out..in svejedno je.
Ulazimo u sezonu indoora,a izlazimo iz out-a..obicno ponesemo sa sobom i kojeg sljepog putnika.
Zato je preventiva obavezna ,a ne pozeljna.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
kako mislis da preventiras gusenice, jedino da pobijemo sve leptire i slicne koji legu jaja?
cak i da prskamo biljku s nekim preparatom, dok se izlegnu gusenice maltene prodje karenca/ispere se otrov.
 
19.06.2018
5
10
3
Nis
Leptir ih donese izleze ih po biljci
Vidi prijatelju, da nisam o bilazio I sklnjao Zute Listove krajem Avgusta, trebio, cistio ih ne bi ni primetio nevolju,.. Kad sam video sta se desava, (ko je doziveo zna osecaj), prskati - jok, nisam tu, i ne Oblecem oko Cura koje su kao.... i da prskam insekticid u sred cvetanja, ni u Snu, Kopriva, Duvan it'd. nemoj da te laze niko, jedino sto mozes uraditi je ,,Pincetu u ruke i rucni rad ", jeste, naucices svaku granu napamet i svaki ce ti hedic proci kroz ruke ali samo tako ces ih se resiti!! Znam, ni ja nemam 4 - 5 biljki pa da mi je lako sr..i svaki drugi mi je Cvet prosao kroz ruke, od 15 Lepotica, jedna desetkovana, od Prelepih Hedova 4-5 ostecena, ali sam resio problem. Kad ga resis, sve je lakse, obilazi svaki, svaki drugi dan cisto da neka nije promakla, (ne zaboravi da lezu i jaja, pored toga sto ga use.u sve, dakle i cetkicom neznom sam pocistio sve, zvuci neverovatno, ali Alternative - nakon pola Aprila Klijanja, presadjivanja, skrivanja od pogleda, i sta sve ne, nije bilo prosto. Kod mene je polu planinska klima, pa su jutra hladna i uopste cele noci, a hladnoca i to sto su teritorijalne je jedina njihova slabost, nazalost nisam znao ovo drugo iskoristiti protiv njih, ali Ruke, jutro - Vece,kad god mozes i izvlaci gamad, resices problem, drugacije ne,.!! P_20180906_131635_BF_p_1.jpg P_20180901_180911_p.jpg
 

Prilozi

  • P_20180902_085124_001.jpg
    P_20180902_085124_001.jpg
    192 KB · Pregleda: 44
  • Sviđa mi se
Reactions: karci5 and opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Tako sto cu tretirati biljku kroz cijelu vegtaciju.
kako mislis da preventiras gusenice, jedino da pobijemo sve leptire i slicne koji legu jaja?
cak i da prskamo biljku s nekim preparatom, dok se izlegnu gusenice maltene prodje karenca/ispere se otrov.

Nece leptir ostaviti jaja ako nisu idealni uvjeti!! Actara je ta koja od uvjeta stvori ne uvjete haha
Nece niti skakvac doci na biljku ako osjeti Actaru.
Karenca za canabis je tri tjedna.To su cc tri spricanja kroz vege fazu
Vertimec ima karencu od mjesec dana .
I evo jedina stvar koju mogu preporuciti svima koji vode bitku sa spiderima,tripsima...l.minersima
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
meni se pored biljaka, na koprivama, jedno jutro nakon hladne noći izvuklo sve od gusjenica što je preživilo noć i hladnoću, onako paralizirane na vrhu kopriva upijaju sunce i čekaju da prorade, a ja normalno sve u posudu i audio...bile su crne s nekim svjetlim tufnicama...
vraške sam sreće imao, jer ni nekoliko tjedana poslje nevidim ni jednu...
mrtvih je bilo 100 minimalno u koprivama, promrzle...
priroda i nagla promjena mi je pomogla, no sad vidim da sam mogao i namjerno ići tražiti ih na sunce nakon hladnog jutra, samo da je bilo znanja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and opa cupa
06.01.2015
15
25
13
Izgleda da samo dok se ne pojave preventiva pomaze a posle kako kazete samo pincete u ruke.
Samo problem prave biljke od 2m i vise.
Ali ako ostane samo jedna veca gusenica za nekoliko dana napravi veliku stetu.A uvek napadnu onu najmasniju sa najvise kristala,koju najvise ocekujemo.
 
19.08.2018
52
177
33
34
Ja primećujem po koju gusenicu ali ne vidim štetu koje prave (naleteo sam na par komada) a drugo što primećujem je onaj smrdljivi martin, i to samo po mraku kad osvetlim im ih 10 ali koliko znam oni ne rade ništa? Vidim i imale suve linijice po listovima ali jako su retke
 

ironymous

Aktivan Član
27.08.2015
244
2.900
143

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
kako mislis da preventiras gusenice, jedino da pobijemo sve leptire i slicne koji legu jaja?
cak i da prskamo biljku s nekim preparatom, dok se izlegnu gusenice maltene prodje karenca/ispere se otrov.

kao što @opa cupa napisa, od samog početka preventiva, i uz to zamke koje isto se koriste i u voćarstvu se mogu instalirati oko biljaka u blizini (baciš unutra pola banane..), sada koliko je to tebi humano raditi, jer i onako je ponestalo dosta vrsta insekata, još ih ti ovako ciljano "ubijaš" tako reći, jedino da kada se nakupe u zamkama da ih odneseš na drugo mjesto daleko negdje i pustiš ih na slobodu :D..
1-s2.0-S0304423816301200-gr3_lrg.jpg
(zamka za leptire se napravi za 10 minuta sa veoma malo materijala)

Ime mu je: granotoč, beli drvotočac, lat. zeuzera pyrina

Upravo tako, ja sam nedavno research radio na temu tih gusjenica, baš me zanimalo što je, i do istog sam rezultata došao
i suzbijanje nije ni malo lako.
... i većina poljoprivrednika se štiti sa mrežama protiv tog nametnika sa velikim mukama, i veoma velike mjere poduzimaju u vezi toga...
1-s2.0-S0304423816301200-gr1_lrg.jpg
 
23.04.2019
6
38
13
Da se nadovežem na temu nakon godinu dana, ali možda će nekome pomoći.
Ako je tema detaljnije već objašnjena, sorry.
Gusjenicom se naziva razvojni stadij života ličinke leptira.
U ovom dijelu razvoja leptira je najznačajnija posvećenost hrani. Kod nekih vrsta, to je jedino razdoblje života u kojem se hrane.
Kod vrsta kod kojih se odrasle jedinke (leptiri) ne hrane, nakon izlaska iz kukuljice traže partnera, pare se , i vrlo brzo nakon što polože jajašca, ugibaju. IMG_20190726_140026.jpg Gusjenice vrlo brzo mogu uništiti cijelu biljku pa zato treba brzo reagirati.
U fazi cvatnje treba dobro pratiti biljke i prvo što se može primijetiti je njihov izmet. Male crne do smeđe pa i tamno žute točkice po listovima tj. valjkasti oblici čak do par mm dužine (od velike svjetlo-zelene štetočine) obično ih prvo možemo primijetiti na listovima, a mogu biti suhi i u "tečnijem" stanju.
To je znak za uzbunu!!!!!!
Potražite gusjenice na biljci, mogu biti svuda, ispod lista, uz stabljiku, u srcu budova, doslovno svuda.
Uklonite ih i sve njihove "tragove" pogotovo vlažne dijelove, ako treba i izrezati dijelove cvjetova, jer u protivnom će se na tom mjestu stvoriti plijesan, a tada će šteta biti još veća.
Prskajte biljke sa što manje štetnim tvarima, jer ćete ih kasnije unijeti u sebe.
Zaboravite karencu.
To su priče za malu djecu baba roga i sl.
Industrijski insekticidi, pesticidi...
sve je to pakleni plan Babilona da nas porobi.
Ostanite vjerni prirodi, poštujete ju, jer vam ona daje sve što trebate.
Prskajte sa neemom, buhačom :
Želite li se osloboditi štetnika na prirodan način, biljka buhač (latinski nazivi Chrysanthemum, Tanacetum cinerariaefolium, Chrysanthemum coccineum ili Pyrethrum cinerariaefolium) će vam pomoći u tome. Riječ je o biljci koja u sebi sadrži sastojke s insekticidnim djelovanjem, ne šteti čovjeku, kao ni ostalim biljkama, niti toplokrvnim životinjama. Zahvaljujući ovim osobinama često se primjenjuje u ekološkoj proizvodnji.

Priprema čaja od buhača:
Za ovaj recept vam je potrebno 100 do 200 grama osušenih cvjetova, koje ćete preliti s litrom vruće vode i ostaviti da odstoji dok se ne ohladi. Doliti vodu do zapremine od pet litara i oviom otopinom prskajte biljke u ranim jutarnjim ili kasnim večernjim satima, isključivo kada je lijepo vrijeme.
Priprema macerata od buhača:
Potrebno je od 100 do 200 grama osušenih cvjetova buhača. Preliti hladnom vodom i ostaviti da odstoji 24 sata. Otopinu procijediti, dodati vode do zapremine od pet litara i njime tretirati biljke. Tretiranje ponavljati dok se ne uoči smanjenje napada štetnika.
Naravno ako brinete da imate što više ptica oko svojih biljaka one će vam pomoći u borbi protiv gusjenica, što je vrlo bitno u fazi pred harvest kada je bolje da se ne pokvari miris i okus budova pa makar i bezopasnim insekticidima, ali koji će se osjetiti prilikom konzumacije.
Budite vi i vaš vrt u skladu s prirodom i biti ćete puno zadovoljniji sa rezultatima svoga rada!
Budite pozdravljeni i uspješan grow vam želim!
:thumb:::volimj:::vutra: