Proklete gusjenice

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
U svakoj šali pola istine. Znam da ekipa puši i buđave hedove. Tko voli nek izvoli. :popcorn::

P.S. zašto čupaš ovu temu van uopće?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Priziva nam gusjenice još pored svih nedaća, eto zašto :D. Nije još sezona gusjenica, nadam se da će tema mirovat ove godine ;) .
 
04.11.2014
4
0
1
pozdrav svima!
evo danas sam otkrila na jednoj biljci gusjenice i morala sam odrezati većinu njenih vrhova jer su se gusjenice uvukle u nju i pojele je iznutra...okolne biljke izgledaju pošteđene.zanima me vaše mišljenje jel bolje da je skroz odstranim iz vrta ili će to onda natjerati gusjenice da pređu na ostale zdrave biljke?
 

revolution

Aktivan Član
02.01.2013
200
866
93
ja isto jucer skuzim na vecini biljaka gusjenice kao i prosle godine.
Vec vidim scenario u glavi da cu morat skidat prije kraja cvjetanja jer ce se sirit plijesan vecom brzinom.
Jako loše.sumnjam da ih se moze rjesit cupkanjem.. Bar sam ja prosle godine cupkao iz vrhova, ali jednostavno ih se nemozes rjesiti. Tako da ove neču ni pokusavati pa što bude ..nadam se najboljem a to je da ne naprave neku veliku štetu :spliff:
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Gore su od komaraca :grrr:
Znaci od sredine 09. meseca pomaze samo prskanje svakih 4-5 dana do >20 dana pre branja i nema druge.
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
paukovi, osim sitnog izmeta kojeg ostave iza sebe, ne ugrozavaju kanabis, koliko sam ja video za relativno kratko vreme uzgoja nase drage biljke.
Ali zato gusenice su.. ma da se ne izrazavam!

EDIT: pauk i kad se dampuje na biljku to radi iz visine preko lista (retko cveta), dok se gusenica uburgija u centar buda, izgrize pola stabljike, malo se iskenja i prelazi na drugi..i tako dok se ne morfuje u u jbng leptira ili moljca. :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
neki dan sam povadio 10ak komada iz hedova.vecina je bila vec zelenih i par bijelih tek se izlegle. sreca da mi je na dohvat ruke pa joj je pao kompletni ginekoloski pregled:watch:juce pronasao jednu jos ucaurenu u list ispod heda,i nadam se da je ok,da isdrzi jos 10 dana i gotovo..
eo slika caure u listu,preventivno obratit paznju na ovakve stvari:
image.jpeg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
prije 2 tjedna našo 3 komada kolko se sjećam, danas jednu, jel to znaći nešto da uspjevam, detaljno pregledam hedove, najčešće je na listu koji visi jer ga je precvikala, uvjek ju ujutro nađem jer onda i kopam, dok nema sunca još... IMG_0253.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi
18.12.2016
34
11
8
33
Jel se može protiv gusjenica spricat neopetroidom on neulazi u biljku vec bude na povrsini pa kad gusjenice jedu hedove pojedu ga za prilog:pa on se sa vremenom spere s biljke pa nebih nas trebao trovati!?:grob:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Nemoraš se čudit ni ako ti kojim slučajem dok su hedovi na kjuranju u teglama izviri tu i tamo koja, ili ako koja fasuje u grinderu, al nisu loše za pušit mogu ti reći, hehe smiley9934.