Prokleti crvni pauci

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Biljozu su mi napali prokleti crveni pauci, ima im milijarde na sve strane, samo se mnoze.
Kupio sam u polj. apoteci neki prasak i razmutio u vodi mada oni i dalje napadaju i nikako da pomru dusmani.
Do sad je prskano 2 puta i nista, nemam pojma da li da pojacam dozu ili sta da radim, prvo su bili po dnu biljke a sad se popeli i gore.
Ubacicu slike samo da se dokopam aparata.
A do tada moze neki savet?
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Uzmi neki sistemik,biljka ga usvoji i onda kad sisaju sokove crkavaju,actara ti je jedan od njih a ima jos gomila,karenca je malo duza od kontaktnih al kod kontaktnih moras cesce ponavljati sto je ok ako je u basti.Jedino sto se karenca odnosi na jedenje povrca voca a ne na pusenje pa ne znam kako se to meri.Uglavnom ja sam je koristio pre dve godine.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
kad se nakote, tih nametničkih gadova se je jako teško riješiti...meni su pleli paučine i plazili po vrhovima vrlo suvereno,nije mi pomogao ni neem, ni mantra, a ni actara, koju sam, doduše, primijenila samo jednom, baš zbog te karence
vjerovali ili ne, ja sam ih usisavala usisavačem :) i to se kod mene barem, pokazalo kao najuspješnija i jedina metoda kakve-takve kontrole, a to da ćeš ih se rjiešiti ako su se toliko nakotili, zaboravi
moje bilje je bilo već blizu kraja pa sam odrezala i sve listove,mislim, onih par koje nisu prije uništili
sva ta kemija truje odrasle jedinke, al šta ćeš kad 1 ostavi iljadu jaja na jednom jedinom listu i onda sve opet ispočetka i tako u krug...
sretno
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Evo probaj sa ovim dr.manijak ,provereno je dobro i resava te probleme koje imas ti...a to je akaricid a zove se TALSTAR EC 10,na 10L vode stavis 2,5ml i tretiras ..a sledece tretiranje ponovis za tri dana i sigurno neces imati nijednog vise pauka ,grinja itd..u dosta slucajeva iz prvog puta one nestanu ali ako ne sigurnije je ponoviti treci dan jos jednom..da jos ovo a kad prskas biljku kao sto sam i rekla ides 2,5ml na 10l a zemlju ispod biljke kao u oko nje tretiraj sa duplom dozom 5ml na 10l ,i neces imati vise nikad problem sa tim..i nemoj par dana ici na sajt jer nije zdravo...:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

dr.manijak

Aktivan Član
08.07.2009
231
131
43
34
Ena&Modelsy je napisao(la):
Evo probaj sa ovim dr.manijak ,provereno je dobro i resava te probleme koje imas ti...a to je akaricid a zove se TALSTAR EC 10,na 10L vode stavis 2,5ml i tretiras ..a sledece tretiranje ponovis za tri dana i sigurno neces imati nijednog vise pauka ,grinja itd..u dosta slucajeva iz prvog puta one nestanu ali ako ne sigurnije je ponoviti treci dan jos jednom..da jos ovo a kad prskas biljku kao sto sam i rekla ides 2,5ml na 10l a zemlju ispod biljke kao u oko nje tretiraj sa duplom dozom 5ml na 10l ,i neces imati vise nikad problem sa tim..i nemoj par dana ici na sajt jer nije zdravo...:)

Bas aj Talstar i prskam :/
Sad cu je prihranim pa da vidimo sta ce biti...
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Fulderak time se tretiraju i prskaju jabuke,kruske,grozdje itd...koje ti kupis u prodavnici ili na pijaci i koristis kao zdravu hranu..:) pa manijak ako time tretiras nebih trebao imati problema ,sad neznam sa kojim si dozama tretirao ali ja posle prvog prskanje sve sam ih unistila..a ti ako ti iz prve ne pomogne mozes ponoviti za tri dana opet...ima jos par preparata koji su isto bas za to pa ako ti ne pomogne ovaj ima jos jedan dobar akaricid pa probaj sa njim..ali bice i sa ovim ok..:)
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
duhan,al ja stavim šaku škije u 1l vruće vode,kao čaj.....sačekaj 4-6 sati....jednom dnevno,sedam dana špricati onom špricom....doduše ja sam ih se riješio u tri dana,ostale su samo "izgorjele" toćkice.....ovo je vrlo jak "recept" kažu da su dva tri opuška dosta no kod mene to nije funkcioniralo,hoću reć očekuj i pokoji ili djelomično spaljen list,al pregrmi ona to...špricati kad se pojavi svijetlo kako bi voda sa našpricane biljke čim prije isparila a tanki film,smeđe fleke,nikotina ostao na biljci....sretno :)
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Dr.manijak jel ti pomogao taj talstar.ja sam isto dobio pauke.na 1 biljci pa me zanima jel pomoglo da uzmem to ili sta?
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
A gdje si ga kupila ako si iz zg.ja trazim nema nigdje.ima apolo 50 sc al je litra 500kn a manje nema.ima jos neki akaricid zove se vertimec i kosta 100kn.to cu uzet.samo nema karence za duhan.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Kod mene u Bg ima da se kupi u poljo apotekama...:) pa ako ne nadjes taj sigurno da i kod tebe ima neki slican akaricid koji takodje radi posao..:)