Prokleti nadređeni!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kad razgovor ne djeluje da li je nasilje riješenje?

  • Ne

    Votes: 1 100,0%
  • Da

    Votes: 0 0,0%
  • Ovisi

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1
  • Anketa zatvorena .

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Ova tema je zamišljena da bude kao kutak za olakšavanje duše vezano za stres na poslu,šikaniranje,mobing i ostale divne grozote koje se događaju svakodnevno i svugdje :mad:!
Što učiniti kad vas šef provocira? Kad vas destimulira zato jer mu se jednostavno ne sviđate? Kako se ne živcirati kad kolega najveća lijenčina dobiva veću plaću bez obzira što je na nižoj funkciji? Što napraviti kad vam se kenja za sitnice...?
U mom slučaju je problem što sam u jednoj velikoj firmi 10 godina. Prvih par godina sam se naivno ubijao od posla i sje*ao sam kičmu,dijagnosticirali su mi degenerativnu bolest kičme :(... Tadašnji šefovi su mi išli na ruku i dali mi napredovanje na posao bez fizikalije i to je guralo nekako s obzirom na bolove koje imam od 0-24,nikad nisam kukao,samo sam radio svoj posao i šutio.
Sve je bilo super dok nije došao novi direktor :poop:! Njegova prva godina u firmi mi je odnijela gotovo 3000kn sa plaće bez ijedne izgovorene riječi prema meni,probao pričati s njim a on izmišlja argumente i optužuje da fejkam bolove. Onda sam išao u upravu pričati sa njegovim šefovima i rekao im za njegove laži i optužbe čak sam im dao i potvrdu dijagnoze od doktora a uprava mi rekla da bolje da bacim tu potvrdu jer zbog te dijagnoze nebi smio obavljati posao i mogu mi dati otkaz bez obzira što sam na neodređeno :confused: i neka odem opet probati pričati s njim što je nemoguća misija. Tip je ono kreten totalni!
Da li natamburati direktora :udarac:i zadovoljiti gušte ali zato popiti otkaz i navući si:murija:? Da li podviti rep i trpiti? Kako god otkaz si nemogu priuštiti zbog kredita ali nemogu si ni dopustiti to maltretiranje,koliko god se trudim biti pozitivan ovo me ždere iznutra htio nehtio ali zato imam najbolji zabranjeni hobi na svijetu :bocni:: koji me ispunjava :)...

Podjelite vaše priče,anegdote i horore vezano za debilne nadređene :poop::crazyd: i ostale apsurdne stvari na poslu...
ako postoji ista ili slična tema ja se ispričavam :oops:
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Uhhh :confused:, kad čujem tak što mogu biti sretan što šefove niti vidim, niti ih poznajem, nadređene vidim samo ujutro kad svratim u firmu po naloge za teren, a s kolektivom sam na bok-bok :D.
Nekako ja opet prigovaram, više sam sebi nego svima ostalima. Em zbog toga što radim nešto što ne volim, za nekoga kog prezirem. Em zbog toga što mi je život monoton; ustani-na posao-sa posla-odmori sat dva, pa sa dijetetom oko učenja i zadaća i booomm...prođe dan, ide novi i sve izponova :(. Nemam vremena ni sam za sebe od svega toga, i tako moram još 30+ godina do mirovine, haha. Iskreno ne vidim se u budućnosti na ovom radnom mjestu, nema šanse, hoću malo i živiti i uživat u životu i imati više vremena za sebe i svoje naj milije. Sad je tako kako je, mnoge je "oženila" banka i moraš trpit dok ti seru po glavi inače ćeš ostati bez svega, tužno ali to je surova realnost mnogih, htijeli oni to ili ne. Zato sada treba gradit strpljenje i gajiti nadu u bolju budućnost, ali ne predugo. Treba si čovjek smisliti neku alternativu i zadati si rokove do kada iščekivati bolje sutra, ako do tog roka nema pomaka na bolje, ko ga ebe, okrenut se kriminalu, postati lopina kao i ovi na vlasti pa dokle ide ide, ili čarapu na glavu, puškicu u ruke pa u banku po kredit bez jamaca :D, ko ih ebe, oni sustavno siromaše nas, tako da ne uzimaš ništa što ne pripada tebi. Eto kakvo je vrijeme došlo da ljudi moraju razmišljati o tako čemu, al šta je tu je, ili pusti da te ebu ili ti malo ebi, nema treće ;) .
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Zakoni su napisani i doneseni 'na ruku' poslodavaca. Gamad koja provodi te iste zakone u firmama (poslovođe i sl) dozvoljavaju sebi da prelaze granice tih zakona jer poslodavac štiti svoje pse.
U takvim okolnostima pišem prijavu za mobing na radnom mjestu i predajem istu osobi koja je zadužena za zaštitu na radu. Sastavljao sam prijavu cijelo veče.Bio sam fino naduvan :) Pravo mi se dopala.
Uglavnom,došlo je do direktora,izvanredni sastanak je sazvan ... oni i ja.
Prijavio sam njihovog njima :D
Dlaka do otkaza ;) No treba imat muda jer znaju da sam u pravu ;)
Suma sumarum ... ne kenjaju mi više ;) a i plaća je porasla.
Šta hoću reći ... ima prostora za obranu svoga dostojanstva,egzistencije i svega ostalog ... samo treba imati muda.

No i dalje sam ja u nepovoljnijem položaju od mog direktora. On će za pola sata,sat,kresnit svoju ženu (zornjak) a ja svoju neću ni vidjeti jer radim do 7 ujutro a ona počima u 5.
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Tako sam i ja prvi put,to nisam gore spomenuo,napisao prijavu za mobbing protiv novog direktora i odnio u upravu i to je završilo u smeću. Govorili su mi da se smirim i da će njemu reći isto,uglavnom vidjelo se na njihovim licima da sam apsolutno u pravu ali mi to nisu mogli priznati jer bi značilo da je on u krivu.
A ako priznaju da je on u krivu moraju mu dati otkaz a to neće jer im :poop: od direktora dobrano radi u interesu firme pritom gazeći sve ispod sebe što naravno nikog nije briga dokle god firmi dobro ide...
Ima izreka za ljude poput moga direktora koja to super opisuje :
Kada opanak postane cipela umisli se da je čizma! :djede:
 
Poslednja izmena:

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Naravno da se i taj film vrti po glavi ali to nije riješenje,kreten ostaje kreten! Pitao sam i Legalis za savjet i dobio odgovor sličan odgovoru iz uprave-pričaj s direktorom ako ide ako ne šuti i trpi, Ima masu ljudi s takvim sličnim problemima i to je dio svakodnevnice ... Zakon o radu pokriva i taj dio o mobingu i šikaniranju ali sudska praksa nema baš pozitivnih riješenja koja idu u korist malih ljudi...
Zar je jedino riješenje nasilje kad razgovor nema koristi!?
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
tvoj problem je sto radis posao koji po zakonu radi te bolesti ne mozes raditi (ako sam dobro shvatio) i zato ti je jedina opcija suti.on to sigurno zna pa iskoristava situaciju jer na kraju uvjek moze reci da ti ne trebas biti tu
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Tako nekako ali ne kužim zašto bi to netko radio,šta ti šefovi nisu čuli za ono; zadovoljan radnik-dobar radnik! uff Nekad mi je žao što nismo ko Ameri da se možemo tužiti za svakakve pizdarije... Presj*ban sam za raditi ali opet nedovoljno sj*ban za invalidsku mirovinu. Još mi najbolje zvuči postati čoban,
mir,šuma,pašnjaci,ovčice,frulica i pljugica :cool23:...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Hajd' pokušat ću te utješiti :)
Evo probudio sam se,2 sata su popodne,zapalio pljugu,naložio vatru,nahranio mačke,džukela je zadovoljna,žena dođe s posla,umorna je ... opet ništa od sex-a :D
Uglavnom,sad sam ja u povoljnijem položaju u odnosu na svoga direktora. Ja na Vutri a on mora šljakat.Već ga dupe pomalo boli od udobne kožne fotelje, no dišo ... do 15 h moraš tu bit. Šta ti ja mogu :)
E sad utjeha ;
Šuti,bit će gore :D
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Ha,ha,ha...Znači živjeti po filozofiji - Bit će gore! Što bi značilo da je sad još i dobro... Tako je,ako nemožeš mjenjati okolnosti- mjenjaj perspektivu :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jamrock

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Velika većina polodavaca radi po istom modelu. Gazi šljakera dok ne krepa.
A šljaker jadan,mora trpiti .... :(
Znaš šta je najgore u svemu tome?
Drugi šljaker to sve promatra i misli; dobro je da gazi Venla danas ,bar mene neće :banana_rasta:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Naravno da se i taj film vrti po glavi ali to nije riješenje,kreten ostaje kreten! Pitao sam i Legalis za savjet i dobio odgovor sličan odgovoru iz uprave-pričaj s direktorom ako ide ako ne šuti i trpi, Ima masu ljudi s takvim sličnim problemima i to je dio svakodnevnice ... Zakon o radu pokriva i taj dio o mobingu i šikaniranju ali sudska praksa nema baš pozitivnih riješenja koja idu u korist malih ljudi...
Zar je jedino riješenje nasilje kad razgovor nema koristi!?

Poslodavac je duzan pronaci adekvatno radno mjesto osobi koja je bolesna i razbolila se na poslu.Kakav otkaz!!!Otkaz mozes dobit samo ako si na odredeno.Ako si na neodredeno i jos ka tome radis 10.g. u toj firmi i prije si radio na fizickim poslovima.
DUZNI SU TI NACI ADEKVATAN POSAO ZA TVOJU DIJAGNOZU!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče and -BäR-

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Poslodavac je duzan pronaci adekvatno radno mjesto osobi koja je bolesna i razbolila se na poslu.

U teoriji da,praksa nije baš takva,govorim za svoju firmu. Tamo je bilo slučajeva gdje se netko ozlijedi i kaže im se neka šute i odu doma dok se ne oporave i pišu im se da su radili taj period... Tako firma ostaje čista i bez inspekcije. Tako su i mene kupili dok sam bio naivan,onda ozljeda nije bila toliko strašna a ja sam samo vidio mjesec dana plačenog godišnjeg i reko super. Danas 6,7 godina poslije bolest uznapredovala a ja nemam nikakav dokaz da se išta desilo na poslu...
 
Poslednja izmena:

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.289
14.532
358
Trazi novi posao i kad ga nades onda rjesavas s direktorom kaj ima za rjesit.
....naravno u diskreciji da si ne natovaris jos problema za vrat
Tak bum i ja isto
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
U teoriji da,praksa nije baš takva,govorim za svoju firmu. Tamo je bilo slučajeva gdje se netko ozlijedi i kaže im se neka šute i odu doma dok se ne oporave i pišu im se da su radili taj period... Tako firma ostaje čista i bez inspekcije. Tako su i mene kupili dok sam bio naivan,onda ozljeda nije bila toliko strašna a ja sam samo vidio mjesec dana plačenog godišnjeg i reko super. Danas 6,7 godina poslije bolest uznapredovala a ja nemam nikakav dokaz da se išta desilo na poslu...

Znam ja to druze moj.
Ja zivim u puno manjoj sredini nego ti.Isto radim kod privatnika koji zaposljava 20+ ljudi.Znaci 20 obitelji koje hrani taj isti poslidavac.Zadobio sam ozljedu na radu.Kuci sam na bolovanju 100% jedinonsta nisam prijavio poslodavca za ostetu zbog ozljede na radu.Jer je toala sredina,nakon ispekcije sigurno bi svaki privatnik bio zatvoren na neko vrijeme.Sta znaci da bi bilo 20 obitelji zakinuto zbog takve moje odluke.Jos ka tome po povratku sa bolovanja dobio bi knjizicu 100%.Ziveci tu di zivim ualoj sredini pitam se ja di bi kasnije ja nasao posao.Kad bi sve gazde znale da sam ja taj zbog kojeg je bio zatvoren njihov kolega.To ti je primjer za te koje se ozljede na poslu pa ih se posalje kuci da se oporave a pise im se kao da rade.Po meni je to dvosjekli mac i za tog privatnika.Jer na teret poslodavca bolovanje ide mjesec dana.Duze od mjesec dana ide na trosak HZZOa.Ja osobno sam kuci skoro dva mjeseca.Sto bi na nacin tvog poslodavca njega skupo stajalo.Svi oni gledaju kako je njima prihvatljivije.S moje strane gledajuci ja vidim ovako.Da zivim u zg nebi se puno sekirao za poslodavca jer se da nac neki posao.Nego bi gledao svoj interes pogotovo ako mi je poslodavac govno.Al ovdije di ja zivim svaki posao na neodredeno koji je za cijelu godinu grcevito se drzi i bori za njega.Ili si predodreden radit 4,5 mjeseci u turizmu bez ikakvih prava.
Sta se tvog slucaja tice kolko sam razumio imas medicinsku dokumentaciju kako je poceo problem i najvaznije kako se odvijao kroz vrijeme.Sta se da lako usporedit sa poslovima koje si ti obavljao u to vrijeme.Onda se uz pomoc doktara da ustanovit da je to takozvana profesjonalna bolest.Ili ti bolest koja je nastupila ucestalim radnjama na obavljanju posla za tvog poslodavca.Stoga je poslodavac duzan pronaci novo adekvatno radno mjesto.I nema ti pravo zbog postavljanja na drugo radno mjesto zadirati u osobni dohodak tog istog radnika.
Poslodavci koriste neznanje svojih zaposlenika pa krse njihova prava.
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Nije meni trenutno problem radno mjesto na kojem sam, problem mi je šikaniranje direktora. Dao bih ja otkaz odavno da mogu raditi nešto drugo a pošto nemogu moram trpiti ovog šugavog direktora i tu se postavlja pitanje da li trpiti maltretiranje na uštrb psiho-fizičkog zdravlja a da bi sačuvao posao. Žalosno je što moramo izabrati posao prije zdravlja i to u većini slučajeva posao koji nevoliš...
Trebalo bi raditi da se može živjeti a ne živjeti da se može raditi! Grozim se od svega toga,cijeli život se ubijati za crkavicu da kad dodješ u mirovinu da imaš još manje... Zar je to smisao života dati trećinu svog života za neku usranu firmu?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vanzemljak27

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Nastavis radit dok nenadjes nesto drugo a sefu nadji crnu stranu...prati govno vidi tko mu je familija,zena,djeca ljubavnica :Dnapravi mu profila uzmi si vremena vidi gdje ga mozes ulovit za muda pa da vidis kako ces napredovat na poslu ;) bit ce ti veci gust vidjet ga kako ti se ulizuje nego da ga polomis:) naravno pod uvijetim da mu nadjes nesto a ako ne uvijek ga mozes slucajno pregazit na parkingu