Prokleti nadređeni!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kad razgovor ne djeluje da li je nasilje riješenje?

  • Ne

    Votes: 1 100,0%
  • Da

    Votes: 0 0,0%
  • Ovisi

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1
  • Anketa zatvorena .

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
uff ovdje postalo opako :mad:! Ovo je sve otišlo u krivom smjeru... Nije mi cilj bio kukati nego čuti vaše priče o nadređenim smradovima (nisu svi takvi),možda kakve smiješne zgode.. Tema ne mora nužno imati ogorčeni ton...
Mislio sam da s obzirom da trećinu života provedemo na poslu tu bi moglo biti materijala za ispričati neke dogodovštine,apsurde i neznam šta...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
imao sam ja slican slucaj. smena, pa pokusaj da me premeste na drugo r. mesto, pa sudjenja u nedogled...
na kraju sam se jedan dan pokupio iz firme i nakon par nedelja dobio resenje o otkazu.
bolje tako nego

 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Dok god ljudi kazu;"dobro je,sta se zalis..placa je na vrijeme" biti ce tako kao sto si napisao.Stvar je u tome sto se ljudi "zabetoniraju" u jednoj firmi i nema pomaka.Jos ako svi znaju da si u kreditima..e onda se sef tako ponasa jer zna da te ima u saci.Zato ti budi mudar pa si nadi drugi posao i sa time ces najvise naskoditi sefu jer ces prilikom otkaza jasno napisati razloge.A posto si u toj firmi deset godina pitati ce se netko zasto odlazis.I to je jedino rijesenje.
Radim posao koji volim,u prirodi sam i nemam sefa nad glavom ali imam obavezu za posao,sigurnost na poslu.Dobio sam otkaz u jednoj firmi tj dao ga prije 15 godina iz razloga sto sef nikako nije mogao prihvatiti moje privatne stvari koje nisu utjecale na posao.Jednostavno nije islo pa sam sutio 3,4mjeseca i kada sam nasao drugi(sadasnji)posao sam napisao vlasniku firme sve sto me dovelo do takve situacije sa sefom.Nikada odgovora nisam dobio,a radio 8 godina.Tako da jedini savijet koji ti mogu dati je da se potrudis naci drugi posao jer ce ti kad tad doci na naplatu "odlazenje na posao sa grcom u trbuhu".Ili borba bez granica!
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Da dam otkaz učinio bi šefu uslugu i napokon bi mogao ubaciti nekog svog na tu poziciju a što se tiče pisanja razloga odlaska nitko se ne bi ništa pitao... U firmi sam koja broji preko 2500 zaposlenih i tu ljudi svakodnevno ili daju otkaz ili dolaze novi,jednostavno je previše ljudi u igri da bi nekog bila briga za pojedince... Upravo taj grč u želucu me i natjerao da promislim o svemu,nemogu i nemam namjeru s grčem raditi još 40 godina...

hazeri - Vidim da sreća prati hrabre,imao si muda dati otkaz na poslu gdje te nisu gotivili i sad si jedan od rijetkih koji radi posao koji voliš :thumb:,znači ipak se otvaraju druga vrata kad se jedna zatvore,bar u tvom slučaju :)...
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
-BäR-!
Dug i tezak je bio put osamostaljena posla,znao sam raditi od sest do sest po dva,tri mjeseca.Najvise me od svega zajebavala birokracija ali eto..mic po mic..Uglavnom,ako si dovoljno mlad(25-35 god)moj savjet je odhebati tog iskompleksiranog mamlaza jer ce doci dan kad ces puknuti,napraviti sranje,a to vrijeme si mogao iskoristiti da poradis na drugoj strani po pitanju posla.Kako god,zelim ti srecu:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Još sam uvijek ovdje jer mi drugi šefovi (sva sreća) toleriraju česta bolovanja kad sam onesposobljen raditi a to se direktoru ne sviđa... Gledam ja stalno u zadnje vrijeme druge poslove al onda se sjetim da na drugim poslovima neće biti tako tolerantni i onda se opet lagano vratim u realnost...
Odlučio sam osvojiti jackpot,to mi se čini kao najbolja opcija ;)...
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
kad si sam i mlad lako je cim imas porodicu tesko je riskirati...

ne razumjem sta je tako lose na poslu ako uzimas svako malo slobodno
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Slažem se amneziaHaze sa tobom. Nemam porodicu još ali imam drugi teret koji me spriječava da se upuštam u riskiranje...
Ostati ću ovdje zasad al ću svoj rad i brigu o poslu svesti na minimum eto tek toliko da ne dobijem otkaz i dok gura,gura i u međuvremenu gledati za neki drugi posao...

ne razumjem sta je tako lose na poslu ako uzimas svako malo slobodno
Uzimam bolovanje kad me rastura kičma jer onda nemogu raditi svoj posao koji zahtjeva šetnju od 6,7,8 kilometara dnevno i još moram ostati skoncentriran cijelo vrijeme...
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Meni se tokom tog posla gdje sam dao otkaz desila jedna zivotna tragedija gdje tadasnji sef nije imao razumijevanja i jos je moju nesrecu stalno okretao kontra mene bez obzira sto nije niti malo utjecala na posao.Redovito sam radio i sutio.Nakon sto sam vidio na koji nacin ti netko moze kontrolirati raspolozenje,kako te moze dovesti do suludih razmisljanja tipa "prebiti cu ga kao macku"(nisam agresivan niti malo,a treniram) odlucio sam kako je najbolje za mene i moju sadasnju obitelj potpuno se posvetiti samostalnom poslu.Nije bilo lako ali brate stisnuo sam se,frizider je prazan bio,slobodnog vremena ni u ludilu i tako dvije,tri godine.Ali tada se odjednom sve isplatilo,upoznao sam ljude,posao,stvorio veze i dobio povjerenje klijenata.Hebiga,sve sam radio za svoju obitelj i zakleo sam se sebi..ili ides opet zivjeti vani(Evropa)ili nauci posao i osamostali se kako mi vise nitko nikada nebi mogao hebati mozak.Poanta je;nekad su drasticne promjene odmah iza ugla..samo se okreni.:thumb:
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Svaka čast hazeri od sad pa na dalje ti si mi uzor po pitanju zauzimanja za sebe ;) Misliš li da bi se jednako angažirao da nisi imao obitelj koja je jedan ogroman poticaj da se nešto poduzme..?
 
17.06.2015
142
137
43
Prije je bilo lakše i trpjeti razna sranja,da se razumijemo bilo je toga i ranije samo ne toliko ka sad, jer ti si mogao veoma lako napustiti posa ako vidiš da te ebu i ladno napraviti muving u drugi grad na ći isti ako ne i bolji posa, bila je neka ta sigurnost, velika država bila radilo se. Ja nemam živaca i ne podnosim autoritete tako da zadnjih 10 godina radim preko kompa i opet na kraj miseca mogu uštekati nekad 400€ a nekad i više, a vjerujte mi da velika većina koja radi vani nije to u stanju, mislim ako su samc možda i mogu a ovi što su sa ženom i dicom a još ako samo jedno radi nikako.Tako da se slažem sa hazeri nekad triba napraviti promjenu jer šta će mi šoldi ako sam ja nesretan.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Tada nisam imao sadasnju obitelj ali mi je motivacija bila samostalna buducnost.
Hebes ti posao i zivot kada ujutro kada se probudis sam sebi si naporan od saznanja gdje ides,radis...Sto kaze Kizo..hebes takve pare!
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
17.06.2015
142
137
43
i da zaboravio sam da kažem da sam došao do situacije da i ne moram da idem na "posa":p stigne mi email notifier svaki put kad dobijem Sale #xxxyxxx notification from xxyy;) jbg, sam plaćam zdrastveno bez mirovinskog, moj susid 40 godina dava za mirovinu i kad je otiša u nju puf na :grob:nije ni prvu dobio zato sam reka:vozdra: više ću ušparati ovako nego da dajem 35 godina za nešto što neću dočekat.:rasta:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
Ja sam nekakav poslodavac.Imam par radnika i tece im med i mlijeko.To je zato jer znam da zadovoljan radnik je najbolji radnik,i mora bit zasticen.U par navrata neki klijenti su zamalo izleceli preko vrata jer su mi ih gnjavili.Ne diraj mi kolegu grizem cupam lomim!!
Uglavnom,sve te situacije su pitanje ega. Sa egoistom ne mozes rog u rog,on je obuko fino odjelce i zauzeo stav,al ga mozes zajebat,izmanipulisati,zbuniti..Za to je potrebna mirna glava i malo spontane kreativnosti. Taman kad ti zavrsi onaj haze,sunes par dimova prije posla,pa onda tom liku najopustenije,bez trunke nervoze,dupe ispomjeras,ubacis ga u zonu sumraka..Kad se zateknu u situacijama koje su suludne,takvi mozgovi ne znaju da funkcionisu.On ce otic ne znajuci wtf just happen,a ti sa osmjehom na licu:cool23:
Kao sto neka pjesma kaze,otprilike: we're never gonna survive unless we get a little crazy...:)
Ni meni se to ne svidja,ali u danasnjem svijetu,you must be a trickster man!;)

p.s. kakve sve gluposti ja napisem na ovom forumu,somebody stop me!:crazyd:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Slažem se sa tobom. Ja sam zbog te šarmantne ali ipak oštre i stroge diplomacije jako mlad zadobija povjerenje i poštivanje i postao zamjenik glavnog inžinjera. Iako to nema nikakve dobiti ali bar mogu utjecat na budučnost moju, a i kolega... ali ironija je šta me ljudi sa stažistom zamjenjuju i nekad kao traže starijeg - "iskusnijeg" ;). Normalno ja usmjerim na ono što želi, bez ikakvog negodovanja. Vratit će se kad nauči...

Večina kolega se svađa ko mala djeca dok ja izobrađivam sve te hejtere da ne znaju šta se događa, tako fino, a sve rečeno i sve riješeno... Tako neke doktore pseudopametne koji spadaju u nadređene u nekom dijelu mog posla izobrađivam i još mu dam do znanja da ne priznajem ovo obrazovanje, ni sud ni državu tako da nema moje poštivanje. Tu sam jer sam potpisa ugovor da ću to radit šta radim ali ne smatram nikog doktorom zbog toga jer je neka skupina ljudi mu dala neku licencu, a netko tko ima znanje nema licencu jer nije išao u njihove škole... to ih uvijek ostavi gole guzice jer kad skinu to robu ostane očajnik koji traži priznanja.

Uglavnom nemam problema sa nadređenima ali ono šta je deprimirajuće je da ljudi koji veze nemaju imaju i rade probleme istu plaču ko i ja. Hehe evo nekidan mi neka uobražena "doktorica" kaže, "pokvarili ste mi se" a ja njoj "bija sam malo prehlađen" :cool:. Jbg državna firma, znam znanje struke u malom prstu i riješavam sve ostale vrste problema i puca mi... samo trolam. Kod privatnika šefa je malo zahebanije pogotovo kad je tip imbecil... uff koliko god sam kao jak sa živcima sa tim malim stvarima toliko sam oštar na to kad me neko j***. "Nasilje nije riješenje" ali dok dočekaš te sudove ovo ono prođe vlak, a i nekako glupo mi je nekog tužit jer me maltretira Nekako bi mi bilo draže mu zavrnit vratom na licu mista pa da malo upozna realnost, a ne ovu igricu koju smo stvorili.

Ova igrica je glupost. Šta bi tigar napravija kad bi mu drugi mužjak pokuša uzeti njegovo. U svom srcu ja sam i tigar i čovjek i sve. Moj autoritet je istina i pravda i ja je pratim makar me moj šef tamo ne bude mogao. I koliko god ja beneficija imam zbog položaja spreman sam sve izgubit za pravdu i istinu, a na kraju te poštuje i "lijevica" i "desnica".
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Do mog direktora nemožeš doći :D jer ima nekoliko prepreka.
Kamere,fizičke zapreke,skeniranje oka ili otisak prsta te na kraju slatka mala buca,njegova sekretarica.
Ogradio se poštenski :D
Udio države u firminim dionicama neznam koliki je a neznam ni kojom je on linijom zasjeo u foteljčugu u svom uredu :D Al' znam da mu se grijanje u uredu pali i preko noći.Ujedno i njegovima najbližim suradnicima.Čuo sam noćas kako je kresnio kombi bojler, dok sam pišo. Češće se piša kad je hladno :)
Što znači,ja sam sa druge strane direktorovih hi-tech igrački ... a tu još uvijek nema grijanja. A jedog dana kad se i upali,zam da mu je to veliki trošak :( Grijanje pogona i radnika u njemu.
Da mašine mogu raditi na O°C ,ijao brale što bi nam bilo zima kad dođe prava zima :D

3 sam smjena,zabranili su slušanje radija na radom mjestu,za radnika nema više free subota,isključili su neki dan i zrak na mašinama... (koristili smo ga i vrijedilo je kao pomoć u radu)
Kad praznik padne npr utorkom ,ponedjeljak se ne radi,spaja se sa vikendom.
Radnici u proizvodnji ne spajaju :D
Spoji čak i predsjednik sidikata radnika moje firme ,ahahahahahahahahahaha :D
Šta će čova,dobio novo radno mjesto.Nije više na mašini,sad je u skladištu alata,na toplom i samo laganini ;
No nema veze,sretan sam. Imam posao,imam pola mjeseca za jesti,drugu polovicu malo pritegnem kaiš na hlačama :) i da,dobio sam novi šljem.
Krov je dotrajao pa da me nebi nešto ubilo odozgora...dali su mi šljem :D
Ukrasio sam ga sa par naljepnica.
Ovi direktorovi psi čuvari ne znaju šta znače te naljepnice. Da je to možda malo moj prc u zdrav mozak njima :D
DSCN1664.JPG