Prokleti nadređeni!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kad razgovor ne djeluje da li je nasilje riješenje?

  • Ne

    Votes: 1 100,0%
  • Da

    Votes: 0 0,0%
  • Ovisi

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1
  • Anketa zatvorena .

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
:lol: Prepoznao sam se u većini texta,samo moj direktor si izabrao mladu,plavu i zgodnu tajnicu,kad ona ulazi u firmu 30 ljudi se okreće i slini za njom:drull:, tip možda je kreten al ima ukusa za tajnice....jedino sam malo ljubomoran na tvoj novi šljem :p...
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Cinjenica je da u Hrvatskoj stvari funkcioniraju ovako;
Uvijek ali uvijek ce poslodavac neke firme za direktora staviti nekog svog rodaka,drugara iz pijanstva,a nikada osobu koja ima kvalifikacije i iskustvo za takav posao.I skoro uvijek ce zadirati u privatan zivot bez obzira koliko dobro radis na poslu.I onda ti takva bukva dode za sefa i dalje znas kako ide..Naravno da ce takav tip imati respekta samo za svoje "drugare",a radnika koji odrzava tu firmu 10,20 godina ostaviti bez alata,na hladnom..bitno je da se ima za vrhunsko vino i ribe na sluzbenom putu.Tada dolazi do toga da firma lagano pada u minus i onda radnik dobije po usima ni kriv ni duzan.Imam prijateljicu koja radi u pekari.Slobodnog dana nije imala mjesecima,pod godisnji odmor joj se broje subota i nedelja,sef trazi od nje da ne izdaje racune na dnevnoj bazi od 300-400 kn..ako nece otkaz.Tako da ljudi koji odrzavaju zemlju na nogama sa svojim radom padaju u drugi plan od ovih "dobrotvora" iz sindikata koji ti jednom godisnje daju komad svinjetine za blagdane i ovih satro "direktora" kako oni sebe vole zvati sa diplomom iz Doboja za 50 maraka.
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Opisao si točno kako funkcionira moja firma ko da znaš gdje radim.
Strašno je što ti prijateljica trpi :(...
Evo ja se iz noćne vratio sa mokrim nogama,a u zatvorenom smo skladištu,krov pušta na sve strane lokve posvuda,u podrumu te zgrade voda preko visine euro palete,roba se smočila,ljudi nemogu raditi...i još se mora raditi u polumraku jer je teško promjeniti žarulje a zimu jedva čekam,pred par godina smo radili na -15...
Al neka..kamere su tu da to sve lijepo snime,da si direktor i tajnica to mogu pogledati u svojoj klimatizranoj kancelariji a ponekad i od kuće gleda na kamere ,:crazyd: luđak!
I da,direktor je tu zato što je oženio ćerku od glavnog bossa...
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Nema se sta tu znati.Ma 95% firmi tako radi jer je radnik pao na najnize grane i jednostavno tako funkcioniraju stvari u konzervativnom okruzenju.Prijateljica ima troje djece,muz radi ne bausteli i ne zale se na financije koliko na odnos radnik-sef jer na svako njeno pitanje je odgovor"ima ih na burzi koji jedva cekaju".Ne zelim nikoga omalovazavati ali apsurd je sto je vlasnik stranac kojemu su za pravo nase institucije dale da se tako ponasa.Cak su ga uputile u pojedine cake kako da se obrani od eventualnih "napada" radnika.Definitivno velika sramota kada ti ruse dostojanstvo tamo gdje bi ga trebao graditi.
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
uff i nije baš. Nebi mu bio u koži,žena prava rospija kako čujem,bježi od nje u kafiće i tamo se izbija iz cipelica,a osim cuge voli popiti i batine,nevjerojatno je drzak...
A sad odo spavat,noćna i par roladica su me izmorili :smoke:
 

napalm

Aktivan Član
11.08.2015
278
717
93
Apsurdistan
give-me-more-thc.com
Ovo se zove Globalizacija.

Ne kukajte samo, poduzmite nešto! Zakoni su napisani da se krše ;) kako za vas tako i za njih.

Radim, plaćam režije al sam u blokadi i država mi debelo stoji za vratom. :(
Državna birokracija (mirovinski, zdrastveni, fina ... itd.) je u totalnoj banani, ljudi koji rade na tim
mjestima aroganti, bahati ... ova država je fakat spremna za Filipince :)
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
I da,direktor je tu zato što je oženio ćerku od glavnog bossa...
Radio sam u firmi sa istom diagnozom :) Ozenio cerku i udao se mada nije bio direktor, ali u mom slucaju on nije bio toliko drzak cera ga zamenila u tome inace ne verujem da ju je pipao mozda stapom ;) Najvise je volela da prica o tome kako je tatica oterao jednog radnika u bolnicu jer je imao nervni slom na poslu :whato:: Cerka inace na posao u 9 pa se izgubi negde oko 2ke :) sedne na telefon i razvlaci pricu zove koga stigne jbg ljudi moraju da slusaju sta prica ipak ce ona da nasledi posao od tatice :) ubedjena da je najpametnija i da sve najbolje zna sikanira koga stigne iz dosade jel naravno sta ona ima tu da radi kad nezna nista pa da ubije tih 4 sata.

Bio video ne ponovilo se vise puta sam ih sve odjebao ali sam im trebao nema onda ko da im sve uradi pa da se prislepaju na moj racun kao da su oni to uradili ukratko 3 posla sam radio :) Al ko ih faka snasao sam se sedim kuci i radim ...
 

Kanabis_kid

Aktivan Član
24.02.2010
252
361
63
34
Ispod mosta
Evo da podijelim s vama jednu anegdotu koja se zbila na mom prvom poslu kad sam imao 18 godina :D
Dakle radilo se o dostavi pića za jedan beach bar i tamo je prethodni dan bila neka fešta i ljudima je ostalo hrane koju je moj nadređeni ( vozač kombija ) potrpao iza u kombi i rekao mi da sve crne vreće bacim u smeće...bilo je tu osim hrane i vreća punih razbijenih tanjura i čaša..uglavnom među svim tim silnim vrećama našla se jedna u kojoj su bila ( jao ne mogu se sjetiti naziva, bile su glave od kompjutera, ono što ima ekran ) i tipkovnice i pitam ja nadređenog dal da bacim i te vreće, al valjda kako je on bio udaljen od kombija nije čuo dobro o kojim ja vrećama govorim i kaže on meni "dada, sve u smeće", ok,rečeno učinjeno.....

...... isti dan, 9 sati kasnije ( 23 h ) zove me nadređeni, pita jesam li vidio vreću s kompjuterom, kažem ja njemu "jesam, rekli ste mi da ih bacim u smeće" onda je u pozivu nastupila tišina i kaže on meni da ih moramo odmah pronaći jer su to kase od tog kafića koje valjda u sebi imaju te neke programe, šifre, zdepi materine.. dođemo na kraju ispred skladišta kad ono vlasnik kafića stoji u kontenjeru, prebire po vrećama ahahahaha čovjek pošteno zaronio unutra... ali nitko od njih se nije ljutio tj. vikao na mene, a to me je začudilo jer bi bilo opravdano, trebao sam razmislit o tome što činim, ali jbg ja radim kako mi se kaže, nisam tamo da mislim

pouka priče: pričaj glasno, peri uši

e da, one glave su monitori haha
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Obično bi bilo kenjanje kao;šta ti neznaš koristiti glavu,a kad koristiš glavu onda kenjaju;nisi ti ovdje da misliš! :zvezda:::crazyd:

Al dobro je,tebe su potrefili normalni tipovi koji shvačaju da su greške i nesporazumi sastavni dio života svakog od nas :rolleyes:...
 
Poslednja izmena:

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Ludi koji se smatraju ludim, belsavim ,retardiranim najboje prlolaze na poslu uvek bilo i ostalo !
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
:spliff: ovaj ujutro priča 2 strana jezika a 3-ći natuca :D
E da,šta je ono pjesnik htio reći :)
ušteda.PNG
Na sva zvona zvoni; UŠTEDE,UŠTEDE,UŠTEDE !!!
I bog'me reducira 'aparat' količinu spajalica a bog'me odlučili i da piju mineralnu vodu bez okusa ;)
Za džabe im je,al' je skuplja pa to prikazaše kao uštedu, ... šta reći :fuck:
Al' lako men' za te uštede:djede:
Odlučiše da štede i u mojoj firmi.
Prostor u kojem radim je popriličo velik i visok. Osvjetljava ga mnoštvo starih,velikih reflektor lampi.
Od pamtivjeka u njima gore HPS ili MH ,kako u kojem ... od 400w. Da se mijenjaju redovito a ne kad krepa ... bilo bi jako dobro ;)
I onda odlučiše moji nadređeni da štede i oni ;) Razleti se električar :makaze:
Namontiraše se 2 nova led reflektora. Ok su svjetlili(zaboravi koliko su bili jaki). Nije kao nova MH od 400w ...aj'hajd može proći. No cijena paprena po komadu :lol:
Al' u ušima odzvanja riječ;UŠTEDAAAAAAAAAAAAA !!!
Valja prikazati 'aparatu' da se štedi i u mojoj firmi !!!
Traje već par mjeseci,vade se stare 400-tke i stavljaju se CLF od 125 W,plavi spektar.
Prizajem,bio sam zatečen u prvi momet. Šta,wtf,koji k ..bla,bla,bla :mad:
No,pričajući malo uokolo po radioni sa radnim kolegama ... uvidio sam koliko se teško izboriti za svoja prava.
7/10 će reći zato što su im tako rekli;
Ovo su one 'štedne'.One troše manje a svjetle kao ove prije !!!

Najradije bi drek'no na sav glas ; HPS ili MH od 400 w ima 50 000 LUMENA a CFL 125 ima 9000 LUMENA !!!!
Ljudi nemojte me hebat,sadim gandžu ... znam šta je 400 a šta 125 :mad:

No,nesmijem to reći :lol:

Po danu je još donekle dobro jer ima dana kroz prozore,rasvjeta ni ne treba ... ali kad se smrači.
Ponekad imam osjećaj da oči nisu moje u toj tmini.
Dobra ušteda :clap::
Na radnikovim očima i vidu :respect:
 
17.06.2015
142
137
43
da li vam je u uredu dopušteno imati kakvo zeleno bilje u saksijama? znaš ono da se malo čisto osvježi ured,mislim šteta lumena:(:razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: -BäR-

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
Zovi inspekciju, ne smiješ raditi u slabo osvijetljenom prostoru. Naravno, sve anonimno.
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
U našu firmu su anonimno zvali inspekciju par puta,al inspekcija se fino najavi tjedan dana ranije da se stigne sve posložiti... Vjerujem da glavni od glavnih ima neki deal sa inspekcijom :mad:!