LED Proljetni spektakl

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
:wave:Pozdrav ekipa, vrijeme je za novu avanturu.:D
Kao što znate planirao sam kupiti novi LED panel ali predomislio sam se, ipak ću još malo pričekati s time a za to vrijeme ću odraditi još koji grow sa panelima od kolege:respect:. Malo sam naknap sa vremenom pa sam ponovno piknuo dvije Indice dominant.;)


::listomahanje::
Blue Gelato 41 - Barney's Farm
images.jpg
Blue Gelato 41.jpg
West Coast hibrid dobiven križanjem čuvene sorte Blueberry sa Thin Mint Girl Scout Cookies vrstom, kao i svježom i voćnom Indikom Sunset Sherbert. Mnoge biljke imaju lijepo plavo - ljubičasto cvijeće i vrlo su ljepljive od smole. Brzo će vas uvući u mirno stanje snažnog psihodeličnog zadovoljstva. Luda Indika, slatkih zemljano - citrusnih aroma fascinirat će vaša osjetila i osloboditi vas bola, ostavljajući vam čisto zadovoljstvo i radost. Iako su arome čudesno opojne, efekti su uglavnom jasni i energični. Često se preporučuje onima koji pate od depresije, kroničnog stresa, ADD ili ADHD, promjene raspoloženja i kroničnog umora.

:razvaljen::
White Rhino - GHS
5c43bf1a73e2cdd5dd8332f20594cc61--strain-cannabis.jpg
White Rhino.jpeg
Hibrid koji je vrlo poznat po svojim ljekovitim svojstvima. Potječe od sorti iz Afganistana, Brazila i Indije. Nazvan po izgledu gornjeg dijela biljke koji nalikuje rogu nosoroga. Rođak je drugog poznatog straina, “White Widow”. Točna genetika nije poznata, ali mnogi vjeruju da je Bijela udovica križana s nepoznatim strainom iz Sjeverne Amerike. Vrlo je jednostavan za uzgoj i sposoban je proizvesti masovne prinose. Biljke su niskog rasta, grmolike i razgranate. Slatkast, voćni okus s intenzivnim, narkotičnim i dugotrajnim učinkom. Može proći nekoliko trenutaka dok puni efekt visokog stupnja ne stupi na snagu. Kad se to dogodi, ispunjava euforijom koja podiže raspoloženje i umrtvljuje tijelo. Djeluje kao izvrsno sredstvo za smirenje i opuštanje. Opustit će vas od glave do pete, mnogi će se osjećati lijeno i umorno. Kao i drugi strainovi u kojima pretežito dominira Indica preporučljivo je koristiti ga navečer ili noću. Naročito je učinkovit protiv nesanice, ali i vrlo uspješno pomaže pacijentima koji pate od kroničnih bolova grčenja mišića, bolova u zglobovima, migrene, zubobolje, pa čak i menstrualnih grčeva, što ga čini zaista moćnim alatom za sprječavanje boli. Ublažava stres, tjeskobu, mučnine i potiče apetit. Moguće su uobičajene nuspojave poput suhoće usta i očiju, ali ako se pretjeruje vrlo lako može stvoriti sasvim suprotan neželjeni efekt koji će uzrokovati glavobolju, paranoju ili tjeskobu.

Vrsta uzgoja: Zemlja
CANNA Terra Professional Plus+

terra-profplus_content_1.png

Tehnika uzgoja: LST, Supercropping, Lollipopping

Rasvjeta u vegetaciji: Fluo (T5)

unnamed (2).png
Snaga svjetla u vegetaciji (W): 110 - 220 W

Rasvjeta u cvjetanju: LED + CFL

5_large.png 50164-1-electric-bulb-free-transparent-image-hd.png 182566.png
Snaga svjetla u cvjetanju (W): 300 W (x2) + 100 W


Nutrijenti:

productlogo-biocanna_content_1.png
img1.png
Bio Vega, Bio Flores, Bio Rhizotonic, Bio Boost

Advanced Nutrients
0001618_sensi-cal-mag-xtra-advanced-nutrients.png
Sensi Cal - Mag Xtra


Prostor i oprema
BudBox Pro 100 X 100 X 180
unnamed (1).png
Ispuh: Quietline 125 (197 m³/h)
quietline8009.png
Clip Fan (x2)
garden-highpro-clip-fan-20-cm-12-watt.png
Termo - higrometar (x3)
1286-1.png
Timer (digitalni)

1447-1-500x500.png

Ostala oprema
Potovi: gronest
5l (transplanters), 25l (finalni)

gronest-gronest-aqua-breath-fabric-pot-1ltr-75ltr (1).png
CANNA Terra Seed Mix
terra-seedmix_content_1.png

Bio insekticid Rogis Garlic
Rogis-Garlic-500ml.png
Ovlaživač zraka TAOTRONICS TT - AH024
SO_Humidifiers_Homech-275x275.png
pH metar (digitalni) Milwaukee - pH600
milwaukeePH600.png

GHE - pH down
A11.png

::kauboj::
Dodatne informacije
Biljčice startaju u manjim potovima od 5l (Terra Seed Mix), poslije ih presađujem u finalne potove od 25l (Terra Professional Plus+). Kvalitetna zemlja biljkama bi trebala osigurati dovoljno hranjiva za cijelu fazu vegetacije. Gnojivo Bio Vega vjerojatno neće biti potrebno, tu je za svaki slučaj. Bio insekticid Rogis Garlic ide preventivno od samog starta. Ovlaživač zraka ću koristiti samo u vegetaciji. I dalje ću koristiti pH metar bez obzira što uzgajam sa linijom organskih gnojiva (BIOCANNA) jer proizvodžač preporuča korigiranje pH vrijednosti. Cal - Mag do sada nisam baš nešto previše koristio, ali kad ga već imam a uzgajam pod LED rasvjetom dobro će doći koji put u cvjetanju.;)

25.02. su stavljene na klijanje, 26.02. su proklijale

Temperatura tijekom klijanja: 27 - 28 °C

Trenutno stanje:)
IMG_20210226_234659.jpg
Za sad samo vodica, pH 6.4 - 6.5...to je to za sad, čujemo se kad niknu:wave:
:vutra:
 
Poslednja izmena:

Wizdom

I know that I know nothing
05.12.2014
449
1.293
143
Bas sam se pitao kad ce sljedeci i evo te :)

Jako lijepo i uredno prezentirano kolega :respect:

Uzivaj u novim pobjedama i sretno do masnih cvjetova! ::kauboj::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Sretno Badi :thumb: zanimljivo je vidjeti promjene u opremi. Evo i kod mene nešto raste prvi put u toj Cannapro+ (reko da probam makar mi ona bez + radi isto odličan posao), ali nastavljam dalje sa Canna mineralnom kombinacijom gnojiva.. također sam upogonio 900W(cca350W realno) starih bluprl panela pa će mi bit posebno interesantno pratiti tvoj LED grow.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Badi

Palma

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
07.02.2021
270
1.480
143
34
Ovo se prati s užitkom. Ja primjenjujem lst kratko između topinga i postavljanja mreže i svaki put jebem mame i bogove kad trebam skinuti neki list ili zaliti, a imam 10x manje žica od tebe pa te moram pitati kako ti se da :D? Također prvi put uzgajam pod ledom pa ako bi mogao ovo malo bolje objasniti za nas manje iskusne.

" ali kad ga već imam a uzgajam pod LED rasvjetom dobro će doći koji put u cvjetanju.;)"
Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
sretno!
to ce sve biti tip top, a jedino sto bih ja promijenio je ista stvar koju sam sugerirao i prosli grow :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Ekipa hvala svima:respect:

Himalaya

beštija

Tako sam najprije i planirao...bez pH metra ali kaže ovako:
"pH općenito nije potrebno korigirati.
Tvrda voda (pH> 7,5) je iznimka od toga.
Preporučuje se da se pH tada korigira na 6,0 - 6,5. Korekcija pH pomoću organske kiseline."

Kod mene je pH vode točno 7.5 pa sam se dvoumio da li da ga spuštam ili ne:D...ali neću ga dirat ako i vi iskusniji kažete da nema potrebe:thumb: :respect: Slažem se, nema do Canne:thumb:

truare

Nego šta, Terra pro je isto vrhunska...uzeo sam Plus samo zato jer nije bilo više ove obične, al rekoh još bolje:thumb:

Palma

Je istina malo je zeznuto, al fino zamotam topa, napravim si kavicu...i igram se:D
Kažu da kod uzgoja pod LED rasvjetom biljke nekad znaju tražit dodatan Cal - Mag, al otom potom.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
I ja bi se složio sa tim "otom potom" :) , meni nije trebao, al svako ima pravo da isprobava. Voda ti je 7.5, ova zemlja je natrpana s vrtnim vapnom, kalcija je tu i više nego dovoljno. Problem se dešava ako taj kalcij ne dopre do vrha biljke pa stanične membrane slabe i lakše dolazi do prženja listova od svjetla jer obrana biljke je oslabila. Pošto je kalcij jako teško mobilan ono što ga tjera gore je dobra transpiracija... a u tom će ti dobro pomoć i onaj podni grijač što ga vidim na slici, i općenito uštiman VPD.
Malo više o tome Understanding VPD and Transpiration Rates for Cannabis Cultivation Operations | Cannabis Science and Technology (cannabissciencetech.com)