PROMISLITE ŠTO MISLITE (O POLICIJI)!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.10.2006
0
0
0
Moskri je napisao(la):
Sto posto je istina da policija ima uvid u sve razgovore i poruke s mobitela.Iz osobnog iskustva to znam.Njima je to zapravo i najlakse radit,prisluskivat razgovore,a o presretanju SMS-ova da ne govorim!!! :x :x

naravno da ima uvid, ali u obliku ispisa brojeva koji su te zvali i koje si zvao :) ako zele .... ali operateri ne snimaju sve razgovore dok sms. poruke se spremaju ...
 
09.11.2006
5
0
1
Juce mi stiglo sudsko rjesenje,kao svjedoci samo drotovi. Nasli ket u blizini,bacio sam ga ali prije nego su dosli. U izjavi stoji da sam iz dzepa pantalona odbacio,i da su to sve vidili, a naravno da nije tacno,izvadio iz patike. Sve to zato shto nisam pazio,a da mi je slucajno ispao opet bi bila ista prica. Nisam mogao dati neke dokaze u moju korist,sjebali me do bola. Tako ovamo sljakaju,nesto nadju i ko im padne u oko kriv je za prekrsaj. Nadje se uvijek neka prica sa njihove strane :twisted:
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
odkat postoje telefoni postoji i prisluskivanje...jos se davno davno u vojsci to koristilo...tko zna na kojem to je nivou danas..
a inace policija nije glupa...meni su staroj ukrali mobitel i nakon mised dana pronasli ga u sibeniku (prodanog nevinoj osobi), i malo po malo 3 miseca, i ulovili lopova u zagrebu...
prisluskivali pratili...zna li su sve o njemu od pocetka samo su pratili i na kraju copili..
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
553
113
balkan
fakat se pitam koji to mobitel bio ,kad je policija trazila po hrvatskoj mobitel...
ovo mi zvuci ko lovacka prica... :roll:
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
delboy je napisao(la):
fakat se pitam koji to mobitel bio ,kad je policija trazila po hrvatskoj mobitel...
ovo mi zvuci ko lovacka prica... :roll:

-.- a moj stari...jesi me ulovio...a...tuzno stvarno...
prije nego sto ides optuzivat budi siguran da znas o cemu pricas...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
nije tesko pratiti mob telefon jer svaki ima svoj broj i cod tako da kada se tel aktivira stize signal sa lokalnog repetitora u kom podrucju je aktiviran (zato imate na LCD-u Beograd,Zajecar...) a kada se tel prisluskuje ne rade to ljudi nego masine...snima se listing primljenih i poslanih poziva,poruke ,mesto odasiljanja signala i za nekoliko dana cika policajac ce doci pokupiti te podatke i eto go kod vas...

nije nemoguce ako zele to da rade
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
:D pa normalno...
pozicija mobitela se nade za 50milisekundi...ako je signal okej i ako je mobitel ukljucen...uh koliko je to muke... :lol:
btw. delboy nemoj mislit da policija gleda kroz prste i cak kod najmanjih prekrsaja...
osim kad je pitanje prioriteta i korupcije... :roll: :wink:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Takodje može se "upratiti" mob. i ako je ugašen (ne mora biti upaljen nikako, a kad je upaljen i ne mora da ima na LCD-u Cell info upaljen, moze biti ugasen, samo sto korisnik nece vidjeti) niti mora biti upaljen. Takva mreža je USA, oni nemaju GSM tehnologiju, nego drugu, na vrh mi jezika, oni nemaju SIM kartice...Eh, sad dal' to funkcioniše i ovdje???? to ne znam 100%, ali ipak vjerujem....
 
05.10.2006
0
2
0
Bezze_Sa je napisao(la):
Takodje može se "upratiti" mob. i ako je ugašen (ne mora biti upaljen nikako, a kad je upaljen i ne mora da ima na LCD-u Cell info upaljen, moze biti ugasen, samo sto korisnik nece vidjeti) niti mora biti upaljen.

nije istina ako je ugasen mobitel i izvaðena baterija nemogu te pratiti jer mobitel nemoze poslati signal di je. btw gore naveden iskaz je isto pogresan da mogu tocno locirati gdje je mobitel mogu ako neznas kako se zastiti, jer ako nemas gprs onda nemogu ako imas trebas se poigrati s setingsima da ga zbunis (npr da se krivo spaja, krivi podaci itd.) sve jedno da ne duljim. ako je mob upaljen bez gprs (gprs moze locirati nesto do 30 m u promjeru moze i vise ali nije 100% sigurno da si ti tocno tu) mogu samo locirati na koju se ti antenu spajas tako da nemogu odrediti tocan polozaj nego samo radius koja ta antena moze dati signal .
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
evo ovako je procedura bila...
policija da zahtjev mrezama u hrvatskoj sa serijskim brojem mobitela...i cekaju da netko upali taj mobitel...
kad se mobitel upali mreza javi policiji kada se upalio i koji telefonski broj koristi taj mobitel i odisaljic preko kojega je uhvacen signal...
tada policija nazove taj broj i uopce ne kaze da je policija nego ispitivanjem sazna tko?di?sta?kako? itd...
onda otidu po mobitel, ispitaju kako ga je dobila (u mom slucaju je bilo tako da je zeni muz kupio od nekok lika)...anyway mobetel je postom poslan u split i moja stara ga je isla pokupit, kupila novu sim karticu i tako je dobila mobitel...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
@Zero.... - Ne slazem se sa tobom. Mobitel i kad je UGAŠEN i izvadjena baterija moze se trackovati. A to ak ti mislis da murija to radi uz pomoc GPRS-a, grdno si se prevario. Ne trazi se signal preko GPRS-a!!!
Isto tako je dokazano (gledao o ovome na discovery) da bilo sta na SIM kartici (od poruka, contact liste itd itd) kad obrišete i dalje se mogu "vratiti" podaci...btw: amerikanci ne koriste nasu tehnologiju, tj. sa SIM karticu...
Ocigledno nisi dobro ili si na brzinu procitao moj post. Ja sam rekao ovo za USA, eh sad kod nas mislim na podrucje EU uopšte, eee to ne znam,.....
Ali u americi, kad kupiš mob. ne dobijes karticu (SIM naravno)
 
05.10.2006
0
2
0
naravno da ne radi preko gprs-a kod nas. da oni mogu sve procitati s sima ali gle sve se moze to srediti izvadis sim karticu bacis i to je to kupis novu. podaci iz bilokojeg medija se mogu vratiti osim s secure disca. to je opce poznato
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
zero_l0gic je napisao(la):
naravno da ne radi preko gprs-a kod nas.
Ne samo kod nas nego nigdje. Znaèi po tome onda da moju nokiu 2600 koja nema GPRS, kako nju pronaæi????
Lièno mišljenje - Nema toga što èovjek napravi, a da nema "neka zaobilaznica"...Tj. da "probije" da se tako izrazim.
A šta da si u USA?, kako bi onda? ili ne bitno USA, nego bilo koja druga zemlja koja koristi istu mob. tehnologiju?
Kad sa SIM kartice obrišete sve, (znaèi bukvalno SVE) i napuni se vremenom (dodavanjem br., sms-a itd) ti podaci bi (logièno) trebali iæi preko starih, nešto kao HDD, (daaavno ono dok je DOS furao) pa formatirate HDD, i Unformat (govorim sad o software-u) može vratiti podatke SAMO AKO PREKO NJIH NIJE PREPISAN NEKI SEKTOR. Što ovo ne vrijedi za SIM kartice. Èak i tada se mogu vratiti brojevi koje ste izbrisali iz imenika daaaavno (SIM kartice (250 kontakata i 25 SMS može stati) ostalo zavisi od aparata).
 
21.09.2006
12
17
0
Bez problema se moze locirati gdje se tocno ti nalazis, u metar. Ti se spajas na antene i oni znaju gdje je ta antena. Takodzer se zna koliko signal slabi svakih jedan metar. Po jacini tvog signala mogu odrediti koliko tocno se nalazis od antene. To se sada radi o prstenu oko te antene. Praksa je da se tvoj mobitel svako malo prebacuje na druge blize antene. Po tome lagano mogu odrediti u kojem smjeru se kreces. I vola! U brzom roku mogu naci tocno gdje si i mogu te pratiti kamo ides. Malo fizike, malo telekomunikacijskih teorija i malo trigonometrije ;) Da stvar bude laksa, imaju software koji automatski prati takve stvari.

Da bi to policija koristila, moraju imati sudski nalog. (bar u RH)

Cim se mobitel ugasi, on se odjavi sa mreze. Moze biti baterija u mobitelu no on svejedno vise ne salje nista prema mrezi.

U vezi SIM kartice.. A tko jos to koristi? Noviji mobiteli sve svoje podatke spremaju u svoju memoriju. Nista na SIM. Stavi se SIM Lock i Phone Lock. Ugasis mob. .. "Ne znas pin", oni stave svoj sim ali se aktivira SIM Lock jer je promijenjen sim i pita za neki broj. Napravis se glup da ne znas sto je to uopce i da nikada nisi dobio taj broj. I mogu se j**** ;)
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
yup..bas tako...ako je neki drugi podatak dosao na mjesto staroga stari se brise nepovratno...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Naravno da je i u Srbiji potreban nalog za prisluskivanje koji se dobija na osnovu dokaza a ne sumnje.Isto tako je tacno da policija po sumnji prisluskuje telefon pa ako nadje nesto veoma zanimljivo trazi nalog.

Oko lokacije telefona u metar i nije bas tacna ali za podrucje od 1 km je definitivno tacno a sto vise prijemnika-predajnika na manjem prostoru veca je mogucnost da se tacno sazna u metar lokacija telefona.Ko neveruje a zivi u srbiji neka se prikaci na Mondo i neka posalje prijatelju ovu opciju.Nakon obostrane saglasnosti mocicete uvek da vidite gde se taj korisnik odnosno vas prijatelj nalazi.

E sada ono gde vecina nas gresi a i ja sam imao takav trip.
Trebate da se zapitate ko ste vi da vas policija prati ? Ako ste neko ko drzi nekakav lanac nelegalne trgovine onda imate problem ali ako ste neko ko kupuje za svoje potrebe nemojte muciti sebe i nametati sami sebi paranoju.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Bas tako.nepotrebna paranoja.Treba biti oprezan,diskretan i to je to.Ko sam ja,ili bilo ko od nas ovde,da bi bili zanimljivi muriji?Sitne ribe ne zasluzuju toliku paznju. :)
 
19.10.2006
0
0
0
po meni uvjek bolje biti u paranoji nego bezbrizan i mislit zasto bi bas mene :) jer desi se i obicnom covjeku :)

naravno ako ste skloni pretjerivanju u stvarima i neznate kontrolirat zelju paranoja moze biti opasna igraèka :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Bugi_bi je napisao(la):
yup..bas tako...ako je neki drugi podatak dosao na mjesto staroga stari se brise nepovratno...

Eeeh upravo to.... neku noc sam gledao na Discovery, (sad opet jel istina ili nije, toooo ne znam), da iako neki podatak izbrisan SA SIM KARTICE ne telefon-a, mogu ga vratiti u sekundi, u istoj epizodi, pricali su nesto o google-ovim serverima (koje niko ne zna gdje su locirani i stroooogo TOP SECRET!). Te da svaki put kad koristimo neki google-ov proizvod, ili jednostavno search engine, svi oni linkovi na desnoj strani kad kliknemo na njih, google uzima pare za to...(laièki) Takodje (ovo samo prenosim sto sam cuo i vidio) sve se skuplja u nekim bazama podataka na serverima koji su na skrivenim lokacijama, koje google nece da oda? Zašto? Lik govori, da tako google prikuplja podatke sta ljudi traže, onda te podatke koristi kako bi kompanije znale šta "interesuje" potencionalne kupce. Takodje preko Google Desktop-a otvarate komplet svoj komp. njima, tako da ne samo da znaju šta VAS interesuje i šta kupujete, nego i privatne info o vama, (laièki) ko da ste im dali svoj HDD, te da je to veoma sigurnosni rizik (reèe lik). Gledao sam i nisam mogao da vjerujem.
Neki menadžer Yahoo-a, istièe da nema potrebe da se kriju (fizièki) serveri, te da gooogle sprema veeeliku bazu podataka o svakom pojedinom korisniku.
Mislim ovo mi je malo glupo, ali samo rekoh šta je bilo, èak mislim da je isto to neka naša TV (sa ex-yu) emitovala....
Ali kad sam èuo, da dobijaju ogromne pare samo što korisnici kliknu (ovo se odnosi na desni dio ekrana, gdje su poredani linkovi tražene rjeèi, jedan ispod drugog), na link.
Mislim da ovdje ima nešto istine, ipak Yahoo i ostali ne kriju sjedište njihovih server-a itd itd. Dok google krije lokaciju svojih. III još nešto umalo da zaboravim.... U kini (bilo prikazan taj primjer), neka djevojka ukucala nešto na google-u, i dobila naravno rezultate pretrage, aa istu traženu rjeè iz druge zemlje kad pokušate, dobijete skroooooz druge rezultate pretrage....
Google nešto opasno muti... btw: ne bi oni davali bezze onolike kapacitete inbox-a !!!!!