PROMISLITE ŠTO MISLITE (O POLICIJI)!!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DA GURU

Aktivan Član
20.01.2006
66
0
0
za razgovore i sms znam pouzdano da se prati, ali naravno odreðene ljude. ne bih rekao da postoji sistem "rijeèi-okidaèa", ali ne iskljuèujem tu moguænost. Neko je rekao da taj materijal ne vrijedi kao dokaz jer je prikupljen bez naloga, ali njima je dovoljno da èuju di æeš se naæi s nekim i da te lape...i veæe sranje ti ne treba...

pazite se ljudi...
 
09.07.2006
49
3
0
www.Vutra.org
samo kulturno s policajcima .. evo mene haltali preksinoc i sva sreca bili su uredu.. jos ih ja zicam da zapale samnom .. ( nisu, vjerovatno
jer nisi sigurni da ih ne drukam ... ) sve sta su rekli , kao da odem malo dalje jer stanari seru bla bla... mislim si koji parcov da mu mam. hebem :roll: hehe


uglavnom poanta : 1.KULTURA!
a ako to neide probajte staro balkansku.. MITO :D
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Brate, nije potrebno pokušavat vrijeðat... Ako se netko ne slaže s nekime i njegovim djelima, neka to kaže i argumentira dobronamjerno...a ne s ovakvim izljevima Emocija...

Skrivas, sa svakim èovjekom treba bit na finaka i slažem se... Ako je netko jadan i pokvaren ti mu namjerno odgovoriš na finjaka...budite bolji, nemojte se spuštat na tuðe razine :wink:

Recimo, kad bi znali pušit na nekim mjestima, prošli bi neki stariji ljudi...ne bi naravno skužili da kurimo pošto bi sklonili alatke, ali gledaš èovjeka kako te gleda i kako u sebi sadržava gomilu stereotipa, predrasuda i pred-stavova i kao da samo èeka da ga opsuješ ili poèneš pokušavat vrijeðat samo jer si mlad ili pripadaš nekoj subkulturi... Ali onda proðeš pored njega, fino kažeš:"Dobra veèe gospodine, kako ste?" pa da vidiš kako se èovjek posere i svi njegovi stavovi koje je brijao u glavi, jednostavno padnu u vodu...

A što se tièe pozivanja policije na pljugu, osobno, ne bih to preporuèio... Pola njih kuri, a samo zamisli kakvi su to ljudi koji nešto rade mimo zakona kojeg predstavljaju (jer oni to kao mogu) i još ono za što tebe love...jako licemjerno... No ne osuðujem ih, moæ i novac opijaju ljude i nitko ne može reæ da u toj poziciji ne bi postupali isto... Njima na Dušu nama na teret :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Upravo tako haveru, evo ja priznajem, da sam na njihovom mjestu, ihhh sta bih radio.... a to sto puše šiljke? To se znaa i veæina ih upravo to i rade, ali kad im zafali, onda idu u lafo neku "raciju"... znam licno nekoliko u SA, èak jedan i na heroinu (doduše na nosu je...) i to lièno znam... jer davno davno jednom me nafatali, elem nešto sam uspio da provuèem baš zahvaljujuæi njemu, jer dok su ostala dvojica došli, on je veæ uzeo tri panja heroina od mene i njima rekao da nemam kao ja ništa osim pribora (šprica, limuntos, èep, i eventualno ampula dest. vode), i prije nego što su ovi došli, on mi fino govorio da izvadim sve dok ovi nisu došli lafo da æu bolje proæi. Ja izvadim tri panja odmah i rekao da samo to imam. Nije ni progovorio ništa, samo je uzeo to i kao što rekoh kad su ovi drugi došli, on im predamnom govori kako nemam ništa, te da me je on prerovio i da sam progutao sve. Ja samo gledam i prosto ne mogu da vjerujem, i naravno ne progovaram ni jedne... fakat ne mogu da vjerujem šta se dešava... i malo peglanja oko liène(osobne) i javili da se ne traži osoba sa tim i tim imenom i pustili me, a ja još uvijek imam kod sebe nekih 10-tak u istom tom džepu. Tako ja svojim putem kuæi i kad sam isprièao svojima, nisu povjerovali.
Ali sad je mnogo drugaèije, mislim od kad sam èist, zaletali su se par puta u ovo vrijeme od kad sam èist, vidjeli da nema više tog "sporta" kod mene i ne diraju me. Sve ih znam facom i ovako. Kažem par puta se zaletili i vidjeli ništa više i fakat ne diraju me, ono èak i sa panjevima trave idem i niko me ne dira, zadnji put zaustavio me jedan papak praavi... zna on mene i ja njega isto tako, i pita me kako ide terapija na C. Vrhu ovo ono, reko' sve OK, vamo-tamo, i kažem ja njemu kako zapalim nekad...i nije me rovio, ništa...samo pitao kako ide to sve i tako... jer evo sad æe 2 godine kako sam èist. Isto tako mi je jednom i vraæena trava...:)
Ovo sve u nekih dva-tri mjeseca se izdešavalo. Sad ono proðem pored nekih hala (ovdje ih mi tako zovemo :) (hale)) i pogleda on mene, ja njega... ponekad klimnem glavom...on meni i ja svojim putem....
Ihh kakvih sam ja samo dešavanja imao sa policijom :)
hehehehhe kad se samo sjetim....
 
28.07.2006
0
0
0
Ovde kod nas je isto govno, policajci u pocetku nisu ni znali sto je to ali amercki policajci naucili sve, i sad ako te hvate sa 1 jointom ides mesec dana u zatvor, mnogo su strogi u time, ako te hvate s'rizlom do goleg te pretraze,
 
13.08.2006
0
0
0
Vozdra svima,u Paracinu i okolini je uvek plodna zemlja,a to znaju i komsije iz Bora i Zajecara ,hehe (spec. pozdrav) i uvek ima dobrih biljaka.Mislim da murkani jesu kerovi,ali imaju i obilatu pomoc gradjanstva u otkucavanju (pogotovo jebenog komsiluka) od kojeg me je strah da gajim bila sta.Imam utisak da kada bi se pojavila jedna jebena klica na povrsini da bi se sjatio citav antiteroristicki odred u moje dvoriste! :roll:
 
25.05.2005
5
0
0
37
angeliq.deviantart.com
Auu,moram priznati da ovo za SMS nisam znala,mislim da cu da promenim karticu prvom prilikom.Strasno je koliko danas nacina postoji za vladu da monitorise i kontrolise svaki nas korak,pozelim da sam rodjena 40 godina ranije...bila je i bolja muzika tada.

Nikada nisam upala u neko njesra zbog policije ali to je verovatno zato sto sam zansko pa do skoro nisu smeli da nas pretresaju...opet,neki moji ortaci jesu...ja obicno zavarim na gajbi,ne nosim u grad ili na zurke sa sobom...ako bas moram da nosim onda srolam da se sto pre popusi i onda mi ne mogu nista...sta cu,sistem je takav i tesko da ce se ikad nesto promeniti na temu kontrolisanih supstanci...zbog,kao sto na samom pocetku teme i pise,povratka investicija...steta samo sto jako malo ljudi vide kako stvari zaista stoje,izgubljeni u dezinformaciji,puni vere u pozorisnu pretstavu koja se pred njima odigrava...uff,nadam se da je ovo sve imalo smisla...
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
ne treba generalizirati

Stvarno mislim da sve ovisi o tome na koga naletite. U veæini sluèajeva ako ste pristojni i nemate neku veæu kolièinu kod sebe možete biti i pušteni, a da vas ni ne zapišu...nije se jednom desilo...

Opet ima takvih likova koji ako im se ne svidite (ili im se jednostavno nitko ne sviða) mogu raditi velike probleme i maltretirati... to su isfrustrirani kreteni!

Realno gledano oni rade svoj posao po zakonu koji je odredila država. Moraju ispunjavati neke standarde i ne smiju dozvoliti da se ljudi opuste... u protivnom bi to bio kaos i pušilo bi se na svakom èošku. Njihova je dobra volja kad nam progledaju kroz prste i to treba znati cijeniti i pridržavati se nekih pravila...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Svojevremeno, dok sam još pio i imao svoje ispade nekontrolirano-svijesne-konstruktivne naravi, bacio sam, budala, pijan stolicu u more. Neki ljudi su mi se iz daljine derali, ja ih nisam šljivio, i nastavili smo svojim putem. Da se odmah razumjemo: ponašanje mi je u alkoholiziranom stanju bilo koma i radio sam ogromnu štetu jer nisam znao kanalizirati izbacivanje Energije (što svi èinimo i moramo èiniti) u produktivan naèin veæ uz destrukciju. Danas, sam totalno druga prièa (da sad ne govorim koliko, ali ja to volim reæi: "Ponovno sam roðen u Ljubavi Postojanja") i to naravno više ne èinim, iako ne osuðujem to što sam radio..jer da nije bilo toga sada ne bih bio ono što jesam. Na greškama se mora uèiti. Uglavnom, grunuo ja stolicu i pluta ona a mi produžimo. I nakon nekih 2 sata, napravili mi par krugova po gradu, i prolazimo centrom, kad ja vidim pandura iza sebe. I pratio on mene i Prijatelja i ja to skužim i pošto mi Prijatelj bio 10m od mene ja mu doviknem da bježi jer da nas pandur prati. I vikne meni pandur: "Ej, deèko stani!" i Prijatelj mi pobjegne u obližnju graju, gustiš. Ja se okrenem i stanem i pandur doðe do mene i govorim mi da di mi drugar. Ja mu naravno odgovaram da ne znam o kome prièa pošto nitko nije bio samnom...no, Istina, ni ja nisam znao di on nestao :D Ugl, govori on meni da me vidio kako bacio stolicu u more na što se ja isprva pravio blesav (ispitivo situaciju) da da li je on siguran da sam to ja...no kad skužio da je, kažem da sam to uèinio. I govori on meni: "Gospodine, imate 2 opcije: ili možete vratiti baèeni predmet na prvobitno mjesto ili æete iæi samnom u policijsku postaju radi remeæenja javnog reda i mira" I ja pristadoh na drugu opciju. Dolazimo do mora i vidim kako stolica pluta. I on meni govori: "Vratite stolicu gdje je bila i kao da se nikad nismo ni vidjeli". Ja se skinuo u gaæe, bilo 4uj, i bacio se u more, donesao stolicu i stavio je di bila. A on se okrene prema meni, pruži mi ruku i kaže: "Svaka vam èast. Èovjek ste! Nikad se nismo vidjeli." I okrene se i ode.


Ovog se primjera uvijek rado sjetim. Èovjek mi je ponudio alternativu, moguænost da popravim pogrešku, da se svojevoljno ispravim... I taj primjer i njegov èin su postali djelom mene i uzrokom zasluživanja njegova poštovanja kao Biæa. Svi griješimo. I svi moramo imati moguænost da ispravimo naše pogreške. Iskaljavanja, zlostavljanja i razno-razne opresije i represije samo rade kontra-efekt. Ovo šta je navedeni policajac uèinio, bila je Istinska odgojna metoda puno veæa i dublja nego bilo koje zatvaranje, psihièko ili fizièko zlostavljanje ili zatvaranje u pritvor. Ujedno, to je i jedini policajac koga pozdravim u gradu kad ga vidim.


Tako da nisu svi isti i kao šta kaže brat Gens: ne valja generalizirat. Nažalost, èovjek je paradiksalno Biæe, jer umjesto da kad osjeti na svojoj koži nepravdu i da ju ne èini kada dobije moguænost tzv. "superiornosti" (po pitanju hijerarhije), on èini suprotno pritom iskaljavajuæi se zbog osvete. Ujedno, znate onu staru: "Daj èovjeku moæ i novac i vidjet æeš kakav je". Tako da, policajci šakom i kapom uživaju u svojoj zakonskoj "uzvišenosti" i bojazni graðanina od te sjajne kovine simbolièke datosti (iako, nikad ih se nemojte bojati ili im dopuštati išta više nego što bi dopustili i drugima) i zapravo koriste taj poslom steèeni status da oni imaju zakon u svojim rukama. Tako mi je jednom civil na moj upit: "zašto se derete 50m od mene da dolazim do vas umjesto da ili krenete prema meni ili da me saèekate i ne propustite dok pored vas prolazim...kao da mi nešto nareðujete" odgovorio (deruæi se): "Pa mi sve možemo...sve!!!" Nakraju kad su me pitali zašto sam se tokom cijelog pretresa i ispitivanja smijao, rekoh: "Pa kako da vam se ne smijem kad danas èuo najveæu glupost!"


Veæina su jadni..ali, eto, u svakom žitu ima kukulja :lol:
 
16.09.2006
0
0
0
doors jeba te ova tema mi od pocetka djeluje kao da je krenula opca paranoja od prepusenosti..mislim sve je ovo moguce, stalno cujem kako ekipa pada i sve je teze doci do "kese", imam frendove u opatiji, ri... okolici..

sa nabavkama se jebem vec desetak godina, imao sam nesto neuspjesnih pokusaja uzgoja, ali ovo sto se u zadnje vrijeme pocelo desavati me tjera da primjenim sve ove natpise o unutarnjem uzgoju, osim sto se lihvari na kolicini, pocelo se precesto pojavljivati smece od kojeg te samo pluca i glava bole..

zivio sam neko vrijeme u nizozemskoj i ova nasa situacija me izluðuje...jebena represija i smece na trzistu..to je danas hr
 
19.10.2006
0
0
0
Samo da te malo ispravim ...
Dakle onaj uredaj sta si spominjao da ga ima mup i da se aktivira na spomen pojedine rijeci ... zbilja postoji u hrvatskoj i u posjedu policije je ali "nazalost" moguænost snimanja mu je daleko ogranicena naravno ima tu jos dosta toga i ovoga ... ali recimo samo ovako da moze da digne flag na tvoj broj tj da te digne za jedan nivo .... a sta mislis koliko ih se sada snima .... Dakle toga se nemorate plasit previse ako kazete vutra ovo ono ... vise se plasite ljudi koje zovete nego da ce vas se pratit zbog toga jer ste spomenuli trava ili vutra preko mobitela ... puuuuuno veci problem je ako se prati onaj kojeg zovete pa onda automatski i vi postajete zanimljivi.

uglavnom

http://www.vecernji-list.hr/newsroom/news/croatia/396845/index.do


Dalje opravdanom sunjom mogu od providera dakle mobilnog operatera zatraziti snimanje pe se onda ljepo sve snima....

dakle eto sve se moze ali malo smo pretjerali :) osim ako nisi gotovina petrac ili tako netko tesko da ce te snimat ... a za ovo drugo moraju ti biti u blizini
tako da ako vidis kombi(za primorsko goransku je mercedes puch) sa gljivom na krovu onda bolje cuti ;)



sto se tice sms.ova da svi koje ste ikad poslali ne samo da se cuvaju barem 2 godine kod operatera nego cak i u skoro svim novijim mobitelima se mogu povratit bez obzira sto se ih obrisali (slicno kao i kod diska na kompjuteru ) pa ja sam cijeli disk formatirao 2 puta i napunio ga podatcima jednom i opet sam sve uspio spasit :) ... recimo samo da americka vlada savjeture 7 puta formatiranje i 7 puta fillanje random podatcima da bi bili sigurni :)




Što se tice mjenjanja brojeva telefona ?
ako promjenite samo karticu to vam je kao da niste ništa napravili ...

Zašto ? pa zato jer svaki mobitel ima svoj imei cod dakle nesto kao serijski broj i kad vi promjenite sim karticu opet je sve isto jer prilikom paljenja mobitela ili bilo kojeg poziva vas mobitel salje imei code baznoj stanici dakle repetitoru ...

Dakle ili bacaj mobitel i karticu i nabavi sve novo ... ili puno prihvatljivija metoda je ...
kupis neko smece od mobitela ... recimo onaj tele2 za 225 kn sa brojem ili neku staru nokiu 3210 i platite jos jebinih 20 evra za kabel za spojit taj mobitel sa kompjuterom ... prošvrljajte malo netom i nadite software koji mjenja imei cod ... i onda prilikom mjenjanja kartice promjenite imei code prije nego stavite novu karticu ali nakon sto izvadite staru :)






I dalje volio bi kada bi vidio ovaj forum da je na HTTPS.u tj da koristimo SSL (Secure Sockets Layer) na taj nacin bi admini dodali jos jedan bitan korak sigurnosti korisnika ovog foruma!!!

dakle jedina razlika bi bila jer bi se pristupalo
https://vutra.org/forum/ umjesto
http://vutra.org/forum/


cemu to?
Pa tako bi sva komunikacija izmedu korisnika i servera di je forum hostan bila enkriptirana i provajder (t-com,iskon,neobee,verat,amis,telemach,voljanet,telefonica carnet,beotel,ptt itd itd)

nebi mogao vidit sta ste vi pisali na forumu jer sada kada pisete bez obzira idete li preko proxy.a ili ne sve sto napisete putuje u plain text.u od vas do servera ili od vas do proxy.a pa do servera sve je u logu ... pogotovo text ...



Dakle admini ja cekam a vjerujem i drugi jer ovo je bolja zastita nego savjetovat ljudima da koriste proxy,

SSL (na forumu) + proxy (kod korisnika) = Savsim dovoljno !



Za one koji su totalno paranoicni najbolje bi bilo koristiti ili ssl tunel ili vpn i to po moguænosti openvpn protokol ... ima jedna firma www.findnot.com ili www.vpn-service.us (dosta skuplje ali eto imaj openvpn ) pa pogledajte malo ... pa onda jos na vpn nakacit proxy ... e onda ste na miru i jos da admini implementiraju HTTPS tj ssl :) ma milina

ili opcija 2 ako ste imalo upoznati sa wirelessom i nadete neku odkljucanu pristupnu tocku spajajte se na nju i pisite dok ste spojeni preko tudeg racuna na net pa onda neka murja dolazi vasem susedu na vrata :) naravno butite malo korektni i ako vec i nadete odkljucani connectionpoint onda nemojte nabijat promet i skidat filmice vec koristite tu vezu samo za pisanje u protivnom ce vam to radit mjesec dana dok covo ne skuzi da mu kradete promet i onda ce zvat nekog gurua iz kvarta da mu sredi zastitu pa necete vise moci preko toga ...



uh jesam se raspiso ... no eto ...



 
19.10.2006
0
0
0
Evo da dodam samo jos ovo ...

.....

Ne vrijedi praæenje bez suda

Drugim rijeèima, agenti vas na terasi nekog kafiæa, bez naloga suda, ne smiju snimati zvuèno, ali smiju fotografski. Posljednja od novosti u radu tajnih službi koje smo ovdje izdvojili, 24-satno praæenje i prisluškivanje bez naloga Vrhovnog suda, omoguæuje tajnim službama da reagiraju èim uoèe opasnost i tek kasnije zatraže odobrenje Vrhovnog suda. Ako sud izda odobrenje, mjere se bez problema nastavljaju, a ako odbije izdati odobrenje, SOA je dužna uništiti sve u meðuvremenu prikupljene podatke.

Novim zakonom tajne službe zapravo dobivaju ako ne veæe, onda proširene ovlasti. Hoæe li to znaèiti i veæu moguænost zloupotreba te narušavanja ljudskih prava nedužnih graðana? Pisci zakona, koji uglavnom svi dolaze iz samih tajnih službi, u prvoj verziji željeli su i bitno smanjiti ovlasti Vijeæa za civilni nadzor tajnih službi, no to se, nakon inzistiranja predstavnika civilnog društva i oporbenih stranaka, ipak nije dogodilo i Vijeæe je u konaènoj verziji zakona zadržalo iste ovlasti kao i dosad.


cijeli clanak na ...
http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2006,8,20,soa_vsoa,39663.jl


:) kao sto je netko prije rekao svakim danom postaje sve gore i gore :)
 
24.10.2006
1
1
0
Sto posto je istina da policija ima uvid u sve razgovore i poruke s mobitela.Iz osobnog iskustva to znam.Njima je to zapravo i najlakse radit,prisluskivat razgovore,a o presretanju SMS-ova da ne govorim!!! :x :x