promjena boje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.06.2009
6
0
0
38
pošto nisam našao rješenje pomoću searcha i starih topica, moram otvoriti ovaj..

dakle radi se o tome da sam presadio biljku, cca 25 cm visine, iz jedne posude u drugu.. prije presađivanja biljka je bila tamnozelena i cijela soba je smrdila od nje, da bi sada, kada sam ju presadio, počela gubiti boju i stala je sa razvojem i više nema nikakvog mirisa.. tj razvija se ali jako slabo i sam vrh je postao svijetlo zelen; skoro pa kričavo zelen! :/ e da, ph zemlje je 6.5, a sjeme sam dobio od prijatelja tako da ne znam koje je vrste..

zbog čega je tako i što mi je činiti??
 
25.06.2009
6
0
0
38
Burence je napisao(la):
pošto nisam našao rješenje pomoću searcha i starih topica, moram otvoriti ovaj..

dakle radi se o tome da sam presadio biljku, cca 25 cm visine, iz jedne posude u drugu.. prije presađivanja biljka je bila tamnozelena i cijela soba je smrdila od nje, da bi sada, kada sam ju presadio, počela gubiti boju i stala je sa razvojem i više nema nikakvog mirisa.. tj razvija se ali jako slabo i sam vrh je postao svijetlo zelen; skoro pa kričavo zelen! :/ e da, ph zemlje je 6.5, a sjeme sam dobio od prijatelja tako da ne znam koje je vrste..

zbog čega je tako i što mi je činiti??

jbg, nisam vidio ovo:

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? cca 6 tjedana
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 30 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 5 L - jedna biljka
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) kupovna uz dodatak stiropora
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? 1 put tjedno obicnom vodom koja odstoji i 1 put tjedno sa gnojivom florela 6-3-6
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? 7
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? florela tekuce gnojivo 6-3-6
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? /
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? /
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? cijela soba; po noći je u sobi, po danu je vani na suncu
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? cca 25
13.Koliki je ph zemlje ? 7
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 0
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
šok od presađivanja.. vjerojatno si korjen povrjedio ili je nisi dobro zalio kad si je presadio.. ali nastavit će ona kad se malo oporavi... mislim da bi ćak trebo češće puta zaljevat.jednom tjedno je malo..jer to nije u zemlji di je na pola metra dubine vječno vlaga.. a i mogo si sliku neku nabacit... ovak sam mog bubat
 
25.06.2009
6
0
0
38
evo slike, jbg sa mobom je slikano tak da je uživo još veća razlika u boji nego na slikama.. al sigurno je manja razlika nego prije par dana, ćak se i miris lagao vraća.. :)





sad mi se javlja drugi problem na vrhovima donjih listova... čini mi se da je zbog manjka fosfora al nisam siguran.. jel može netko potvrditi šta je i preporuku nekog gnojiva!?




 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
još je ona dobro ako si ju presađivao besnijepš gnojit barem 2 tjedna i zemlja ti izgleda šugavo nekako,kao da je previše zaljevana pa izgleda blatno,moj savjet nemoj ju držat na suncu nego ju stavi onako na svjetlo ali da ju ne prebija sunce direkt,tako če se smanjit to sušenje i pizdarije i oladi s poljevanjem,čekaj da se zemlja ono osuši do jaja tako če ti biljka pustit korijen u potrazi za vodom i sve če ti to brže proč taj šok i sranja...eto sretno i lijepo sve izgleda a žutenje ti je zbog metabolizma,uzmi neko gnojivo koje sadrži u sebi željeza malo više preporučam substralov vital aktiv + on če to lijepo potamnit i zazelenit ali prvo čekaj tjedan ili dva!:sun2:
 
25.06.2009
6
0
0
38
zemlja izgleda tako jer je na vrhu 3-4 šake zemlje iz dvorišta jer nisam imao više kupovne, a činilo mi se da je malo.. ispod je rahla i ima dosta stiropora.. ok, poslušat ću te za gnojivo.. thx.
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Nemoj sad da je gnojis i pazi da je ne prezalijes,za 10-ak dana bice kao nova,to na krajevima je normalno kad se presadjuje.
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
i meni se desilo(malo gore jbg..) al sve ce bit ok,cekaj malo, nist nemoj jos gnojit cekaj da se oporave da malo zivnu-sve su to vec reki pa tak da...
poz..
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Pa kad presađuješ bolje je da se fotosinteza smanji. Rast korenja ti je bitniji u tom slučaju. Nikako na direktno sunce par dana.
I izgleda mi ko da imaš i manjak kalija. Kakav ti je ph zemlje?
Nemogu skontat i da li su to dve biljoze ili jedna koja je topingovana...daj napiši nešto više o njoj.
 
25.06.2009
6
0
0
38
Alan Smith je napisao(la):
sta ti se desilo sa biljcicama? imam slican problem, samo nisam presadjivao sad nego pre 2 nedelje

nisam ništa radio al su se biljke i dalje sušile, onda sam negdje pročitao da je biokompovit zemlja drlog, a upravo u nju sam ih presadio.. kupio novu zemlju, neki drlog iz konzuma i nakon 2 dana su počele vračati boju.. iako je ovaj šit na vrhovima ostao.. sad rastu vani jer je smrad/miris bio neizdrživ...

sad me jebu smrdljivi martini, ima ih na tone na biljci iako ne vidim nikakva oštećenja na listovima i stabljici..