Promjena indeksa diska C

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Kako promjenit tu oznaku C na glavnom hard disku u neko drugo slovo?Prčka sam
po properties-ima ali nisam naša,ili se to treba radit prije instalacije windowsa?Huala
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Nisam baš siguran jel možeš to, znam da možeš kad formatiraš particiju u windowsima dat joj label ali njoj i dalje uz to ostaje slovo. Mislim da ti komp ta slova dodjeljuje po redu
A zašt ti je uopće bitno promijeniti slovo jer oš drugo slovo da ti piše ili da daš naziv particiji?
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ne koristim sad nikakav antivirus ni spyware,malware ništa,a dosta tih gluposti ima programirano
određeno mjesto na koje se posadi na disku i to često C:\WINDOWS\system32 i sl. i sad ako
prominim to C: odma ih neke zaebem u startu.valjda.možda.Pa mislin onako ,ako mogu, zašto ne.
pre caution.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Uf za tak šta neznam baš
Ak ti se da možeš instalirati windowse na drugu particiju pa ti neće biti na c disku nego na d ili nekom drugom
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
To sam i mislia stavit win na drugu particiju,ali me zanima jel se može uopće mjenjat
te indekse po volji.Jer kako imam sad 2 diska,na jednom su xp na drugom vista nešto
isprobavam,pa da se manje zezam sa particijama.Al to ću vjerovatno i napravit kad
sve sredim samo me ovo zanimalo.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Desni klik na My computer pa Manage pa tu nađeš pod Storage nešto što se zove Disk Management. Tu možeš izmeniti slova diskovima, mada ne znam da li možeš sistemskom disku izmeniti slovo (C). E sad, ja ipak mislim da menjanje slova može više štetiti nego koristiti jer će virusi i ostale zajebancije vrlo lako pronaći putanju do sistemskog foldera (jer Windows u registry bazi čuva putanju do sistemskog foldera koja se lako može pročitati) a može da ti šteti jer neki programi posle instalacije zapisuju takođe neke potrebne putanje u registry koje se neće izmeniti (ispraviti) kad ti izmeniš slovo disku, tako da neki programi mogu da prestanu da rade.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ako mislis tako se sakrit od virusa ili sto vec to je nemoguce. Jer vrlo lako se nadje putanja naprijer ka system32 folderu. Isto kao sto ce neki program naci kad ga instaliras tako ce i virus. Obicno ljudi svojom gluposcu zeznu kompove a ne virusi. Na primjer ja imam druga nije bio na netu 3-4 godine i komp mu vazda isti bio. Ne igra igrice i sve mu je ok. Onda nabavio internet i za nekoliko dana me zove ee dodji da vidis moj plavi ekran.