promjena noci i dana

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
imam problema. mislim krenut na 12/12 kroz koji dan. sad problem je
dan ili noc. u biti ja bi htio da meni bude noc u box-u kad je vani dan.
iz jednostavnog razloga sto je vani sve toplije po danu i necu sa ovim
improviziranim cooltubeom moc drzat temperaturu u granicama normale.
ali problem nije samo to. dolaze mi baba i deda na mjesec dana. dok ce oni bit
tu, meni starci spavaju u mojoj sobi tako da ja po noci nemogu do box-a,
da ne padnem. a po danu nebi mogo jer bi u boxu bio mrak. ako pak stavim
svijetlo u boxu preko dana, starci odu i mogu do boxa, ali temp mi je u boxu
27-28 vec sad preko dana jer je vani skoro 20. jos ventilatora mi nije neki
optimalan plan. dali bi ja mogo sad pustit preko dana svijetlo, i kad starci presele
nazad u svoju sobu prebacit svijetlo da radi po noci, jer ce vec bit 4. mjesec
i moglo bi bit toplije nego sad pa da nebude problema. nekako postepeno mozda
svaki dan ukrast sat svijetla ili noci i tako 12 dana, ili nes tak. neku ideju bi molio..
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Zajebano druze nema sta!!!
Pola sata da pomeras kasnije kada budes menjao dan za noc nebi bilo problem ali bi ti to trajalo 24 dana!! Puno!!!!! Tako da vidi dali moze po sat dnevno mada je i to 12 sati dok ne dovedes u red!!!

Sretno

Pozzz!
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
Kad trebas prebacit s dana na noc, taj dan ne upalis svjetlo i neka biljke ostanu u mraku ukupno 24h ili nesto krace ili duze, ovisno kada ces staviti da se po novome pali i to je to, tada u novom terminu upalis svjetlo.


Biljka ce imati malo duzu noc, vise ce joj doci hormon cvjetanja do izrazaja i to je sve sto bi se dogodilo. A ako bi ostavio svjetlo ta 24h umjesto mraka, tada riskiras hermafrodite i pojacanje stresa biljci jer nije navikla na toliku kolicinu svjetla.

Znaci, bolje mrak nego svjetlo.

A te fore pomjeranje svakog dana po sat vremena - a mozes ali mislim da je bespotrebna komplikacija...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Par opcija mozda?

?
Stavis bilje van kuce ak mozes u improvizirani plastenik/staklenik koji napravis sam od raznoraznih materijala.

?
Imat u boxu noc kad je dan, ali jako dobro izolirat box od svjetlosti, a i cijelu sobu kad ides gledat biljke da im ne pustas svjetla u box izvana kad je njima mrak i ne maltretiras ih.

?
Polubijeli kruh.
Pustis da ti svjetlo pocinje recimo u 9 navecer i traje do 9 ujutro. Tako da imas vremena od nekih 6-7 kad dan pocinje vani do 9 ujutro ka d njima u biti noc pocinje unutra da obavis sve obaveze prema biljkama i tako ne uznemiravas ih u fotoperiodu.

?
Ubit babu.
Ubit dedu.
Ubit babu i dedu.
 

domino

Aktivan Član
16.08.2007
116
3
0
38
Brus je napisao(la):
Par opcija mozda?


?
Ubit babu.
Ubit dedu.
Ubit babu i dedu.

:ludaci_lol:


po meni je najnormalnije rešenje ovaj "polubijeli lebac" što je Brus predložio, možda čak i da oko 10-11 pališ i gasiš svetlo, ali, onda nema spavanja do kasno a temperature će ti skakati samo po par sati dnevno... Good luck
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
Weed Killah je napisao(la):
biljka ne moze biti ne naviknuta na veliku kolicinu svjetla.. frend ima svoje 24h dnevno na svjetlu...

jesi uopce citao o cemu se radi u topicu?

biljka u cvjetanju definitivno nije naviknuta na 24h svjetla
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
brus, nisi me skonto. nije problem u svijetlu kao takvom, nego
to sto mogu biljke gledat samo kad je u boxu dan, ali pod uvijetom da u tom
trenutku starci ne spavaju u sobi. jerbo ak me skuze bit ce : :prof10:
a jos je prerano za to... neznam ovo da im produzim noc na 24h odjednom,
jel to malo drasticno?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ahaaaa, ja sam mislio da su starci cool s nasim voljenim biljkicama..

Pa cekaj, kak onda brijes to prek noci isfurat.. Mislim ak ce bit u boxu HPS prek noci ce se to sve vidit.. osim ak ne izoliras dobro od svjetla.. Al onda ce se i cut ventilatori tak i tak.. Tak da ne znam kako ces ti to uspjet drzat u istoj sobi s starcima.

Pa valjda ti starci idu na poso oko 8-9-10 ujutro.. pa si ti namjestis da je biljkama dan do tadaa i nakon sto ti starci odu ti obavis.. I to je to.. Jedino je za vikend zaeb ak su doma i ne idu na poso.. Al mogu biljcice izdrzat bez tebe 2 dana :D

Ne znam.. nisam pametan, komplicirana ti je kompa situacija skroz.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
imam veeeliku sobu cca 50m^2. i box se nevidi. ne svijetli
iz njega. malo se cuje al samo ako je mrtva tisina i ako ne znas
sto to tamo negdje zuji neces skuzit hrpicu ventilatora...
posle 9-10 ni mene nema doma... nis. brijem da cu im dat svijetlo
cijeli dan i borit se s temperaturom do kraja..
 
31.05.2005
13
0
0
79
Gargamel,

ako ti box radi po noći, noću se sve čuje i taj ventilator će ti se čuti 50x puta više nego po danu. Kad ti je po noći dan u boxu to ti je super zbog temperature, a s druge strane se ventilatori puno više čuju.

Za mijenjanje noći i dana nemaš beda. Ključ je samo ostaviti ih u mraku. Tj produžiti noć do kada ti pašhe i onda krenut sa danom. Biljkama to uopće ne smeta, dapače, malo će im ubrzat flowering.

Btw, osim toga svega jesi mislio na smrad? Jel imaš neki filter za zrak? Kad ugasiš box nakon par sati počet će ti se širit evidentan miris skunka?

LP!