Promjena!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Sjedim u sobi i tipkam u mraku, pogledom fokusiran na ovaj monitor.

Ljudi... dogadja se. Siguran sam.
Neznam koliko, neznam zasto, neznam gdje ni neznam kako...

ali znam kada.

Sada.

Jedna svijest, jedan svijet, jedna rasa, jedna individua.

Jedna Priroda.

Beskonacno pogleda, beskonacno rezultata, beskonacno misli, beskonacno prostora.

Beskonacna Stvarnost.

Svjedocimo stvarnosti, svjedocimo promjeni.
"Naizgled" smo odvojeni, razliciti, nesvjesni, krivi, dobri, zli, tuzni, svjesni, posebni, obicni, stari, mladi, neiskusni, produhovljeni, sveti, ruzni, ljepi, odvojeni, bolesni, zdravi, ludi...

Nismo nijedno. Ali smo zaJedno.
Jedno jedinstvo.

Hodamo stazama zivota naizgled odvojeni jedni od drugih, krocimo vlastitim putevima u potrazi za "boljim"... i zbog razlicitosti puta.. nevidimo.

Ne vidimo... isti pocetak.. ni ne vidimo.. isti cilj.
Svi smo rodjeni jednaki, svi smo stvoreni savrseni.

Rodjenjem pocinjemo Put.. i u dzungli razlicitosti se gubimo, svatko hoda svojim. Ali svi s jednom namjerom.

Ljubav.

Svatko zeli voljeti, zeli biti voljen. Zeli usreciti, zeli ljubiti.
Svatko to i moze.

No biti u sposobnosti voljeti sve i svakoga je veliki dar. Svi ga imamo, no nazalost mnogima je oduzet.

I da stvar bude gora.. oduzet od strane nas samih. Uspjeli smo uhvatiti se u oluju ljudske gluposti, u nemogucnosti da svjesno shvatimo sto mi zaista radimo.

Vodjeni laznim zeljama i jos laznijim ciljevima, odlucilo smo postati ono sto nismo i zaboraviti na ljubav.

Vodjeni psihopatima, ubojicama i zlocincima, ne shvacamo da vlast dajemo zvjerima, bolesnim i poremecenim osobama, Egoisticnim karikama.

No lanac puca. Ne zato sto mi to biramo.
Zato sto Majka Priroda to bira.

Covjek i dan danas ne shvaca, barem ne svjesno, da je on dio Prirode.
A zanimljiva stvar je da Priroda voli harmoniju. I svaki njen sistem je stvoren kao odlika harmonije.

Kada jedna karika lanca puca, Priroda djeluje. Ne popravlja staro, kako mi ljudi vecinom radimo.
Inovira.
Daje mogucnost "novome" da uskoci i poboljsa lanac, postupno ga mijenjajuci cijelog.
Ne poznaje strah. Samo ljubav.
A ljubav donosi harmoniju.

Pogledajte kroz prozor, provirite u sebe, zamislite Prirodu.
Vi ste Priroda.
Vi ste ono sto ju cini Zivom.

I sve ove godine, godine zapustanja, odustajanja, lazi, zloce, nepostenja, pokvarenosti, bijesa, izrugivanja, odbijanja, neprihvacanja.... bile su previse.

Svijest se prepunila. Spremiste je prepuno.
Ljudska civilizacija je predugo u diss-balansu.

Casa se preljeva, stakla pucaju.
Brodica pokusava prezivjeti oluju.

Prirodi je dosta! Ona nas vise nemoze gledati ovakve.
Odlucuje djelovati, sad ili nikad.

Vrijeme je za harmoniziranje svijesti.
To harmoniziranje nece doci bez cijene.
Zahtjevat ce zrtvu, nasu. Ne samo duhovnu, vec i fizicku.

Priroda ne osudjuje. Ona harmonizira.
Nece gledat kakav smo Zivot vodili, niti kako smo se ponasali.

Neki od nas nazalost, nakon harmonizacije nece otvoriti oci.
Ne zato sto nece znati, vec zato sto ih nece biti.
Nama ce se ciniti nepravedno, i cinit ce se zlo.

Ali to smo mi. Ne shvacamo, to je za nase dobro.

Iz velikog Kaosa koji traje vec tisucljecima i koji se nastavlja do 2012... stvorit ce se Red.

Priroda, poput Shive...

According to Hindu mythology there are three Gods who run this creation.
The Brahma - who creates the universe, the Vishnu - who preserves the Universe and the Shiva- who in the end destroys the universe.

Among the three deities, Shiva, though considered as destroyer, also symbolize the - the inner self which remains intact even after everything ends.


I imat cemo jos jednu priliku.
Priliku da shvatimo.

Tu smo jednom. Tu smo jedni. Ali smo Svi.

Nismo razliciti, nismo glupi, nismo odvojeni, nesvjesni, krivi, dobri, zli, tuzni, svjesni, posebni, obicni, stari, mladi, neiskusni, produhovljeni, sveti, ruzni, ljepi, odvojeni, bolesni, zdravi, ludi...

Mi JESMO.
Imat cemo priliku prestati vjerovati u tudje ideje i ideale, tudje lazi.

Imat cemo priliku prihvatiti stvari kakvima one zaista jesu.
Prihvatiti odgovornost za svoje postupke, i za svoje ideje.
Prihvatiti razlicitosti, prihvatiti gluposti, prihvatiti cinjenice.

Cinjenice da smo tu, i da smo sada.
Sve ostalo je izbor.

Napokon, otvaramo oci. Dio po dio, budimo se. Ovo nije san, ovo nije stvarnost.

Ovo je Zivot.

"Om Namah Shivaya" braco i sestre!
Hvala vam svima sto sudjelujete u ovom procesu Zivota, kako samnom tako i s svim ostalima. Nikad niste sami. Jer Svijest je Jedna.

Peace
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
istinu zboriš amigo:) al šteta što nas ujebaše oni koji su prvi pali od svoje ruke:) a i tužno je/teško je znati da smo dio Jedinstva i samog Postojanja, a opet, toliko udaljeni jedni od drugih, i to čak na materijalnoj razini i individualnosti, a kamoli tek za zagrebemo ispod površine:) i to, da bude stvar zanimljivija, nesvjesnom svjesnošću:)) al eto, kao šta kažeš, priroda je Harmonija...sve uvijek dolazi na svoje (uvijek i je:p)...a i sad je Put samootkrivenja i samoostvaraja Sebe puno potrebniji no ikada...*****u, barem će bit zanimljivije ako nas ne nađu mrtve u nekom jarku za koju godinu:D

a za tu 2012tu...je da se sad u zraku osjeća kao da stvari nekako ubrzano kreću, kao da matrica puca...al dočekajmo ju prvo, pa ćemo vidjet:) ako ništa drugo, uništit ćemo se sami:D damn...ako ne pobjegnu na mjesec prvo:D
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nije misleo na yami
nego na doticnu
icon7.gif
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
@madog
Namah Shivaya je Shivin dar za nas,poklonjen da bi sebe mogli spoznati kao Shivu.
Namah znaci ''klanjam se'',a Shiva ''onaj koji je milostiv''.
Kada neko kaze Namah Shivaya odnosno Klanjam se Shivi,
on se klanja svojoj svijesti,
a OM je izvor svih zvukova,i čini mantru još većom,
tako da se na savrsenstvo dodaje savrseno!!!
:whacky084:
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
madog je napisao(la):
dva pitanja imam...
šta znaći Om Namah Shivaya u punom smislu...

i koju si drogu večerao? :D
i ak imaš za mene malo.. :))

The meaning :

It means "I bow to Shiva." Shiva is the supreme reality, the inner Self. It is the name given to consciousness that dwells in all. Shiva is the name of your true identity- your self.

According to Hindu mythology there are three Gods who run this creation. The Brahma - who creates the universe, the Vishnu - who preserves the Universe and the Shiva- who in the end destroys the universe. Among the three deities, Shiva, though considered as destroyer, also symbolize the - the inner self which remains intact even after everything ends.

In this mantra the chanter (one who repeats the mantra) bow to Shiva- his true self.

Om Namah Shivay is a very powerful mantra. It has been said about this mantra that if this mantra vibrates continually in your heart, then you have no need to perform austerities, to meditate, or to practise yoga. To repeat this mantra you need no rituals or ceremonies, nor must you repeat it at an auspicious time or in a particular place." This mantra is free of all restrictions. It can be repeated by anyone, young or old, rich or poor and no matter what state a person is in, it will purify him.

Hahah :D
koji komentari xD

nisam vecerao nikakve droge, ali sveprisutni THC je bio zasluzan za inspiraciju.. uz trenutnu zasicenost...svime.. i par ljepih uspomena :D

eto ti recept, sad si sam kuhaj veceru xD

@GeronimO

Yes I :D

@Eva

Moguce je, ali zahtjeva "puno vremena" i truda... uz droge je puno brze i lakse.. a i zabavnije :D

peace