Promjene na listovima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Soundcraft

Banned
Banovan
19.05.2009
9
0
0
50
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
Sjemenki

2.Koliko su stare vaše biljke ?
mjesec i pol

3.Koliko su visoke vaše biljke ?
većina oko 20-30cm

4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
zapremnine- 9, 12 i 15 litara

5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
Čisti kupovni humus 100%, bez mješanja sa običnom zemljom

6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
3 puta tjedno(ponekad ako se nađem u blizini i malo češće)

7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
Obična iz vodovoda

8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
Plantella list 6-3-6


14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
Ne.

15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
Prvi uzgoj, dakle nikakvo.





Pozdrav svima!
Biljke su stare mjesec i pol za početak evo par slika mojeg carstva:
Ulaz na balkon:
http://www.box.net/shared/keany3br9e

Pogled lijevo:
http://www.box.net/shared/odt6vs5faf

Pogled desno:
http://www.box.net/shared/7fz7e21byv

Problematična je jedna biljka kod koje sam primjetio promjenu na listovima evo slika:
http://www.box.net/shared/4ivpo424zf
http://www.box.net/shared/dj9sxhgqoo


Biljka je nedavno , prije par dana presađena u veću teglu, zemlja je bila podosta vlažna, mislim da se radi ili o previše vlage ili o oštećenju korjena prilikom presađivanja.
Vjerujem da se ne radi o bolesti, budući da su ostale biljke potpuno zdrave.
Zanima me ukoliko je vlaga ili korjen u pitanju da li je moguće da se biljka oporavi?
Također me zanima, ako pogledate slike vidjet ćete da u jednoj tegli rastu čak 4 biljke koje nisam presadio na vrijeme pa se korjenje ispreplelo i to više nije moguće, kakvu kvantitetu odnosno kvalitetu uroda mogu tu očekivati?
Zanima me također zbog čega su neke biljke drastično manje, a neke veće, a podložne su istim uvjetima, da li se radi o drugačijoj vrsti?(korištene su različite sjemenke obične kupovne trave)
Nisam također naišao na informaciju koliko se dobije iskoristivog materijala od jedne biljke o kojoj se vodi prosječna briga?(zalijevanje 2 puta, gnojenje jedanput tjedno, vegetacija-više dušika, cvatnja-više fosfora...)






 

Soundcraft

Banned
Banovan
19.05.2009
9
0
0
50
Biljke su posađene 8.4.(slike su od 8.6.), ako uzmemo u obzir cca 2 tjedna-18 dana, koliko je potrebno da sjeme proklije i moje su stare mjesec i pol.
Da'l se domaje djele isto na indice i sative ili je to nešto nedefinirano i po čemu se plod domaje razlikuje od ploda dobivenog od kupljene sjemenke, je'l moguće da je količina thc-a puno manja i jel moguće da količina thc-a bude ista?:eyebrows:
I da još mi niko nije odgovorio na pitanje kolko se ploda po prilici dobije od jedne biljke, naravno nakon sušenja, uporabljivi dio?:cool44:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
recimo ovak...domaja...to je samo naziv za vutru koju si ti kupio a ne znas joj ime...znaci ona ima i potjece on nekud..

postotak thca varira...o tom ti takodjer ima mnostvo cimbenika..da,dijele se na indice i sative jer nikad ne znas od kud je to sjeme.ali realno ak si zasadio u 6 mjesecu ,znaci da je to netko negdje brao u 4 i susio za daljnju preprodaju...a to je mogao sam negdje indore,jer vani uvjeti nisu tads bili za sadnju.a on je vjerovatno kupio neko fino sjeme :) koje puno daje

kupljena sjemenka je dobivena selektivnim uzgojem i ima razlike.a kolicina thc ce ti biti,kolika,kazem ,to ovisi o suncu,vodi,zemlji,uvjetima....znaci svemu,kako se ona buide opcenito razvijala.


i koliko ces dobti??? to samo Bog zna... mozes dobiti 30g a mozes dobiti 150g....tko zna...

nazovi vidovitog Milana :) :) :)
 

Soundcraft

Banned
Banovan
19.05.2009
9
0
0
50
Che* je napisao(la):
recimo ovak...domaja...to je samo naziv za vutru koju si ti kupio a ne znas joj ime...znaci ona ima i potjece on nekud..

ali realno ak si zasadio u 6 mjesecu ,znaci da je to netko negdje brao u 4 i susio za daljnju preprodaju...a to je mogao sam negdje indore,jer vani uvjeti nisu tads bili za sadnju.a on je vjerovatno kupio neko fino sjeme :) koje puno daje

Dobra logika :)



Che* je napisao(la):
i koliko ces dobti??? to samo Bog zna... mozes dobiti 30g a mozes dobiti 150g....tko zna...

Ok, taj okvir me zanimal.
Na slikama su neke biljke uspjelije, a neke ne, o čemu to ovisi, imaju gotovo iste uvjete? Čak sam jednu malu morao izvaditi iz zemlje jer je potpuno stala u rastu, a krenula je relativno dobro...

Također, znam da se ne može skužiti prije cvatnje..., al me ipak zanimna neki intuitivni pristup iskusnih uzgajivača, ak je moguć, koje su muške , koje ženske?
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Imaš samo jedan intuitivni način za prepoznavanje,jaja i kaliksi,evo kako možeš da prepoznaš spol u najranijoj dobi...muške biljke sazrijevaju ranije i logično je da ako sadiš istu sortu prije pokazati muške biljke,njih češ prepoznati tako što če baciti parni broj jaja odmah iznad i malo sastrane rasta peteljke glavnih listova,inače več bi ti biljke trebale pokazivati spol ako su stare oko mjesec i pol dana,ženke če ti izbaciti u najranijoj dobi...dakle prije nego izbaci dlačice ili pistile izbaciti če samo po jedan kaliks,to ti je kao izduljeno jajašce koje se se prema vrhu sužuje,kad se on raspukne izbacit če pistile ali primjetio sam nakon godina sađenja i razlikovanja muških i ženskih da kod tipične domaćica vutre koja se mota po hrvatskom tržištu,ženka izbaci samo po jedan kaliks iz kojeg ni nemora da rastu dlačice nego ostane samo nešto nalik izduljenom jajašcu a tek kasnije izbacuje sa sve četiri strane dlačice,večina vas outdoor growera koji sade duže vrijeme znaju o čemu pričam!muške biljke večinom bace po dva ili četiri jajašca po paru listova i tako ih je najlakše prepoznat u najranijoj dobi prije nego se razviju u velike mudonje,uzmeš povečalo i detaljno pregledaš svaku biljke pa češ uočit o čemu ti pričam,nije to atomska fizika,skontat češ to nakon godinu dvije,i vidim da zemlju koju kupuješ,neka jeftinjara izgleda kao biokompovit ili neko tako kuna po litri smeče,ako misliš sadit u tome očekuj jako mali urod,ili kupi jako puno zemlje i jako velike posude,a eventualno se pripremi na daljnje presađivanje jer ti te posudice neče biti dovoljne za naše domaćice,vjeruj mi to raste divljački i baca korjenje puno jače nego ove biljke s pedigreom,ali su i puno izdržljvije...hehehe,inače biljke lijepo izgledaju,mogo bi razmislit da ih malo privežeš radi održavanja visine,i da im daš malo sunca više da gušće rastu,i da ona promjena na listu ti je tipična kod previše zaljevanja,korjen ti trune pa ti lišće počne tako jednostavno umirati,smanji sa tim zaljevanjem,jednom svaka 4 dana i to po malo zaljevaj da ti se korjen proširi i ojača,nikad ne dopusti da ti zemlja totalno isuši ali gledaj kad površina postane suha pa malo dolij uz rub saksije!ajde sretno s growom i postaj slike da gledamo!
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
a to što si još pitao sam zaboravio odgovorit pa ču ti sad,to što su ti neke biljke uspješnije od drugih ti je čisto stvar presađivanja i slično,ako si sadio prvo u vatu pa onda presađivao u zemlju itd...neke biljke su vjerojatno proživjele malo šoka pa se to očituje tako što slabije rastu,inače isto ovisi od položaja na balkonu,one biljke koje dobijaju jutarnje svjetlo bi trebale puno lijepše izgledati od onih koje dobijaju posljepodnevno svjetlo,ima puno faktora u tome,ali ovako,pitao si koliko bi mogao dobiti,domačice dosta gramaže daju,ja bi ti rekao otprilike da po tojim uvjetima ne očekuješ previše,ili si brate ostavi dvije ili tri najbolje ženske biljke,daj svakoj 20 litara neke do jaja zemlje,napravi lst
i topiraj ih pa češ dobiti malo više i bolje kvalitete dima,nego u ovom moru malih biljoza koje če same sebe pogušiti!inače koliko vidim biljke su ti sativa dominantne,možda su u malom postotku indice ali ako jesu to se nevidi,sative više udaraju u glavu i imaju psihodelični rad,barem ove naše domačice koje dolaze iz bosanskog broda u hrvatsku!možeš očekivati lijep rad ako ih pravilno odradiš...inače nemoj se sekirat svaka trava je dobra trava ako ju lijepo odradiš!ako ne barem češ dogodine moč isplanirat neki bolji grow!čuvaj se nemoj da te susjedi snime da uzgajaš...hehehe
 

Soundcraft

Banned
Banovan
19.05.2009
9
0
0
50
Fala ti na odgovoru, gledam posude ovih ljudi tu na forumu i posude su tu negdje, a sad mislim da je kasno za presađivanje, pola bi ih propalo, sigurno bi im oštetio korjenje, nisam se usudio presaditi ni par njih koje rastu u istoj posudi, spretno ih je bilo presađivati dok su bile visoke kakvih 15-20 c.m
No da se pripremim i na tu šokantnu soluciju, šta će se u najgorem slučaju desiti ako ih ne presadim u veće posude?
Toga sam se bojao, mislio sam da su sative u pitanju i kako već sad biljke izgledaju, čini se da će biti jako visoke, no balkon sam solidno(estetski-praktično) zaštitio od pogleda, neću još stavljati drugu pregradu od trstike da im ne oduzmem sunca, tk dok prerastu rub ograde, balkon je u vinogradu...
Promjena na listu na onoj biljci je najvjerojatnije bio od prezalivenosti, no vjerovao ili ne zaljevam ih jedanput tjedno, a čak se ni do tad zemlja skroz ne posuši(pa se iz tog razloga najvjerojatnije nakupilo nešto vode ko d korjena biljke), nije baš vrijeme reprezentativno ovdje kod nas, tempreatura solidna, no dosta kišnih pa sunčanih perioda...

Biljke sam svakako mislio privezati, al mi je opet problematično gurnut štap u teglu s biljkom bojim se da joj ne presječem korjen, pa sam razmišljao da je možda praktičnije staviti par kamenova okolo...

Zemlja je kupovna i nije baš bila jeftina, radi se o čistom humusu, no druge godine ću svakako pomješati običnu zemlju i humus radi bolje čvrstoće u teglama.

Biljke malo pognojim jednom tjedno plantelom za listanje i zanima me, kad bi trebalo prestati s tim preparatom i koristiti neki s više fosfora, a manje dušika, da li baš kad se pojave prvi cvjetovi ili već sad kroz tjedan-dva?
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Soundcraft je napisao(la):
Biljke malo pognojim jednom tjedno plantelom za listanje i zanima me, kad bi trebalo prestati s tim preparatom i koristiti neki s više fosfora, a manje dušika, da li baš kad se pojave prvi cvjetovi ili već sad kroz tjedan-dva?
Evo ovako inače kad se počnu nakupljat bijele dlačice iliti pistili prebacuješ na drugo gnojivo ali krečeš s laganijom dozom jel biljki još nije potrebno toliko kao u kasnije cvjetanju,za presađivanje se nemoraš brinuti jer biljke sad imaju več dovoljno izgrađen korjenski sustav i možda ti se na oko ne čini ali unutra ima hrpa korjenja koja več prodire do dna tegle i nemoraš se brinuti da ne pokidaš korjenčiće,neče ti se to desiti,a za veličinu tegle to što misliš da imaš dovoljno velike imaš jednostavan odgovor,ljudi na forumu večina sadi indoor i nemožeš korisititi iste metode kao oni,njihove biljke idu na cvjetanje več nakon 3 tjedna i gotove su nakon maksimalno 3 mjeseca,a ti ovisiš o vremenu vanjskom,i kako misliš da češ uspjet otcvjetati biljke akona balkonuimaš pregrade od trske koje če ubiti večinu sunca???ajde bolje malo radi lst i topiraj si vrhove dok još imaš vremena,uduplat češ si urod sigurno i biljke če ti ostat kontroliranije,idi posudi digitalni fotoaparat i slikaj što bliže svaku biljku pred vrhom da ti možemo reč koje su ženke a koje muške da se ne zezneš,jednomkad izbaciš muške ostat če ti manje biljaka i moći češ bolje to organizirat sve na balkonu!
 

Soundcraft

Banned
Banovan
19.05.2009
9
0
0
50
4herbs je napisao(la):
ajde bolje malo radi lst i topiraj si vrhove dok još imaš vremena,uduplat češ si urod sigurno i biljke če ti ostat kontroliranije,idi posudi digitalni fotoaparat i slikaj što bliže svaku biljku pred vrhom da ti možemo reč koje su ženke a koje muške da se ne zezneš,jednomkad izbaciš muške ostat če ti manje biljaka i moći češ bolje to organizirat sve na balkonu!

Ok slikat ću i poslati...
Ajd mi molim te objasni šta to znači "da radim list i da topiram vrhove"..., ako misliš na rezanje, pazi! to je kao da čovjeku veliš da pročita priručnik i napravi kirurški zahvat:)
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Soundcraft je napisao(la):
Ok slikat ću i poslati...
Ajd mi molim te objasni šta to znači "da radim list i da topiram vrhove"..., ako misliš na rezanje, pazi! to je kao da čovjeku veliš da pročita priručnik i napravi kirurški zahvat:)
Ovo za LST cu ti ja pokushati na laički način objasniti, jer smo isti po tom pitanju :D, za ostalo čekaj objašnjenje od PRO-a ;). Ne da radiš "list" nego LST(low stress training) u biti ti je to savijanje biljke prema zemlji kako bi bila bujnija, a da ne ide u visinu... Imaš na forumu negdje detaljan tutorial o LST-u i nije nimalo teško, to svi početnici rade... Pregledaj malo slikice i upute i to je to ;)
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
legalizeit svaka ti cast! bas sam se slatko nasmejao,ali ne odgovoru vec datumu... :)))moras da pratis datume kad su postavili pitanje... ali kako kazu "bolje ikad nego nikad" :))
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Hehe....tako je!...u potpunosti se slazem sa Slobom:D....bolje ikad nego nikad:D
LegalizeIt-vidim tebi fkt dosadno bez chata pa odg. na sva ziva pitanja:))
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
OOOOOOOOmmmmmmmmmGGGGGGGGG neka me zemlja proguta, nisam vidio, ali s razlogom Bogami, ružna je ona stvar bila od sinoć ko vrag, gadna za pušiti a udara nekako glupo.... Linčujte me, bičujte me, razapnite me na krst pa mi kucajte eksere po glavi... :D... E da je za ovo negativni bodovi ili kako vec - ni jedne ne bih rekao... Sorry ljudi jbg...