promocija foruma i opcenito kanabisa preko "dokumentaraca" + nagradna igra!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2009
1.740
2.317
188
mogli bi organizirat nagradnu igru....tema bi bila canabis i vutra forum...koliko se sjecam, bilo je nesto slicno ali bez nekakvog velikog interesa i zalaganja...tak oda bi to stavija pod novu nagradnu igru ukoliko bi se ova ideja realizirala, a za nagradu nekakva oprema u iznosu od toliko i toliko, a moglo bi se i kojeg naseg sponzora uključiti tako da i on u svemu ovom dobije dio kolača...dakle, napraviti "okumentarac od par minuta nebitno di bi svak po svojoj volji dokumentira biljku kanabis na onaj nacin na koji ju dozivvljava, priča o apsurdnosti zabrane t bilje, o apsurdnim zakonima itd....(isto tako bi novčano pripomoga sklupljanju sredstava za nagradnu igru ukoliko bi to bilo potribno)Mislim da bi ovo bija dobar potez pri promoviranju ovog sajta a i kanabis kulture opčenito...genjo, moderi, prijatelji izjasnite se...moglo bi bilti zabavno,edukativno i izazovno :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
A na kraju dokumentarca u odjavi , lipo svak stavi svoje ime i prezime sa adreson da olakšamo policiji . Jerbo se kod nas za jedan španjulet more u pržun na dvi godine ili dobiješ dvi godine uvjetnog i budeš obilježen za cili život ka da si ubija dvisto dice .
Promociju ovega portala čini samo postojanje ovog portala , čim u google ukucaš VUTRA izbaci link ovog portala i drugih .

Ako si mislija na uradak tipa uradi sam pa na youtube ok , ali neki veći projekt se ne isplati .
Da nije zakon kod nas i na drugim dijelovima regije toliko strog , bio bi prvi koji bi stao ispred kamere i pričao o medicinskoj strani same biljke . Počevši od liječenja anoreksije do nesanice , analgetskih svojstava itd.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
da se mene pita nasao bi negdje popis oboljelih od raka, tumora i slicnih bolesti i svima bi poslao dokumentarac rick simpsona - run from the cure...samo cisto sumnjam da bi takav popis bio dobavljiv...al recimo svako poznaje nekog tko boluje...pa recimo sprzimo 20-30 dvda pa posaljemo pismom preko pošte...anonimno naravno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Meni je to dobra ideja!
Baš sam neki dan gledo neki dokumentarac na tubu nekom mladog britanca.Ništa novo al je on sve činjenice na svoj način i statistički obradio.Al statistike su bile šta se britanije tiče.Dokumentarac pravi od 45 min. i baš sam se zamislio da bi bilo dobro napravit tako nešto na našem jeziku.Još kad bi se to napravilo profi vjerujem i da bi se prikazalo na nekoj od privatnih televizija.
Nema ništa takvog na našem jeziku a televizije kupuju materijal iz vana i normalno je da neče kupovat materijal te tematike.
Pa je moje mišljenje da kad bi se napravilo nešto kvalitatno i dalo im se da to puste na televiziji da bi prošlo pošto nemaju troška za taj materijal.
A sad šta se tiče ko če da se esponira u tom dokumentarcu evo ja se odmah dobrovoljno javljam.Možda nisam neki ljepotan i možda ne izgledam ozbiljno al evo ja ču da stanem pred kamere i izrecetiram sav materijal koji mi date.
Ja sam za tako neku ideju!!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Meni je to dobra ideja!
Baš sam neki dan gledo neki dokumentarac na tubu nekom mladog britanca.Ništa novo al je on sve činjenice na svoj način i statistički obradio.Al statistike su bile šta se britanije tiče.Dokumentarac pravi od 45 min. i baš sam se zamislio da bi bilo dobro napravit tako nešto na našem jeziku.Još kad bi se to napravilo profi vjerujem i da bi se prikazalo na nekoj od privatnih televizija.
Nema ništa takvog na našem jeziku a televizije kupuju materijal iz vana i normalno je da neče kupovat materijal te tematike.
Pa je moje mišljenje da kad bi se napravilo nešto kvalitatno i dalo im se da to puste na televiziji da bi prošlo pošto nemaju troška za taj materijal.
A sad šta se tiče ko če da se esponira u tom dokumentarcu evo ja se odmah dobrovoljno javljam.Možda nisam neki ljepotan i možda ne izgledam ozbiljno al evo ja ču da stanem pred kamere i izrecetiram sav materijal koji mi date.
Ja sam za tako neku ideju!!

Evo našo i taj dokumentarac http://www.youtube.com/watch?v=PSKJrgGqx_E&feature=related

Nešto ovako na našem jeziku!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
mr.dr.Smok jednu važnu činjenicu si zaboravio , da taj britanac ima legalno pravo na recept doći u apoteku i dobit određene količine za svoje liječenje . Dok je to kod nas još tabu tema .
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
crookrutni je napisao(la):
mr.dr.Smok jednu važnu činjenicu si zaboravio , da taj britanac ima legalno pravo na recept doći u apoteku i dobit određene količine za svoje liječenje . Dok je to kod nas još tabu tema .

Daj čoveče olabavi!Očeš ti da se esponiraš ili ja??
Šta te tuki boli!!Kad bi bilo manje ljudi koji ko ti samo nešto kritiziraju i nemaju muda da poduzmu ništa bilo bi bolie.A možda nebi bila tabu tema kad bi se nešto poduzimalo.Nisu ni u britaniji samo tako dobili na recept maricu.Masa ljudi je stavilo svoja leđa i imalo problema sa zakonom.Al na kraju se nešto ipak napravilo.Al samo od laprdanja nema ništa.Treba nešto da se uradi i djeluje!!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
mislija sma na video o par desetaka minuta kiji bi se kacija na yutub i sl...neznan cemu tako negativan stav prema necem bezazlenom a sta bi moglo izazvati neki pozitivan stav ljudi koji budu gledali...
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
mr.dr.Smok je napisao(la):
Meni je to dobra ideja!
Baš sam neki dan gledo neki dokumentarac na tubu nekom mladog britanca.Ništa novo al je on sve činjenice na svoj način i statistički obradio.Al statistike su bile šta se britanije tiče.Dokumentarac pravi od 45 min. i baš sam se zamislio da bi bilo dobro napravit tako nešto na našem jeziku.Još kad bi se to napravilo profi vjerujem i da bi se prikazalo na nekoj od privatnih televizija.
Nema ništa takvog na našem jeziku a televizije kupuju materijal iz vana i normalno je da neče kupovat materijal te tematike.
Pa je moje mišljenje da kad bi se napravilo nešto kvalitatno i dalo im se da to puste na televiziji da bi prošlo pošto nemaju troška za taj materijal.
A sad šta se tiče ko če da se esponira u tom dokumentarcu evo ja se odmah dobrovoljno javljam.Možda nisam neki ljepotan i možda ne izgledam ozbiljno al evo ja ču da stanem pred kamere i izrecetiram sav materijal koji mi date.
Ja sam za tako neku ideju!!

Evo našo i taj dokumentarac WHEN WE GROW, This is what we can do (Full Documentary) - YouTube

Nešto ovako na našem jeziku!!

Pozz

haha pa kamere bi se pokvarile lepotane ...

Inace ideju smatram super bolje nego neke demostracije. Ali sigurnost pre svega.
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Za dokumentarac je najbolje ako neko uspije supiti u kontakt sa novinarom spremnim da uradi prilog ili film za TV. U home made varijanti je potrebno imati prijatelja sa iskustvom montaže videa i kameru. Može i preko neke zainteresovane nezavisne produkcije. Imao sam neke ideje i pokušaje koje nisam uspio realizovati ali mislim da u budućnosti nije nemoguće. Opšta klima u svijetu naginje legalizaciji ili bar dekriminalizaciji pa je očekivati da će ipak biti pomaka. Kada likovi poput Soroša navija za ovu stvar valjda će kanuti nešto i domaćim NVO da se urade neki projekti.
Nije neostvarivo snimiti nešto ali i zahtijeva dosta sreće na ovim prostorima. Identitet obavezno skriven osim ako nema nekog predstavnika foruma koji živi van Balkana a želio bi se eksponirati za stvar.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
pa el iko vidi da je rijec dokumentarac i naslovu pod navodnicima...mislija sma jedan homemade video od par minuta di bi svak na svoj nacin predstavija biljku kanabis i vutru forum ...ajmee ti ga nama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa da, kao reklamicu ako shvačam. Ako ne možemo to ne trebamo pokušavati ni ništa veče. Ali dobro je za krenuti;)
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
mr.dr.Smok je napisao(la):
Daj čoveče olabavi!Očeš ti da se esponiraš ili ja??
Šta te tuki boli!!Kad bi bilo manje ljudi koji ko ti samo nešto kritiziraju i nemaju muda da poduzmu ništa bilo bi bolie.A možda nebi bila tabu tema kad bi se nešto poduzimalo.Nisu ni u britaniji samo tako dobili na recept maricu.Masa ljudi je stavilo svoja leđa i imalo problema sa zakonom.Al na kraju se nešto ipak napravilo.Al samo od laprdanja nema ništa.Treba nešto da se uradi i djeluje!!
Gle boli me briga za eksponiranje , što se mene tiće snimi cijelovečernji film u boji i budi glavni glumac . Spominješ reproduktivne organe i neku falšu hrabrost , zar je hrabrost bit eksponiran pa završit u zatvoru ? To sa zakonom se bost je ćista ludost . Zar da budem toliko glup pa da zbog jedne biljke trulim u zatvoru 3-5 godina , ili da ih namjerno provociram ? Kome bi ja to nešto morao dokazivat ? Tebi ili nekom drugom ??? To mi je pomalo balavo .
Ćisto sumnjam da češ ti biti jedan od onih koji će se naoružat transparentom i ić prosvjedovat i podmetnut svoja leđa za zakon o legalizaciji marihuane . Ili kad bi trebao stat pred kameru dva x bi razmislio . Lako je ovako inkognito laprdat kao mr.dr.smok ili crookrutni !

E da zaboravio sam ti reć još ovo , kao vrlo teški bolesnik sa 100% invalidnosti sam pokucao na sva vrata i institucije . Nebi li dobio marihuanu kao lijek pa mi nije uspjelo .
Zašto ? Zato jer u HR nije zakonom propisano niti ustavom da je to u ljekovite svrhe več je opojna droga koja se kažnjava zatvorom . Iako nesmijem koristit sintetičke lijekove zbog prirode bolesti nemogu dobit dozvolu za medicinsku marihuanu , onda ti meni pričaš o nekoj borbi . Ili spominješ muda , a ja neznam dal ću se sutra probudit i još si bahat . Daj odrasti i uozbilji se manje budi u oblacima dima .
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Tropico je napisao(la):
pa el iko vidi da je rijec dokumentarac i naslovu pod navodnicima...mislija sma jedan homemade video od par minuta di bi svak na svoj nacin predstavija biljku kanabis i vutru forum ...ajmee ti ga nama

Skrenuh malo šire ali ako je tvoj cilj Youtube odgovor je dat: "U home made varijanti je potrebno imati prijatelja sa iskustvom montaže videa i kameru."
Druga stvar je cilj i ciljna grupa. Ako želiš zabavu i popularizaciju onda ideš sa jednostavnim i zabavnim stvarima poput nagradnih igri za fotke growa i kraće opise kao što rade magazini koji se bave travom. Ozbiljnije poruke zahtijevaju i ozbiljniji pristup jer je drugačija grupa od one koja se oduševljava veličinom hedova.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
E Crookrutni ko prvo jako mi je žao što si bolestan i što neznaš dal češ se sutra probuditi.
Al ko je balaviji od nas dvoje neznam stvarno.Znaš i sam da sam nemaš nikakve šanse!Zato se treba udružit nekolicina ljudi.A da si tražio i dalje i da nisi odustao znao bi da se na tom jako radi u zadnjih godinu dana i da postoji udruga koja se bori za tvoja prava kao bolesnika i ostalih kome to treba.
A šta se mojih muda tiče,vjeruj mi da su velika!I niko sretniji od mene da se još jednom organizira marš u ovoj našoj bolesnoj državi.Volio bi još jednom nosit trasparente i vikat ja volim travu!Al pošto je velika večina ljudi pesimistična i strahuje od etikiranja tako nešto je neostvarivo.Svake godine se ovdje piše nešto o maršu mjesec dana ranije al na kraju nigdje ništa.
Ko prvo nečeš u zatvor zato šta pričaš o canabisu ili marširaš za prava canabisa.Mogu te samo plavci zapamtit koji te vide pa da te možda gnjave.Al nije im u interesu da trče za nekim zbog jedna pljuge ili par g canabisa.Jedino šta se može desit je da govore gle ga narkoman!
Drugo je normalno ako imaš kuči nešto šta nebi trebo.E vidiš ja kuči nemam više ništa pa me boli tuki!
Zato ako treba stat ču pred kamere bez razmišljanja.A i ako neko uspje organizirat marš bit ču u prvim redovima.Ja sam pokušo al nisam uspio.
Baš zbog pesimizma ljudi i straha od etikiranja.
Druže želim ti svu sreču u borbi sa tvojom bolešču!!
 

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
mr.dr.Smok je napisao(la):
E Crookrutni ko prvo jako mi je žao što si bolestan i što neznaš dal češ se sutra probuditi.
Al ko je balaviji od nas dvoje neznam stvarno.Znaš i sam da sam nemaš nikakve šanse!Zato se treba udružit nekolicina ljudi.A da si tražio i dalje i da nisi odustao znao bi da se na tom jako radi u zadnjih godinu dana i da postoji udruga koja se bori za tvoja prava kao bolesnika i ostalih kome to treba.
A šta se mojih muda tiče,vjeruj mi da su velika!I niko sretniji od mene da se još jednom organizira marš u ovoj našoj bolesnoj državi.Volio bi još jednom nosit trasparente i vikat ja volim travu!Al pošto je velika večina ljudi pesimistična i strahuje od etikiranja tako nešto je neostvarivo.Svake godine se ovdje piše nešto o maršu mjesec dana ranije al na kraju nigdje ništa.
Ko prvo nečeš u zatvor zato šta pričaš o canabisu ili marširaš za prava canabisa.Mogu te samo plavci zapamtit koji te vide pa da te možda gnjave.Al nije im u interesu da trče za nekim zbog jedna pljuge ili par g canabisa.Jedino šta se može desit je da govore gle ga narkoman!
Drugo je normalno ako imaš kuči nešto šta nebi trebo.E vidiš ja kuči nemam više ništa pa me boli tuki!
Zato ako treba stat ču pred kamere bez razmišljanja.A i ako neko uspje organizirat marš bit ču u prvim redovima.Ja sam pokušo al nisam uspio.
Baš zbog pesimizma ljudi i straha od etikiranja.
Druže želim ti svu sreču u borbi sa tvojom bolešču!!
Drago mi je da si borben , to znači da nisam jedini . Sa tom sam udrugom povezan i znam za nju , poanta je toga što nas je malo entuzijasta . Nas stotinjak nećemo promijenit stav i mišljenje vlade i ostalog pučanstva u bilo kojoj balkanskoj državi . Dobro si rekao da će nas jedino označit kao narkomane , boli me mahuna kako će me zvat dog god mi to pomaže imat apetit i miran san bez bolova i grčeva . Izlaskom jedne kritične mase za ustavnu promjenu to bi bilo nešto , ali uz podršku oporbene stranje ili više njih .

Pa gle primjer prosvjeda prije nekoliko mjeseci u Zg i HR , tisuće ljudi su se bunili protiv vlade i opet ništa .Uz podršku više stranaka opet se ništa nije desilo .
Poučen tim primjerom unaprijed smo osuđeni a da nismo niti pokrenuli stvar .

Dobro je rekao Greenpower1 kao reklamicu ok , pa polako tijekom godina povečat aktivnosti . Ali za neki veliki preokret nemamo novaca niti nekih jačih mogučnosti osim muda kako si i sam rekao .

P.S. Hvala ti na podršci , jak sam još uvijek prebrodiću ja sve .