Prosvjed u Rijeci - potpora Huanitu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
podrska Huanitu svakako i svako dobro.
za ostalo no comment, necemo nikad mi na zelenu granu, mozda za 2-3 generacije kad se ostali opamete
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok and Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Nazalost da, ta dekriminalizacija je ništa drugo nego njesra...u dva navrata sam ljosnuo, prvi put dok je je još stari zakon bio na djelu, a drugi put taman kad je počela ta dekriminalizacija....samo cu reci da sam bolje prošao prvi put sa toboze starim i gorim zakonom... U oba slučaja je bilo za osobne potrebe, te je količina (g) bila približno ista
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.
25.10.2016
50
49
18
53
...ne brkamo lončiće, već različito percipiramo situaciju....ako govorimo o HR [slično kao da govorimo o Saudijskoj Arabiji, Iranu, Maleziji, Tajlandu, jer smo negdje na tom civilizacijskom nivou, u tom kontekstu!], onda vrijedi sve to što ste naveli.jer je isti mentalni sklop u pitanju, iste retardirane kreature donose propise, norme, zakone, odluke, akte i slične slikovnice, koje nastoje definirati po kojim to pravilima bismo trebali živjeti.što je ispravno i društveno prihvatljivo, a što nije...znači NJIMA je legalizacija i dekriminalizacija ista stvar! jer su sistemski programirani da ne mogu shvatiti ili razumjeti razliku između ta dva pojma, jedinu razliku koju oni mogu shvatiti jest razlika između eura i kuna!!!! u skladu s time, postupaju i "represivni organi" kojima je uloga da reagiraju u skladu sa navedenim, pa je logično samim time da je to zatvoreni krug. ali, ja sam apostrofirao stvari na višoj, globalnoj razini...živimo u 21. stoljeću i kao primjer sam naveo samo neke zemlje gdje je uvedena i/ili donesena dekriminalizacija...npr. vjerojatno većina zna da je u Nizozemskoj donesena dekriminalizacija 1976.g. znači mogao si otići u coffe shop, i naručiti kavu ili pivo, i istovremeno naručiti kanabis, i slobodno ga konzumirati. istovremeno mogao si slobodno (znači legalno!) imati u posjedu tada (u međuvremenu se to donekle promijenilo, ali nevažno za poantu!) 30. gr. kanabisa i nikome ništa...slobodno si s time mogao šetati gradom! odprilike, slično funkcioniraju stvari i danas. da li je, u međuvremenu država Nizozemska i njezini građani, zbog toga, počela propadati, ljudi postajali sve siromašniji i nasilniji, i da li je ta odluka rezultirala devastacijom cijele nacije? naravno da nije....upravo suprotno! da ne ulazim nepotrebno u širinu (a mogao bih, bez većeg intelektualnog napora, ali nema potrebe za time, barem ne sada i ovdje!), provjerite kakva rješenja i odluke po tom pitanju su donesene; npr. u Portugalu 2001, ili u Češkoj, par godina kasnije....kako to funkcionira u Španjolskoj, Italiji, Njemačkoj ili recimo u susjednoj Sloveniji!? primjera ima još podosta; Eukvador, neke savezne zemlje u SAD-u, primjerice Colorado, gdje je legalizirano (nejasno je u kojoj je mjeri i dekriminalizirano, ali po logici stvari jest) i gdje odeš u kanabis shop, bez ikakvog recepta, i možeš kupiti do 30. gr za vlastite postrebe...krajem prošle godine je ista stvar odlučena i u Kanadi!!! dakle, kada bi se ti primjeri primjenili ovdje, u HR, onda bi takva dekriminalizacija o kojoj sam govorila imala apsolutni smisao...kada bi, svi oni ljudi koji su se okupili u Rijeci, dajući svoju javnu podršku osobi imenom Huanito, odlučivali UMJESTO navedenih birokratskih degenerika, potpuno sam siguran da bi njihova odluka bila upravo onakva o kakvoj mi ovdje diskutiramo...
znači, problem je mentalnom sklopu onih koji nastoje upravljati našim životima, a u poziciji su da to mogu, jer imaju vlast, a samim time i moč!!!
kada bi bilo obrnuto, onda ovakvog problema ne bi moglo biti!!!! nadam se da sam bio razumljiv...
 

Ribadow

Herbalist
24.05.2017
119
1.112
143
Portugal baš nije imao previše izbora, situacija tamo je eskalirala, svi su bili na iglici i u konacnici epidemija aidsa i hepatitisa c, novac od "borbe" protiv droga su iskoristili za pomoć ovisnicima, sad kako im to u praksi tamo funkcionira ne znam, slično je i u Rusiji. ugl. nisu najbolji primjer :D što god da se dogodi po pitanju legalizacije/dekriminalizacije na ovim prostorima dobro je, za rekreativu da to budu 4 biljke po kućanstvu opet dobro, svi znamo šta 4 ozbiljne biljke mogu napraviti, a opet za onu 5. te nitko neće pitat jer ce postat nebitno, dokle god to ne dilaš kraj škole, red nekakav mora postojati i na razini države i na razini industrije, na kraju krajeva ipak se ne radi samo o kukuruzu ili paradajzu. ali to je sve i dalje samo jedna strana kovanice, priča za široke mase
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.
25.10.2016
50
49
18
53
dakle, slažemo se....kada bi ovdje u HR bila uvedena dekriminalizacija, onda bi efekt bio onaj koji sam naveo u ranijem postu #19.... nitko ništa ne mora, ali ako netko želi, može za svoje potrebe uzgojiti/posaditi koliko smatra da mu je dovoljno....kako bi to svatko mogao, onda bi to napravio svatko tko to želi, pa samim time ne bi bilo potrebe za preprodajom. zašto bi netko kupovao nešto što sam ima, ili zašto bi netko prodavao nekome tko također to ima?
Portugal?....imali su i drukčijeg izbora....potpuno drukčijeg, svakog zbog bilo čega pozatvarati po zatvorima na nekoliko desetljeća! misliš da bi to riješilo problem?
ne bi, jer ga na taj način nitko nikada nije uspio riješiti, niti ga je moguće riješiti na taj način...odlučili su postupiti razumno, i primjeniti metodu tzv. "manje štete"....
kažeš: "red nekakav mora postojati i na razini države i na razini industrije".... "na kraju krajeva ipak se ne radi samo o kukuruzu ili paradajzu" - a zašto to onda ne vrijedi po pitanju alkohola ili duhana!??
 

Ribadow

Herbalist
24.05.2017
119
1.112
143
slažemo se ugl, neće svi saditi, nisu svi entuzijasti, uvijek će biti degenerika koji prodaju ispred srednje jer ta ekipa neće moć samo tako legalno nabaviti, bilo u kofi šopu ili u ljekarni.... pa bilo je i prohibicije duhana i alkohola u povijesti, a sad što misliš pod alkohol- etanol, domaće vino ili craft pivu, ni duhan ne možeš baš samo tako saditi osim za državu, a ni ni alkohol proizvoditi na visokoj razini. kad kažem nekakav red mislim na npr. poreznu markicu koja je zajednička i duhanskim proizvodima i alkoholnim pićima, kukuruz i pomidor ne spadaju u tu kategoriju :D ima i dalje vinara koji na kapijama prodaju vino ili ne znam, prošek... puno njih nema ni opg..prodaje se škija na placi, pa racija naleti...i te fore, dokle god je sirotinje tražit će se načini, bojim se da nema idealnog, da svima paše...:grob:
 
25.10.2016
50
49
18
53
slažemo se ugl, neće svi saditi, nisu svi entuzijasti, uvijek će biti degenerika koji prodaju ispred srednje jer ta ekipa neće moć samo tako legalno nabaviti, bilo u kofi šopu ili u ljekarni.... pa bilo je i prohibicije duhana i alkohola u povijesti, a sad što misliš pod alkohol- etanol, domaće vino ili craft pivu, ni duhan ne možeš baš samo tako saditi osim za državu, a ni ni alkohol proizvoditi na visokoj razini. kad kažem nekakav red mislim na npr. poreznu markicu koja je zajednička i duhanskim proizvodima i alkoholnim pićima, kukuruz i pomidor ne spadaju u tu kategoriju :D ima i dalje vinara koji na kapijama prodaju vino ili ne znam, prošek... puno njih nema ni opg..prodaje se škija na placi, pa racija naleti...i te fore, dokle god je sirotinje tražit će se načini, bojim se da nema idealnog, da svima paše...:grob:
pod time sam mislio (ne vlastitu proizvodnju i sadnju!), već zašto su alkohol i duhan legalni, dakle dekriminalizirani?
 
25.10.2016
50
49
18
53
Ja sam svoje napisao [IZGOVORILA]....
tko me razumio, razumio me...tko se slaže, slaže se...
ionako smo svi sami sebi najpametniji...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
...
znači, problem je mentalnom sklopu onih koji nastoje upravljati našim životima, a u poziciji su da to mogu, jer imaju vlast, a samim time i moč!!!
kada bi bilo obrnuto, onda ovakvog problema ne bi moglo biti!!!! nadam se da sam bio razumljiv...

prije svega samo da kazem da uglavnom slazem sa svime sto si rekLA, to je tako i tocka, promjeniti se nece samo od sebe. misljenja sam da sve te negativne, neispravne, nepostene, zle i opake, naopake degenericne...."ljude"/stavove/sisteme/ideologije/represije/segregacije.....treba ignorirati, ne pridavati im nikakvog znacaja. samim tim sto mi sad ovdje raspravljamo o tome usmjeravamo energiju prema "njima", a energija je upravo i samo to, niti je dobra niti je zla, jednostavno je svuda i mi je usmjeravamo, nesvjesno, instinktivno, niti znamo da to cinimo. ima onaj zakon fizike da svaka akcija ima istovjetnu i suprotnu reakciju, prema tome tako i svako usmjeravanje energije na krivo mjesto vrati se natrag istom silinom i to udari obicno na krivo mjesto.

tako da, a to je samo moje misljenje, ako ignoriram sve to sto me hoce gaziti, to isto gubi na svojoj moci da me gazi, ne samo mene nego sve. i sto vise ljudi bude ignoriralo tlacilacku gamad to ce oni postati samo gamad i na kraju nece biti vise nista.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo
25.10.2016
50
49
18
53
prije svega samo da kazem da uglavnom slazem sa svime sto si rekLA, to je tako i tocka, promjeniti se nece samo od sebe. misljenja sam da sve te negativne, neispravne, nepostene, zle i opake, naopake degenericne...."ljude"/stavove/sisteme/ideologije/represije/segregacije.....treba ignorirati, ne pridavati im nikakvog znacaja. samim tim sto mi sad ovdje raspravljamo o tome usmjeravamo energiju prema "njima", a energija je upravo i samo to, niti je dobra niti je zla, jednostavno je svuda i mi je usmjeravamo, nesvjesno, instinktivno, niti znamo da to cinimo. ima onaj zakon fizike da svaka akcija ima istovjetnu i suprotnu reakciju, prema tome tako i svako usmjeravanje energije na krivo mjesto vrati se natrag istom silinom i to udari obicno na krivo mjesto.

tako da, a to je samo moje misljenje, ako ignoriram sve to sto me hoce gaziti, to isto gubi na svojoj moci da me gazi, ne samo mene nego sve. i sto vise ljudi bude ignoriralo tlacilacku gamad to ce oni postati samo gamad i na kraju nece biti vise nista.
=====================================================================================
vidim da ti je erudicija dosta respektabilna, točno je sve što si napisao! ali, ponekada je potrebno i suprotstaviti se - da bi se kolektivni sinkronicitet usmjerio u željenom pravcu...kao pojedincu, u osnovi jedina mogućnost i jest ignorancija, za suprotstavljanje sistemu potrebna je određena količina kritične mase [energije]....da bi se mogao ostvariti dijametralno suprotan cilj!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bubinho and likfrik

bubinho

vulgaris
16.10.2017
250
631
93
u toj masi koja ignorira je sva potrebna snaga, sve je na nasoj strani, masa ignoranata je sve veca i veca, eksponencijalno raste, joj sto volim internet i sve ostale netove, vrijeme kojega imamo dovoljno, osim ako se ne dogodi nekakva kataklizma na koju uopce ne mozemo utjecati pa je nemojmo uzimati u obzir, tako da uopce ne sumnjam da ce sve doci na svoje mjesto.

volim ovo doba u kojem zivim, tehnologija i znanost u sprezi sa medicinom radi cuda, to me fascinira, nekako odjedanput postoji toliko mogucnosti koje su samo prije nekoliko mjeseci bile samo na filmu sada moguce i sve to me u istom trenutku fascinira i strasi.

ja se nadam da cu moci dozivjeti trenutak kada ce se poluprazna casa preliti i to me veseli. i isto tako se nadam da postoji neki visi level postojanja od ovog, jer sam u zivotu prosao kroz nekoliko levela i nisu bili laki, kao rpg igra diablo, neke levele nisi mogao proci dok nisi dostigao odredjeni experience points, borio sam se da dodjem tu gdje sam i nikako mi ne bi bilo logicno da se moj razvitak zavrsava sa smti mojeg tjela u kojem momentalno boravim.

moram priznati da sam guglao sto znaci arudicija.
hvala na komplimentu. :D
 
25.10.2016
50
49
18
53
...bilo je dovoljno vidjeti nekoliko tvojih suvislo sročenih rečenica, referirajući se na kontekst percepcije stvari, kojima se, nažalost mnogi, ne mogu pohvaliti, pa da shvatim da si osoba, koja je dovoljno osviještena, educirana i iznad mediokritetskog doživljavanja svijeta....očito je da si dovoljno toga pročitao i da te dovoljno toga zanima, što bi neki nazvali metafizičkim, a u osnovi i nije, jer su ti poznati (očito) principi funkcioniranja stvari, poput energije [sve je energija!], a vjerojatno ti nisu strani pojmovi poput; singularnosti, holograma i slično....zato sam uvjeren da ti je erudicija (znanje) da zavidnoj razini), što je svakako pohvalno...:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bubinho
25.10.2016
50
49
18
53
"volim ovo doba u kojem zivim, tehnologija i znanost u sprezi sa medicinom radi cuda, to me fascinira, nekako odjedanput postoji toliko mogucnosti koje su samo prije nekoliko mjeseci bile samo na filmu sada moguce i sve to me u istom trenutku fascinira i strasi."
...veseli me tvoj optimističan stav prema sadašnjosti i prema budućnosti, vezano uz tehnološki aspekt, premda se bojim da se stvari razvijaju prilično drukčijim redoslijedom i sa potpuno drukčijom tendencijom...mogao bih ti prilično puno o tome napisati, ali pošto ovaj forum nije predviđen za eseje takve prirode, nastojat ću biti što jednostavniji i koncizniji, da ne bih došao u kontradiktornu situaciju, da mi post ispadne redundantan (preopširan i/ili neozbiljan!)
sjećam da sam i ja prije nekih 20-ak godina, idealizirao tehnologiju (koja se svakodnevno transformira na nevjerojatno brz i agresivan način), jer složit ćemo se da uvelike donosi praktičnosti, jednostavnosti i informiranosti. naravno da je ugodno tipkati na tipkovnici tekst poput ovog, pronaći svaki podatak koji te zanima relativno brzo, poigravati se sa digitalnim mogućnosti u fotografiji, glazbi, komunikaciji, zabavi i svim mogućim i nemogućim sadržajima koji nekog zanimaju. ipak, svaka stvar ima svoje lice i naličje, dakle pozitivni i negativni pol, jer jedino tako stvari mogu funkcionirati, bez toga bi to bilo nemoguće...dakle, osim navedenim pozitivnih, zanimljivih i praktičnih stvari, postoje i njihove suprotnosti, koje se ažuriraju na dnevnoj bazi, sa prilično zabrinjavajućim, pa i užasavajućim smjerovima...kao prvo, postajemo robovi tehnologije, gubimo dodir sa nama samima, sa prirodom, i sa prirodnom stranom ljudskih bića. prestajemo biti spontani, emotivni, pogrešivi, zatvaramo se u maglovite labirinte binarnih algoritama, i sve više se na njih oslanjamo, a samim time prestajemo vjerovati jedni drugima, više vjerujemo tehnologiji...otuđujemo se međusobno jedni od drugih, i umjesto svakodnevne ljudske rutine, prepuštamo se rješenjima koje nam nudi tehnologija...najbolji primjer toga su, recimo tzv. "pametni telefoni" - netko će reći, što ima lošeg u tome, imaš gomilu mogućnosti, uvijek možeš nekog nazvati, uvijek možeš nekom poslati poruku, uvijek ti je gps pri ruci, itd, itd....to je točno, ali ako imaš te mogućnosti, prestaješ imati potrebu za stvarnom komunikacijom, sa stvarnim susretom sa nekom osobom ili osobama....ali, to je manje strašna posljedica...strašnije tek dolaze...ovo maloprije implicira, da mobitel "moraš" uvijek imati sa sobom, što je razumno gledajući frustrirajuće i pomalo infantilno...neprestano pogledavanje na ekran, da li ti je stigao e-mail, nečija poruka, da li je netko objavio novi post na FB... ponestaje vremena i prostora, kada to prestajemo raditi...nakon toga, tipična logika kapitalističkog percipiranja stvari je, naravno novac odnosno profit, a to implicira konzumerizam...stalno nove reklame za nove proizvode, koje iz nekog razloga moramo baš imati i to što prije....(uglavnom ne postavljajući pitanja da li nam je i što nam je od svega toga stvarno potrebno)...ali, i to su još uvijek manje strašne stvari...slijede, grozniji primjeri...vjerojatno znaš tko je Snowden! vjerojatno onda i znaš koji je njegov doprinos ljudskoj samoemancipaciji...[moram napomenuti da ovdje mislim na banalne tehnološke stvari tipa interneta i spomenutih mobitela, jer "visoka tehnologija" - poput svemirskih istraživanja, medicinske robotike, CERN-a i slično, ne mogu staviti u istu razinu!]....da doista ne odem predaleko, polako ću ovaj tekst privesti kraju....krajnja konzekvenca, i zamisao koja stoji iza ogromne tehnološke sveprisutnosti leži u ideji stvaranja novog svjetskog poretka, koji je zamisao stvaranja globalnog fašističkog društva, gdje samo manjina koja ima vlast, novac i moč, manipulira preostalom većinom čovječanstva. stvara se totalna kontrola, totalno nadziranje svakog pojedinca, nametanje ispravnih životnih obrazaca, nastojanje da putem tehnologije, koja će se razviti do takvih razmjera da će tzv. "umjetna inteligencija" sve raditi umjesto ljudi, čiji jedini smisao će biti prilagođavanje, poslušnost i resurs za zadovoljavanje pohlepe navedene manjine koja će dominirati, i to upravo putem tehnologije...postat ćemo polako polu-ljudi polu-kiborzi, poluzombiji koji će sustavno gubiti sve osobine unikatnih ljudskih bića koje još danas donekle poznajemo...kao što sam na početku napisao, prestajemo biti humani, prirodni, nesavršeni u svojoj savršenosti takvi kakvi jesmo, otuđeni međusobno i od samih sebe, od prirode, bez emocija, bez empatije, ispranih mozgova, koji će 23 sata dnevno fokusirati se na tehnološka dostignuća, nametnute vrijednosti i stavove, putem svojih umreženih kompjutora i mobitela....
već danas možeš sve očitije prepoznavati te tendencije....osim onih simpatičnih i praktičnih stvari koje danas možeš napraviti putem spomenute tehnologije, nemoj zaboraviti ili imati iluzije, da nije tako, da se već sve polako i sveprisutno nadzire, kontrolira....sve što si ikada napisao, svaku web stranicu koji si ikada pregledao, sve što si ikada stavio na net, sve je snimljeno, sve je pohranjeno, i izanalizirano....svaki tvoj klik miša na tastaturi je zabilježen, svaki tvoj telefonski razgovor je snimljen itd, itd, itd....da li te netko pitao za suglasnost? nije! niti neće! a zna se, o tebi, meni i svima ostalima, neopisivo više negoli što uopće možemo pretpostaviti....Micro$$oft, Google, Facebook (osobito) su osmišljeni upravo iz tih razloga, kao savršeni alat za prikupljanje informacija....a tko ima informacije, ima i moč...i to zastrašujuće veliku....
i sada, da li te veseli takva perspektiva? želiš li živjeti u takvom svijetu? vjerojatno imamo isti odgovor! i sve što možemo jest isto ono oko čega smo se složili u prijašnjoj temi....osvještavati se dok je to još moguće i suprotstaviti se tom i takvom modelu....u protivnom, uništit ćemo sami sebe i to putem - tehnologije !!!!
...stvarno sam nastojao biti što jednostavniji i sažetiji, ali prilično je teško, kada je ovako kompleksna tema u pitanju...
a možda sam u krivu, i samo imam besmislene iluzije....vjeruj mi, stvarno bih volio da je tako, ali.................
be strong, be wrong::grupnjak::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bubinho