Prva biljka-savjet molim

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

woman_teatar

Banned
Banovan
25.01.2012
8
0
0
39
Ej ekipa, eto i mene među vama profićima :) Eto i meni izrasla prva biljčica indoor :bis:, to onako amaterski, neznam jel muška ili ženska, stara mj dana, cca 40 cm. Kako da saznal je muška ili ženska i što sad s njim, neznam je kamo staviti :eek:hno:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley

woman_teatar

Banned
Banovan
25.01.2012
8
0
0
39
Nemoj biti pregrub,listam forum i čitam, totalni sam amater i ne kužim se u uzgoj uopće niti ne mislim neki masovni uzgoj raditi, to si guštam biljčicu... Trenutno mi je na sobnoj temperaturi pod običnom lampom i raste ko drač. Uvjete neke za grow box ni nemam, pa eto ko amater i početnik pitam :pat:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
izvini ako je ispalo da sam grub, daleko od toga da sam grubijan ali vecina moderatora bi ti zatvorila ovu temu, a mozda i oce ujutro, ko ga zna. nego, dok to eventualno ne urade cisto da se razumemo, od biljke u sobi pod obicnom lampom nemas nista, znaci 100% nista, tako da mozes nastaviti da je mrcvaris dok to ne shvatis ili vidi neku improvizaciju od boxa bar, i menjaj obicnu lampu sa cfl lampama, bar 3 ti trebaju stedne od 26~30w i oko 2700K
edit: woman_teatar, muski ili zenski nick
 

woman_teatar

Banned
Banovan
25.01.2012
8
0
0
39
ako je woman valjda zensko pobogu :p ok,hvala ti,zanimalo me koju lampu trebam i koja je preporučena temperatura prostorije i koliko često moram zalijevati...znam da ima miljun sorta i ne tretira se svaka isto ...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
stedne sijalice, bar 3 komada kako sam napisao, pa u neki ugao sobe, malo ogradi nekom reflektujucom folijom da se svetlo ne rasipa puno... temp. moze da bude sobna, 22 pa na vise ali i lampe ce dodatno malo zagrejati prostor ako ga nekako ogradis, zalivanje ide u zavisnosti od velicine posude, to nisi napisala pa ne znam, ali ne treba previse, proveri svaki drugi~treci dan prstom da li je zemlja vlazna unutra, ne zalivaj cim vidis da se gore osusilo. a za nick, hehe, svakakvih ima, ne zameri, zato i pitam da ne bude nesporazuma oko obarcanja, sretno
edit: imas jedan dnevnik, uzgojena je biljoza na prozoru, potrazi... i pregledaj malo dnevnike uzgoja, mnogo korisnih iskustava mozes videti, pokupiti neke ideje...
 

woman_teatar

Banned
Banovan
25.01.2012
8
0
0
39
Pogledat cu malo,nisam znala odakle početi...tu su koliko vidim teme za profice :) a ja to nisam niti cu biti u skoroj buducnosti..kad mi beba naraste, pozvan si na degustaciju :)
 
27.12.2011
11
3
0
33
Sa kojom vodom je zalivas? Da li joj znas PH? Ako je sa cesmusom onda je barem ostavi da odstoji dan-dva.
 

woman_teatar

Banned
Banovan
25.01.2012
8
0
0
39
:vb_whip: sa prozirnom vodom :) neznam, sa obicnom.sa kojom da zalijevam?jao koliko toga,ja samo ocu lijepu biljcicu,onako kako raste u prirodi.Neznam joj PH-a,helpaj sa savjetom sto i kako.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
batali sad ph, to nekom drugom prilikom. ako ti je stara mesec dana i nije ugasila, ph joj ne smeta. dobro bi dosla fotka makar mobitelom, da vidimo u kakvom je stanju. u svakom slucaju, sada bi je mogla baciti na cvetanje, a to znaci da moras obezbediti 12 sati svetla i 12 sat mraka dnevno (ili jos jednostavnije, ne sme imati vise od 12 sati svetla dnevno), dumaj kako to da izvedes jer je to uslov da biljka procveta
edit: i moras se pomiriti sa tim da u sobi i saksiji ne moze da izgleda "onako kako raste u prirodi" ;)
 

woman_teatar

Banned
Banovan
25.01.2012
8
0
0
39
mj i pol je stara i zbilja raste jako brzo. stavit su sliku sutra. visoka je,zavezana za drveni stap jer je tanka i visoka.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
woman_teatar je napisao(la):
mj i pol je stara i zbilja raste jako brzo. stavit su sliku sutra. visoka je,zavezana za drveni stap jer je tanka i visoka.

naravno, zato sto ima puno vode i relativno toplo okruzenje a malo svetla, resavaj problem svetla i gledaj kako da predjes na rezim 12/12, ovu turu nekako isfuraj vezbe radi, sledeca ce biti bolja, peace
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ako ti treba za ulje, daj si malo truda i uzmi automazar, 3 ili 7 sjemenki, posadi, i za 3 mjeseca ćeš imati materijala za ulje. Ugl. koliko sam se ja informirao (PS, slobodno uleti, i mene zanima). Stavljaj ih malo na sunce (na balkon), izvedi u šetnju:dog_walk2:. i nakon 3,4 tjedna se automatski bacaju na cvat . Meni su rekli da možeš to i odmah raditi, ali ja bi na tvom mjestu možda i sačekao da još malo otopli ili kad se sat pomakne. To je prijedlog, ajde PS, doradi, please:sun2:
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
:signs046: znaci hoces lepu biljcicu kao sto naraste napolju, imaces je ako joj obezbedis uslove kao napolju :)

da si malo vise paznje posvetila citanju sve bi ti bilo jasnije.Ovaj forum upravo zato i postoji da se siri znanje o biljozi,a profici su tu da pomognu.Znaci citaj i postavljaj prava pitanja i poslusaj sta ti power seed savetuje.

Zelim ti puno uspeha
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mazar je napisao(la):
Ako ti treba za ulje, daj si malo truda i uzmi automazar, 3 ili 7 sjemenki, posadi, i za 3 mjeseca ćeš imati materijala za ulje. Ugl. koliko sam se ja informirao (PS, slobodno uleti, i mene zanima). Stavljaj ih malo na sunce (na balkon), izvedi u šetnju:dog_walk2:. i nakon 3,4 tjedna se automatski bacaju na cvat . Meni su rekli da možeš to i odmah raditi, ali ja bi na tvom mjestu možda i sačekao da još malo otopli ili kad se sat pomakne. To je prijedlog, ajde PS, doradi, please:sun2:

druze, slazem se da nije losa ideja da se u njenim uslovima poigra malo sa automaticima, ali za 7 menki automazara joj treba preko 50e a nece sigurno dobiti vise od 200gr svezeg u takvim uslovima i bez pravog boxa, pa mislim da nije isplativo za pravit ulje
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Svaka čast na pionirskom pokušaju, volio bi da nešto ispadne od toga ali s obzirom da i sam puno čitam i istražujem što,kako,gdje i sl. stvari čisto sumnjam ali svakako kad si posadila probaj ići do kraja pa što ispadne, poslušaj savjete i probaj joj malo udovoljiti/pomoći da da koliko može s obzirom na uvijete.
Glede nicka sam se malo nasmijao i kod mene je slučaj(nezna se) podredio sam ženi nick ali JA se javljam i sve vodim i zanimam se kako dalje, ekipa na forumu je odlična i uvijek spremna pomoći, hvala im na tome.

Punoo sreće i lijep pozdrav.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
PowerSeed je napisao(la):
druze, slazem se da nije losa ideja da se u njenim uslovima poigra malo sa automaticima, ali za 7 menki automazara joj treba preko 50e a nece sigurno dobiti vise od 200gr svezeg u takvim uslovima i bez pravog boxa, pa mislim da nije isplativo za pravit ulje
e, a daj mi please reci (ja sam ti tutlek za neke stvari), da li možeš i njih klonirati?
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
automatike ne mozes klonirat jer im cvijetanje i vegetacija ne ovise o svijetlu, tj mozes ih klonirat ali nema svrhe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.