Prva domaca Biljana :) @Nines_Rodriguez

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.03.2015
146
159
43
39
Pozdrav svim dobronamernim ljudima nase zajednice!
Nekoliko godina unazad pratim ovaj forum, te se konacno usudio za grow i registrovao se... Pa eto i mog prvog posta, ujedno i prve teme! :)
Dakle, seme je domacice u ppitanju, ortak radio neki outdoor koji je izrastao u zbun pravi 2x2 metara... Iako je seme staro jedno 2 godine, muka prava sa klijanjem. Smestio lepo izmedju ubrusa pre jedno 20ak dana, te tek sad pocele da klijaju... Ova moja biljana, nikla je pored kaktusa, te sam je presadio par dana nakon razvitka stabla od nekoliko cm i formiranja ona 2 kotiledonska lista... Presadih je u neki kupovni humus, za koj nisam ni siguran da je humus, jer na pakovanju pise i da je humus i da je zemlja za cvece! Dodao samo oko 10% peska... Lepo pije vodu mesavina, Posto kontam da taj humus ima malo azota, rastvorio tecno djubrivo te zalio. Sutra dan video da mi se listovi pokrivili, kontam-puno djubriva. Ali mislim da je biljana zakrzljala jer je stara oko 20 dana... Ubacicu slike svega....
Za sad, jurcam sunce sa prozora na prozor. Oko 7-8h ga ima, ono bas jarko sunce oko 4-5h. Ostalo vreme provodi pod neonkom, do ukupno 12h svetla. Radim tako jer neznam hoce li biti Muzjak il zenka. Cim pokaze ide il pod noz ili u box koj cu da pripremim do tad.
Box koj pripremam je orman jelte, nekih 172x79x62cm. Gurnucu verovatno HPS400w unutra, osim ukoliko neko ne misli da to i ne bi bila dobra ideja. Stranice cu obloziti AlU folijom, ili onom drugom koja bolje refletkuje, ako je nadjem. Ventilacija ce biti od nekog PC kulera, zavisno od toga koju lampu ubacim unutra. Pitam se da li je neko imao iskustva sa Low pressure sodium lampama, http://www.osram.com/osram_com/products/lamps/high-intensity-discharge-lamps/sox/index.jsp eto ilinka. Kontam da je mozda i bolja, manje greje, 1800k a sijalica jacine 250w daje 32000 lm.... Sto se mog prvog posta tice, toliko dame i gospodje! :D 31032015076[1].jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86
07.03.2015
146
159
43
39
Zalivam je vodom prokuvalom i procedjenom, jer je puna kamenca. Tacan ph i dh ne znam. Ovde je nemoguca misija naci kontrolne trakice... Zalevam je svakodnevno, po zatvarac plasticne flase, nalijem lepo u pravcu stabla, jer kontam da nije jos razvila koren. Bas kad se osusi okolna zemlja, nalijem lepo da pusti vodu na dnu. Kao sto vidite, originalan nacin zastite zemlje od direktnih suncevih zraka - brusna ploca :)
Itd...
Danas posadio jos 3 klice, koje su boga mi dugacke bile. Jedna se tako u tacni gde je otpocela klijanje u toalet papiru, toliko razvila da je pustila i kotiledone! Evo i jos slika...
Pa sta vi kazete? A sta mi bog da... ;) 31032015082[1].jpg
31032015080[1].jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nekoliko godina unazad pratim ovaj forum

Kažu mi da nekada zvuči grubo međutim ovo se zove silovanje. Sjedi 1 kolega. Kad bi netko citao i stvarno povjerovao da si bilo sta citao rekli bi ljudi hebote kakav je ovo site kada nakon godina citanja lik cak i pokazuje ovako nesto... ? Pa na citanje opet. Ne bi te htio obeshrabriti medjutim ovo je loše. Neću ti linkati ništa jer šta god da pročitaš će ti dobro doci.
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Prvo nije ti dobar spektar ovaj koji gledas ,pogledaj si nesta za vegu od 4000k-20.000 k ! :D .. Sto se tice same biljke ,osiguraj to sto prije jer izrast ce ti u puzavca . Prostora imas taman za 400w ,presadi je u kvalitetnu zemlju pod kvalitetnu lampu i da nemoj kupovati na ulici HPS ,jer moras upamtiti da sa HPS-om ide i prigusnica+starter ! ..Mislim bilo bi zalosno da te struja ubije ! sretno :D:D:D
 

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Moglo je to i bolje krenut pošto si pratio forum nekoliko godina!Sretno!:rasta:
 
07.03.2015
146
159
43
39
Znam da mi ne treba hps za vege. Znam da ide plus prigusnica i starter. Nervira me zemlja. Ljudi moji, pre jedno 4 godine, drzao sam jednu biljku jedno 4 meseci na vege fazi, ispod neonke svakodnevno. Doslo lepo vreme, te sam je presadio u kofu od 15l i stavio na terasu. Uzeo sam zemlju iz okolne sume hrasta i to onaj povrsinski humus. Vi ne bi ste verovali u sta se biljka od svega 4-5 para listova pretvorila u roku od 2 nedelje! Ona je licila na dzunglu! Ali dozivela je nesrecan kraj...
Avaj....
 

Pedala

Aktivan Član
02.12.2013
273
428
63
Sretno, makar bi ovo sve moglo završit nesretno za tebe jer uvjeti u kojima želiš nešto uzgojit i nakraju pušit nisu dobri!
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
prvo nabavi si dobru zemlju ,dobre zarulje i kreni ispocetka :)) ovo ti je samo dobronamjerni savjet ne uzimaj pod kritiku .Hps je dobar i za veg i za cvatnju,ali spektar koji si naveo 1800K nije bas dobar ,ako nemas novaca za MH i HPS uzmes si HPS i vozi do kraja,ali gledaj 2100K spektar.Kod zalijevanja malih biljaka trebas paziti na kolicinu vodu i korigirati PH na 6.2-6.5!sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000
07.03.2015
146
159
43
39
E, sutra tj danas ide u orman ovako, 2x36 cool white neonke + 2x 150w zivine,plus mala garnitura neonki 2x20w stim sto je jedna plava ali bas plava, ono vanzemaljski plava :)
ove zivine...
Wattage [W] 160
CCT [K] 4200
initial Lumens [lm] 3100 CRI[Ra]52 - moze neko da mi objasni ovo ra52?!?!
 
Poslednja izmena:
07.03.2015
146
159
43
39
e pa ovako, nadjoh ne tako skupu halogenu, radi se o mitealightning sijalici 400w 21500lm i 6400k. Cena 12e i prigusnica isto toliko. Problem je sto ne mogu naci njihov sajt na netu da vidim lepo specifikacije....
Odustao sam od ostalih varijanti...
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Nisam video da je neko na forumu radio vegetaciju sa halogenim,ne bih ti preporucio ali ako vec nisi u mogucnosti da nabavis hps ili cfl probaj pa sta bude...samo se spremi da halogene emituju mnooooogo toplote pa po meni zbog toga nisu ni malo bezbedne za indoor uzgoj.
 
Poslednja izmena: