Prva domaca Biljana :) @Nines_Rodriguez

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.03.2015
146
159
43
39
E pa dobro, unistio sam prvu biljanu... :(
Sada stvari izgledaju drugacije! 29042015104.jpg
Ove levo su izbile iz zemlje pre 10-12 dana, desno koj dan kasnije. Mada su mi krzljavije desno. Ove tri levo sam u jednom danu mogao meriti iz sata u sat koliko napreduju. 400w Mh 100w neonki. Problem trenutni ventilacija. Imam dvanesticu koja odvodi sa MH vreo vazduh van boxa. Termometar mi pokazuje 30-32stepeni celzijusa kad ga polozim u visini ove bele saksije. Voda kuvana, i stimovan ph po uputama bizza, znaci negde oko 6.5.
2-3 zenke ostaju tu gde su, ostale koliko ih bude bilo ide vani...
I tako....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and Nixa86
07.03.2015
146
159
43
39
Mali update, na danasnji dan.... 06052015105.jpg
Ono sto me je brinulo je temperatura. Nisam ih do juce smeo dignuti. U boxu je negde oko 30C u senci, na visini ovog podnozja. Al kontam nesto mi slabo sve to... Dignem lepo na 45 cm od lampe i pogle radosti! Izgleda vole vrucinu!
Samo mi jedan cooler od 12cm vrsi odvod vrelog vazduha za sada. To izzgleda ovako 06052015106.jpg
Iza reflektora mi je rupa(na kojoj se nalazi onaj vent iz klonje od 20w ali je neaktivan jer sa njim nema nikakvog poboljsanja temerature), alu crevo do zadnje strane boxa na kome je cooler. Ispod sijalice nemam staklo. Kao sto vidite ja mislio da napravim coolbox umesto cooltube-a! :)
 
07.03.2015
146
159
43
39
Pozdrav botanicari, kako ste mi?
Kasnim sa updateom....
Stanje na danasnji dan kaze ovako 17052015114.jpg
Pa ovako
17052015115.jpg
Jos ovako
17052015116.jpg
Ozbirom da je zemlja sumska, da su samo jednom dobile cetvrtinu doze djubriva, ja sam zadovoljan. Mislim da ih od sutra prebacim na 12-12 rezim da vidim polove. Mozda ih i ostavim na 12-12....
Pitanja moja su kako da ih nadjubrim kad kaze na djubrivu da se ne nanosi djubrivo na sasusenu zemlju? Ne kontam kako adekvatno da nadjubrim. Imam neko djubrivo "Floraline" sa izmetom nekih guano ptica. NPK 7-3-5 i kontam da je polumineralno poluorgansko.
Zasto koren izlazi kroz drenazne rupe? Ima li potrebe za nekom intervencijom? U nekim posudama sam stavio sitno kamenje za bolju drenazu, koren prosao kao kroz sundjer....
Pitanje trece, sta fali ovoj biljci pa pravi ovo na listu?
17052015118.jpg
I jos jedan slucaj poremecaja...
17052015119.jpg
Vlaga je min 50% do 80% temperatura 25 ugaseno svetlo - 30-32 upaljeno...
Pozdrav za sve vutre dobre volje ovaj ljude! :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Zemlja ti je nepoznanica. Kada si tocno davao i koliko kojeg gnojiva? Na drugom listu je simptom "spaljene" biljke. Na prvoj je nedostatak N prije svega.
 
07.03.2015
146
159
43
39
Djubreno je pre nekih 7-8 dana, nisam siguran. Floraline djubrivo 7-3-5 NPK a kaze "mit GUANO" polu mineralno polu organsko, ili je samo nesto organsko. Tacno sam dao manje od cetvrtine doze. Malo konfuzno kaze za neke cvecke cetvtinu cepa a za neke polovinu cepa na 2 litra vode. Koonfuzno je to sto je ceo cep 26.5ml i nemoguce je proceniti tacnu cetvrtinu jer je cep konusnog oblika(gore uzi dole siri). Tako da sam izmerio zapreminu celog cepa pa onda dodao cetvrtinu na tih 2 litra vode.
Aj da ne smaram... Znaci da ih nadjubrim sad?!
I jos jedno pitanje, treba regulisati ph pre dodavanja djubriva?! Pitao sam jednog poljoprivrednog "inzinjera" i on kaze da djubriva sa vecim sadrzajem N uticu na povcanje Ph vrednosti vode, samim tim i zemljista... Jbg kad nemam ph metar...
 
07.03.2015
146
159
43
39
Bizzzo, sada me vredjas. Tu tvoju temu sam bar 3h studirao od slova do slova, cak sam ti i pitanje neko tamo postavio :) Salim se za vredjanje. :) Hvala za sugestije. Mogao bi mi pomoci kad bi izmerio ph vode nakon dodavanja djubriva za vegetaciju a bez dodatka limunske kiseline. Po recima ovog poljo inzinjera, rezultat toga bi morao biti povecan ph.
Svrha tog testa bi bila da ustanovim koliko dodatno treba regulisati ph vode. Da li me razumes? :)
Ono sto nisam rekao je da sam u dno ovih velikih posuda stavio "grumen" stajskog djubriva(kravlji). NIje bilo sveze. Stajalo je na suncu i bio je specen tojest suv. Tako da mislim da nije pomogao taj stajnjak.
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Moj ti je savjet da si napravish djubar od koprive ne kosta te nista a vjeruj mi na rijec da je DO YAYA! Uberes 1kg kopriva ja sam ih u komadu sa stabiljkama natopio u 10 l odstajale vode . Pustis da odstoji par dana ,zatvoris u bocu neku da moze fermentirati svaki dan muckas, mjesash i mozeti biti vec upotrebljivo kroz tjedan dana .Omjer stavljas 1:5 dakle na 5l vode 1l djubriva od koprive i obilno zali dok ne propisa iz tegle .Moj ti je savjet kada zalijevash biljke da prvo natopis zemlju vodom dok ne propisa ,zatim gnojis . Obavezno korigiraj pH ,ja si ocjedim 10 limuna u bocicu od 0.5l i na injekciju uzimam poslije koliko mi treba za spustanje pH ,limunska kiselina mi ne obavlja posao kako treba ,pH se spusti i poslije 5 minuta se vrati na staro 8.0-8.5 ! Sretno :)
 
07.03.2015
146
159
43
39
Ljudi pozdrav, nema me jer ni sam ne znam gde sam!
Od svih gornjih biljoza, samo dva muzjaka! :D :D :D Trenutno 10 box + 1 van boxa a ona izgleda i najlespa!
Ta dva muska koja su bila, jedan u kantu a drugi ostavljen u mini saksijicu, rekoh experiment, da vidim sta ce on tu da radi. Ne redovno zalivan. Ponekad se skupi i smezura kao... Prepun polena, a na vrhu skontam 3-4 semenke! Moja teorija kaze: "Original musko, pod stresom postade zena!"" hahahhah.... ko razume shvatice ;) aaa vidim po vrhu jos par cvetova, te otkinem to... au covece kako je lepljivo i kako mirise!!!! Veceras pravim spravu od toga! :D
Naredni post za dan, mozda dva, da ih uslikam i postam. Samo se plasim kritika, a bice ih sigurno.... Vozz momci i devojke...