Prva hrvatska web stranica o medicinskom cannabisu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
-javila mi se prijateljica iz "Ministarstva Medicinskog Canabisa", da imaju u planu web stranicu za pomoć ljudima kojima bi cannabis stvarno mogao pomoći u rješavanju zdravstvenih problema, htjela je da se na jednom mjestu može doči do svih potrebnih informacija o lječenju alternativnom medicinom,pa smo napravili prvi web sajt toga tipa na našem govornom području
-naše "Min. Med. Cann." surađuje i educira se u nizozemskoj kod distributera cannabisa za nizozemsko ministarstvo zdravstva..ujedno su nam isti uz njenu intervenciju odlučili pomoći i osigurali nam hostig i domenu
-ovdje čete dobiti sve potrebne i provjerene informacije o upotrebi i medicinskim učincima kanabisa u Republici Hrvatskoj, naš cilj je omogučiti svim pacijentima edukaciju, lijek na zakonit i legalan način
-ako vas još nešto interesira, ili vam nekako možemo pomoći svakako nam se obratite

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
02.03.2011
16
1
0
33
Napokon neki napredak. Molim se Bogu svim srcem da ovo uspije i omoguci se LEGALNO lijecenje pacijenata kanabisom. Nadam se da ce ovo biti veliki korak, a ne da na kraju ne bude nista od toga.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Šališ se? Ovo je legalno u hrvatskoj? Žao mi je,ali meni ovo smrdi... na najobičniju reklamu dok je zakon ovakav,znaš li eco? Na stranici je loš info,ništa konkretno,kao da je klinac radio. Žao mi je šta sam iskren danas.
Ja ču se držati podforuma medicina,a na ovaj "hrvatski medicinski biznis" ču do daljnjeg zaboraviti,jer...ovo potiče na trgovinu prirodne biljke a ja se trenutno serem na to jer ionako raste iz zemlje.
I da,ajd ti to prvo izreklamiraj po novinama i medijima da vidimo o čemu se tu radi. Ja ovo ne gutam.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Vidim eco da si u kontaktu s ovim iz MMK-a, pa ako znaš ili ih možeš pitati...

Kakav je njihov stav ili plan prema guranju ideje političarima oko dekriminalizacije/legalizacije ?

Naravno nije za očekivati tako nešto odmah budući da imaju i dovoljno posla s stvarima oko MMK-a,
ali recimo kada ostvare što su zacrtali i dobiju sva odobrenja za plasiranje bedrocana na HR tržište.

Inače trenutno mišljenje o svemu ovom sam ostavio u onoj drugoj temi,
ali eto da se neke stvari rasvjetle pa se možda i moje mišljenje promjeni ;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Iskreno ne svidja mi se izgled stranice, kao ni linkova za kontakt i dr. Stvarno izgleda na brzinu sklepano s premalo informacija opcenito!! Ali samo naprijed, podrzavam svaku takvu inicijativu... Peace!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pitajte to glavnu i odgovornu osobu , a ne eca .
Članica je ovog foruma , a u detalje nema potrebe !
Ok,znaš li članice ovog foruma? A haze tvoj odgovor sam očekivao jedan od idučih,jasno ko dan. Sretno u organizaciji.
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
Ovako svi imaju pravo na svoje misljenje,meni nije cilj reklamirati sebe,bedrocana ili bilo koga drugoga..nego sam ovo radio za korist drustva kao takvog i pomoc na nacin koj sam trenutno mogao,a to je naprtaviti web s materijalom koji sam dobio. Naravno da pokusavaju napraviti nesto na razini minirtarstva zdravstva il vlade uopce,al sami znate koko to traje,pogotovo kada se radi o ovako necem..al sto vam haze veli imate se kome obratiti u vezi detaljnijih informacija po tom planu. U svakom slucaju ja smatram da je pomak-pomak ma kakav on bio, meni je cilj sudjelovati u pozitivnom smislu i omoguciti drugima da rade svoj dio posla, ili koriste moj rad za svoje dobro! A hocete li vi preskakati nesto ili necete stvar osobnog ízbora. P.s. Svi znamo da se velike stvari ne desavaju preko noci!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Krivo si skontao.To je bilo upučeno članici,jednina kako god zvučalo,i ona bi trebala ovo pročitati,zar ne? Hvala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Evo vec sam duze na stranici i razmisljam sta mi je sve proslo kroz glavu dok sam citao .

Mi se nesto mucimo da nekako se organizujemo i da krenemo da radimo na boljem polozaju marihuane u drustvu a ono odjedared se stvori 'Ministarstvo'
89.gif


Pojavljuje se u igri holandski monopolista Bedrokan , jedini koji sme da proizvodi medicinal tamo .Znam da su imali tri vrste , ne secam se koje ... Nisam znao da sme da ide van granica svojih ali izgleda da postoji neki deal .

Gledao sam malo navode na sajtu gde travka pomaze . Cuo sam i znam za mnogo vise upotreba od navedenih i nekako vise zvuci da je neko prevodio nego neko tko je koristi ali ok

Nisam siguran ali cini mi se da nisam naso vutrin link !?

Velika je stvar ako ovde ima neke istine i nije bezveze sto su ljudi skepticni zbog premalo informacija . Svi bi sigurno voleli da nemaju paranoju od pandura :hehe:

Srecno sa Vasom organizacijom i pito bih dal postoji neka slicna prica za Serbiju ?


p.s. Srecan praznik svim clanicama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
Predivna vest,konacno je pocelo nesto da se desava! Pohvale ljudima koji su bili dovoljno hrabri da ovo pokrenu,nadam se da ce i u Srbiji neko slediti vas primer.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Sajt je ispao kao reklama za Bedrocan... a uopće nije tako.
Ministarstvo medicinskog kanabisa je jedina iole ozbiljna organizacija u HRV koja pokušava išta učiniti po pitanju pokretanja stvari... Komuniciraju sa predsjednikom države, ministrom zdravstva itd... skupljaju informacije i u kontaktu su s ljudima koji su se izborili za svoje pravo u drugim državama... dobijaju korisne savjete ako ništa drugo.

E sad to što pokušavaju utaliti Bedrocan je sasvim nebitno. Ja zbilja ne znam zašto ljudi imaju averziju od te tvrtke. Šta jel vam smeta što netko zarađuje pare na biljci? Ja kažem - super, nek zarađuju rađe oni koji prodaju biljku nego farmaceutski giganti... a još i bolje liječe bolesne ljude. To kaj ja ili ti ili on nećemo zaraditi ništa mene čisto zaboli. Glavno da mogu uživati herb.

A ovo da mi koristimo biljku za lijek... to je čisti bullshit. Svi ju pušimo jer volimo biti napušeni.. Ovdje ima možda 1% ljudi koji imaju neku terminalnu bolest i zbog toga je puše. Mi ostali se ugruvavamo pa nam je medical marijuana priča čisti alibi. Zato ne kakite da lijek raste iz posude jer lijek nama ne treba.

Tako da ja ovo sasvim podržavam, probajte bilo šta pa makar i prodavanje pilseva od vutre.. I to je napredak koji će nam u krajnjoj liniji svima koristiti u borbi za dekriminalizaciju ove biljke!

Jedino eco jbg možda si trebao pričekati s objavom, al eto šta je tu je.
Sajt je tek u pripremi pa izgleda ko g*vno (sry iskren sam jbg).
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Doza skepticizma oko svega je naravno očekivana i bilo bi veoma čudno da ne postoji,
posebno na ovom forumu.

Imajući u vidu da novac pokreće svijet i onog što se dešava trenutno u Americi*
mislim da su ovako neka pitanja sasvim legitimna.
(*DEA je prebacio Cannabis iz Schedule I u Schedule III tako da farm. kompanije mogu
progurati na tržište Sativex i ostale lijekove na bazi prirodnog THC-a, dok Cannabis opet ostaje ilegalan)

Problem je ako nešto ovakvo prođe a inicijator promjena ne nastavi s lobiranjem
prema potpunoj legalizaciji, ... za sve ostale koji pokušaju igrati na kartu Medicinskog Kanabisa
vrata će biti zatvorena ili u najmanju ruku ćeš morati proći kroz kordone bodljikave žice
da prođeš kroz ta vrata. (figurativno govoreći)
Jer za svako tvoje opravdanje oni će imati izliku da legalna opcija na tržištu već postoji i slučaj je zaključen.

I prodaja ovih kvazi spika o "standardizaciji" mislim da neće tako lako proći na ovom forumu.
Jer to je kao da zabranite uzgoj limuna ili češnjaka a u prodaju izbacite
"standardizirani" zdravstveno prihvatljiv limun, sve ostalo piši druže plavi kazne.

da nebi
...
Moje pitanje u četvrtom postu još uvjek stoji, pa ako netko pročita i nabaci neki odgovor
to bi bilo super. :icon_wink:

:spcartman:

 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
Sad sam na poslu pa nestignem pratit bas ak slazem se sa tim da je opcenito izgled bulshit i sadrzaj stur,al tako su htjeli u m.m.k ,i taj sam sadrzaj dobio da objavim,naravno da ce se siriti,al sto se njih tice sajt je bio zreo za ici online..o tome ne odlucujem ja!..ja sam radio kako je receno,osobno bi poradio na nekim detaljima al to nije moj sajt premda sam ga radio
 
17.12.2009
3
1
0
44
Lijep pozdrav svima!
Hvala na podršci i ne-podršci.

Iskreno, ne zanima me ničije mišljenje jer ja samo provodim naše zajedničko mišljenje u konačnici - a to je kako ostvariti san - kako biti "marihuana grower" (za mene), za nekoga kako legalizirati, za nekoga kako liječiti ljude sa ovom biljkom, netko bi htio samo proizvoditi sjemenke, itd... Svoj izbor i način života ne želim i ne trebam opravdavat. Činjenica je da smo stvorili odlične kontakte u posljednje vrijeme i samo Ministarstvo medicinskog kanabisa na Facebook-u raste iz dana u dan - činjenica je da se nešto dešava, razni presedani (u medicinske svrhe)...
U konačnici apsolutno svatko tko se bavi ovom biljkom je za legalizaciju iste. Ali u životu prvo moraš puzat da bi znao hodat - to je ono što mnogi ovdje zaboravljaju jer možda još nisu ni propuzali. Nama zakon dopušta apsolutno sve - možda ne baš na način na koji bi mi to htjeli - ali na kraju krajeva sve uvijek dođe na svoje. Nama u "našem Ministarstvu" je najvažnije da spavamo mirno po noći. A nama svima kao narodu preostaje da pažljivije prekrižimo kućicu na sljedećim izborima....
Inače i policija i Predsjednik RH i Ministar zdravstva su upućeni u naše aktivnosti -onoliko koliko ih to interesira. Mi rado djelimo naše informacije sa svima.

Treba razlikovati medicinske i prehrambene proizvode... pogledaj si pravilnike za jedne i pravilnike za druge...

Ništa nije još legalno ali se priča o tome i radi na tome.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chehehe

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
za početak kupit domenu i hosting da bi se uopće moglo naslutit da se radi o nekom ozbiljnom projektu, a ne da je na free servisu sa free domenom kao sad.
drugo, nije profesionalno da se stranica zove medicinskicannabis već se treba sastojat od hrvatskih riječi ako je projekt namjenjen za ljude s tog područja (dakle u ovom slučaju medicinski kanabis), po mogućnosti domena mora završavati s .hr ako je osnovana kakva hr udruga, a bez osnivanja nečeg pravnog također ništa nemože biti shvačeno profesionalno i ozbiljno.
zatim tekst nemože biti nabacan nepovezano već mora sadržavat precizne informacije (bez nagađanja i izmišljenih informacija) i mora imat reference
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Okej ... hajdmo još jednom pokušati.
ovaj put ću pitati jednostavno da jednostavnije nemože.

A budući da tema nije o dekriminalizaciji/legalizaciji evo samo jedno veoma važno i
konkretno pitanje vezano direktno za medicinski Kanabis.

Dali će se MMK* eventualno zalagati i za provedbu plana koji bi omogućio da
svaki korisnik koji od doktora dobije upute i odobrenje za provedbu terapije
medicinskim Kanabisom, taj lijek(Kanabis) uzgoji za svoje potrebe ?


Eto ga, poprilično jasno i nedvosmisleno pitanje.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
:icon_arrow:

*Ministarstvo Medicinskog Kanabisa
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
Ovako eo me doma ko 1. , pa mogu normalno pročitat komentare i ja prokomentirat pročitano. Meni je jasno da ne postoji Ministarstvo medicinskog kanabisa kod nas (to bi spadalo zapravo u domenu običnog ministarstva zdravstva). Teško je išta početi u našem zadrtom i skeptičnom društvu (sami to pokazujemo i ovdje na forumu gdje se svi mi "borimo" za isto),al kada se več nešto počinje mislim da je bolje primjenjivati več postoječe sheme iliti koristiti i ravnati se po nekakvom principu koji savršeno funkcionira izvan naših granica. Prvenstveno je cilj omogučiti konzumaciju bilo kojeg oblika biljke STVARNIM pacjentima, ne stonerima koji žele pošto poto duvat bez posljedica...mislim licemjerno je to-bilo ko od vas (možda grješim) če pokušati nači bilokakav način da se dočepa medicinske dokumentacije pa se pravi bolestan i može duvat makar na račun države...u krajnjem slučaju bili bi sretni kada bi od te iste države mogli kupiti dim i mahat "karticom" okolo kako mogu legalno duvat bez da ih iko zajebava!!
Naravno da je u konačnici cilj opča legalizacija marihuane (premda bi ja trenutno bio zahvalan i na dekriminalizaciji nekih normalnih količina "suhog" ili živo bilja ), ali prvenstveno ajmo malo misliti na bolesne ljude kojima to ŽIVOT ZNAČI-ako ništa olakšava im ono šta im je ostalo od njega!!!!!!! Pa na kraju krajeva i ako je monopol u igri (a u kojem segmentu društva nije prisutan) ti ljudi če moči do svog ljeka na legalan način!! Lakše če pregovarati nečija vlada sa več postoječim primjerima nego neko sa ceste, ma neče ni njegovu poruku pročitati a kamoli uzeti u obzir stvari koje uopče nisu upitne. Radi se na tome da se osnuje nekakva zaklada, ne udruga jel udrugu može i moj tata osnovat a nema blage veze o tome. Iz tih razloga se surađuje (educira) kod Bedrocana jel su i oni prolazili kroz sve te zakonske zavrzlame, i čemu izmišljati toplu vodu -stvarno nije mi jasno!
Ja osobno sam uvjeren da če postepeno doči do opče legalizacije, al ljudi pa treba krenut od nečega i siguran sam da je ovo bolji i pametniji način pokretanja tako velike stvari od nalaženja 200 ljudi na trgu u 13:00 i da svi zapale gens u isto vreme pa prođu tako 3 ulice...i takav marš je hvale vrjedan , al realno ovako če se postiči više na globalnom svima nama istom cilju. Da se razumijemo ne branim nikoga nego iznosim svoje mišljenje jel da nemislim tako nebi se upuštao u ovakvu...ma nikakvu suradnju sa dotičnima, a prvenstveno je cilj olakšati STVARNO BOLESNIM LJUDIMA, dok je krajnji al ni najmanje nebitan opča legalizacija -ponavljam.
I ne želim više opravdavati svoju povezanost ni sa bedrocanom ni sa "ministarstvom medicinskog canabisa", ja samo želim pomoči onima kojima je to trenutno najpotrebnije,a to 95% vas ovdje nije!! hvala dragom bogu da nije i da ne patite od kroničnih bolesti nego da vam je največa briga oče vas lupit ,murja sa 2 kvadrata il neče.
Šta se tiče izgleda weba, on je namjenjen ljudima sa našeg govornog područja ,a svi znamo da je večina polu ili nepismena šta se tiče kompjutera,pa je web rađen da se ljudi lakše snalaze po njemu. Zato je jednostavan nema điđamiđa. Sadržaj če se širiti sa vremenom kontaktirajuči vanjske suradnike koji se več bave ovim načinom alternativne medicine, ali i kontaktima sa bolesnicima i onima koji su voljni na bilo koji način pomoči (inače serete po Bedrocanu koji je platio taj web, ne izradu nego domenu i hosting..iz samo njemu poznatih razloga , ma koji ti razlozi bili pomogao je , serete po izgledu weba i sadržaju, a ko je od vas koji znate tolko više i bolje reko : ja ču napravit j****i web , sa još j*******m sadržajem........niko! )
Domena je plačena i biti če www.medicinski-kanabis.com ,i naravno vi pravi znalci znate da treba 24-48h da domena postane aktivna , hosting je plačen za godinu dana... uostalom ko ima šta za reč u vezi projekta koliko je ozbiljan il ne pa bar je ZAPOČET LJUDI NE PRIČAMO napravit čemo web..osnovat ovo osnovat ono nego se to počelo provoditi u djelo kao šta možete viditi iz priloženog, zato ajde malo nemojte mislit samo na svoje guzice i na to očete sutra moč sadit bez posljedica, iko če ubirat novce od trave koju če plačat država il korisnici ,pa bar če moč do nje nadam se u što skorije vrijeme.
Na kraju krajeva ja ču se boriti za legalizaciju marihuane na koji god način mogu,a ovo je trenutno najbolji i najperspektivniji koji vidim u bližoj budučnosti. I kako da ja odgovorim oče se trava prodavat, oče je država plačat, oče je Bedrocan uvozit il če se tu proizvodit, dali čete moči saditi i pušiti bez straha za godinu,dve,pet...NIKAKO ,ali mogu krvlju svojom potpisat da ako ču moči to omogučiti il bar dat sebe da pomognem u tome, napraviti ču to isto kao što sam i ovaj "KOMERCIJALNI BEDROCANOV SAJT" napravio i nije me sram toga jel ako jednom čovjeku pomognem TO JE TO ,a di češ bolje da uspijem i svima nama.
p.s. hvala na podršci i komentarima, naravno da neželim slušati samo najbolje o sajtu al zapeli ste za trenutno stvarno meni nebitne stvari koje nisu prvenstvena uloga ovog sajta, a to je pomoč i edukacija BOLESNIH


SRETAN DAN ŽENA ŽENAMA sa malim zakašnjenjem ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Objasnio si, toga sam se unaprijed "bojao" da nije nešto extra pozitivno za nas "smrtnike" bar za sada,al nema veze, valjda če sve krenut na bolje polako,valjda, jer...gore ionako ne može,pa večini puno ne mijenja. Ionako sam mišljenja da če puknuti cijeli sistem kroz nadolazeče vrijeme ali da ne idem daleko...držim fige za ovo,kad malo blaže razmislim:)