prva ikad by gbyte; hps 250

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
Pozdrav svima,

Kao što u naslovu piše, evo prve ikad.. Nakon nekoliko (premalo) tjedana istaživanja, sklopio početni box i bacio jednu sjemenku na klijanje..prvenstveno da bih vidio razvoj jer sam svjestan da konzumirat plodove rada svog necu jos neko vrijeme..

Setup:
Box na kraju 100*42*45 všd , 18mm bijela šperploča..
Svjetlo HPS 250 sylvania grolux, cooltube 125mm (28 širina, 42 dužina)
Ventilacija
12V: usis 80mm komp vent, unutra 2*120mm na 1200okr/min jedan po biljci jedan na ct, sa svake strane cooltubea (izvan boxa) 120mm na 1900okr/min (186m3/ h)..pogonjeni s dva adaptera od 2A
220V: (190m3/h) cijevna 125ica za ispuh iz boxa..




Prostor je bio vrlo bitna stavka tako da je box cak i smanjen za 15 cm visine od početnog plana.. Budući je HPSica 250 vec bila kupljena, kreće borba s temperaturom..trenutno sam s ovom ventilacijom na visokih 31,4 usred dana s tim da temp pada na 29 kad su malo otvorena vrata, a otvorena su cijelo vrijeme.. između dana i noći nema pretjerane razlike jer je prostor na 26-27..na fotki se vidi da je 12ica vent direktno ispod cooltubea.. sad dok je jedna biljka imam mjesto u boxu koje je izvan sjene ventilatora ali nikako nije dugoročno rješenje..nemam prostora a ni slobodnih decibela za koristit neke vece 220 ventilatore jer ni ovo sta imam nije xtra tiho :)

Vlaga je druga stavka s kojom se borim..prostor je na konstantnih 20 posto sad zimi i stoji zakucan na tih 20!! imao sam problema sa uvijanjem listova prema dolje ali mokra krpa je stavljena u box tako da biljka ipak uspije dobiti nešto vlage noću ..do max 56%..

Sjemenka je navodno zenka.. vecina je bila f po iskustvu poznanika koji su ju sadili..dobio ju odnekud u rinfuzi .. vrstu ne znam....
Biljka je u 48.(10 dana na 22/2,do kraja vegetacije 17/7) danu trenutno (4 dan cvjetanja).posađena u cca 3-3,5 l posudu koju sam tada imao doma..zemlja composana za orhideje.. zalijevam svježom vodom iz slavine (unknown pH J ) svaka 2-3 dana s tim da sam 3 puta (20. 30. i 40. dan) u vodu dodao par kapi NPK 6-5-5 tekućeg gnojiva (Green garden – za zelene biljke :icon_lol:) .. s lst-om sam se poceo igrati prije 20ak dana..nije nesto strucno al dala je 5-6 novih izdanaka koji su masu napredovali u ta 3 tjedna..



Ne znam jesam li što zaboravio..a pitanje je kad krenuti s dohranom za cvjetanje..mislim da bih isao na Hesi Bloom Complex..naravno pod pretpostavkom da bude žena :icon_lol: ..ali i da ne bude ova, sad nema odustajanja nakon toliko citanja i informiranja, slaganja i kombiniranja..

pozdrav i komentirajte
 
  • Sviđa mi se
Reactions: matia and Z&N

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
cool, dao si lepo opis a tu su i fotke, box je skroz simpa, sretno sa biljozom i nek bude cura ;)
zanimljivi su ti svicevi (22/2 i 17/7:), naravno, prihranu za cvetanje zapocinjes kad prebacis na 12/12 (il mozda u tvom slucaju 11/13;)
da, i sto zemlja za orhideje bro, nije bilo druge?
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
PowerSeed je napisao(la):
zanimljivi su ti svicevi (22/2 i 17/7:), naravno, prihranu za cvetanje zapocinjes kad prebacis na 12/12 (il mozda u tvom slucaju 11/13;)

:) nisam htio ic ispod 16 sati dana u vegetaciji, a opet glupo mi bilo pržit tolku struju za jednu biljku koja možda ni neće biti žena..ovo je škola..
12/12 je od 44og dana :)

PowerSeed je napisao(la):
da, i sto zemlja za orhideje bro, nije bilo druge?

uzeo prvu compo sanu koju sam vidio :D ..neiskustvo :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
oket, na greskama se uci, i sam si svestan toga i podrzavam tvoje experimentisanje pre nego krenes ozbiljan grow. nisi bas morao prvu koju si video ;) composana ima velik izbor zemlje, al ok sad, sretno jos jednom, peace
sorry, ispustio sam da je vec 4 dana na 12/12, moz onda da krenes lagano sa prihranom za cvet ovih dana, mozda 1/3 ili 1/2 prepisane doze, pa polako, po uputstvu
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
kul..hvala na savjetima..

PowerSeed je napisao(la):
..composana ima velik izbor zemlje..

koju vrstu konkretno composane uzet? cisto da znam za sljedeći grow..
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
pozdrav,

trebao bih nekog iskusnijeg da mi potvrdi je li ovo pica ali iako nikad nisam vidio pistile, mislim da je to to.. :b_jump:





inace biljka je u 51om danu, a u sedmom danu rezima 12/12.. od zadnjeg posta 2* sam ju zalio hesi bloomom (1/2 doze) i supervitom kojeg mi je nemoguće dozirati manje od jedne kapi koja je dovoljna za 4,5l vode a ja zalijevam sa po 3 deci vode svaka 2-3 dana i radim novu smjesu jer jos nemam rijesenu regulaciju ph..može li ovoliko previsoka koncentracija supervita skurit biljku?
što se tiče vlage, nikako ju dići pa makar i za 1% preko dana..jos uvijek na 20..mokra krpa je u boxu ali izgleda da ima previse izmjena zraka i nista vlage ne ostane..
temp preko dana max 31,5, a noc min 24,1..razmisljam o mylaru..da mi je spustit taj max za 0,5 jos, to bi bilo to..

jos koja fotka


cini mi se da je ok..jucer sam glavni vrh zavezao snopom lisca (kojeg ima puno vise u gornjem dijelu) kako bi otkrio svjetlo izdancima..na ocigled su napredovali..

odjava..za sad..hvala svima koji su podijelili iskustvo..ima zenski ima sve :D
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
Mali update..

Prva ikad solidno napreduje za "obicno sjeme" i s obzirom da je u "krivoj" zemlji (compo za orhideje) i posudi od samo 3,5l..
Danas tocno 30 dana na rezimu 12/12..3 tjedna cvjetanja..vlaga mi je katastrofalno niska..noću 45-50, danju iznad 20 ne ide..uskoro s ebaya stize neki mini ovlazivac pa cu ga probat kraj venta za usis zraka pozicionirat..
Inace zalijevam svaka 3-4 dana s pola do punu dozu hesi blooma i svako zalijevanje po mrvicu super vit-a.. uskoro bi poceo malo P-a davat..prekjucer sam joj prvi put dao 1/3 zlicice meda..ok je reagirala..








Negdje 10ak dana prije prebacivanja na 12/12 proklijala je druga..dakle imala je 10ak dana vegetacije u maloj jogurt casici, napravljen je topping izmedju druge i trece internode..nakon sto je pokazala pistile, prebacena je u 6,5 l posudu i promijenjen je medij..compo orhideja > compo universal potting soil.. nisam ocekivao da ce presađivanje uspjeti, međutim par dana nakon presađivanja, pocela je rast ko' blesava..bez gnojenja je vec cca 2 tjedna u cvatu..nadam se da cu joj uskoro moci dat neku hranu s malo vise P jer su hedovi zasad jako prozracni..ovako to izgleda..












temperatura je min 24 noću, do max 29 danju.. ova druga ima lagane kandze na listovima ispod hedova, nadam se da je to prolazno nakon sto potrosi hranu iz novog medija.. ako nije..savjeti?
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
kandze su od previsokog ph-a,
nakapaj bar limuna u tu vodu iz slavine
a ako ces growat dalje i zelis izvuc vise od 10g po biljci
savjetujem da kupis ph - tekucinu
tamo gdje si uzeo taj hesi
ili neki bolji pet shop bi trebao imat
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
morat cu se onda malo vise posvetiti ph-u vode..s obzirom da nisam znao da utjece na prinos, nikad ga nisam niti mjerio..jos gledam sta krivo radim da dobivam midgete od biljaka.. :)
mislio sam da je do vlage ili genetike.. growat cu dalje, da..sad vise nema nazad :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nisam ja

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Lijepo si ti to odradio jbt :)
Imam isto nakvo drvo s onim crvenim bobicama,smrdi u pm :D ahhaha
Bravo stari,fino,rep + :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
dobro biljke izgledaju, ima tu jos bar mesec dana cvetanja, smao furaj, bude to ok, i za prvi put super lst
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
:vb_wave:

Super ti je cura :respect:, slična mojoj, imat čemo harvest otprilike u isto vrijeme :icon_lol:

Na koliko vode si stavio tu 1/3 žlice meda?
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
:blush: hvala svima na komentarima, puno mi to znaci..

inace nisam mogao vjerovat da su obje zene..2/2 za sad..pitanje u kojem bi stanju bila moja grow motivacija da su slucajno decki pokazali muda :D

@matia: na cca pola l vode (mozda i manje od trecine cajne zlice) iako ju ne zalijem sa svih 0,5..prođem jos po stanu i dam tog mixa i ostalim biljkama u cvatu ako su u staroj zemlji..
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
masa problema u zadnje vrijeme..sad je to vec negdje pri kraju ali mini prinos ce bit..
prvo borba s vlagom a nedugo nakon uzimanja ovlazivaca, pojavila se gamad..nekako mislim da je to sve povezano sa povecanjem vlage u boxu..
problemi su se nastavili nakon nekoliko spricanja neemom..
vjerojatno im je bilo previse tekucine tako da sam prvu skurio skroz,s obzirom da mi nitko nije odgovarao na pitanja postavljena u vezi s nametnicima, zeznuo sam taj prvi grow big time....
jedva se drzi ziva..iako trihici napreduju i vecinom su mlijecno bijeli..
druga ok napreduje iako nije to to..nesto im fali..s obzirom da jos uvijek ne reguliram ph, nije ni cudo, ali probat cu ih izgurat do kraja jos desetak dana..
temperatura je od min nocnih 24,1 do max dnevnih 30, vlaga je danju od 35-45, a nocu kad je ovlazivac ugasen oko 30..

inace tih gadura jos uvijek ima u zemlji (compo sana universal potting soil), samo se nadam da cijela vreca od 40 litara nije zagađena za dalje..inace namam ideju otkud su se toliko nakotile??

u tijeku je mala modifikacija ventilacije i stelanje boxa za sljedeći grow u koji ce ic royal queenov auto northern lights i auto ak47

fotke stavim veceras..
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
PH je ono sto tvoje biljke ubija, a PH mjerac si trebao nabaviti cak prije sijalice...

Vodu uvijek ostavi bar 4-5 sati da ostoji zbog hlora i ostalih gluposti koje se nalaze u vodovodu, jer kad zalijevas svjezom vodom ph se vrti nekad i do strasnih 7,9... zavisno od grada u kojem si, a to nikako nije dobro za biljke, NONO!!

nadji onog limuna u prahu u malim vrecicama, bruka jeftino...a extra smanjuje PH vrijednost... naspi malo na dlan i stavi u vodu, zatim dobro promjesaj, ali pazi da ne pretjeras.

ja na 5 litara vode stavim malo vise, ali i moja prehrana je u prahu a i ona smanjuje PH... pa kad izmjerim bude uvijek oko 6,5 +/- 0.1
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
Pozdrav svima,

kratak report vezan za prvi grow prepun raznoraznih prepreka, al drugi ce valjda bit bolji..

setup je malo izmijenjen u vidu ventilacije..CT umjesto dosadasnjih ultrabucnih scythe ventova na 1900 okr/min sada hladi cijevna 125ica (180m3/h) koja vuce zrak van a s druge strane je ostao scythe ali je reguliran i vrti se na puno manjim okretajima..iznad CT-a je ispuh sa drugim cijevnim 125 smještenim također izvan boxa u alu cijevima..
novost je i reguliranje pH :) nakon masu kurenja vodom koja je između 7,5 i 8,0 !!!! i šokova kombinacijom neemovog ulja i deterdženta za suđe :) , dobro da su i zive..
također sam nedavno u box dodao i ovlaživać prostora koji radi na minimumu i drži vlagu na cca 50% (+-10) ovako to izgleda..

img5842g.jpg

izgleda da ce ovo bit najskupljih par dimova u zivotu , ali nema veze u pripremi je novi grow, sve je spremno..kad skinem prvu, odmah unutra idu auto ak fem i auto northern lights..
Prvoj sam prije nekih tjedan dana skinuo jedan hedic i susio ga u zatvorenoj ladici nekih 3 dana..degustiran je i mogu rec da sam ju odlucio harvestat jer ovakvo nesto dugo nisam pusio..hiperaktiva, uplifting, energija i smijeh..okus nije bio pretjerano dobar,ali mislim da bi nakon 48h mraka i pravilnog susenja bio puno bolji..cca 50-50 je trenutni omjer smeđih i mlijecno bijelih pistila..
zalijevana je svaka 3-4 dana, a do sad gnojena jednom tjedno punom dozom hesijevog bloom complexa, a prije deset dana punom dozom ghe ripena..gnojenje nije bilo redovito zbog terapije za insekte koja je mislim najvise narusila zdravlje biljkama..isti su rijeseni ali ne ponovilo se..susit cu ju u drugom boxu (kartonskoj kutiji s ventom) buduci ne mogu ugasiti svjetlo zbog druge koja nije jos ni priblizno zrela..
img5836yl.jpg

Druga sativasta, mlađa je mislim 3 tjedna i isto toliko kraće je bila u vegi..topirana između druge i trece internode i nakon 10ak dana stavljena na cvjetanje zajedno s Prvom..ona je dosta veca a i podivljala zadnjih par dana nakon regulacije pH i zalijevanja peroxidom..pocela tjerat nove vrhove i bijele pistile iz vrhova..ostavljam ju do daljnjeg posto je sativa..nove biljke ce ici na 18/6 ,a nju cu pokusat vadit iz boxa tih 6 sati svjetla viska..
img5840f.jpg

biti ce malo ali slatko..uz puno skupljenog iskustva..

pozz ekipi
 

Prilozi

  • img5841d.jpg
    img5841d.jpg
    35,7 KB · Pregleda: 41
  • img5834m.jpg
    img5834m.jpg
    28,6 KB · Pregleda: 40
  • img5835gx.jpg
    img5835gx.jpg
    30 KB · Pregleda: 40
  • img5827aa.jpg
    img5827aa.jpg
    36,8 KB · Pregleda: 46
  • img5830sl.jpg
    img5830sl.jpg
    26 KB · Pregleda: 28
  • img5832i.jpg
    img5832i.jpg
    29,2 KB · Pregleda: 38
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.