Prva Ljubav Prvi Grow :) 250mh/hps Super Critical fem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.05.2015
93
193
43
POZDRAV SVIMA. :vutra:
Za pocetak evo i mene u zelji da se okusam u necumu sto mislim da bi mogao u buducnosti biti lep hobi. :let:
Dosta sam citao i proucavao nesto malo se raspitivao sta i kako da se sklopim i krenem.
E pa ja sam se odlucio da krenem u moj prvi pokusaj sa ovom opremom box je sator 60/60/120( da znam mali mi je :p ali uslovi ovog puta ne dozvoljavaju veci mozda ako budem u mogucnosti prebacim u nesto vece ali ne znam videcemo jos necu da obecavam nista).
Osvetljenje je Sijalica SuperGrow 250W MH vega koja ce morat biti kratka zbog prostor i Sijalica SuperBloom 250W HPS cvetanje a reflektor je Cool Tube Mini.
A od ventilacije imam dva Ventilator Ø120 jedan za CT drugi je na vrhu da izbacuje vazduh upuh je pasivan i da ima jedan onaj ventilator da siba po bilkama tj biljci da se ispravim.

Naravno imam tajmer i termometar za vlagu i temperaturu. Da i nemam naravno ph merac za sada problem kao i kod vecine ne daju komsijesmiley9934 :lol:!
Sve spremno sve radi :banana_rasta:
Zemlja je SteckMedium Supstrat za pocetak ide mali pot a kasnije bi ga tj bi ju presadio u 18l pot.
Seme je Super Critical fem bu Green Hause. Cekao sam semena nekih automatika ali jos nista od toga a vremena na bacanje nema ipak je skup taj nas hobi ako se ne igramo bastovana :bocni:: pa to je jedan od razloga zasto sam uplovio u ove vode:gled: no da ne davim dalje glupostima nego da nastavim dalje.

Djubriva su Jungle Juice Grow 1L, Jungle Juice Micro 1L, Jungle Juice Bloom i Bud Blood. tu sad nastaje problem ne mogu da skontam sta i kako se koristi pa se nadam vasoj velikodusnoj pomoci posto sam sa engleskim na vi i ja tu nista ne kontam :crazyd::upiii:.

Od treniga sve sto treba tj sta mi savetujete i sto dozoljavaju i uslovi i biljka hteo bi Topiranje LST mozda i ScrOG mada prvi je pokusaj videcemo sta i kako.

Mali Critical ususkan u ubruse lepo natoljn vodom prktiven i cekamo :mario:::).
Da Mentora nemam pa se mozda nekom od uvazenih mentora svidi moj prvi pokusaj pa moze slobodno da se ponudi da mi bude mentor. Bio bi pocastvovan :respect:.
JOS JEDNOM VELIKO HVALA SVIMA:wave: Ocekujem savete, kritike naravno takodje kao i vasu nesebicnu pomoc.


20170323_131823.jpg 20170323_131722.jpg 20170323_131654.jpg 20170323_131636.jpg 20170323_131625.jpg 20170323_131558.jpg 20170323_131517.jpg 20170323_131503.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Lijepo si to posložio, vidi se da si proučio problematiku, svaka pohvala.
Mentora sam biraš po načinu uzgoja ili ti se jednostavno svidi njezin-njegov pristup, samo zamolis, pitaš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CoaGad

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
Dobra priprema super box :) Sretno i masno kompa . I dobro ti kolega @hazeri kaze rasiri si ovaj dupli pod preko cijelog boxa. Voda je zajebana uvjek nade svoj put do negdje ti ti stvarno ne treba :thumb: ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and CoaGad
17.05.2015
93
193
43
20170323_194042.jpg Uradjeno odma sad cekam da seme izbaci klicu i hvala na savetima. Ja se izvinjavsm sto sam bio neozbiljan i nisam javio.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

21 gram

Aktivan Član
08.04.2008
146
666
93
In the magic forest
Djubriva su Jungle Juice Grow 1L, Jungle Juice Micro 1L, Jungle Juice Bloom i Bud Blood. tu sad nastaje problem ne mogu da skontam sta i kako se koristi pa se nadam vasoj velikodusnoj pomoci posto sam sa engleskim na vi i ja tu nista ne kontam :crazyd::upiii:.
Ja koristim isti setup, uključujući i đubriva. Dodaj perlit u zemlju, kad je budeš prebacivao u tu veliku saksiju. 15ak% mislim da je ok, al' nek' me isprave iskusniji. Đubrivo ti verovatno neće ni trebati u vegetaciji (pogotovu što kažeš da će biti kratka, mada ne vidim zašto, ako samo jednu biljku planiraš... možeš slobodno produžiti vege fazu i dobiti veću biljku koja popunjava ceo boks).

Na zadnjoj strani pakovanja svakog Jungle Juice-a (i Grow i Bloom i Micro) imaš istu tabelu. U njoj ti je objašnjeno koliko ml đubriva stavljaš na 100l vode. Tebe ne zanima 100l već 1 litar, tako da vrednosti iz tabele deliš sa 100. Taj broj množiš sa količinom vode kojom ćeš zaliti biljke. Do vremena kad ih počneš đubriti, već ćeš znati koliko vode primaju saksije.
Ostaje ti da vidiš koje vrednosti iz tabele uzimaš. Imaš 5 redova u tabeli, prva dva (Cuttlings&Seedlings i Small Plants) te ne interesuju. To je za baš male biljke, tvoja zemlja je dobra, ništa u nju ne dodaješ da nešto ne bi sjebo.
Grow Phase je vegetacija, zatim sledi Transition to Bloom (prelazan period ka cvetanju, recimo otkad si prebacio na 12/12, pa dok ne krenu cvetići) i Bloom Phase - cvetanje.

Npr. za prvo zalivanje sa đubrivima, ako si ih do tad zalivao sa po 2,5 litra vode, onda ćeš za svaku saksiju množiti 2,5 x 3,96ml (za Grow komponentu) 2,5 x 2,64ml (za Micro komponentu) i 2,5 x 1,32ml (za Bloom komponentu). Te količine izvučeš plastičnim špricem (1 podeok je 1ml). Dodaš u vodu, izregulišeš pH i zalivaš. Kako prelaziš iz faze u fazu, menja se odnos đubriva, a takođe i količina vode koju daješ biljci se povećava, ali ti samo pratiš tabelu i peglaš dalje. Iskuliraj buksnu kad ovo radiš jer može doći do prebacivanja u mozgu prilikom množenja i snalaženja po tabeli.
Ako treba još pomoći pitaj...

Bud Blood nisam koristio, ali tok stigne do cvetanja, verovatno ćeš i sam skontati kako se koristi kad.

P.S. Mislim da ćeš imati problema sa temperaturom, budi spreman na to da će ti biti potreban još jedan ventilator. Mada ako imaš klimu u prostoriji u kojoj ti je i boks, onda će možda i biti ok.
Otvori pasivne ulaze za vazduh. :)

Srećan grow! Pratim! :)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
da znam mali mi je :p
"U malim bocicama se drzi otrov":D
A sada ozbiljno..Prvih desetak dana odrzavaj vlagu sa prskanjem zemlje dva,tri puta dnevno,topiraj cetrvrti kat,pusti nek malo ojaca pa lst glavne grane uz sirenje ostalih sporednih.Gnojenje objasnjeno..Ostaje ti da si uzmes mentora jer ima kvalitetne ekipe.Ali ti moras odabrati;)
Ajd deri:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CoaGad
17.05.2015
93
193
43
Prvo hvala svima. Super ste :vutra:
Posto sam u zurbi sredjujem napolje dvoriste kramp lopatašut prolecne radosti :objesen:i tako to pa nemam bas puno vremena. Samo da javim da je pustila klicu. I da smo u saksijici cekamo da niknemo na rezimu 24/0:vozdra::gled:. Evo i slike pa vi ocenite dali je to sve tako okj.
 
17.05.2015
93
193
43
Jeste u cosku je ne prolazi svetlo isprobano bio unutra zatvorio se al hvala na savetu. No nije to problem nego velik "danak neiskustva" :(:zvezda:: dok sam namakao peskir zbog vlage slucajno srusum saksuo i sve se prospe po podu. Pokusao sam naci seme ali bezuspesno. Vratio sam sve nazad pa sad cemo videti sta ce biti. Mozda bude neke srece pa iznikne:vozdra:. Ili cemo morati sve iz pocetka:grrr:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Joe1234

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Ufff ja sam jednom trazio semenku 3 sata i nisam je nasao od tada nikada vise u malu saksiju samo pravac u finalnu i no sikiriki nece ona nigde :) Srecan grow :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CoaGad
17.05.2015
93
193
43
Nadam se. Sad sam ga ostavio pod svetlom a ujutro mislim da ga stavim napolje u prozor i uvece opet unutra pod svetlo pa sad videcemo. Mislim da ce potrajati malo duze sacekacu par dana.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Joe1234

Aktivan Član
03.10.2016
379
957
93
Tako sam ja u proslom growu prosuo saksiju sa zemljom po cijelom boxu, i isto tako sam trazio menku no nisam je nasao:D Pa sam posadio drugu i tako nakon nekog vremena ja dolazim a ono 2 biljke u saksiji :thumb: Samo strpljivo glavno pravilo uzgoja :) Zivo ti nama i sretno :respect::wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CoaGad