Prva sadnja Critical + Autoflower

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.11.2018
48
110
18
29
Ime vašeg dnevnika: Critical + Autoflower

Datum nicanja sjemenke: 31.10.2018

Početak vegetacije:

Breeder:

Strain: Critical + Autoflower

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja:

Rasvjeta u vegetaciji: CFL

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 205

Rasvjeta u cvjetanju: CFL

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 205

Nutrijenti:

Ostala oprema:

Dodatne informacije:

Slike boxa: IMG_20181030_191835.jpg
IMG_20181030_192414.jpg
IMG_20181030_192500.jpg
IMG_20181031_212803.jpg
IMG_20181101_095550.jpg
IMG_20181101_200906.jpg
IMG_20181101_200916.jpg

Pozz ekipa! Hvala na prijemu, pratim forum već neko vrijeme pa reko hajde da se i učlanim

Ovako, prvi put sam se odvažio da sam svoje uzgojim pa ću trebat gomilu uputa i savjeta ako želim barem nešto izvuć hehehe. Pa hajde da vam objasnim sve.

Znači, izabrao sam za početak Autoflower jer sam čuo da je lakši za početnike. Jedino garažu imam kao izbor gdje saditi pa sam si tamo i napravio grow box od stirodura, pošto dolaze hladni mjeseci, pa da barem nešto izoliram. Zemlja je Balkonia za cvijeće, upravo tu negdje sam nju vidio kao preporuku i za sad mi se čini ok. Sjeme sam uzeo na ebayu od nekog talijana, čisto onako. Svijetla su mi sljedeća 1x 125W CFL 6500K, 2x 23W CFL 2700K, 2x 20W CFL 2700K.

U početku me brinulo da će mi niske temperature uopće onemogućit proklijavanje u startu, no ispostavilo se da je stirodur savršena izolacija i da sad moram nać mali ventilator jer mi se čak čini i da je malo prevruće nutra hehe.

Sjemenka je jučer proklijala (1.11.2018) i mene sad zanima izgleda li to zdravo i ima li joj nade?

Hvala ekipa i živili!
 
Poslednja izmena:

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Pozdrav, i dobro došao! Fin boxić, rasvjeta cool, nego ja bi ti rekao da će biti nešto od nje ako joj dodaš jedan ventić da vuče van i jedan manji recimo 80mm da puše između nje i lampe. Kako misliš cvat radit, prevladava ti plavo svjetlo, a trebalo bi obrnuto. Hm.. Sve u svemu poradi još malo na detaljima i bit će nešto od nje. Sretno dalje... :thumb: :confused::cool::rasta:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FrogKhan
02.11.2018
48
110
18
29
Pozdrav, i dobro došao! Fin boxić, rasvjeta cool, nego ja bi ti rekao da će biti nešto od nje ako joj dodaš jedan ventić da vuče van i jedan manji recimo 80mm da puše između nje i lampe. Kako misliš cvat radit, prevladava ti plavo svjetlo, a trebalo bi obrnuto. Hm.. Sve u svemu poradi još malo na detaljima i bit će nešto od nje. Sretno dalje... :thumb::confused::cool::rasta:
Hehehe...mislio sam samo jedan ventić nutra stavit jer vani je prosječna temp 10c pa da samo zrak nutra cirkulira a i garaža je puna buba pa me brine da ih ne posiše nutra. Također, ni box nije hermetički zatvoren već više ovako sklepan na brzinu pa ima na par mjesta gdje zrak slobodno može uć. Što se tiće svijetla, za sad imam ovo, sveukupno oko 10k lumena. U planu mi je nabaviti 150-200W HPS al otom potom jer me i ovo već koštalo fino. Koliko sam čitao, navodno može ova postava izdržati i flower period pošto je autoflower strain u pitanju, al eto otvoren sam za sve diskusije i prijedloge :)

Btw. Ima tko ideju di kupit male ventiće, možda one na USB, gledo u par dućana i niko nema, a dok mi nisu trebali viđo ih na svakom koraku hahaha


Hvala na podršci :D
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sretan grow i dobrodosao ti nama.::listomahanje::.
Mad Rabbit kolega ti je rekao otprilike sta da uradis.Ventilacija je bitna stvar.Ako budes planirao na hps bice ti vise nego potrebna.Clf sijalice ne greju puno ali to ne znaci da ne treba ventilacija.Izbusi jednu rupu u donjem uglu 100f i na nju stavi neku mrezicu ako se bojis da ti napasnici neudju u box,ta rupa moze da ti bude pasivna.Za ispuh vazduha isto izbusi rupu i montiraj obican vent kuler 12x12 i prikljuci ga na neki stari punjac od fona koji je od 5v on ce ti raditi posa;).Isto tako postavi jedan da puse malo po biljci da je drma i te fore,vetar ce je ojacati i stimulirati bolji rast.Napisi na kom su rezimu svetla,koja je temperetaru,kad si zadnji put zalivao,sta si planirao od prehrane da bi mogli svi po malo da ti pomognemo jer zato sluzi izmedju ostalog dnevnik.Ona sad lepo izgleda za dalje se moras malo vise educirat u principu imas sve na forumu samo ugrej stolicu i nema brige.:rasta::spliff:
 
02.11.2018
48
110
18
29
Ma
Sretan grow i dobrodosao ti nama.::listomahanje::.
Mad Rabbit kolega ti je rekao otprilike sta da uradis.Ventilacija je bitna stvar.Ako budes planirao na hps bice ti vise nego potrebna.Clf sijalice ne greju puno ali to ne znaci da ne treba ventilacija.Izbusi jednu rupu u donjem uglu 100f i na nju stavi neku mrezicu ako se bojis da ti napasnici neudju u box,ta rupa moze da ti bude pasivna.Za ispuh vazduha isto izbusi rupu i montiraj obican vent kuler 12x12 i prikljuci ga na neki stari punjac od fona koji je od 5v on ce ti raditi posa;).Isto tako postavi jedan da puse malo po biljci da je drma i te fore,vetar ce je ojacati i stimulirati bolji rast.Napisi na kom su rezimu svetla,koja je temperetaru,kad si zadnji put zalivao,sta si planirao od prehrane da bi mogli svi po malo da ti pomognemo jer zato sluzi izmedju ostalog dnevnik.Ona sad lepo izgleda za dalje se moras malo vise educirat u principu imas sve na forumu samo ugrej stolicu i nema brige.:rasta::spliff:
Ma ventilacije ide sigurno nutra, samo eto još nije instalirana...tronutno je na 24h svijetla dok malo poraste a i dok kupim timer i skužim kak ga instalirat heheh :D
Zalijevano jučer lagano zadnji put, od hrane stvarno ne znam šta bi i kako bi pošto sam čitao da auto traži jako malo hrane, mislio sam neko univerzalno gnojivo iz nekog vrtnog centra uzet plus kavu i koru od banane trpat na zemlju pošto to konzumiram u ektsremnim količinama a super je organsko gnojivo. A i na zemlji piše da ima hrane nutra za 3 tjedna. Grijanje stolice za novu temu mi je must i već ju grijem 2 tjedna i svaki dan nekaj novo naučim :D
 
02.11.2018
48
110
18
29
kolika će temp. biti po zimi (uskoro) kad ti ne bude gorilo svjetlo
slutim problem :djede:
Eh da to i mene malo brine, mada kažem, prek noći temp tu padne na nekih 5-7c ali kad ujutro oko pol 6 provjerim damu nutra stvarno bude toplo, stirodur jako dobro izolira, s tim da još imam u planu nutarnju stranu obložit onim termo dekama, jer mi ujedno vrše dodatnu izolaciju i reflektiraju i toplinu i svijetlost pa ćemo vidjet. Nažalost još nemam termometar pa ne znam iskreno koja je temp nutra :/
 
02.11.2018
48
110
18
29
Pozdrav, i dobro došao! Fin boxić, rasvjeta cool, nego ja bi ti rekao da će biti nešto od nje ako joj dodaš jedan ventić da vuče van i jedan manji recimo 80mm da puše između nje i lampe. Kako misliš cvat radit, prevladava ti plavo svjetlo, a trebalo bi obrnuto. Hm.. Sve u svemu poradi još malo na detaljima i bit će nešto od nje. Sretno dalje... :thumb::confused::cool::rasta:
Ej stari, dobio sam tvoju poruku al nemrem odgovorit na nju, nemam još tu opciju, u svakom slučaju zainteresiran sam pa pošalji br mob na pp pa te dodam na wapp pa tamo to riješimo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mad Rabbit

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Ne znam koliko grije HPS ali ove velike CFL žarulje grju ko lude, @FrogKhan kakav ti je spektar žarulje (plavi , crveni ili Dual) ako je ovo zadnje miran si za cvjetanje ako nije bilo bi dobro da nabaviš nešto svjetla 2700-3200 k, inače ostanu cvjetovi fluffy, ako ćeš neko jeftino rješenje za gnjojiti nađi nešto za plod ili cvijet, automat prođe vegetaciju u dobroj zemlji bez potrebe za dodavanjem ičega.

plus kavu i koru od banane trpat na zemlju
nemoj ako boga znaš ne radi se to tako, kora od banane je super stvar što se tiče kalija ali treba biti kvalitetno kompostirana da bi to imalo smisla. Talog kave lako uhebe ph.

Poslušaj sve ovo prethodno vezano za ventilaciju i grijanje.

sretno masno i debelo

ps
ima nešto posebno u cvjetovima koji su rasli ispod CFL to će ti reći svako ko je probao.
 
02.11.2018
48
110
18
29
Ne znam koliko grije HPS ali ove velike CFL žarulje grju ko lude, @FrogKhan kakav ti je spektar žarulje (plavi , crveni ili Dual) ako je ovo zadnje miran si za cvjetanje ako nije bilo bi dobro da nabaviš nešto svjetla 2700-3200 k, inače ostanu cvjetovi fluffy, ako ćeš neko jeftino rješenje za gnjojiti nađi nešto za plod ili cvijet, automat prođe vegetaciju u dobroj zemlji bez potrebe za dodavanjem ičega.

nemoj ako boga znaš ne radi se to tako, kora od banane je super stvar što se tiče kalija ali treba biti kvalitetno kompostirana da bi to imalo smisla. Talog kave lako uhebe ph.

Poslušaj sve ovo prethodno vezano za ventilaciju i grijanje.

sretno masno i debelo

ps
ima nešto posebno u cvjetovima koji su rasli ispod CFL to će ti reći svako ko je probao.
Kaj se tiće svijetla znači 1x 125W 6500K, 2x 20w 2700K i 2x23w 2700K s tim sa imam u planu pojačat svijetlo s nekom HPS al pričekat ću još mj dana pošto sam se već istrošio debelo s ovom plaćom :D

Kaj se tiće kave i banane, ne znam za banane, proguglat ću to onda još a ovo s kavom, ako se uzme iskorištena kava trebala bi biti PH podobna

Edit: napomena da radim u kafiću, znači ne ova turska kafa već pva iz automata, odnosno iz otpada
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
svaki dan nekaj novo naučim
super tako treba,sto vise info.skupis lakse ce ti ici sam uzgoj.Sto se tice da pojacas svetlo sa hps to je ok ali treba da znas da clf i hps ne stoje na istoj razdaljini i da hps zna bas da greje.Termometar obavezno nabavi to nije skupa investicija mozes naci digitalne vec za 5-6e a toliko ti kosta i tajmer na koji prikljucis svetla i ventilaciju.Ovo za gnojivo ne znam koliko je sjajna ideja pogotovo za talog od kafe,nisam video da neko radi sa tim tako da ti ne mogu nista reci.Ja primenjujem ta home made gnojiva ali iskljucivo u outu jer tamo su greske dozvoljene donekle,sto se tice in uzgoja tu se drzim samo proverenih stvari.Inace dogrejavanje boksa je pozeljna jer ako imas vecu razliku izmedju noci i dana od 10c tu moze biti ozbiljnijih problema do slabog rasta korena do samog locka odredjenih nutrijenata koji su potrebni biozicama za razvoj.Ostavicu ti sliku da vidis kako sam ja resio grejanje u boksu 45x50 a svega kosta grejalica 20e.Sto se tice prihrane uzmes nesto za vege i cvat ako neces ulagati puno u to i obqvezno onda uzmi makar neko mikrobiolosko cisto da oplemenis malo zemlju svojovremeno.Mada ni ta gnojiva nisu skupa danas.Ostavicu ti neke linkove pa baci oko kad budes imao vremena.
www.vutra.org/threads/jednostavan-vodič-za-low-budget-uzgoj-sa-cfl-sijalicama.14835/
https://www.vutra.org/threads/bio-uzgoj-gnojiva-i-pesticidi.2764/
https://www.vutra.org/threads/organski-uzgoj-sve-što-trebate-znati.7443/
https://www.vutra.org/threads/koja-gnojiva-koristite.5200/
ttps://www.vutra.org/threads/prihrana-biljki.551/
 

Prilozi

  • IMG_20181026_161215.jpg
    IMG_20181026_161215.jpg
    220,8 KB · Pregleda: 29
02.11.2018
48
110
18
29
super tako treba,sto vise info.skupis lakse ce ti ici sam uzgoj.Sto se tice da pojacas svetlo sa hps to je ok ali treba da znas da clf i hps ne stoje na istoj razdaljini i da hps zna bas da greje.Termometar obavezno nabavi to nije skupa investicija mozes naci digitalne vec za 5-6e a toliko ti kosta i tajmer na koji prikljucis svetla i ventilaciju.Ovo za gnojivo ne znam koliko je sjajna ideja pogotovo za talog od kafe,nisam video da neko radi sa tim tako da ti ne mogu nista reci.Ja primenjujem ta home made gnojiva ali iskljucivo u outu jer tamo su greske dozvoljene donekle,sto se tice in uzgoja tu se drzim samo proverenih stvari.Inace dogrejavanje boksa je pozeljna jer ako imas vecu razliku izmedju noci i dana od 10c tu moze biti ozbiljnijih problema do slabog rasta korena do samog locka odredjenih nutrijenata koji su potrebni biozicama za razvoj.Ostavicu ti sliku da vidis kako sam ja resio grejanje u boksu 45x50 a svega kosta grejalica 20e.Sto se tice prihrane uzmes nesto za vege i cvat ako neces ulagati puno u to i obqvezno onda uzmi makar neko mikrobiolosko cisto da oplemenis malo zemlju svojovremeno.Mada ni ta gnojiva nisu skupa danas.Ostavicu ti neke linkove pa baci oko kad budes imao vremena.
www.vutra.org/threads/jednostavan-vodič-za-low-budget-uzgoj-sa-cfl-sijalicama.14835/
https://www.vutra.org/threads/bio-uzgoj-gnojiva-i-pesticidi.2764/
https://www.vutra.org/threads/organski-uzgoj-sve-što-trebate-znati.7443/
https://www.vutra.org/threads/koja-gnojiva-koristite.5200/
ttps://www.vutra.org/threads/prihrana-biljki.551/
E hvala puno! Bacam se na skeniranje :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Čuj 2/3 setupa već imaš, sad u taj CFL ubacivati HPS, a box je 50*50*100 (odoka) neznam brate nemoj radije sebi probleme raditi. Nemoj samo da se prvi grow u vodu baca...
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
nemoj ako boga znaš ne radi se to tako, kora od banane je super stvar što se tiče kalija ali treba biti kvalitetno kompostirana da bi to imalo smisla.

U pravu je @.!. u vezi sa korom banana.. no možeš od nje praviti kompost čaj, pa sa njim pršćeš biljku folijarno, a to se pravi ovako:

A ne samo sa korom od banana, imaš dosta stvari od kojih možeš praviti svoje čajove i to goniti kroz čitav grow(pogledaj forum, ima dosta vračeva i herbalista ovdje), no ipak je bitno da ti je mix substrata dobar (min light mix i glisten), uz to 2 flaše đubriva organskog da ne moraš ti kao početnik podešavati pH jer ćeš ujePati više nego što ćeš napraviti sa korigiranjem pH-a, tako da furaj organski uzgoj, jer kod njega ne moraš podešavati pH, jer bakterije u zemlji i samo đubrivo puffa automatski, i dodatno samo praviš čajeve i sa njima dodatno zalivaš i pršćeš biljku, msm ne treba ti više ništa osim dobrog mixa substrata i npr bb grow, bloom i folijarno špricaš biljku..
Što se rasvjete tiče, sve su ti to drugi već napisali..
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
grijanje + hlađenje + ventilacija + neiskustvo + 100 kombinacija koje imaš na netu = njesra skoro zagarantirano
Daju se sa CFL om izvući odlični cvjetovi, već si neke novce uložio u to, drži se toga, trebaju tebi još ventići, ph metar, vlagomjer, timer, grijalica....
izguraj ovu s ovime što ti je na raspolaganju, u međuvremenu čitaj i pitaj, kroz grow dva imati ćeš dovoljno iskustva da sam odlučiš što i kako jer hoćeš nećeš koliko je growera toliko je i stilova growanja, nema savršenog recepta, zadovolji min. tehničke uvjete i tjeraj.....
 
02.11.2018
48
110
18
29
grijanje + hlađenje + ventilacija + neiskustvo + 100 kombinacija koje imaš na netu = njesra skoro zagarantirano
Daju se sa CFL om izvući odlični cvjetovi, već si neke novce uložio u to, drži se toga, trebaju tebi još ventići, ph metar, vlagomjer, timer, grijalica....
izguraj ovu s ovime što ti je na raspolaganju, u međuvremenu čitaj i pitaj, kroz grow dva imati ćeš dovoljno iskustva da sam odlučiš što i kako jer hoćeš nećeš koliko je growera toliko je i stilova growanja, nema savršenog recepta, zadovolji min. tehničke uvjete i tjeraj.....
Ok, kužim...fala na savjetu, bacit ću se onda u potragu za tom CFL :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.