Prvenac

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.10.2018
80
76
18
Ime vašeg dnevnika: Prvenac

Datum nicanja sjemenke:

Početak vegetacije:

Breeder:

Strain: ORIGINAL ORANGE BUD

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Bez Treninga

Rasvjeta u vegetaciji: HID (ili hps/mh)

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 400

Rasvjeta u cvjetanju: HID (ili hps/mh)

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 400

Nutrijenti:

Ostala oprema: 1x SuperGrow MH 400W </br> 1xSunMaster 400W Super HPS DeLuxe ili SunMaster 400W Dual Spectrum Grow+ PHOTONIC </br> 1x Cool Tube HOOD 150x500 </br>1x Mylar Reflektivna Folija </br>1x Easy Roller Nosači Reflektora </br>1x Tajmer Digitalni </br> 1x SunMaster Balast 400W Power Pack </br> 2x Ventilator MTG A 120mm jedan iz izvlacenje jedan za ubacivanje + bih dodao neki za imitaciju vetra u boksu </br> 1x Can Filter 1500PL 75 100 </br> 3+x Smart Pot Pure 11.4L </br>Substral zemlja za cveće 18l terra magma SC774 ili Potgrond H 70L.</br> 1x Digitalni Higro Termometar HTC 1 </br>1x Mikroskop sa stalkom 60 do 100x </br>1x 3 u 1 Merač Tla(vlaznos,ph i kolicina svetlosti)

Dodatne informacije: Drage kolege, nadam se da svi nešto dimite dok čitate ovo.Pre svega da vam kažem da ste mi kolektivno mnogo pomogli u detaljnim istraživanjima, i svima HVALA . Pre nešto više od 7 godina sam shvatio da mi je jako velika želja da imam svoj indoor. Zbog raznih okolnosti tek sada imam sve uslove za prvi groow. Sreći jednostavno nema kraja. Mada, mislim da tek sad najteži deo stiže.Treba izdržati da je gledaš svaki dan . Elem da krenemo sa detaljima. Boks ću praviti u toku sledeće nedelje pa ću otvoriti novu temu i detaljno opisati postupak. Boks će biti drveni 1x1x2. Meneke stižu u ovih dana zajedno sa ostatkom opreme.Ovih dana ću izabrati i nekog od mentora. Potrudiću se da bude što više slika i da će biti dobrog heda. Za početak imam samo dva pitanja? Da li su smart pot saksije bas toliko bolje koliko su i skuplje? I koju muziku da joj puštam u toku uzgoja? Hvala unapred. Pozdrav

Slike boxa:
 
07.10.2018
80
76
18
Pusti količinu prvi put.Hvataj cake, skupljaj iskustvo, nauči kako biljke dišu...kad su gladne, žedne!Količinu ciljaj u drugom, trećem grow-u!
Inače srećno i berićetno da bude!

Pozdrav Zodra, u fazonu kad sam rekao kolicina nisam mislio na 500+ grama nego sam mislio da izvucem maksimum kolko mogu bez opterecivanja :)


Hvala puno svima na lepim zeljama :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i. and Zodra
07.10.2018
80
76
18
Zelenko sta god da bude popusice se :).ja se barem nadam. Nego imam jedan problem ne mogu nikako da dignem vlaznos vazduha iznad 55 %.Stavio sam 3 peskira i teglu sa vodom i dalje nista ?Ovlazivac vazduha cu moci da kupim za koju nedelju. Pa ako imate nekih ideja bio bih vam jako zahvalan.
Danas stizu slike damica.Ovih dana sam bas bio u guzvi. :)
 
07.10.2018
80
76
18
Misliš na zemlju u saksiji ? :)
Čekaš da se osuši dobro pre svakog narednog zalivanja, površinski sloj svakako ne dohvata koren i najmanje je bitan za celu priču.
55% vlaga je skroz okej. Kad malo porastu biljke i lisna masa skočiće i vlaga. Ne sekiraj se

Hvala na odgovoru :) prvi post se odnosi na vlaznost vazduha,a druga na zemljiste :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Približi biljke svetlu pod hitno, izdužile su se već dosta. Loš start, zašto su ti poluprazne saksije ?
Nađi mentora (sam si napisao da ćeš to uraditi) i čitaj vodiče i završene dnevnike po forumu.
 
07.10.2018
80
76
18
Približi biljke svetlu pod hitno, izdužile su se već dosta. Loš start, zašto su ti poluprazne saksije ?
Nađi mentora (sam si napisao da ćeš to uraditi) i čitaj vodiče i završene dnevnike po forumu.

Nasao sam metora .Dobro bice bolje. drzao sam svetla na nekih 30 cm max.Ali ova jedna je jako porasla jos fazi klijanja.Sto se tice saksije kada sam prvi put zalio polako se slegla zemlja, pa sam jos dodao zemlje i opet se slegla :/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Faza klijanja je završena čim koren probije opnu, a kad biljka proviri iz zemlje stavlja se pod svetlo baš da se ne bi ovo desilo. Sve u svemu novo iskustvo , ovako se najbolje uči i sledeći put nećeš praviti iste greške.