Prvi đoks i epilepsija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.05.2016
2
0
1
29
Pozz raja .. Ovo je moja prva tema i novi sam na forumu pa sorry ako sam mašio podforum .. Ovako jos prije 4 godine ustanovljen mi je blazi oblik epilepsije kojeg kontroliram Depakine Chrono tabletama.. Imao sam 2011 i 2012 napada dva i od tad mi je ustanovljen blago oblik epilepsije i od tad pijem tablete .. Dok ih nisam krenuo pit cesto sam se gubio i nisam nista znao dok se ne naspavam a kad se probusim sve normalno radim sa sobom .. I tako 2012te padnem u nesvijest i krenwm pit te tablete, eeg mi je stalno uredan i sad mi smanjivaju tablete (Depakine Chrono 500mg) .. Imao sam samo napade ta dva puta i poslje nikako nit se gubim nit ista od kad pijem depakine. Cesto mi se malo zavrti u glavi ali to nije teska vrtoglavica nego podnosljiva pa cak i neprimjetna .. Ovako sad znaci mislio sam da krenem da pusim travu cisto da vidim kako je i to radi zabave ali ne nista drugo .. Znaci uzeo bi na pocetku dima 2-3 pa poslje mozda i cijeli đoks, samo imam strah od toga da mi se nebi zamantalo i da padnem u nesvijest dok pusim .. Dakle ako neko ima iskustva u ovakvim slucajevima neka kaze, puno bi mi pomoglo i da li je opce preporu ljivo pusit vutru ako imam strah da cu se onesvijestit ili vutra briše strah .. I ako mi moze jos netko reci kako je kad se prvi put napusis kakvi osjecaj i to .. Surfo sam malo po forumu al nisam mogao nac bas konkretan odgovor kojeg trazim .. Hvala svima
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja mislim da je bilo već ljudi sa sličnim problemima koji su konzumirali vutru i čak im je pomagalo. Opet vjerujem da sve ovisi o sorti koju pušiš. Inače prvi put je osjećaj naintezivniji, ja kad se sjetim ležao sam 4 sata nepomičan, bilo mi slabo, noge nisam osjećao i rekao sam da neću nikad više. Sada 20 godina poslje se nasmijem kad se sijetim tih početaka :D. Bitno je ne gajiti strah prema vutri, ne očekivati da će ti biti loše i na kraju krajeva biti pozitivan. Vutra obično pojača ono mentalno stanje u kojem si ti prije konzumacije, pa tako ako imaš paranoju prije same konzumacije imati ćeš još veću nakon toga. Za prvi put nemoj pretjerivati, povuci par dimova, pusti organizmu da se navikne na kanabinoide i da razvije kakvu takvu toleranciju, i onda s vremenom nakon više iskustava sa konzumacijom ti bude bilo i sve lakše a i osjećaj ti bude bio sve ugodniji ;) .
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Možda i ovo bude od koristi.
Ja oduvijek imam problema sa nižim tlakom pa se povremeno javi vrtoglavica. Pušim na dnevnoj bazi i to mi u fazama dužeg mirovanja dodatno snizi tlak. Da bude jasnije jednom sam išao kod doktora zbog kašlja i prije spalio par pljugi. Dok sam došao na red dobrano se umirio u čekaoni. Normalno tlak je oko 110/90, a nakon tih cca 45 min odmora u čekaoni izmjereno je 100/60. E sad da nema previše brige kod mene je slučaj da malo tjelovježbe vrati sve u normalu. Ali naglašavam da bez obzira na to i dalje se normalno funkcionira.
Sorry ak sam otišao malo off...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jimmy42
11.06.2016
11
0
1
51
Poz... moze li mi neko od clanova odgovoriti, sobzirom da imam napade svakih mjesec dana poslije operacije na mozgu. Kako se konzumira, dali se mota cista trava i pusi kao i cigara ili se dodaje u normalni duvan oni komadici koji se prethodno izmrve.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
duvan se stavlja cisto radi uštede pokusaj svaku opciju jer duhan dodatno utjece na organizam mene opusti malo i onda kad vutra udari lomi drugacije.

nesto mi pada na pamet bong al nemam nekog obnjasnjenja zasto njega izabrat pa ignorisi ovu rečenicu XD
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Za pocetak stavi vise duvana od vutre i povuci samo 2 dima, pa nakon 0.5h ces videti kako radi.
Posle lagano doziras gore/dole kako ti godi, mozda i ulje da napravis jer je enter/exit daleko mirniji nego kada se pusi.
Ali imaj na umu da je svako od nas nekad (bar u pocetku) preterao i doziveo near death iskustvo :D
U sustini, nikom nista posle par sati :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
meni je i dan danas dosta pola male rizle kada sam pusim.pokusaj za pocetak 2-3 dima fina povuci izgasi osjetices lagan osjecaj koji ce brzo odvuc u usporavanje ako uzmes vise osjetit ces pravi efekat vutre ali moguce su nus pojave kao paranoja mucnina itd (moguce je i da neces imati nikakve nuspojave)

kada pusis vutru placebo mnogo znaci.ako se uvjeris da ce biti neki trip ja ti garantujem da hoce a ako se opustis i u glavi slozis finu pricu da ces biti normalan popusit ces je kao i svaki normalan covjek
 

Beetlejuice

om namah shivaya
09.02.2016
474
1.729
143
Babilon
@Jimmy42 pozdrav kolega,preletuivši pogledom podforum "medicina" vidio sam tvoj post
kada sam ga čitao 80% je i meni bilo, inace sam isto epileptičar,depakine 500 sam prestao piti prije 3 godine i nešto mjeseci ne po savjetu doktora nego po vlastitoj volji. Prvo nije mi se dalo gutati te konjske tablete. Drugo nikada nisu našli uzrok napada čak sam bio u Italiji na lječenju. Rekli su epilepsija je bolest o kojoj se najmanje zna (dali je istina nisam ih provjeravao) te zabranili puno stvari za raditi ili konzumirati kao moguce "okidace"


Konzumiranje marijane nije isto za svakog epileptičara i nebi preporučio svima. Oprezno i samo sa provjerenim stvarima ili svoje gaji. Nemoj kupovati na ulici. Zapravo možda je najbolje uopče NE pušiti ak osjecas strah ili sumnju neku. Jednom sam sa jednim frendom sam pušio maricu i odjenom su počeli gadni tripovi po njega,tako nešto u životu nisam bio vidio,nekotrolirano mahanje rukama pogled kao da vidi duga,oci širom otvorene,derem se pokraj njega njegovo ime ali ne doživljava.Kasnije sam našao na netu da se to javlja kod odredenog broja ljudi (tako nešto) par mjeseci poslje toga mi se javio te rekao da je opet zapalio i da mu se isto dogodilo. Dakle nije vutra za svakoga,zapali svoj prvi joks kada ces imati želju za njime i gledaj na način da ti može pomoci samo,vutra nikoga nije ubila. ja vužgam uredno svaki dan

Ono što je bitno da su meni napadi došli jer sam ja neznajuci svoju sitaciju isprovocirao iste. Ako se pitaš se kako... Vrlo lako..,nisam spavao 4 dana,pio sam danima i izlazio nocima zadnju noc ušao sam u klub laser me tocno u oko pogodio i sjecam se da sam rekao liku pokraj sebe da mi je loše te da zove hitnu (na šta je on meni odgovorio "ma i meni" i okrenuo se) Nakon toga se nicega ne sjecam osim da se budim u kolima hitne pomoci. Od onda više NISAM konzumirao alkohol niti cu ikada,osjecaj je kao da toplina ide od nogu prema gore i neželim ga nikome,meni su napadi bil itoliko jaki da sam bio na infuziji danima a u bolnici po 7 i više dana nakon napada. Imao sam više napada i SVI su bili kada sam bio izložen naporima. Prvi put u Češkoj,sličan scenarij ka gore vec navedeno.

Recimo lomljenje sunčevih zraka na moru,ili jezeru isto može biti iskra za napad,stvarno se trebaš čuvati kao malo dijete i neces trebati tablete.Eto ja ih nepijem više i osjecam se dobro,vozim auto najnormalnije i funkcioniram. Ali nocni klubovi,mjesta sa light showom,glasnom muzikom i sličnim što je navedeno izbjegavam u dalekom luku. Preko ljeta lomljenje sunčevih zraka na moru,ili jezeru isto može biti iskra za napad

Ppobrini se da imaš bar 9 sati sna svake noci i izbjegavaj presoljeno i sve što sam gore naveo kao okidače mojih napada.
Operacije na mozgu ljudima sa epolepsijom nebih nikako preporučio jer se eplepsija NE MOŽE riješiti operativnim zahvatom osimda ti ugrade "metalni čip" koji blokria napade ali niti on nije siguran a da ne pričam da možete imati posljedice kao recimo i dalje učestali napadi nakon operacije.

puno sam napisao,sve što sam se mogao sjetiti možda nije dobro sve sroceno ali nadam se da sam ti nesto novo rekao ili barem pomoga,slobodno se javi na PP ako imas bilo kakva pitanja
 
11.06.2016
11
0
1
51
@Jimmy42 pozdrav kolega,preletuivši pogledom podforum "medicina" vidio sam tvoj post
kada sam ga čitao 80% je i meni bilo, inace sam isto epileptičar,depakine 500 sam prestao piti prije 3 godine i nešto mjeseci ne po savjetu doktora nego po vlastitoj volji. Prvo nije mi se dalo gutati te konjske tablete. Drugo nikada nisu našli uzrok napada čak sam bio u Italiji na lječenju. Rekli su epilepsija je bolest o kojoj se najmanje zna (dali je istina nisam ih provjeravao) te zabranili puno stvari za raditi ili konzumirati kao moguce "okidace"


Konzumiranje marijane nije isto za svakog epileptičara i nebi preporučio svima. Oprezno i samo sa provjerenim stvarima ili svoje gaji. Nemoj kupovati na ulici. Zapravo možda je najbolje uopče NE pušiti ak osjecas strah ili sumnju neku. Jednom sam sa jednim frendom sam pušio maricu i odjenom su počeli gadni tripovi po njega,tako nešto u životu nisam bio vidio,nekotrolirano mahanje rukama pogled kao da vidi duga,oci širom otvorene,derem se pokraj njega njegovo ime ali ne doživljava.Kasnije sam našao na netu da se to javlja kod odredenog broja ljudi (tako nešto) par mjeseci poslje toga mi se javio te rekao da je opet zapalio i da mu se isto dogodilo. Dakle nije vutra za svakoga,zapali svoj prvi joks kada ces imati želju za njime i gledaj na način da ti može pomoci samo,vutra nikoga nije ubila. ja vužgam uredno svaki dan

Ono što je bitno da su meni napadi došli jer sam ja neznajuci svoju sitaciju isprovocirao iste. Ako se pitaš se kako... Vrlo lako..,nisam spavao 4 dana,pio sam danima i izlazio nocima zadnju noc ušao sam u klub laser me tocno u oko pogodio i sjecam se da sam rekao liku pokraj sebe da mi je loše te da zove hitnu (na šta je on meni odgovorio "ma i meni" i okrenuo se) Nakon toga se nicega ne sjecam osim da se budim u kolima hitne pomoci. Od onda više NISAM konzumirao alkohol niti cu ikada,osjecaj je kao da toplina ide od nogu prema gore i neželim ga nikome,meni su napadi bil itoliko jaki da sam bio na infuziji danima a u bolnici po 7 i više dana nakon napada. Imao sam više napada i SVI su bili kada sam bio izložen naporima. Prvi put u Češkoj,sličan scenarij ka gore vec navedeno.

Recimo lomljenje sunčevih zraka na moru,ili jezeru isto može biti iskra za napad,stvarno se trebaš čuvati kao malo dijete i neces trebati tablete.Eto ja ih nepijem više i osjecam se dobro,vozim auto najnormalnije i funkcioniram. Ali nocni klubovi,mjesta sa light showom,glasnom muzikom i sličnim što je navedeno izbjegavam u dalekom luku. Preko ljeta lomljenje sunčevih zraka na moru,ili jezeru isto može biti iskra za napad

Ppobrini se da imaš bar 9 sati sna svake noci i izbjegavaj presoljeno i sve što sam gore naveo kao okidače mojih napada.
Operacije na mozgu ljudima sa epolepsijom nebih nikako preporučio jer se eplepsija NE MOŽE riješiti operativnim zahvatom osimda ti ugrade "metalni čip" koji blokria napade ali niti on nije siguran a da ne pričam da možete imati posljedice kao recimo i dalje učestali napadi nakon operacije.

puno sam napisao,sve što sam se mogao sjetiti možda nije dobro sve sroceno ali nadam se da sam ti nesto novo rekao ili barem pomoga,slobodno se javi na PP ako imas bilo kakva pitanja
Hvala na savjetima.